Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

matrox13 przeciez ten proc mial robic 4250 na 1.25,a do 610fsb to p5q wystarcza-masz extreme to krec extreme:)

pociagnij fsb na mniejszsym mnozniku,przeciez masz csx diabollo na d99gts wiec tam chyba idzie dolozyc do pieca i cie to nie ogranicza

Maxiu nie od razu Rzym zbudowano. Nie mam nerwów i czasu aby siedzieć cały dzień przed kompem i patrzeć na liczby ;) Sam to rozumiesz ;P

Dziś udało mi się osiągnąć 630 o 10FSB gorzej od marcina a ja mam E84 a marcin E86 spróbuje jutro zrobić większe FSB.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napiecia pozmieniac aby uzyskac na moim quadzie te 4ghz.... 8.5x471

na 780i zajęło mi to jakies 30minut aby podkrecic na tyle proca , a tu bariera 3.84ghz i wiecej nie idzie, niemam pojecia co blokuje...

na pamieci zmieniam dzielnik i przy 4ghz taktowane sa 950, a co jeszcze pozmieniac aby to zaczło dzialac jak nalezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty napisales p5q a nie p5q dlx a to roznica

sorki brak 3 liter wywolal katastrofe,na szybko pisze i tego sa .....

Maxiu nie od razu Rzym zbudowano. Nie mam nerwów i czasu aby siedzieć cały dzień przed kompem i patrzeć na liczby ;) Sam to rozumiesz ;P

Dziś udało mi się osiągnąć 630 o 10FSB gorzej od marcina a ja mam E84 a marcin E86 spróbuje jutro zrobić większe FSB.

Dołączona grafika

musisz zrobic symulacje jakiejs choroby u lekaza i znajdzie sie czas :) Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napiecia pozmieniac aby uzyskac na moim quadzie te 4ghz.... 8.5x471

na 780i zajęło mi to jakies 30minut aby podkrecic na tyle proca , a tu bariera 3.84ghz i wiecej nie idzie, niemam pojecia co blokuje...

na pamieci zmieniam dzielnik i przy 4ghz taktowane sa 950, a co jeszcze pozmieniac aby to zaczło dzialac jak nalezy...

Qrcze czytałem na XS, że płytka extreme niezbyt lubi quady choć na tym samym forum całkiem nieźle niektórzy sobie z quadami radzą na RE. Masło maślane. Jedni twierdzą, że płyta słaba do O/C quada a innym ładnie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze świeczką szukać lepszej płyty do York'ów niż RE. Może z Kentsfieldami nie jest zacnie, pojęcia nie mam bo nie sprawdzałem.

pmp jak mozesz to zapodaj co pozmieniac aby ten quad dzialal jak nalezy.

na 780i , 4ghz 1.35v i smigalo (prime 5h prio9) a tu nie ma szans, blend sie wysypuje po okolo 5minutach.

niezaleznie od V dla NB, jak inne napiecia poustawiac...ramy tez z 2.1 do 2.2 dalem, nic to nie dalo.

tez zmienilem taktowanie 1100 na 900 i tez to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz chociaż co Ci sie wywala ? CPU czy pamięć/NB ? memtest na początek się kłania.

memtest idzie ok

small cpu jest ok

blend sie wysypuje po okolo 5minutach jeden rdzen potem chyba nastepne

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memtest idzie ok

small cpu jest ok

blend sie wysypuje po okolo 5minutach jeden rdzen potem chyba nastepne

może tak:

1.6 cpu pll, 1.55 nb, fsb term 1.36, cpu gtl 0.67x.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się dzis trochę musiałem zdjąć znowu chłodzenie bo cala sekcja zasilania nb jak i blok na nb wogóle nie dotykały radiatora ,po dodaniu padow -albo takich z pamięci grafy-białe płatki albo z bloku wodnego -taka guma temp spadła na nb o 20*C

 

ramki lataja spoko 2000 1.91v cl8 albo 2000 cl7 na 1.95 -nie katuje ich bo mam jeden komplet jak będa dwa to się pobawię

V

 

to nie test stabilności tylko temp NB przedtem po 10 min było 78*C

 

Dołączona grafika

a i jeszcze jedno nie mogę odpalic di bo zdjęcie wyjasni

na środku jest ...

Dołączona grafika

 

 

 

a i jest bios nowy do RE

 

http://kielbaski.com/pmp/MB/ASUS_X48_SERIE...xtreme-0601.zip

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś się zdu***ło :blink: Ustawiłem w Biosie memki na DDR3-1710. A w windzie mam 1900 Mhz. Wcześniej ledwo do 1790 Mhz mogłem dociągnąć.

post-150576-1222777121_thumb.png

Edytowane przez rojb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

wg. tej tabelki

http://forum.purepc.pl/Hwbot-f89/hwbot-Sup...ng-t223681.html

masz 1st.

tutaj:

http://forum.pclab.pl/t242195.html

troszkę inaczej

sama zmiana chłodzenia pomogła ??

te tabelka z ppc troche przybiedzona;)

 

Marcin gratki,ladne wyniczki,no moze jedynie spi32m moglo by byc lepiej,czekamy na DI

a ja chyba sie nie doczekam swojej mobo,ktora zamowilem przed Toba,szkoda slow :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Inna opcja nie wycinac tylko wlozyc pod wyciecia w mobo jakies podkladki gumowe czy cos w ten desen,pozniej przylozyc plate'a i dokrecic,zeby zobaczyc czy nie styka ze spodem socketu(czy co to tam jest :D)

Jeszcze inna opcja poszukac plate'a od jakiegos innego chlodzenia,ktory by pasowal bez zadnych ciec,sa takie krzyzakowate itd...innych opcji chyba nie ma,przynajmniej nic mi nie przychodzi do lepytyny :D

 

btw:czy aby jest z tym az taki problem,zeby to wycinac?moze bez tego sie obejdzie,hmm..

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...