Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Co do konfiguracji 4x1GB GOODRAM PRO 1066 to niestety nie udało mi się pomimo usilnych prób uruchomić płyty (nie wstaje z 4 kościami). Wróciłem do konfiguracji 2x1GB dual gdyż w takiej chodzi bez problemu. Jak macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie, bo 2x1GB leży i się marnuje. Czyżby rampage nie lubił za bardzo goodramów pro?;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Co do konfiguracji 4x1GB GOODRAM PRO 1066 to niestety nie udało mi się pomimo usilnych prób uruchomić płyty (nie wstaje z 4 kościami). Wróciłem do konfiguracji 2x1GB dual gdyż w takiej chodzi bez problemu. Jak macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie, bo 2x1GB leży i się marnuje. Czyżby rampage nie lubił za bardzo goodramów pro?;-(

 

Możemy się wymienić na 4x1gb Corsair 675 cl4 ;D o ile te Goodramy są na ghmh/gkx :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Próbowałem chyba już wszystko:-(. Ale znalazłem prawidłowość. Kupiłem te goodramy aby zmienić mushkin-y które posiadam (2x1GB 900). Właśnie wróciłem do tych mushkinów gdyż one są wykrywane za każdym razem jakbym ich nie włożył. Więc widac wyraźnie że to wina goodramów!!! (NIESTETY). Wkładam mushkiny-komp od razu odpala, wyciągam mushkiny i wkładam goodramy i.... ciemno na ekranie:-(. Działają w konfigu 2x1GB bez problemu ale 4x1GB nie rusza. Co prawda idą te goodramy nieziemsko wszystkie cztery są na mikronach D9. 2x1GB poszły z 1066 na 1250 i to na 2,16V gdzie one jak ustawiłem 2,4V dla próby czy się grzeją to nawet się nie pociły:-). Zresztą one mają na naklejkach napięcie znamionowe z zakresu 2,1-2,4V. Trochę mi szkoda tych goodramów ale będę musiał się ich pozbyć (czytaj:sprzedać:-(). Kości są na pewno w 101% sprawne jak i sama płyta co mnie cieszy. Dzięki za pomoc. Przynajmniej ważna informacja dla innych użytkowników co do tych goodramów wyszła.

 

A pamięci zakupiłem tutaj tydzień temu: GOODRAM PRO DDR2 2x1024MB 1066MHz +8500MB/s OKAZJA (916377160) - Aukcje internetowe Allegro

 

A jeszcze jedna sprawa, a mianowicie: jakie pamięci polecacie do tej płyty? bo na coś muszę zmienić te mushkiny:-)

 

Do Banzai: Wymieniać się nie chcę ale chcę je sprzedać. Jak chcesz kupić to za 350zł(z przesyłką) sprzedam wszystkie 4 sztuki. Mnie wyniosły 370zł. Widzę, że już nawet na allegro są niedostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osz ja cie Rampage ty @#%&%*@#$@#%^$^$#@.

A juz myslalem ze mi cos padlo, a tu wchodze, czytam i wzialem powkladalem pamiatki odwrotnie i komp ruszyl. Mam tez Goodramy i tez 4 i komp wstawal normalnie, po czym go odlozylem na pare dni i teraz byla glucha cisza. Ale wlozylem pamieci najpierw 2, potem 4 i znow sie uruchamia !!! Dzieki Wam Panowie za pomoc hehehehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak plyta, jeszcze z tak wysokiej polki moze robic takie cuda ? :|

 

Poza tym, czy to normalne ze jak sie wcisnie szybko 2x reset to sie komp wylacza na 2s i znow startuje ?

 

Normalnie, problem z memkami to czeste przypadlosci tej plyty jak i poprzedniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe :)

Ja rozumiem ze albo chodzi albo nie, lubi albo nie lubi, a ta widac jest kaprysna i rozpieszczona. Bo jak moze chodzic z memkami, a po praru dniach nie uzywania sie rozmysla i serwuje ciemnosc na monitorze :D

Ale nic, damy rade. Sa powazniejsze problemy jak chocby nieszczelne kolanko w pompie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Nie wiem czy w odpowiednim temacie pisze, ale zaryzykuje ;)

 

Mianowicie mam mały problemik z tą płytą: asus rampage formula. Gdy odpalam kompa na wyświetlaczu lcd poster po chwili wyskakuje mi TESTVRAM

i zawiesz się, nie chce dalej iść (wyłączam go na zasilaczu tak z 2, 3 razy i potem już normalnie) Co to może być ?

W książce od płyty pisze tylko tyle: Initialize multi-language oraz Put information on screen display, including BIOS logo,

CPU type, CPU speed (POMOCY bo Ja nic z tego nie rozumie :( )

 

Moja Komfiguracja:

 

Płyta: Asus Rampage Formula

Procek: Intel Core Duo E8400

Zasilacz: CHIEFTEC CFT 650 14CS

Karta graficzna: Palit GF 8400GS (wiem,wiem słaba)

Kości: 2x 2Gb OCZ

Dyski: WD Caviar 500Gb + Samsung 500Gb

 

 

EDIT:

 

I jak ? Nikt mi nie pomoże ? :(

Edytowane przez iZiombel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales zmienic kosci ram albo zamienic je slotami ? Daj albo po dwie jesli masz cztery albo pozamieniaj je.

 

Właśnie teraz zamieniłem kości... odpalił bez problemu. Ale zobaczymy po paru razach, czy nic nie wyskoczy...

Ewentualnie potem będę kombinował ze zmianą slotów. Dzięki za zainteresowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki...

 

I [gluteus maximus], zaś mi wyskakuje TESTVRAM :( było wszystko dobrze, aż do wczoraj :( Zmieniłem nawet slotami ramy - nic nie pomogło na dzień dobry TESTVRAM. Help

 

 

EDIT:

 

 

Pomóżcie ! :( Bo już mi ręce opadają, jak mi wyskakuje ten TESTVRAM i tak po pare

razy, muszę wyłączać go na zasilaczu i dopiero pójdzie normalnie... obłęd :/

Edytowane przez iZiombel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki...

 

I [gluteus maximus], zaś mi wyskakuje TESTVRAM :( było wszystko dobrze, aż do wczoraj :( Zmieniłem nawet slotami ramy - nic nie pomogło na dzień dobry TESTVRAM. Help

 

 

EDIT:

 

 

Pomóżcie ! :( Bo już mi ręce opadają, jak mi wyskakuje ten TESTVRAM i tak po pare

razy, muszę wyłączać go na zasilaczu i dopiero pójdzie normalnie... obłęd :/

 

wydaje mi sie ze cos z sekcja zasilania pamieci. mialem to samo jak katowalem parenascie gb d9 na ~3,4v. po resecie cmosu, nastepnie ustawieniu wszystkiego na nowo wszytko wrocilo do normy. zawsze mozesz sprobowac flashowac bios na starszy/nowszy.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczelo walic bsodami od jakiegos czasu, wydaje mi sie ze to po zmianie fabrycznego chlodzenia mobo na 2x hr-05 z tym ze zmiana zaowocowala nizszymi temperaturami a nie wyzszymi.

 

Co do objawow, to w wczesniej zdarzaly sie bsody/zwisy [z urwanym dzwiekiem powtarzajacym sie w kolko] czasami nawet w windowsie. Przypuszczam ze problemem mogla byc wyzsza temperatura w pokoju niz teraz. Zas z drugiej strony teraz zdarzaja sie rzadko badz okazjonalnie w 3d, w 2d juz nie wystepuja.

 

Szczerze powiedziawszy za bardzo nie wiem co moze byc przyczyna bo temperatury dosc w normie a do robienia przeciagu mam 4xsflex 600rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze cos z sekcja zasilania pamieci. mialem to samo jak katowalem parenascie gb d9 na ~3,4v. po resecie cmosu, nastepnie ustawieniu wszystkiego na nowo wszytko wrocilo do normy. zawsze mozesz sprobowac flashowac bios na starszy/nowszy.

 

Hej, ale Ja nie katowałem żadnych dużych pamięci ram... Mam 2 x po 2 Gb OCZ i takie rzeczy mi się dzieją ??

Nie jest to jakaś wada sprzętu (płyty) ?? Możesz mi to jakoś dokładnie opisać, co należy zdziałać tak krok po kroku :( jak bym zrobił reset cmos-u ?? Ewentualnie z tym flashowaniem na nowszy bios ??

Kurde, trochę noga jestem z takich rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jakie są defaultowe mnożniki GTL'ów dla rampage extreme?

 

Edit:

Już mam

0/2 core GTL 0.635x

1/3 core GTL 0.667x

NB GTL 0.640x

Edytowane przez sheri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde mam problem z ta głupia płyta. Pomozcie.

 

Prosze mi powiedziec czy to normalne zachowanie sie tej plyty bo mam obawy czy nie jest walnieta...

 

1a) wlaczam kompa, monitor sie wlacza, leda od dysku miga, a ekran czarny, nic sie nie dzieje. Daje reset komp uruchamia sie normalnie

1b) uruchamiam kompa, monitor sie nie wlancza, leda dysku cos tam miga, cisza. Resetuje, komp sie wlancza normalnie.

2) mam ustawione wlaczanie kompa na spacji. Raz to dziala a raz nie. Troche dziwne,

3) po zmianach w biosie albo tez np. bez zmian wychodze przez F10+enter i komp albo sie momentalnie wylancza i po 3s normalnie wlacza, albo sie restartuje po czym bootuje system. No ja jakos nigdy nie spotkalem sie z czyms takim zeby po wybraniu "zapisz ustawienia biosu" komp sie momentalnie wylanczal ?!

4) po wcisnieciu resetu (raz lub szybko kilka razy) komp sie albo resetuje od razu, albo wylacza sie i po 3s zalancza i bootuje.

 

Ogolnie rzecz biorac, zastanawiam sie czy ta plyta jest ok, bo jeszcze nie widzialem podzespolu ktory by w tak losowy sposob sie zachowywal.

 

No i mam problem z dyskami.

Na SATA4 mam podpiety dysk SSD Intela a na SATA6 chce miec podpiety dysk normalny SATA Seagate 500GB. Sek w tym ze plyta nie widzi mi tego dysku. Zmienialem juz kable i nic. A na drugim kompie normalnie smiga.

 

Inna sprawa ze jak mam ustawic w biosie opcje dla dyskow.

Bo dla dysku SSD ma byc AHCI tylko ze to ustawia ten tryb dla wszystkich kanałow SATA. A co z nomalnym talerzowym dyskiem podpietym do innego kanalu SATA ?

 

Czy ktos moglby mi odpowiedziec ? Jak jest u was ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są złączki w bloku wodnym na chipsecie w ASUS Ramapge Extreme?? Pasuje zamiast oryginału Swiftech MCW30??

 

P.S. może ktoś chce sprzedać ASUSa Rampage Extreme, bo włąsnie rozglądam się za używką. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...