Skocz do zawartości
Daja

Buda Do 2500zł. Proszę O Radę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Przyjaciel prosił mnie o poskładanie kompa o wartości nie przekraczającej 2500zł.

Zrobiłem własną liste komponentów, kóre miałyby znajdować się w budzie, ale jako iż chcę, aby wszystko było jak najbardziej opłacalne, to proszę Was o ewentualne wskazówki.

 

Moja propozycja:

 

CPU: E8400/q6600 - 504 zł/534 zł

MB: Abit ip35-e - 248 zł

MEM: OCZ PLATINUM REV.2 800mhz DDR2 - 141 zł

GPU: Microstar GeForce 8800GTS OC 512MB/ Sapphire ATI Radeon HD4850 512DDR3 256bit - 641 zł/ 546 zł

HDD: Samsung SpinPoint F1 500GB Serial ATA/ ? - 209 zł

Nagr. - DVD +/- RW Pioneer DVR-215 OEM czarna - 82 zł

Zasilacz: zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W ATX PFC - 307 zł

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred Case - 209 zł.

 

Razem: 2342zł / 2276zł.

 

Wątpliowości:

 

CPU- naczytałem się dosyć sporo o tym, że do gier bardziej opłacalnym zakupem będzie e8400. Kolega nie będzie konwertował filmów, czy pracował w PS lub podobnym studio graficznym. Uważam, że e8400 będzie lepszym rozwiązaniem. Mam tu jednak pewne pytanie odnośnie FSB i Płyty Głównej. Jak wiadomo proc. ten pracuje z częstotliwością 1333FSB,ale nie jestem pewien, czy w.w Abit jest przystosowany do pracy z taką częstotliwości bez ubdate biosu ?

 

MB- jedno pytanie co do tej płyty jest już podane przy CPU. Płyta ma wiele dobrych opinii, więc uznałem ją za dobry wybór. Wszelkie uwagi mile widziane.

 

MEM - chyba nie mam pytań. Pamięci z dobrymi timingami, radiator(aktualnie standart). Ewentualne uwagi proszę podawać.

 

GPU - tu mam dylemat. Przy monitorze 19 cali obie karty powinny wystarczyć do dzisiejszych gier. Nie wiem która będzie lepsza. Radeon jest nieco tańszy, ale bardziej zalezy mi na wydajności. Nie wiem też którą wersję karty wybrać. 8800gts od BFG jest już firmowo podkręcony ; Sapphire Radka w ogóle nie kręciła (podobnie zresztą jak inne firmy). Zdaję się na Waszą pomoc.

 

HDD - Tutaj słyszałem, że lepiej złączyć dwa dyski w RAID. Zależy mi tutaj jednak na 1x 500. Ewentualnie lepszą wersje 500GB proszę wymienić.

 

Nagr.- mysłałem o jakimś LG, ale ten Pioneer chyba lepszy :).

 

Zasilacz - wiem, że tutaj nie ma co oszczędzać. 520W powinno wystarczyć na ten zestaw. Przy tym komponęcie zależy mi, aby zasilacz posiadał odpinane kable.

 

Obudowa - Tania i mocno wentylowana.

Chłodzenia nie zmieniam, bo nie zaierzam kręcić procka ( może leciutko ).

 

---

 

Teraz już z innej beczki.

Razem z kompem kupujemy też monitor(19cal.). Tutaj nie wiem co najlepiej wybrać.

Oto moje propozycje:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu..._19_1930S1.html

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...1902WSV-B1.html

 

Iiyama lepszy czas reakcji, ale za to jest panoramiczny. NIe wiem...

 

-----

 

Zaznaczam, że 2500 zł posiadam na samą skrzynie(Gdyby coś z tego zostało, to nawet lepiej). Nie liczymy w to monitora !

 

 

Chyba niczego nie pominąłem. Za wszystkie uwagi dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.E8400 będzie lepszym wyborem.

2.Mobo może być, możesz też pomyśleć nad p45

3.Pamięci ok ale ja bym dołożył do 4GB

4.Radeon będzie lepszy

5.A może wersje 640GB?

6.Jeżeli odpinane kable to 520 może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak raid to zrobiłbym już raid 5, bezpieczniej od raid 0 i szybciej od pojedynczego dysku. Do tego 3x Samsung F1 320GB.

 

Proce - E8400

 

GPU - Radek zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400

P5Q PRO

2x2GB RAM -> możesz kupić najpierw zestaw 2x1GB, a potem dokupić kolejny. Polecam Mushkiny

4850 + Accelero

Samsung F1 640GB

Corsair 450/520W

obudowa wedle uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację co do tej płyty. Wezmę Asus P5Q Pro. Przynajmniej nie będzie problemów z nowym prockiem 45nm.

No i jeszcze Samsunga 500GB zamienię na 640GB, bo to w sumie tylko 15 zł różnicy, a 140GB zawsze sie przyda.

Chciałbym usłyszeć jeszcze co nieco o monitorze, jeśli można :)

Edytowane przez Daja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...