Skocz do zawartości
piotres

Kaskadka Gpu Bisc18cl "dubai Sheik Style" ;-p

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Z pewnoscia nie jest to mega zimna kaskada ale nie miala takowa byc . Miala to byc kaskada na R23 robiaca okolice -60-65C z duzym loadem na obu parownikach . Miala byc cicha w stosunku do kaskady na rotarkach . Miala byc w ladnej obudowie w kolorze bialym z czarnymi detalami ...i ...zobaczcie sami ... :oops:

 

Ja twierdze ze kaskada bedzie w stylu dubai sheik (obecnie modny styl w tunningu aut) ..czyli bialy lakier i detale w kontrastujacym kolorze, w tym przypadku czarne .

 

Specs :

 

kompresory: 2 x Danfoss SC18CL

evapki i ssace: 2x GPU evaps : steeper design, 24mm wys., 42 mm srednicy, ssace 120 cm kazda waz w oplocie z nierdzewki DN10

zawory rozprezne: ALCO TI-HW plus dysza 0 na 1st stage/ kapilara 0.9 mm na 2nd stage'u

HX: Plytowy ,12 plyt

skaraplacz: 3.6 kW + 2x 200mm, 230V wentylki

czynniki chlodnicze : R507/R23

Separator oleju : Shine Year automatyczny

zabezpieczenia : Danfoss KP5 ustawiony na 26 barow

obudowa : Laserowo wycinana, bialy proszkowy lakier, okienka plexi, czarne detale

others: Dixell XR20CX jako auto start 2 stopnia, 4* manometry REFCO, expansion tank 1.1l Torecilla, dwie katody 300mm biale REVOLTEC, 350 mm 230V wentylator wyciagajacy.

 

Zapraszam do obejrzenia fotek ...a jest ich troszke :razz: .

 

Pierwszy start po nabiciu R507 i na dzien dobry wyrzucilo -48C na HXie , izolacja very profi bo ze szmat :wink: .

 

wiecej szronu ...

 

Bez obciazenia, po wstepnym wystrojeniu na duzy load .

 

W sumie 485W na parownikach (260W plus 225W dummyloady) ..wiec to jest juz troszke ciepelka do odbioru dla poczciwych 5/8 HP hermetykow. Celuje w ciutke zimniej niz -60C po zaizolowaniu na tym loadzie, na kazdym parowniku .

 

Temperaturka na1st stage idle i cisnienia na 2nd stage idle.

 

Cisnienia 1st stage idle .

 

Duzo szronu ...ja nadal lubie taki widok :razz: .

 

Najpierw polerowalem troszke rurki ....a potem pokrylem je czarna farba o efekcie "matowego plastiku" . Styl musi byc utrzymany . :razz:

 

Troszke zaluje ze nie psiknalem calego skraplacza cienka wartstwa na czarno przed zlozeniem ...ale juz za pozno .

Na HXie 19 mm armaflexu, w innych miejscach 18 mm .

 

 

Kaskada powoli zbliza sie do finishu ... :razz: .

 

pozdrawiam

dziekuje za uwage

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to ponoc ja robie wielkie uklady ?:P Mogles jeszcze dorzucic ZOLke albo cPEVa pomiedzy ssaniem a tloczeniem. Te temperatury moga byc za niskie dla niektorych kart przy bootowaniu. Ale coz, niech sie wlasciciel o to martwi ;p

 

Przedostatnia fotka: buuu co to za skaza na izolacji w dolnym prawym rogu HX?:P

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnia fotka: buuu co to za skaza na izolacji w dolnym prawym rogu HX?:P

Czy ja cos mowilem o wielkosci twoich ukladow ? mowilem ze jest duzo niewykorzystanego w nich miejsca na podstawie . Alez ty jestes przewrazliwiony :blink: .

 

A to nie skaza, a celowe uzycie innej tasmy w celu uczynienia izolacji ciensza (by nic nie kolidowala ze scianka boczna) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, czy mógłbyś co powiedzieć o tych evapach, to są jakieś kopie Chilly1 tylko na gpu ?

 

ogólnie pimp ;)

To nie sa kopie chilly1 bo chillego byly spiralne, a te sa wielopoziomowe . :)

 

Thanks :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jestem lamus, się na tym nie wyznaje ale jak dla mnie maszynka wygląda bardzo profesjonalnie i przemyślana. BTW ta obudowa to w pl robiona? :> :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jestem lamus, się na tym nie wyznaje ale jak dla mnie maszynka wygląda bardzo profesjonalnie i przemyślana. BTW ta obudowa to w pl robiona? :> :zonk:

Za tak samo chore pieniadze jak ten kraj :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ryba, a odnośnie wydajności (istnieje takie pojecie ? :lol:) czy taki evap jest wydajniejszy niż chilly ? widziałem gdzieś fotki w ktoryms temacie Maniakalnego i też był tego typu tylko, że na cpu.

 

napiszcie ile za bude a nie tajemnice snojecie to nie xs ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ryba, a odnośnie wydajności (istnieje takie pojecie ? :lol:) czy taki evap jest wydajniejszy niż chilly ? widziałem gdzieś fotki w ktoryms temacie Maniakalnego i też był tego typu tylko, że na cpu.

 

napiszcie ile za bude a nie tajemnice snojecie to nie xs ;)

Pojecie wydajnosci evapu jest tak abstrakcyjne, ze nawet nie chce mi sie na ten temat dyskutowac, bo kazdy bedzie mial swoja racje.

 

Cena za bude: xxx PLN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie moderatorze pozwoli Pan ? :lol2:

 

Budka wraz z malowaniem wyszla miedz 600 a 650 zl ...to byla naprawde droga rzecz ale coz ... :damage_wall: . Akurat tym razem taniej nie moglem jej wykonac (czytaj w innym zakladzie) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

Nie ja wcale nie reklamuje Yato :lol2: ..tak jakos wyszlo przypadkiem.

 

Moj pomocnik ...

 

dzielnie pomagal mi sciagac izolacje z przewodow swoimi ostrymi narzedziami :wink: ...

 

troszke swiatla ...oczywiscie bialego :razz:

 

Zalozylem obudowe i co sie okazalo - :oops: - ze wentylator tak "bije" ze trzesie sie cala obudowa i rurki w ukladzie :blink: . Chyba skrzywili mi smiglo przy malowaniu proszkowym :damage_wall: .

 

Warto bylo troche poizolowac. uzysk 10C - to taki sam ladunek gazow jak bez izolacji przy -75C byl :wink: .

 

Nie bylo innego wyjscia jak wylozyc 25 zl z kieszeni i kupic nowe smigielko o srednicy 350 mm ...po pomalowaniu na bialo wygladalo tak . Nie musze dodawac ze kultura pracy wentylatora poprawila sie znacznie :) ?

 

Tyle kaskada je w idle'u .

 

a tyle na 1st stage jak drugi jest obciazony 485 Watami ...niby ciepło ale do R23 wyda :wink: .

 

on 260 plus 225W both evaps have around -63C :)

 

1st stage pod obciazeniem ..nawet skaraplacz 3.6 kW ma co robic ...

 

2nd stage przy obciazeniu 485W, Dixell pokazuje temp. 1st stage

 

Idle :) .

 

Oba evapki pod 115 Watami (kazdy ma 115W "pod soba" - btw kocham to okreslenie LOLLLL :lol2: ) ...

 

In the dark :razz: ...

 

Prawie bym zapomnial :lol2: ....

 

I filmik na Youtube, sztuk 2 :) :

 

http://pl.youtube.com/watch?v=rbxRM76Irzw

 

http://pl.youtube.com/watch?v=E0DDLiYrz_E

 

 

Zostalo tylko zapakowac :wink: .

 

pozdrawiam

dziekuje za uwage

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne to.Na zdjeciu in the dark ,troszku razi ta płyta wiórowa ,czy sklejka,nie sądzicie?

No może i korek :D ale nie pasuje,tak mi sie przynajmniej wydaje

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kaskada nie ma bypass'a wiec i regulacji temperatury nie ma .

 

A korek ...no coz miala byc izolacja dzwiekowa jakas :razz: . A malowac jego nie chcialem bo by byla lipa wg mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość jeśli będziesz stosował korek spróbuj go delikatnie przeszlifować papierem drobnym wtedy wygląda bardziej jednolicie :)

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

pakowanko :wink:

 

Jak juz wspominalem wlasciciel kaskady zamowil troche wiecej izolacji :wink: ...ot tak na chodniczek do domu :razz: .

 

Uchwyty do skrzyni zostana przykrecone ...w odpowiednim czasie :wink: .

 

dzieki

pozdro

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotres do jakiego kraju idzie ta zabawka ? ;)

Do Holandii .

 

Sorry za moje więcej niż laickie pytanie ale ile prądu może brać taka kaskada w "normalnym użytkowaniu"?

Oj widac ze kolega fotek nie obejrzal nawet ...1100-1300W wciaga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...