Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy że ocb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocb ? o to czy takie połączenie ma sens i co sadzicie o tym

Moja płyta robiła stabilne FSB=550 na pl=9 i cl5 przy 1:1. Dalej nie szło. Prawdopodobnie proc mi się kończył.

W dalszym ciągu jeszcze nie wróciła z serwisu.

 

CellShock + Rampage Extreme powinny piknie śmigać. Gdybym zmeniał to tej właśnie firmy pamięci bym zakupił. DDR2 sprawują się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wodował ktoś te mobo jak wygląda sytułacja ze zdjęciem tego radiatora z nb bo z tego co widzę u siebie to jest połączony z drugim mostkiem i tu mam pytanie do was czy idzie ta rurkę wyjąć z tego drugiego radiatorka podrawiam

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wodował ktoś te mobo jak wygląda sytułacja ze zdjęciem tego radiatora z nb bo z tego co widzę u siebie to jest połączony z drugim mostkiem i tu mam pytanie do was czy idzie ta rurkę wyjąć z tego drugiego radiatorka podrawiam

Wodowalem asus maximus formula a to w sumie to samo co rampage formula ( ktorego mam i tez bede wodowal :) ). Ogolnie nie ma zadnych problemow. Ja uzylem do tego suszarki, delikatnie z wyczuciem nagrzewasz radiator na NB ( po wczesniejszym usunieciu srubek montazowych i backplate, oraz bolcow plastikowych z sb ) po czy delikatnie odginasz cale chlodzenie chwytajac za bloczek na sb. U mnie cala akcja trwala moze 1min. Bez problemu sie odkleilo.

 

Z mosftetami nie ma problemow gdyz zastosowano tam pady termiczne i nic nie jest przyklejone ;)

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta robiła stabilne FSB=550 na pl=9 i cl5 przy 1:1. Dalej nie szło. Prawdopodobnie proc mi się kończył.

W dalszym ciągu jeszcze nie wróciła z serwisu.

 

CellShock + Rampage Extreme powinny piknie śmigać. Gdybym zmeniał to tej właśnie firmy pamięci bym zakupił. DDR2 sprawują się rewelacyjnie.

ja zrobilem 550 pl 9 i po 10h sie wywalil,wszystko inne smiga,gry,pi i inne duperele,a w 560 i stabilne pl9 watpie

oczywiscie p5e3 wiec moze byc roznie,rampage lepsza :)

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem 550 pl 9 i po 10h sie wywalil,wszystko inne smiga,gry,pi i inne duperele,a w 560 i stabilne pl9 watpie

oczywiscie p5e3 wiec moze byc roznie,rampage lepsza :)

Dołączona grafika

 

Mozna i 605 PL 9 zrobic i co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj bzdury gadasz i tyle,co ma wspolnego pi32 ze stabilnoscia 24/7?bo chyba jak pisze ze testowalem kilkanacie godzin to wiadomo ze nie do pi,no chyba ze chodzilo ci o popisanie sie,ale przeciez chyba kazdy czyta ppc wiec wie ze pojechales ostro z re i e8600 :)

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rampage Extreme wydaje się faja płytą , co do celek to ufam tej firmire,mam 4 GB i wymieniałem juz 2 razy :wink2: wiadomo dlaczego i 0 problemu

 

Mozna i 605 PL 9 zrobic i co z tego?

chyba czasem sie przydaje niskie PL co ? Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam sie do zakupu Rampage Extreme i odrazu chcialbym zwodowac te plytke, moze ktos sie orientuje czy sa juz dostepne bloki po te mobo , fakt ze ta plyta posiada Fusion Block , mimo to wolalbym zastapic to bardziej wydajnym chlodzeniem ( NB + SB + MSFETY ).

 

Z gory dzieki za wszelkie info,

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie po co ? na masimsie se blok fabryczny i przy największym katowaniu 40 *C co ci da jak będzie 37*C

Podejrzewam, że wystarczy zdemontować fabryczne chłodzenie i przesmarować.

Wydajność powinna być zadawalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ryba wpadnie i sie wypowie bo męczył obie płyty i jak sam stwierdził na ocx , nigdy nie wyda pieniędzy na foxconna.

 

edit

 

tylko przytoczyłem słowa rybek, nie unoś sie xD ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

 

Zamierzam zlozyc nowego PC.

 

Proc - E8600

RAM - Corsair Dominator 1066 DDR2

Plyta - Asus Rampage Formula (extreme odpada, ddr3 -.-)

 

 

Widzialem, ze bardzo ladnie sie kreci ten proc na tym mobo ;)

Chce go skrecic na 4.5 - 5.0GHz. Czytalem, ze na 4.5 wystarczy jakies wieksze chlodzenie typu Thermaltake/Scythe. A co do 5.0 to nie mam pojecia, potrzebne bedzie wodne ? Jezeli tak to jakie, prosze o sugestie B-)

 

 

Pzdr

Edytowane przez M4ci3kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogo wyjdzie wodne tylko na cpu ;-) (pompka, rez, chłodnica, blok wodny, węże, płyn, złączki, zaciski itd itp) (zalezy ile chcesz przeznaczyc kasy na wode i czy tylko na 1 blok no i czy chcesz w przyszlosci to rozbudowywac!?) ;-) (bo mozna kupic słabą lub dobrą pompke i to samo dotyczy chłodnicy a ceny sa od małych do duuzych) wiec okresl ile chcesz na to wydac) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jak chcesz kręcić procka na 5GHz to trzeba będzie złożyć z troszke lepszych elementów. Bo jakby nie patrzeć to ten CPU będzie wydzielał sporo ciepła.

 

P.S. Ktoś ma na chłodzeniu Scythe Mugenem takiego C2D podkręconego do 4-45GHz? Jakie macie temperaturki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podajcie jakies propozycje, oczywiscie z najlepszych elementow. Tak jak kolega wyzej pisal, proc bedzie wydzielal duzo ciepla i trzeba go schlodzic :D

 

Chce zlozyc kompa raz a dobrze, wiec raczej to bedzie wersja finalna bez pozniejszego ulepszania. ;)

Edytowane przez M4ci3kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - jakie są główne różnice między p5e deluxe a rampage formula?

ta druga zachęca przyciskiem power na płycie (nie mam obudowy) ale nie będę za to płacił 170zł :P

P5e nie ma: LCD Postera, CLR CMOS, przycisków Reset i Power.

Ramapge ma 2 karty sieciowe i grę STALKER :)

bardzo podobne produkty.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Opłaca się? DDR3-1066 są dwa razy droższe od DDR2-800, a co dopiero 1600. Mając wybór 2 GB DDR3 lub 4 GB DDR2 nie wiem jak można wybrac to pierwsze, do tego jeszcze drastycznie wyższa cena Rampage Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się? DDR3-1066 są dwa razy droższe od DDR2-800, a co dopiero 1600. Mając wybór 2 GB DDR3 lub 4 GB DDR2 nie wiem jak można wybrac to pierwsze, do tego jeszcze drastycznie wyższa cena Rampage Extreme.

To że są 2x droższe od DDR2 nie ulega wątpliwości. Zwróć uwagę na cenę - nie jest ona tak wygórowana jak kiedyś. Za około 400 zeta mamy DDR3 2x1GB 1600 mhz z OCZ Platinum czy Reaper.

 

Ano Rampage Extreme drogi. Jak się decyduje na taki hi-end to trzeba się liczyć z wyższymi kosztami pozostałych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...