Skocz do zawartości
Meciu

Płyta Główna Do ~600zł Socket 775; Crossfirex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum (kolega mi wasze forum polecił!)

Niedawno moja stara płyta główna siadła więc kupuję nowszy sprzęt.

Zaopatrzyłem się w:

Karty Grafiki: 2x Gigabyte HD4850 512MB CrossFireX

Procesor: Core 2 Duo E8400

Pamięć: Patriot LLK CL4 PC6400 DDR2 2x2GB

oraz posiadam starszy działające elementy typu : Dysk 160GB Samsung SATA, 2 napędy DVD-RW Lite-On pod IDE oraz zasilacz Pentagram SilentForce 620W

 

i teraz najgorsze... nie wiem jaką płytę główną do tego zestawu wybrać by można na niej zrobić dobre O/C. Myślałem nad Asusem P5E lub P5E Deluxe oraz Abit IX38-QUAD GT ale coś mnie one niezbyt przekonują... no oczywiste jest że płytka ma mieć 2 sztuki pełnych PCI-E 2.0 x16 !

 

Także prosiłbym o pomoc w doborze odpowiedniej płyty głównej.

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrossFire X to tylko na platformie AMD działa .

 

CF X to masz 4 karty z 1 GPU lub 2 x 2xGPU ( 2xHD3870X2 ) .

 

Ty zaś masz zwykłe CF .

 

Do OC dobrze nadaje się DFI LanParty DK X38-T2R , Asus P5E też nie jest zły , podobnie ten Abit IX-38 .

 

Generalnie DFI to guru OC , trochę niżej jest Asus i Abit .

 

Płyty oparte o X38/X48 mają pełne 2x16x , P45 daje 2x8 x , P35 to 16x+4x .

 

P45 jest trochę gorsze od X38/X48 w SLI/CF , obecne karty już zaczynają się lekko dławić na PCI-E 8x .

 

P35 nie nadaje się wcale do SLI/CF .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek a jak Ci się spisuje dfi x38? Bo ja też szukam czegoś do oc i cf 2x16x

Co do DFI nie mam zastrzeżeń stabilna jak skała. Sekcja zasilania CPU cyfrowa, chipset chłodny ale to sprawa WC. Co do OC to CPU bez podnoszenia napięcia wstał na FSB 400Mhz (standard 333Mhz) OC ramu bardzo dobre (dużo opcji timingów). Nie żałuje zakupu tej mobo, wahałem się jak kupowałem między Asusem ale padło na DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DFI nie mam zastrzeżeń stabilna jak skała. Sekcja zasilania CPU cyfrowa, chipset chłodny ale to sprawa WC. Co do OC to CPU bez podnoszenia napięcia wstał na FSB 400Mhz (standard 333Mhz) OC ramu bardzo dobre (dużo opcji timingów). Nie żałuje zakupu tej mobo, wahałem się jak kupowałem między Asusem ale padło na DFI.

A FSB pójdzie na 500Mhz(teoretycznie :))? I jaki dokładnie masz model tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sądzisz że na takim DFI podkręcisz wyżej niż na Abicie, czy Gigabyte z tej samej półki? :) Nie no chcesz to bierz - ma cyfrowy układ zasilania, dobre chłodzenie nb. Ale rozważ też Abita IX38 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...