Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

nikt nie mowil ze z czestotliwosciami powyzej 1600 jest latwo,ile tego ramu masz 2x1 4x1 2x2?jesli 2x1 to powinno smigac duzo wyzeja z innym zestawem to juz bedzie trudno,ile dajesz vnb?u mnie przy zestawie 2x2 1700 7-7-7-22 1t musialem dawac wiecej niz 1.6 o ile dobrze pamietam

Piszesz o 2x2 GB OCZ Platinum? Zwykłe, czy "EB"? Do ilu maks. udaje Ci się je wykręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

marcin, miniaturki byś zaczał dawać, bo sie nie da nic przeczytać bo sie forum samo przewija po wczytaniu każdego obrazka, a dajesz ich pełno.

 

I co z tym PL? Co jeszcze mam zmienić poza vNB żeby otrzymać jakąś reakcję? Obecnie FSB 400, PL 6 i vNB 1.25 V. PL 5 czarna magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

small chodzi

blend chodzi

3dmarki chodza

puszczam crysisa, gram chwile i reset....

na niepodkreconym procesorze, chodzi bo gralem godzinke.

 

jak macie ustawione poszczegolne napiecia i ustawienia ,powiedzmy do FSB >480

jaka bezpieczna temperatura plyty

szukaj problemu w grafie

zbyt duze OC- restart w crysisie

przegrzana grafa - restart w crysisie

najlepsza gra do testowania stabilnosci grafy , czasem za małe Vcore tez powoduje restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 2x2 GB OCZ Platinum? Zwykłe, czy "EB"? Do ilu maks. udaje Ci się je wykręcić?

oba te oczety sa do kitu,lepszym i tanszym rozwiazaniem sa kingmaxy na d9jnm koszt tego to jakies 400 zl za zestaw 2x2 i kreca sie cos kolo 1600 7-7-7-20 1t

zreszta moduly 2x2 ciezko ustabilizowac wyzej niz 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No jakoś tak podnoszenie FSB daje strasznie marny przyrost w odczycie jak i w latencji (a w sumie taktowanie też mi troche wzrosło, więc sam wzrost FSB nie dał praktycznie nic), za to zapis i kopiowanie sporo zyskują.

 

Zapodaj screena jak to wygląda u ciebie, jeśli możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba te oczety sa do kitu,lepszym i tanszym rozwiazaniem sa kingmaxy na d9jnm koszt tego to jakies 400 zl za zestaw 2x2 i kreca sie cos kolo 1600 7-7-7-20 1t

zreszta moduly 2x2 ciezko ustabilizowac wyzej niz 1800

Z moimi 1600 próbóję dobić do 1800 Mhz. Tak czy siak spodziewałem się słabych osiągów po 2x2 GB. Z timingami jest już lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W istocie, u mnie dołożenie dwóch GiBów sporo dało w samym Windowsie.

A u mnie obecnie tak (PL 7):

Dołączona grafika

A bawiłeś się parametrami jak poniżej?

DRAM CMD Skew, DRAM Static Read Control, Ai Clock Twister,  Transaction Booster

Można trochę zyskać. 

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W Transaction Booster nie zmieniałem nic poza globalnym PL, ale czy zmiana dla jednej czy kilku faz może wogóle dawać coś realnego?

 

Reszta ustawień na Auto, DRAM SRC na Disabled bo na razie testowałem czy 1125 jest stabilne, i wygląda na to że tak.

 

Zapodaj też screena z benchmarka EVERESTa. Ogólnie prośba to wszystkich posiadaczy Rampage Formula, ciekawi mnie jak macie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj też screena z benchmarka EVERESTa. Ogólnie prośba to wszystkich posiadaczy Rampage Formula, ciekawi mnie jak macie.

Aktualne takty:

487x9.5, ramy 4x1GB, 584MHz, 1.42V na NB, PL=7

Everest read około 10100

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moimi 1600 próbóję dobić do 1800 Mhz. Tak czy siak spodziewałem się słabych osiągów po 2x2 GB. Z timingami jest już lepiej.

no i tu masz racje wiec patrzac na nedzne mhz przy kosciach 2x2 najlepszym wyjsciem jest 1333eb od ocz z tymi niskimi timingami,i proba podbicia mhz przy w miare malych zmianach timingow,ogolnie to malo oplacalny zakup tych ocz patrzac na supertanie kingmaxy na d9

 

 

Po zabawie z mobem udało mi się coś takiego osiągnąć:

 

 

Jeszcze dziś spróbuje podciągnąć trochę pamięci.

 

I takie FSB:.

matrox13 przeciez ten proc mial robic 4250 na 1.25,a do 610fsb to p5q wystarcza-masz extreme to krec extreme:)

pociagnij fsb na mniejszsym mnozniku,przeciez masz csx diabollo na d99gts wiec tam chyba idzie dolozyc do pieca i cie to nie ogranicza

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

matrox13 przeciez ten proc mial robic 4250 na 1.25,a do 610fsb to p5q wystarcza-masz extreme to krec extreme:)

pociagnij fsb na mniejszsym mnozniku,przeciez masz csx diabollo na d99gts wiec tam chyba idzie dolozyc do pieca i cie to nie ogranicza

nie wiem czy p5q starcza,stracza,ale chyba do zrobienia screena i nie na zwyklej p5q tylko p5q dlx,bo wiekszosc z nich ma problem ze stabilnoscia przy takim fsb ;)

 

Marcin a czy cl nie ma wplywu na pl??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy p5q starcza,stracza,ale chyba do zrobienia screena i nie na zwyklej p5q tylko p5q dlx,bo wiekszosc z nich ma problem ze stabilnoscia przy takim fsb ;)

 

Marcin a czy cl nie ma wplywu na pl??

mam rozumiec chcesz mi powiedziec ze 512k to stabilnosc?zerknij no se na ten obrazek,p5q3 dlxrobila takie fsb bez problemu 620 1m liczyla Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB - impreesiv

reszta .......hmmmm

p.s.

żeś się uparł na viste ;/

nie uparłem sie to tylko tak w celach naukowych :D

 

Marcin a czy cl nie ma wplywu na pl??

tak samo PL się zachowuje na CL7 i CL8 ,

ramki poleciały 2220 na cl9

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

mam rozumiec chcesz mi powiedziec ze 512k to stabilnosc?zerknij no se na ten obrazek,p5q3 dlxrobila takie fsb bez problemu 620 1m liczyla

Ty napisales p5q a nie p5q dlx a to roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...