Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

w [gluteus maximus] mam i mialem od zawsze temperatury - jak dziala to jest ok. hr'ki uzywane pasywnie. fotki sie nie uchowaly.

Bardziej chcialem sie zorientowac jak bardzo zmniejszylo to temperatury, bo jak niewiele to nie wiem czy sens inwestowac w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chcialem sie zorientowac jak bardzo zmniejszylo to temperatury, bo jak niewiele to nie wiem czy sens inwestowac w to.

pamietam ze pasywnie roznica byla raczej niewielka. przy vnb ok 1,4v, fsb 500 i 8gb ram na 1000 cl5 ok 60-65st C.

jak masz jakis obieg powietrza w obudowie pewnie byloby lepiej.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze pasywnie roznica byla raczej niewielka. przy vnb ok 1,4v, fsb 500 i 8gb ram na 1000 cl5 ok 60-65st C.

jak masz jakis obieg powietrza w obudowie pewnie byloby lepiej.

W budzie mam 6 sflexow, w tym 4 robiace tylko przeciag wiec mysle ze nie powinno byc zle.

Ale temp ok w miare, ja na 1.25v w idle mam 52* to w stresie pewnie do 60* skoczy.

 

Te tempy co podales to bez przeciagu w budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez większych trudności - mniej wiecej rok temu miałem RF które z półzdechłym E8500 robiło ok 580fsb stabilne do wszystkich benchmarków. Na codzien 500 mi wystarczalo.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo to ile - powiedzmy 1,6V ??

 

Gtl oczywiście proponujecie x67 i x63?

I ostatnie pytanko czy szyne PCI zmieniacie ciut powyżej 100 czy pozostaje na sztywno 100??

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo to ile - powiedzmy 1,6V ??

 

Gtl oczywiście proponujecie x67 i x63?

I ostatnie pytanko czy szyne PCI zmieniacie ciut powyżej 100 czy pozostaje na sztywno 100??

Ja uzywalem x63 dla CPU i x67 dla NB, PCI na 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy komuś udało się na tej płycie uzyskać w pełni stabilne fsb na poziomie 570-580??

Czy to już raczej marzenia??

bez problemu. tutaj masz moje screeny.

do FSB=570 z 1.6V trza zapodać na NB.

PCI-E=100, gtl tak jak pisali wcześniej.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie przegrzeje mostka dając takie napięcie - na mostek w sumie mam ustawiony wentyl 120mm AAB i on się tam spokojnie kręci.

 

Problem moge mieć też z ramem bo o ile cruciale luźno polecą na 1140 o tyle geile już gorzej.

Jakieś sugestie co do ustawienia ramu??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie przegrzeje mostka dając takie napięcie - na mostek w sumie mam ustawiony wentyl 120mm AAB i on się tam spokojnie kręci.

 

Problem moge mieć też z ramem bo o ile cruciale luźno polecą na 1140 o tyle geile już gorzej.

Jakieś sugestie co do ustawienia ramu??

 

Pozdrawiam

Chcesz zrobic 570fsb przy 2x2+2x1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bloczek na nb to chyba kłopot w tej płycie bo z resztą??

Tutaj przecież jest łączone chłodzenie.

 

Jakieś propozycje??

Chlodzenie mosfetow nie jest polaczone z chlodzeniem mch/ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczyło by założyć bloczki na nb i sb tak??

 

Dopytuje ponieważ na dniach będę dokładał blok na gpu i mógłbym za jednym zamachem to zrobić.

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczyło by założyć bloczki na nb i sb tak??

 

Dopytuje ponieważ na dniach będę dokładał blok na gpu i mógłbym za jednym zamachem to zrobić.

ICH niekoniecznie musisz chlodzic woda, wystarczy jakis radiatorek bo i tak nie nagrzewa sie az tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. jakos pod koniec miesiaca kupuje te plyte. No i musze zmienic pamieci. Jakie byscie mi doradzili? Na rynku jest multum i producentow i zegarow tych pamiecii. Generalnie wolalbym,zeby nie ograniczaly OC. Bo te obecne to delikatnie mowiac sa cieniutkie. No, ale plyta tez do demonow nie nalezy.

 

Z gory dzieki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. jakos pod koniec miesiaca kupuje te plyte. No i musze zmienic pamieci. Jakie byscie mi doradzili? Na rynku jest multum i producentow i zegarow tych pamiecii. Generalnie wolalbym,zeby nie ograniczaly OC. Bo te obecne to delikatnie mowiac sa cieniutkie. No, ale plyta tez do demonow nie nalezy.

 

Z gory dzieki za wszelkie rady.

Wszystko zalezy od ceny i czy 2x2 czy 2x1.

2x1: jakies uzywki na d9 ewentualnie goodram pro 1200

2x1: goodram pro 2x2 1066 lub moze ocz blade 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Cena nie jest priorytetem. Bardziej chodzi mi o "kompatybilnosc" i OC. Zalozylem z gory, ze minimum ma byc 4GB (jak obecnie). Czy w tym przypadku lepszym rozwiazaniem jest 2x2, czy 4x1GB?

Pierwsze, o czym pomyslalem to OCZ DIMM 4096MB DDR III 1600MHz. Oczywiscie nie mam zielonego pojecia, jak sie beda zachowywac z Rampage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Cena nie jest priorytetem. Bardziej chodzi mi o "kompatybilnosc" i OC. Zalozylem z gory, ze minimum ma byc 4GB (jak obecnie). Czy w tym przypadku lepszym rozwiazaniem jest 2x2, czy 4x1GB?

Pierwsze, o czym pomyslalem to OCZ DIMM 4096MB DDR III 1600MHz. Oczywiscie nie mam zielonego pojecia, jak sie beda zachowywac z Rampage.

Ja mowilem o DDR2 i RF, a jesli sie przymierzasz do RE i DDR3 to nie wiem co bedzie dobrym zakupem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG! Faktycznie - ja mysle o Extreme... Jakos umknal mi ten "szczegol", ze watek jest o Formule... Ide szukac wlasciwego tematu. :)

LOL! Ciezki dzien dzisiaj... Przeciez to ten sam watek.

 

No to ponawiam swoje pytanie o pamiatki (DDR3) do RE. Macie jakies sugestie, ewentualnie ostrzezenia, czego nie brac, z jakimi pamieciami mieliscie problemy, itp.. ?

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyslalem sprawe i Extreme jest jak dla mnie i moje potrzeby przerostem tresci nad forma. Jednak nie zostalem bez dylematu. Panowie... Cena identyczna, architektura ciut inna: Rampage Formula, czy Maximus Formula II? Jesli myslalbym o CF, to bez zastanowienia bralbym RF. Ale biorac pod uwage temperatury i wielkosc mojej obudowy - predzej postawie na radeonx2, niz CF.

Co byscie poradzili? Patrzac na to pod katem temperatur, OC procka (na razie 8400, za momencik Quad).

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi. Wiem, ze mecze, ale obecna plyta ma namiastke OC i potrzebuje czegos "wiecej" :)

Ok. Pare chwil spedzonych o dostalem ODPOWIEDZ.

 

A wracajac do pamieci. Czy 1066 CORSAIR XMS2 DOMINATOR nie maja problemow z RF? Pytam, bo nie ma ich w QVL plyty.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...