Skocz do zawartości
Katsuyoshi

Zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie, mój kumpel przymierza się do kupna kompa. Za bardzo nie wie co kupić. Złożył sobie takie coś:

 

E8400 // 497

A-data 2 x 2Gb // 235

Samsung F1 750Gb // 281

Corsair 550W // 242

R HD 4850 // 545

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum // 79

ASUS P5E3 Pro // 459

Cooler Master Elite 331 //119

 

Co do Mobo nie był pewny. Głownie komputer do gier, a płyta głowna dobra O/C musi być i nie był pewny czy ten asus to do O/c dobry. A i jak z tymi ramami dadzą radę ? i jak stoi u nich O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na pewno nie ta , tzn p5e może być ale bez "3" bo to oznacza że jest przystosowana pod ddr3. Sądzę że Asus P5Q Pro będzie dobrym rozwiązaniem. Wtedy zostaje trochę kasy i można dołożyć do mushkinów. I dysk z serii f1 ale 640G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem:

 

To może coś takiego. Mojemu kumplowi strasznie zależy na dużym dysku. Bo robi i kręci dużo filmów z gier i takei tam. Więc może takie coś:

 

E8400 // 497

Mushkin 2 x 2Gb // 278

Samsung F1 640 Gb + Samsung F1 320 Gb = 960 Gb // 372

Corsair 550W // 242

R HD 4850 // 545

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum // 79

Asus P5Q Pro // 356

Cooler Master Elite 331 // 119

 

Chodzi o te ramki: http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...GB_CL5_996.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, no to dobrze wiedzieć. Ale on ma siriusa pod nosem. Więc stwierdził że sobie woli tam złożyć. A z tym radkiem to tylko jeżeli się to napięcie za pomocą tego ółowka kreślarskiego coś tam polaćzy ? bo inaczej 700 na rdzieniu i nic wiecej ? Jeszcze jedno lepiej się kręci Saphire ? czy PowerColor ?

Edytowane przez Katsuyoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha .

 

Mimo to staraj się go namówić na kupno części w innych sklepach .

 

Jak dobrze pójdzie to różnica w cenie pokryje koszty wysyłki i jeszcze coś zostanie .

 

W ESC ten zestaw masz za 2 459 , gdy w siriusie zapłacisz 2 488 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, no to dobrze wiedzieć. Ale on ma siriusa pod nosem. Więc stwierdził że sobie woli tam złożyć. A z tym radkiem to tylko jeżeli się to napięcie za pomocą tego ółowka kreślarskiego coś tam polaćzy ? bo inaczej 700 na rdzieniu i nic wiecej ? Jeszcze jedno lepiej się kręci Saphire ? czy PowerColor ?

Sapphire :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ESC HD4850 od PowerColor kosztuje 479 zł

No właśnie też zwróciłem na to uwagę. Dla porównania od Sapphire kosztuje 539 zł. Teraz moje pytanie, z takiego względu iż nie jestem za bardzo obeznany ale czytałem i czytałem, że te Radeony z serii HD4850 to głównie różnią się tylko nalepką i zestawem jaki zawierają. Czyli kupując karte od Sapphire albo od PowerColer to teoretycznie ta sama karta czy jakaś jeszcze inna różnica jest? Jedna karta ma inne chłodzenie i działa ciszej o to mi mniej więcej chodzi. Karty raczej nie będę podkręcać ani nic z nią robić jeśli o to chodzi. Ale wybierając co byście kupili? Droższa od Sapphire czy tańsza od PowerColor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...