Skocz do zawartości
Gość ctx0075b

Dobry Sos Do Pizzy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ctx0075b

Znacie jakies przepisy na dobre sosy do pizzy? Bo smarowanie ciasta keczupem czy koncentratem pomidorowym to nie najlepsze rozwiązanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakies przepisy na dobre sosy do pizzy? Bo smarowanie ciasta keczupem czy koncentratem pomidorowym to nie najlepsze rozwiązanie :/

Poczytać i spróbować, najlepiej razem z ciastem, genialny przepis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/temat/Kulinaria/51/...o-Kroku/208065/

 

Ale od siebie dodam

-smazysz cebulke+czosnek na patelni na oleju dodajesz 2 lyzki koncentratu pomidorowego+ pol poszki pomidorow z puszki bez skorek, podlewasz woda, gotujesz redukujesz, na koniec sol, pieprz, majeranek (inne ziola) i tyle:)

Ubiegłes mnie:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił ten z przepisu RS-a, nie zapomnij najpierw przypalić lekko ostrej papryki na oliwie, wrzucona na zimny olej i smażona z cebulą i pomidorami nie da takiego smaku... :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak robicie ten sos, to nie gotujcie za dlugo albo na zbyt duzym ogniu -> jak wyparuje za duzo wody, to bedzie za gesty i ogolnie do [gluteus maximus]. Przed pieczeniem, najlepiej zeby sos wygladal jak ketchup, wtedy po pieczeniu bedzie idealnie.

 

A teraz ja: Sos do ciasta swoje, ale jakie sosy polecacie na pizze? Wrzucanie ketchupu na pizze po pieczeniu juz mi zbrzydlo, a bez tego, czegos brakuje.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sosy z Da Grasso roxują :razz:

O nie Da grosso powinni spalić na stosie jako heretyków.

Żeby podawać pizze na sucho bez sosu z zimnym syfem do polewania do wierzchu ehh no po prostu rece opadaja.

 

IMHO sosu w pizzy powinno być tyle , żeby juz nie bylo potrzeby polewac z wierzchu inaczej znaczy , ze kucharz dał ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak robicie ten sos, to nie gotujcie za dlugo albo na zbyt duzym ogniu -> jak wyparuje za duzo wody, to bedzie za gesty i ogolnie do [gluteus maximus]. Przed pieczeniem, najlepiej zeby sos wygladal jak ketchup, wtedy po pieczeniu bedzie idealnie.

 

A teraz ja: Sos do ciasta swoje, ale jakie sosy polecacie na pizze? Wrzucanie ketchupu na pizze po pieczeniu juz mi zbrzydlo, a bez tego, czegos brakuje.

Moze jestem nie ten teges ale uzywam tego samego..no chyba ze na pizze robie czosnkowy, musztardowy itd, ale w przypadku pomidorowego i pod i na:) ten sam Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO sosu w pizzy powinno być tyle , żeby juz nie bylo potrzeby polewac z wierzchu inaczej znaczy, ze kucharz dał ciała.

Wyznaję tą samą zasadę. Sosu na cisto dać odpowiednio, plus mało sera, a potem na wierzch już nic, w ostateczności sos czosnkowy - jak zamawiam z pizzerii, bo nie chce mi się samemu robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...