Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj odebrałem w sklepie komputronika w moim mieście Rampage Extreme. Zaraz zacznę składać klocki.

Mam pytanie bo może przewrażliwiony jestem po przygodzie z płytką EVGA z nVidia 790i. Czy Wasze płyty były zalakowane i nie otwierane przed Wami? Bo moja chyba była w jakiś rączkach, nie widać żeby otwory na śruby były użyte ale instrukcje lekko pogniecione, jakieś naklejki z odklejoną folią ochronną walały się pudełku, pudełka z akcesoriami (radiatorami) były otwierane. Nie wiem czy z ciekawości czy może płytka po jakiś przygodach. W sklepie mówili że dopiero co przyszła paczka z płytą. Na radiatorach jest jakaś folia ochronna. Ogólnie nie wygląda na używaną ale pytam z ciekawości czy powinna być dziewicza.

Jak to jest u Was?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byla ogladana w innym sklepie?

 

a moze gdy przyszła dostawa sprawdzano 'na wyrywki' ?

 

gdy pracowałem w sklepie internetowym też robiłem 'lotne kontrole' dostaw - szczególnie droższego sprzętu

a przy pierwszej dostawie np. asus 8800gt glaciator robiłem fotki na stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byla ogladana w innym sklepie?

 

a moze gdy przyszła dostawa sprawdzano 'na wyrywki' ?

 

gdy pracowałem w sklepie internetowym też robiłem 'lotne kontrole' dostaw - szczególnie droższego sprzętu

a przy pierwszej dostawie np. asus 8800gt glaciator robiłem fotki na stronę

Mój pierwszy RAMAPGE był rozpakowany jak go dostałem. Podobno stał na wystawie. Drugi już był porządnie zafoliowany.

@rojb

Moje napięcia na dzisiejsze, stabilne takty - jutro już mogą być inne :) 

NB=1.42V bo 4x1GB

post-147211-1222197773_thumb.jpg

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, a jakie masz VTT?

VTT = 1.24V bios

 

Przy FSb do 500 mam GTL-e na AUTO.

Dla FSB powyżej 500 moja płyta lubi NB GTL=0.67

CPU GTL - Testowałem różne ustawienia i AUTO najlepiej chyba chodzi.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Mój pierwszy RAMAPGE był rozpakowany jak go dostałem. Podobno stał na wystawie. Drugi już był porządnie zafoliowany.

slyszalem,ze asus nie foliuje,hmm...

z tego co pamietam to wszystkie moje mobasy od asusa byly bez foli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem po instalacji visty i zainstalowaniu sterow od mobasa, mam bluescreena po ponownym uruchomieniu....

bardzo dlugo mi sie instalowala vista, bardzo pomalu partycje sie zakladaja...mam dwa dyski w raid0

mial ktos podobny problem.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

jacekcz a jaki masz PL przy FSB 486 i Vnb 1.42 V? Bo u mnie 450 MHz i PL 8 było niestabilne na 1.49 V BIOS, teraz dałem 1.59 V i jest w pełni stabilne, niżej na razie nie testowałem, czekam na memki. W sumie dziwne bo przed tymi wszystkimi zmianami (RAM, BIOS) chodziło 450 MHz i PL 9 na 1.25 V BIOS, a pamięci obecnie mam te same. PL 7 mi nie idzie ustabilizować nawet na FSB 400 MHz, dziwne to wszystko. GTL-a nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel® Matrix Storage Manager Driver V8.2.0.1001 for Windows XP/ 64bit XP/ Vista/ 64bit Vista.(WHQL)

 

Make Intel® ICH9R AHCI/RAID Driver Disk for Windows XP/2003/Vista & Windows 64bit XP/2003/Vista.

 

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel® Matrix Storage Manager Driver V8.2.0.1001 for Windows XP/ 64bit XP/ Vista/ 64bit Vista.(WHQL)

Make Intel® ICH9R AHCI/RAID Driver Disk for Windows XP/2003/Vista & Windows 64bit XP/2003/Vista.

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

Asus nie aktualizuje tych sterowników. Zajrzyj tutaj:

http://www.station-drivers.com/page/intel%20raid.htm

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, juz sciagam, mam pytanie, jakiego programu uzywacie do monitoringu temperatur/napiec.

Jesli ktos ma quada, jesli moglby ktos napisac poszczegolne napiecia z biosu jak ma ustawione, ja mam w tej chwili sztywno napiecie 1.3v ,vtt 1.4v ,ram 2.15v a reszta rzeczy na auto i dojechalem puki co do 3.85ghz (8.5x450)

i czy macie załozony cooler od asusa, jaka maksymalnie temperatura chipsetu....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i po zmianie mobo raid0 trzeba ustawiac -budować od nowa czy wystarcza zaznaczyc tylko w biosie raid /

Przenosiłem raid0 między p35/x48/p45 nigdy nie było problemów.

Backup oczywiście wskazany :) żeby nie było niespodzianki.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A mi doszły dziś G.Skille PI-1100. Obecnie wydają się chodzić na 1080 15-5-5-5 przy FSB 450 i napięciu 1.9 V.

 

Działam też ze strapem 333, i przypomniało mi się że na tym strapie do PL 9 przy FSB 450 wystarczyło minimalne napięcie NB. Być może na strapie 400 nie da się osiągnąć niskiego PL. Będzie trzeba potestować.

 

Swoją drogą jakie bezpieczne napięcie na codzień dla tych memków? I czy wystarczy ono do 1080 12-4-4-4, bądź 1200 15-5-5-5. I które ustawienie myślicie będzie wydajniejsze, przy FSB 450, i zakładając ten sam PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi doszły dziś G.Skille PI-1100. Obecnie wydają się chodzić na 1080 15-5-5-5 przy FSB 450 i napięciu 1.9 V.

http://www.overclockersonline.net/?page=ar...1981&pnum=4

 

1200 chyba nie dadzą rady.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blu jnl , cos chyba ze strapami muszę powalczyc ,bez ustawienń 530x8.5 1.3v cpu- ram 885 -7-7-7-21 1.93V

nikt nie mowil ze z czestotliwosciami powyzej 1600 jest latwo,ile tego ramu masz 2x1 4x1 2x2?jesli 2x1 to powinno smigac duzo wyzeja z innym zestawem to juz bedzie trudno,ile dajesz vnb?u mnie przy zestawie 2x2 1700 7-7-7-22 1t musialem dawac wiecej niz 1.6 o ile dobrze pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy puszczam 4xpi32m , wysypuje mi sie po okolo 5loppie ,aplikacja zostaje zamknieta....dawalem wieksze V na proca i pamieci ale to nic nie daje, czy wie ktos moze co by pozmieniac??

jakie macie temperatury MB,NB,SB ?? i jakie sa bezpieczne?? i czy nie mam czasem odczytu pamieci za malego , tylko 9200 , wczesniej na 780i mialem 12000.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie musze napisac same pozytywy płyta b. wydajna na procku 4.5 ghz 13.7k w pcmark 05 to o 400 wiecej niz na P5Q Delux i na procu 5 ghz , trochę czasu zajmie ogarnięcie tego wszystkiego

 

po co trzy cpu gtl ? jak działa to oc w locie -magia

na teraz mam 530 x8.5 1780 7-7-7-19-60 vnb 1.52

 

fsb 655 ale valid sie nie zapisał ,jutro poprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...