Skocz do zawartości
Yamnick

Wicher Na Sapphire Hd 4850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :)

 

Pytanie jak w temacie - z tym, że mam jedno ograniczenie niestety... Zakup musi być zrobiony na terenie Republic Of Ireland, ew. ebay - najlepiej irlandzki, moze tez być iangielski...

 

Nie wiem, czy dobrze myśle, ale chyba wszystkie chłodzenia kompatybilne z serią 38XX są również kompatybilne z serią 48XX ?? Jeśli się mylę to mnie poprawcie...

 

Na tą chwilę mam 1 faworyta (niestety nie wiem jak z kompatybilnością, bo i u producenta na stornie nie widzę w compatibility list seri 48XX)...

 

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=341325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% mogę potwierdzić, że pasuje ThermalTake DuOrb (CL-G0102) - właśnie skończyłem montaż tego chłodzenia na PowerColor Radeon 4850 (referent) i muszę przyznać, że różnica jest niesamowita. Z 80st jakie miałem w idle na referencie, teraz karta jest ustabilizowana na 37-38 w idle przy minimalnych obrotach wentylów (5V, podłączone do panelu kontrolnego). Sprawdzane programem GPU-Z 0.2.5. W stresie (program FurMark 1.4.0 stability test) przy minimalnych obrotach GPU nagrzewa się do 56st max (95-100 na referencie). No i chyba nie muszę mówić, że tego chłodzenia na minimum w ogóle nie słychać :D Do montażu pasowały śruby i rozłożenie dziur takie, jak w moim poprzednim Gigabyte GF8800GT. Użyta pasta Arctic Silver 5.

Niestety, ale nie mam jak sprawdzić ten cooler w CrossFire, ale znalazłem screen ze SLI.

 

Cooler: http://www.thermaltake.com/product/Cooler/...02/cl-g0102.asp

DuOrb SLI: http://www.overclock.net/nvidia-cooling/28...-sli-setup.html

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - jest dostepny w tym samym sklepie, gdzie linkowałem wyzej Zalmana.

Dwie uwagi - wicher bedzie podpięty do płyty głównej, nie do regulatora obrotów (przynajmniej tak myślę...) i szukam jakiegoś testu tych dwóch chlodzeń, żeby porównac co jest bardziej wydajne, ale narazie nie widzę...

OK - ktoś ma jeszcze jakieś propozycje... ?? :unsure:

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym bardzo zainteresowany tym tematem, bo żal mieć płytę x38 i nie próbować crossfire...

 

Referencyjne chłodzenie zdecydowanie odpada, ale na co można je zmienić jeśli ma być i crossfire, firma thermaltake ze swoimi świecącymi kolorowymi i nie wyglądającymi za solidnie produktami zdecydowanie odpada... chłodzenie thermalright hr03 chyba się nie zmieści, a myślałem o Auras Fridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hr03 powinno się zmieścić ale: na górną karte dajesz chłodzenie tak, aby żeberka były na "plechach" karty (czyli od strony CPU i NB, powinno się zmieścić, dla pewności wymierz), 2giego Hr-03 w pozycji normalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, fajnie, też myślałem o TT, ale...

 

Primo: nie za bardzo można go dorwać w tutejszych sklepach (Tu wogóle mało wyspecjalizowanych sklepów komputerowych jest..). Secundo: na wyspiarskim ebay-u też bieda w tej kwestii...

 

Także skończy się zapewne na pokazywanych juz wyżej Zalamanie bądź DuOrb-ie...

 

Pytanie do Ciebie Cor3y - po zmianie ref chłodzenia czym i jak chłodzisz sekcję zasilania ?? Tam wogóle są jakieś otwory montażowe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem że na sekcji zasilania ktoś zostawił stockowe radiatorki (ale to chyba było LC).

Pytanie, czy nad to wejdzie któryś z proponowanych wyżej coolerów... Jeśli nie, to co tam wrzucić, żeby Radzia nie usmazyć, a i podkręcić odrobinke :] ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stoczyłem zacięty bój z Fridgem Aurasa, Radziem 4850 i jak się na końcu okazało także budą Chiefa BA-01B-B-B...

Jak znajdę chwilę, to opiszę wszystko dokładniej (mam też parę fotek), ale podsumowanie kwestii kompatybilności jest takie:

- Fridge>4850 - pasi, o ile Fridge nie jest krzywy (hitpajpy potrzeszczały, ale przeżyły prostowanie) :damage_wall:

- Fridge+4850>Chieftec - w założeniu Aurasa (albo po prostu tak to się układa na tej karcie) pajpy mają wystawać odrobinkę z tylnej ściany obudowy przez wejście poniżej PCI-E.

Niestety pomiędzy otworami do poszczególnych slotów są takie wąskie, wpieniające blaszki... na takiej właśnie blaszce opiera się najwyższy ciepłowód <_<

Da się wcisnąć, ale nie jest to zbyt zdrowe, ani dla karty, ani dla Fridge'a.

Po chwili zastanowienia nad wymianami, Accelerami itp. doszedłem do wniosku, że dziś wieczorem pójdą w ruch kombinerki itp. :blink:

Abstraciach!ąc od powyższych problemów, temp. w spoczynku spadła do 30 stopni (przy współudziale AC 12L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze pozycja od Thermalrighta ale nie HR-03 tylko T-rad^2 ;) gdzies byly testy ( albo mi sie przyscilo :lol: ) ze jest wydajniejszy od lodowki tylo chyba w sprzedazey go jeszcze nie ma:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko sie pojawi, to zbadam cene i dostepnosc, i dam znac ;)

Narazie zrobilem fan fix-a i z tym zostaje, przynajmniej na chwile - musze dobrze przemyslec co wcisnac na karcioche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się.

 

Poszukuję chłodzenia na HD4850, ale nie może być ono szersze/dłuższe od karty graficznej (patrząc od pleców, ma nie wystawać poza żadną krawędź) - mikro buda na styk ;-)

Wspomniany DuOrb wygląda obiecująco, ale nie mogę znaleźć fotki potwierdzającej niewystawalność.

 

Z góry dzięki za wszelkie pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yamnick - parę fotek dla Ciebie, łącznie z sekcją zasilania (wykorzystałem na niej radiatory dodawane do DuOrb'a). Masz tam 2 otwory montażowe. Jeżeli Ci nie zależy, to możesz pociąć referencyjny cooler i zostawić ten miedziany radiatorek - na pewno spełni swoje zadanie lepiej, niż to co ja tam mam - tylko wywal tego gluta spod niego i użyj jakiejś konkretnej pasty (skoro są otwory montażowe, to klej nie jest wymagany). Z drugiej strony moje radiatorki w tej chwili owiewane są przez DuOrba, więc też nie jest źle.

Na ramach radiatory Pentagrama. Karta z miejsca podkręcona do 685/1000 i wszystko działa bez problemu. Jeżeli DuOrba podłączysz bezpośrednio do płyty, to będzie chodził na max. obrotów, a wtedy nie jest on za cichy - mimo wszystko polecam jakiś kontroler, nawet taki najprostszy Pentagrama na kablu. (DuOrb ma zasilanie standardowo wpinane w molexa, ja przerobiłem wtyczkę na 3pin pasujące do płyty głównej oraz kontrolerów)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

@mute - niestety, ale DuOrb wystaje ok. 1cm z mojego referenta 4850.

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cor3y - dziękuję :)

 

Mam jedną prośbę - możesz mi zmierzć jaki jest rozstaw tych otworów montażowych, tzn. czy podejdzie tam jakiś radiator z dostępnych na rynku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną prośbę - możesz mi zmierzć jaki jest rozstaw tych otworów montażowych, tzn. czy podejdzie tam jakiś radiator z dostępnych na rynku ??

Rozstaw tych otworów montażowych w sekcji zasilania to równe 50mm, więc podejrzewam, że spokojnie coś znajdziesz.

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw tych otworów montażowych w sekcji zasilania to równe 50mm, więc podejrzewam, że spokojnie coś znajdziesz.

Dzieki, narazie czekam az Accelero pojawi sie w tutejszych sklepach - mysle ze w ciagu miesiaca cos kupie, bo narazie stockowa suszarke do grania puszczam na 60% :zonk: i cicho to nie jest... Aczkolwiek karta poleciala bez zadnego ale jak w sigu i temp. po kilku godzinach Crysisa nie przekaracza 62-63 stopni, wiec daje rade (tylko sobie muzyke podglaszam, zeby wyjca nie slyszec :damage_wall: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...