Skocz do zawartości
krzysiek9920

Płyta, Proc I Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuje na dniach troche świerzyzny. Tylko mam problem wyborem.

 

OPCJA nr 1

 

1.Obecnego e4300, który kręci się strasznie padacznie chcę zastąpic e7200. I tu pytanie. Czy warto dopłacac do e8400?

2. Asus-a P5N-e sli z potężnym Vdroop zamieniam na P5Q PRO, a może coś innego w podobnej cenie?

3. Memki obecnie Goodram 667 na 2x2GB PC6400 800MHz OCZ Reaper CL4 lub 2x2GB PC6400 800MHz A-Data Vitesta EE

4. Za 2-3 miechy crossfire z hd4850.

 

OPCJA nr 2

 

1.e4300 --->e7200 lub e8400

2. Płyta zostaje ta sama. (P5N-e SLI)

3. memki zostają (Goodram 667)

4. SLI z 8800gt

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P45 i tak masz pcie 2x8, więc nadal będzie ograniczenie. Jeśli chcesz pełne 2x16 to tylko X38 albo X48.

To akurat wiem. Ale nie sądze, że straty są warte pakowania się w x38 lub x48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja zamyka sie prawie w 2 tysiach(nowy proc, płyta, ram i 2x4850). Druga to niecałe 1200( nowy proc i 2x8800gt). Wiec czy za te pieniądze wzrost szybkości będzie adekwatny do nakładów finansowych?

Obecnie mam 2900xt, który dostaje powoli lekkiej zadyszki. Zależy mi na tym żeby komp dostał odczówalnego kopa.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda jest różnica w cenach zestawów , ale zawsze można wybrać trzecią opcje

 

nowy proc

stara płyta

stare ramy

nowa grafa = 4870

 

bo przecież

2x88gt~=4850<2x4850~=4870

 

czyli wychodzi że za tą samą kasę masz mocniejsza grafikę

 

co prawda nie wiem jak z oc na tej płycie , no ale chcesz oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płyte P5Q pro... i niestety procesor jak się nie kręcił tak się nie kręci. Ku mojej uciesze Intel obniżył ceny wiec trzeba o nowym cepie pomyślec. Tylko mam ogromny dylemat z pierwszego posta: e8400 czy e7200?. Pierwszy niby 3Ghz i 6mb w serii. Drugi tańszy, ale niższe takty, połowa mniej "keszu" i raczej pocięty z gorszych kawałków krzemu, co sprawi że nie będzie się kręcił tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e7200 kręciły się do 3,8G przy 1,35V , a e8400 nie uzyskiwało dużo lepszych wyników . Zresztą może będziesz miał szczęście i trafisz na dobrego procka , wszystko zależy od szczęścia , więc jeśli brak Ci gotówki to e7200 będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 2 zdecydowanie lepsza.

To dalej kuleje skalowalność w grach? Bo tak sobie obmyśliłem, że nowy Radke kosztuje 1000pln. Używke Asus 4850 można na Allegro wyłowić za ok 3 stówy, a wydajność na papierze jeśli chodzi o moc obliczeniową jest podobna. A 5850 też nie ma dwukrotnego wzrostu wydajności w porównaniu z poprzednią edycją kart. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...