Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

def 800 cl3-4-9 2.4V smigają

niezle maja def vmem ;)

 

Marcin nie narzekaj tylko sie ciesz,ze dobrze napiecia trzyma,czemu szukasz podstepu

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze marcinku ze tak maja na def http://img133.imageshack.us/my.php?image=beztytuuit7.jpg

 

@jankecz

 

to dla ciebie rano po noce włączyłem kompa i co i misie udało

 

http://img217.imageshack.us/my.php?image=12cj8.jpg na timingi nie wzracać uwagi w biosie jest ustawione cl5

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

vNB i PL nie mają najmniejszego wpływu na możliwości pamięci. U mnie choćbym nie wiem co robił to pamięci na 1140 nie ustabilzuję. Tak samo PL niższe niz 7 przy FSB 450 MHz za nic nie wstanie.

A to co w podpisie jest na vNB 1.25 V i PL 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vNB i PL nie mają najmniejszego wpływu na możliwości pamięci.

taaaaa ... Pewnie. I co jeszcze?  :blink: :blink: :blink: Nowa teoria :)

Przecież twoje ramy mogę nie osiagnąć takich częstotliwości - tzn. 1140. Z tego co wyczytałem to blisko granicy ich możliwości.

Nawet 1.85V na NB im nie pomoże :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To ciekawe że te moje wartości są na minimalnym vNB i jego podbicie nie daje u mnie nawet najmniejszego przyrostu możliwości. Jakieś wyjątkowe mobo mam? A może ustawienie vNB u mnie nie działa, mimo iż czujniki niby wykrywają zmianę. Chyba choćby jednego megaherza więcej dało by się uzyskać na wyższym napięciu, skoro ma ono czemuś służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry, od zawsze vNB dawało wymierne efekty w kontekście nie tyle MHz co ciasnych timingów. Gdzieś po drodze coś musiałeś zgubić, niemożliwe, żeby nie dawało żadnego pozytywnego efektu, chyba, że masz takie ch..we kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry, od zawsze vNB dawało wymierne efekty w kontekście nie tyle MHz co ciasnych timingów. Gdzieś po drodze coś musiałeś zgubić, niemożliwe, żeby nie dawało żadnego pozytywnego efektu, chyba, że masz takie ch..we kości.

Na P5E3 Premium jak ustawię ponad 1.2v to mam tylko niestabilność na ramie... a na Rampage Extreme muszę dać 1.55v na NB by móc osiągnąć to co na P5E3 Premium - wniosek, rozrzut w chipsetach prawie jak w prockach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do VNB ustawione 1.69v z biosu, temperatura okolo 65C na nb.

FSB 485 RAM 1165

vtt 1.3v bios (everest pokazuje 1.2v) od asusa programik tez.

czy te 1.69v na NB na codzien nie bedzie za duze czy moze byc?

 

@PMP

do quada jakie Vcore max na codzien. 1.38v mam ustawione.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skasowalem tego posta ; p i ide z nim do działu "co kupic" ; p

 

 

mam pytanie:

 

na mobo Asus Rampage Formula i procku E8500 jaki max OC da sie zrobic aby komp chodził 100% stabilnie? i czy to ma jakies znaczenie czy da sie RAM 1066 Mushkin czy 1066 OCZ?

 

(na stronie 11 ktos napisał ze PQ5 to psychiczne cierpienie a miałem to brac) (mój mózg paruje od tego wszystkiego :wacko: )

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mobo Asus Rampage Formula i procku E8500 jaki max OC da sie zrobic aby komp chodził 100% stabilnie? i czy to ma jakies znaczenie czy da sie RAM 1066 Mushkin czy 1066 OCZ?

Zrobisz takie OC na jakie ci proc pozwoli :) Płyta nie jest tutaj ograniczeniem. Z FSB można dojechać do 600 SPI lub koło 570 stabilne. Trochę jednak V na NB trzeba zapodać :)

Co do pamięci to weź te, które się lepiej kręcą :)

 

I przy okazji:

http://rapidshare.com/files/151756578/RAMP...ormula-0501.rar

jak ktoś się nudzi.

SOURCE: XS, link added by Brama

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mi wystarczy na E8500 jakies 4,0 do max 4.2 stabilne (24/7) (na p5q pro o ile sie zdecyduje - wiem wiem tutaj nie rozmawiamy o tym mobo)... ramki kupie muszkiny juz nie bede na nich oszczędzał... nie wiem co to dokładnie to PL... ale z tego co czytalem to im wieksze tym gorzej... mam nadzieje ze na normalnym PL (co kolwiek to jest) dojde do 4.0 : P (albo ostatecznie poczekam jeszcze troszke i dołoże $ i sie zdecyduje na rampage formułe... zobaczymy... juz 4 miechy sledze te komputerowe temaciki i jużem się lekko zmęczył -_-

 

a mam pytanie:

czy ktos miał jakies problemy z rampage formula do tego stopnia ze musiała jechac na servis?

 

 

 

mógłby ktos zrobic zdjecie radiatora? ktory jest dołączony do Rampage Extreme zamiast wodnego? byłbym wdzięczny :)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...