Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Nieźle. 1.4V to moja potrzebuje do 490x9.5, 4x1GB.

na takim mnozniku i 4x1gb to nie ma co sie dziwic,wyciagnij 2gb i zmniejsz mnoznik do x6,x7 i jedziesz

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takim mnozniku i 4x1gb to nie ma co sie dziwic,wyciagnij 2gb i zmniejsz mnoznik do x6,x7 i jedziesz

A to wiadomo. Pisałem, że w wolnej chwili potestuję.

Samo 4x1GB już wymusza wyższe V na NB. 

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam problem z ustabilizowaniem pamięci na 1066 MHz. Daję im 2.2 V, FSB 400 MHz, PL 10, napięcie NB 1.49 V i Linpack robi błędy po kilku testach. 800 MHz przy 12-4-4-4 i PL 8 wydaje się póki co stabilne. Nie wiem czy zwiększać napięcie pamięciom, czy też szukac niższego PL przy tych 800 MHz (bo wyniki są gorsze niż 1066 15-5-5-5 PL 10)?

 

EDIT.

 

800 12-4-4-4 i PL 8 jednak też wywaliło błęda na dziewiątym teście. Nudzi mnie to już. Chyba ta płyta ma beznadziejną obsługę 2x2 GiB, bo na 2x1 GiB dużo lepsze parametry osiągnąłem bez żadnych problemów i na dużo niższych napięciach.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak bym wiedział że tak będzie to bym wział zwykłe 800-tki i ich używał na 15-5-5-5, tyle że jak już wydałem kase na lepsze pamięci to czegoś oczekuję. Ciekawe czy by mi wymienili na słabsze i zwrócili różnice (kupowane w PC Projekt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dołączona grafika

 

Timingi na Auto poza alphami.

 

CLK Skew na Normal, Static Read na Disabled, Clock Twister na Lighter.

 

Obecnie jest pełna stabilność na pamięciach 800 15-5-5-5 @ 1.8 V PL 10, NB na 1.25 V. A screena ledwo zdąrzyłem zrobić bo był zaraz reset z wyłączeniem HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi na Auto poza alphami.

 

CLK Skew na Normal, Static Read na Disabled, Clock Twister na Lighter.

 

Obecnie jest pełna stabilność na pamięciach 800 15-5-5-5 @ 1.8 V PL 10, NB na 1.25 V. A screena ledwo zdąrzyłem zrobić bo był zaraz reset z wyłączeniem HDD.

PL=10 to nędza. A próbowałeś Trfc jeszcze wyższe?

CLK Skew=Auto, Static Read na Disabled, Clock Twister=Auto, 

Spróbuj niższe PL. Wyższe może być niestabilne.

wyższe V na NB, VDIMM . Koniec pomysłów.

Wszsytko wskazuje na to, że mobo tych pamięci nie lubi.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Clock Twister Lighter raczej lepszym wyborem niż Auto, w końcu to najlżejsze ustawienie.

 

V na NB nawet 1.59 dawałem, a PL im niższy tym było gorzej, ale wyższy nie wiele poprawiał.

 

tRFC nie zmieniałem, bo nie zmieniałem nic poza tymi czterema podstawowymi.

 

Nie rozumiem też czemu 800 15-5-5-5 działa na najniższych napięciach, ale 800 12-4-4-4 nie działa na vDIMM 2.2 V i vNB 1.49 V. Posrane.

 

Jak ktoś chce mobo to sprzedaję, co do ceny można się jeszcze dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce mobo to sprzedaję, co do ceny można się jeszcze dogadać.

Mobo dobre. ja bym zmienił pamięci.

A próbowałeś na wcześniejszych biosach? może 308?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clock Twister Lighter raczej lepszym wyborem niż Auto, w końcu to najlżejsze ustawienie.

 

V na NB nawet 1.59 dawałem, a PL im niższy tym było gorzej, ale wyższy nie wiele poprawiał.

 

tRFC nie zmieniałem, bo nie zmieniałem nic poza tymi czterema podstawowymi.

 

Nie rozumiem też czemu 800 15-5-5-5 działa na najniższych napięciach, ale 800 12-4-4-4 nie działa na vDIMM 2.2 V i vNB 1.49 V. Posrane.

 

Jak ktoś chce mobo to sprzedaję, co do ceny można się jeszcze dogadać.

ja bym spr jeszcze:

tWTR 12/14

tRRD 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wszystkie timingi w BIOSie zmniejszyłem o dwa oczka względem tego co było na Auto i jest to samo.

 

O tych pamięciach mówicie? http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=319

 

Czy mam gwarancję że będą działać na 1066 na tej mobo? Osiągnę jakieś fajne timingi i PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne timmigi i pl to pojęcie względne. miej na uwadze, ze nawet w agencji wszystkim nie dogodzą. testowałem takie ramki (apogee) swego czasu dzieki uprzejmości XA i jako 2x2 sprawowały się zacnie. okresl czego tak wlasciwie chcesz, napisz do Michala - ma rampage pod ręką ztcw, sprawdzi w wolnej chwili.

ja prywatnie posiadam takie oto - http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=294

w konfiguracji 4x2gb smigaja stabilnie w poblizu 1150 na piatkach, na czworkach ponizej 1000 i to na zwyklym maximusie. 1066 na piatkach 2,0v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Taktowanie interesuje mnie dokładnie 1066 i 15-5-5-5 2T, napięcie może być i 2.2 V byle ta cała reszta timingów dała się normalnie ustawić, bo jak widać przy Reaperach nawet ich poluzowanie względem Auto nie daje stabilności.

Do tego przydało by się jakieś PL 5 czy 6 przy FSB 400 MHz. Do 1.59 V na NB jest to do zrobienia?

 

Ogólnie to właśnie jakie pamięci polecacie do Rampage Formula własnoręcznie przetestowane aby nie było problemów. Apogee, czy może G.Skille, a jak tak to PK, PQ czy PI? 800-tki pójdą na 1066 bez problemu pewnie. http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=317

A może coś pójdzie 1000 i 12-4-4-4? Albo jeszcze jakaś inna kombinacja, nie wiem co by było najlepsze przy FSB 400 MHz.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Reapery oddane, bez żadnego problemu przyjeli mi w PCP po obgadaniu sprawy braku stabilności z Tomkiem. Trzeba przyznać że jeszcze nigdy nie miałem żadnego problemu z tym sklepem.

 

No i teraz czekam na G.Skille od XA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę ramki sensowne w sensownej cenie -dlatego pisałem do OCZ

 

wychodzi ,że te

http://www.allegro.pl/item433051447_ocz_2g...al_2_x_1gb.html

są na micronie we wtorek będę wiedział na czym są te

 

http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=291

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę ramki sensowne w sensownej cenie -dlatego pisałem do OCZ

 

wychodzi ,że te

http://www.allegro.pl/item433051447_ocz_2g...al_2_x_1gb.html

są na micronie we wtorek będę wiedział na czym są te

 

http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=291

poczytaj forum ocz tam jakis tester/pracownik pisze ze daje 100% pewnosc do ocz na micronie w modulach zwyklych 1800 i 1333eb te z tymi niskimi timingami,a reszta to loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...