Skocz do zawartości
CLAU

Dialnet I Linksys Wag200g-e1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam w firmie lacze z Dialogu - DialNet 512. Kupilem Router Linksys WAG200G-E1 (Annex B) aby podlaczyc pod niego 4 kompy. Z ISDNa przykreconego do sciany wychodzi mi linia dsl w postaci kabla RJ11 ktory wchodzi do modemu Dialogu. Zamiast do modemu podpinam ten kabelek do Routera, router kablem sieciowym podpinam do kompa. Lampi sie swieca, czyli power, wireless, dsl i dioda od portu do ktorego podlaczylem kompa. Nic nie mryga, teoretycznie wszystko jest ok. Wpisuje w IE http://192.168.1.1 i [gluteus maximus] - nie mozna wyswietlic strony. Uzywalem kabla dolaczonego do pudelka ktory nie jest scrossowany oraz kabla ktorym mam spiete dwa inne kompy (cross) i nic nie dziala. O co tu chodzi, co jeszcze powinienem zrobic aby zaskoczylo ? Sprawdzalem antywirusa, wylaczylem wszystkie firewalle, sprawdzalem nawet na innym kompie ktory nie ma nic zainstalowane procz systemu i dalej to samo, nie wyskakuje mi panel konfiguracyjny. Wg instrukcji podpinam wszystko po kolei, wpisuje IP routera i powinno dzialac a u mnie tak nie jest.

 

Kto pomoze ?

 

 

W ogole druga sprawa: linie adsl mam ka kablu "telefonicznym" czyli RJ-11 a wszystkie wejscia w routerze, lacznie z Line sa szersze, na wtyk RJ-45 ? Tak ma byc ? Wkladam ten RJ11 do tego szerszego wejscia Line w routerze i dioda sie zapala. Da sie tak czy jednak jakas przejsciowke powinienem miec ?

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast do modemu podpinam ten kabelek do Routera, router kablem sieciowym podpinam do kompa. Lampi sie swieca, czyli power, wireless, dsl i dioda od portu do ktorego podlaczylem kompa. Nic nie mryga, teoretycznie wszystko jest ok. Wpisuje w IE 3037822[/snapback]

W ogole druga sprawa: linie adsl mam ka kablu "telefonicznym" czyli RJ-11 a wszystkie wejscia w routerze, lacznie z Line sa szersze, na wtyk RJ-45 ? Tak ma byc ?

 

Powinno być podłączone tak RJ11 -> Modem z Dialogu -> RJ45 Router (do gniazda WAN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala. Pobieznie przejrzalem instrukcje a w niej nie bylo napisane aby ustawienia tcp zmienic na auto lub wpisac staly adres ip, brame (192.168.1.1) wiec moje sygnaly zamiast do routera szly w eter. Ja podlaczylem kabel telefoniczny bezposrednio pod router (wejscie ma oznaczenie DSL) i wszystko dziala, jestem z niego zadowolony. Koncowka siedzi troche krzywo ale juz tak zostanie. Dialogowski modem spi w pudelku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...