Skocz do zawartości
Redzior

Ogromny Problem Z Drukowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Juz nie wiem co sie dzieje z ta drukarka. Na poczatku chodzila idealnie, potem po wymianie tuszy na zamienniki cos zaczelo sie chrzanic a dokladnie przy kazdym drukowaniu w kolorze. Zamieszczam skan tego co mi drukuje. Oprocz tych zchrzanionych wydrukow caly czas mruga mi dioda przy tuszu w kolorze Magneta (ten fioletowy) nawet wtedy gdy juz kupilem oryginalny tusz w tym kolorze.

Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc.

 

Pozdrawiam

post-150133-1215373110_thumb.jpg

post-150133-1215373122_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukuje na papierze (nie jakims specyficznym) - wczesniej na tym samym papierze robilem wydruku i bylo w porzadku.

Zapomnialem dodac - zdjecie po lewej przedstawia skan wydruku (jakos wiernie odwzorowana) a to prawej to zdjecie w formacie jpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sorka - nie rozpoznałem obrazu - widziałem jakieś porozlewane "bochomazy" a nie "pokrzywy"

po drugie prawy do lewego - wyrażnie widać brak zielonego - czyli mix cyan+yellow (żółty i niebieski po naszemu) ledwie widoczne cienie różowe i niebieskie ale to chyba z tych foto_light. - mam wrażenie że jak to z zamiennikami w canonie bywa często tusze twoje nie są dobrze spasowane z głowicą i nieszczelność powoduje że drukuje nie tuszem a "powietrzem".

a po drugie często nader spotkałem się z błędem obsługi - nowe tusze ludzie zakładają bez oberwania folii zabezpieczających. (w canonie są dwie - dolna na otworze wylotowym i górna na napowietrzaniu) może ty też tak masz. jeśli taki tusz nie odklejony od góry pójdzie do pracy to się po prostu "zassie" i nie będzie podawał tuszu. Gorzej z tą mrygającą diodą. jak mryga to znaczy że tusz na wykończeniu - jak się zapali na stałe to już brak tuszu i drukowanie STOP!!!. Podejrzewam że tusze zmieniałeś na WYŁĄCZONEJ drukarce a to WIELKI BŁĄD. Drukarka nie mając zasilania nie mogła poprawnie odczytać że tusz i CHIP na nim są NOWE i mogła w ten sposób wpisać do chipa stan tuszu bliski ZERO. Na szczęście jest metoda na obejście chipów i niemonitorowanie stanu tuszy. niedogodność jest tylko taka że sam sobie musisz sprawdzxać czy tusz jeszcze jest a zapas mieć w szufladzie.

 

wydrukuj sobie z kompa stronę TEST DYSZ - to jeden z testów schowanych w opcjach STEROWNIKA drukarki.

wtedy zobaczysz jak wygląda stan poszczególnych zespołów dysz kolorowych. zrób skan i pokaż go.

narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co sie okazalo, ze z żółtego tuszu nie zerwaem tej folii co jest na gorze :damage_wall: Ale nawet po odklejeniu drukuje tak samo :/

 

Co do wymiany tuszy to zmienialem na właczonej drukarce , gdyz chyba tylko wtedy przesuwa sie ten podajnik do tuszy.

 

Jesli chodzi o dysze - to zrobilem wydruk i nie bylo na nim zadnych smug itp.

 

Co do koloru rozowego (magneta) to tusz jest pelny a mimo wszystko miga mi ta dioda. Na innych tuszach tez migala przy wymianie ale po kilku resetach juz przestaly.

 

 

wydruki dalej sa do bani :(

Edytowane przez Redzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz probowalem zeskanowac ten wydruk sprawdzajacy stan dysz i niestety w ogole na nim nie widac koloru żółtego i jeszcze 2 innych. Jesli chodzi o nasycenie kolorow na tym wydruku to wszystko jest OK, nie ma zadnych smug itp - wydruk wyszedl taki jaki powienien byc. Czyli dysze nie sa pozatykane.

 

Dodam, ze caly czas tez niepokoi mnie ta migajaca dioda przy magnecie. Tusz prawie nowy, resetowanie nic nie dalo. "Najlepsze" jest to, ze wlasnie przy kazdym wydruku kolorowym to magneta przewaza - wszystko ma odcien jasno rozowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widoczek teraz jest lepsiejszy - juz cos widac!

Tak sie mu przyglądam i:

BK - jest troszkę zbyt JASNY - widac że jest właściwie szary a nie czarny a powinien być tak ciemny jak co najmniej te słupki obok kolorowych pasów.

C - jest zdecydowanie za JASNY - być może zamiast CYAN masz założone LightCyan albo PhotoCyan

poza tym wydruk testowy jest jak najbardziej OK pod względem technicznym i nieczego w nim nie brakuje czyli że DRUKARKA i GŁOWICA są OK!.

Jest jeszcze jedna możliwosć o której warto wspomnieć - pewne zniekształcenia a tym samym przebarwienia może wprowadzać także program graficzny którego używasz do druku obrazków. Zrób próbę z wydrukiem czegokolwiek obrazkowo-fotograficznego z Adobe Acrobat Reader (pdf) pod=szukaj jakiegoś pdfa z obrazkami i druknij jedną stronkę na próbę. Jesłi zauważysz wyraźną poprawę to super jeśli nie to programowi do drukowania fotek dajmy spokój.

Tak czy inaczej na moje OKO Cyan masz zbyt JASNY i BK też (ale ten nie ma wpływu na braki zieleni a jedynie na nasycenie cieni i kontrast)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam ogromny problem z drukowaniem. Wyskakuje mi informacja o tresci: "Wystapil blad zbiornika z atramentem. Otworz pokrywe drukarki i wymien zbiornik z atramentem, na ktorym nie swieci sie lampka atramentu". Otwieram pokrywe i mruga mi Magneta, ktora jest pelna i ma wszystko podklejane gdzie trzeba :) Reszta mi nie mruga a to dlatego, ze wylaczylem powiadamianie o poziomie tuszu (wszystkie tusze sa pelne, ktore sa zainstalowane). Resetuje drukarke ale to nic nie daje a jesli juz jakims cudem uda mi sie wylaczyc to robi te wydruki z przewaga fioletu na calym zdjeciu :( O co tu znowu chodzi?

 

Nadal mam ogromny problem z drukowaniem. Wyskakuje mi informacja o tresci: "Wystapil blad zbiornika z atramentem. Otworz pokrywe drukarki i wymien zbiornik z atramentem, na ktorym nie swieci sie lampka atramentu". Otwieram pokrywe i mruga mi Magneta, ktora jest pelna i ma wszystko podklejane gdzie trzeba :) Reszta mi nie mruga a to dlatego, ze wylaczylem powiadamianie o poziomie tuszu (wszystkie tusze sa pelne, ktore sa zainstalowane). Resetuje drukarke ale to nic nie daje a jesli juz jakims cudem uda mi sie wylaczyc to robi te wydruki z przewaga fioletu na calym zdjeciu :( O co tu znowu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta mrugająca lamka informuje że jest coś nie tak z tym tuszem.....nie podoba sie on drukarce i koniec.

Te tusze są CHIPOWANE - i coś jest nie tak z czytaniem owego chipa przez te drukarkę.

Albo nie ma styku z czhipem albo ow chip jest uwalony, albo czytnik chipów w drukarce padł. albo jeszcze cos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta mrugająca lamka informuje że jest coś nie tak z tym tuszem.....nie podoba sie on drukarce i koniec.

Te tusze są CHIPOWANE - i coś jest nie tak z czytaniem owego chipa przez te drukarkę.

Albo nie ma styku z czhipem albo ow chip jest uwalony, albo czytnik chipów w drukarce padł. albo jeszcze cos innego...

Czyli tak jak myslalem, najlepszym sposobem bedzie kupienie oryginalnego tuszu (tego, przy ktorym miga lampka)) i wykluczenie kilku mozliwosci. :rolleyes: Tylko w tym momencie strace jeden tusz (zamiennik) z magneta, bo ten ktory teraz mam w drukarce jest pelny a miejsca na dwie magnety nie ma :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie musisz go stracić - wystarczy jak przełożysz chip ze starego zurzytego oryginału a jeśli musisz kupić nowy to też możesz chipa przekleić bez używania nówki (bez zrywania folii zamykających) a potem jak się zużyje to powróci na swoje miejsce na nówce. ponadto z tego co kiedyś słyszałem można używać tuszy BEZ CHIPÓW ale to dotyczyło starych modeli jak będzie w twojej nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...