Skocz do zawartości
jarrino

Asua P5ld2 Se I Intel Pentium D

Rekomendowane odpowiedzi

Płytę i procek/3,00GHz/podałem w tytule.Karta graficzna to GeForce 8800 GT ZOTAC.Pamięć ful dla win.XP sp2.Dirt i Grid /gry/ tną nawet na niższych detalach.Dowiedziałem się ,że problemem może być procesor,który nie nadąża za kartą graf.Jak myślicie,czy wystarczy wymienić procesor np. na IntelC2D E8400 ,czy powinienem wymienić również płytę.Niewielka moja wiedza,ale wierzę,że ktoś ze starych wyjadaczy pomoże mi w podjęciu decyzji.I pamiętajcie-chodzi mi raczej o średnią półkę. :wisielec: :mur: Dziękuję już teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę i procek/3,00GHz/podałem w tytule.Karta graficzna to GeForce 8800 GT ZOTAC.Pamięć ful dla win.XP sp2.Dirt i Grid /gry/ tną nawet na niższych detalach.Dowiedziałem się ,że problemem może być procesor,który nie nadąża za kartą graf.Jak myślicie,czy wystarczy wymienić procesor np. na IntelC2D E8400 ,czy powinienem wymienić również płytę.Niewielka moja wiedza,ale wierzę,że ktoś ze starych wyjadaczy pomoże mi w podjęciu decyzji.I pamiętajcie-chodzi mi raczej o średnią półkę. :wisielec: :mur: Dziękuję już teraz

CPU w tym konfigu zdaje się być bottleneck'iem... A w kwestii obsługi CPU przez P5LD2 SE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cpu z pewnością Cię ogranicza. E8400 będzie ok, ale będziesz zmuszony wymienić również płytę.

Jak ci się nie spieszy to możesz poczekać na Pentiumy E5000.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co wg ciebie jarrino znaczy "tną"? Bo gry tną jak jest za mało RAM-u systemowego, mamy dużo FPS-ów ale są chwilowe spadki i przeskoki obrazu przy wczytywaniu nowych scen (wychodzenie z pomieszczeń, obracanie się dookoła gdy wokół mamy różne obiekty itp).

Natomiast jeśli masz stały FPS na poziomie 10-20 FPS to wtedy brakuje mocy obliczeniowej, jako że masz dobrą grafę to winowajcą był by procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...