Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Jak chcesz Marcin,daj znac w przeciagu 15minut,ja zamawiam stamtad i tak bedzie max tydzien a ja jeszcze nie mam mobo nawet :(

wyslij pm albo gg,bo siedze na chacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie wzialem wiertareczke pilniczek i ladnie wycialem :)

zdjecie pokazalem juz powyzej

rogi kondensatora sobie lekko maznalem pasta - nalozylem backplate - i mi sie ladnie rogi zaznaczyly - narysowalem prostokacik i nawiecilem wiertarka, poprzecinalem laczenia i wyjalem srodek - na koniec ladnie opilowalem :)

 

pozdr

arthx

Edytowane przez arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin255A - Primo - przestań zaśmiecać wątek. jeżeli nie wiesz jak wyciać dziurę w backplejcie - od tego jest PM.

Secundo - naucz się wreszcie wklejać małe obrazki - naprawde skorzystanie z byle imagesucka jest takie trudne ? Dzięki Tobie czytelniej nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin255A - Primo - przestań zaśmiecać wątek. jeżeli nie wiesz jak wyciać dziurę w backplejcie - od tego jest PM.

Secundo - naucz się wreszcie wklejać małe obrazki - naprawde skorzystanie z byle imagesucka jest takie trudne ? Dzięki Tobie czytelniej nie jest.

łał

 

a cos co ma zwiazek z tematem bo wycinanie dziury ma a twoje uwagi ??

 

może czytelniej nie jest ale wogole cos się dzieje

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo w kazdym temacie masz cos do powiedzenie do mnie to samo i identyczne zarzuty w P5Q DLX OCB -nie lubisz mnie -_-

 

czy inny problem

 

ja konczę OT ,widać mamy inne pojęcie o wątkach i ich zawartości ,screny sa zmniejszone ,nic nie spowalniaja

dyskusja toczy się o plycie ,ramie do tej płyty ,mocowaniu chłodzenia do tej płyty itd.

 

chyba ,ze mam tylko pisac jaka cudowna ,sliczna itp taki watek pasi ?

 

Dołączona grafika

nie za duzy moze Xtreme Addict' tez poucz

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyluzujcie ;)

No streess, nie spinajcie się tak ;) Zamiast się kłócic idzcie na bro i tyle...

 

@pmp pokój bracie ;)

 

A ja mam takie pytanie:

Czy ktoś bawił się GTL na Asus RE? Bo ja do tej pory jade na Auto a może ustawienie manualne coś daje i proc potrzebuje mniej papu?

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo w kazdym temacie masz cos do powiedzenie do mnie to samo i identyczne zarzuty w P5Q DLX OCB -nie lubisz mnie -_-

czy inny problem

Ponieważ zasadniczo to nie nikt inny tylko Ty pomyliłeś opcję Odpowiedz z PM i urządzasz sobie nic nie wnoszące dyskusje. Potem bardzo miło się to czyta.

Może to takie stare usenetowe nawyki.

ja konczę OT ,widać mamy inne pojęcie o wątkach i ich zawartości ,screny sa zmniejszone ,nic nie spowalniaja

I to są wg. Ciebie zmniejszone screeny ?

dyskusja toczy się o plycie ,ramie do tej płyty ,mocowaniu chłodzenia do tej płyty itd.

chyba ,ze mam tylko pisac jaka cudowna ,sliczna itp taki watek pasi ?

Dyskusja ? Twój monolog przez ładny czas. Śliczna to może być dziewczyna. Widać mamy inny światopogląd.

nie za duzy moze Xtreme Addict' tez poucz

Jeden obrazek, a galeria to różnica, której naprawdę nie zauważasz ?

XA - zmniejsz bo Ci Bożenka z karata pojedzie :rolleyes:

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

Czy ktoś bawił się GTL na Asus RE? Bo ja do tej pory jade na Auto a może ustawienie manualne coś daje i proc potrzebuje mniej papu?

Przydaje się przy zabawie Yorkiem C0 w którym rdzenie nierówną ochotę mają. Pozatym, przydatność nikła IMO (w zastosowaniach 24/7).

No chyba, że używasz dziwnie wysokie VTT - wtedy możesz zbliżyć GTL do poziomu jaki powinien być wg. speca.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydaje się przy zabawie Yorkiem C0 w którym rdzenie nierówną ochotę mają. Pozatym, przydatność nikła IMO (w zastosowaniach 24/7).

No chyba, że używasz dziwnie wysokie VTT - wtedy możesz zbliżyć GTL do poziomu jaki powinien być wg. speca.

@PMP

jakie jest bezpieczne VTT na codzien do Yorkow E0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTCW VTT dla steppingu E0/R0 nie zmieniło się i defaultowo = 1.1V. Oczywiście w zależności od egzemplarza CPU/płyty głównej, wyższe FSB mogą wymagać wyższego VTT. Ja do pracy (ale to przy C1) 24/7 używam od długiego czasu defaultowego 1.1V i działa jak trzeba (400x10). W zasadzie 1.1V mi wystarcza do FSB440.

 

Bezpieczne VTT to VTT zgodne ze speciem Intel'a :) Nie mam pojęcia jak szybko na AC/WC wysokie VTT potrafi popsuć CPU, ale pamiętny QX9650 odleciał w kwadrans po ustawieniu VTT na 1.7V/AC.

 

W kwestii Twojego problemu - sprawdź pojedynczym SP2004 który rdzeń Ci sie najpierw wykłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTCW VTT dla steppingu E0/R0 nie zmieniło się i defaultowo = 1.1V. Oczywiście w zależności od egzemplarza CPU/płyty głównej, wyższe FSB mogą wymagać wyższego VTT. Ja do pracy (ale to przy C1) 24/7 używam od długiego czasu defaultowego 1.1V i działa jak trzeba (400x10). W zasadzie 1.1V mi wystarcza do FSB440.

 

Bezpieczne VTT to VTT zgodne ze speciem Intel'a :) Nie mam pojęcia jak szybko na AC/WC wysokie VTT potrafi popsuć CPU, ale pamiętny QX9650 odleciał w kwadrans po ustawieniu VTT na 1.7V/AC.

 

W kwestii Twojego problemu - sprawdź pojedynczym SP2004 który rdzeń Ci sie najpierw wykłada.

ja mam vtt ustawione 1.3v (bios) co w odczycie w roznych programach daje 1.18-1.2v (stress)

sprobuje jak przyjde z pracy i napisze

pozdrawaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden obrazek, a galeria to różnica, której naprawdę nie zauważasz ?

Ja i pewnie wielu innych woli oglądać od razu obrazek (bez klikania i czekania na niego). A mozliwości obecne portalu są wystarczajace (trzeba iść na lepsze chyba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka maksymalna temperatura na codzien na NB??

i drugie pytanie jaka bezpieczna temperatura maksymalna na NB i SB?

 

mam ustawione z poziomu biosu 1.59v i w stresie temperatura NB nie przekracza 65C a SB wynosi 50C

cpu vtt 1.4 z biosu , co daje wg. odczytow z everestu, i programiku asusa niecale 1.3v, czy na codzien jest to bezpiezcne vtt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad procem sa takie kwadratowe kędziory z nuszkmi przykładasz i mierzysz tylko nie do tych nuzek tylko obok tych nuzek

 

PS. Ci którzy myślą ze rampage formula zawyża napięcie na memkach to się myli. Własnie testuje ram i w biosie dalem 2.0v a miernik pokazuje mi 1.84v :razz:

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad procem sa takie kwadratowe kędziory z nuszkmi przykładasz i mierzysz tylko nie do tych nuzek tylko obok tych nuzek

 

PS. Ci którzy myślą ze rampage formula zawyża napięcie na memkach to się myli. Własnie testuje ram i w biosie dalem 2.0v a miernik pokazuje mi 1.84v :razz:

A gdzie to napięcie mierzysz?

Ja mierzyłem w slocie i mam +0.06V - identycznie jak na maximus-ie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie maly problem powstal mianowicie gdy robilem test okazalo sie ze ustawienia byly na def i przesto pokazywalo mi 1,84v na memkach przepraszam jeszcze raz za to zamieszanie

 

mam jeszcze jedno pytanie do was minaowicie nie moge ustabilizowac pamieci corsair dominator 6400 cl3(D9) orthos nadal sypie mi bledami lub program calkiem sie wysypie mowa nadal o orthosie pomocy pozdrawiam

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie do was minaowicie nie moge ustabilizowac pamieci corsair dominator 6400 cl3(D9) orthos nadal sypie mi bledami lub program calkiem sie wysypie mowa nadal o orthosie pomocy pozdrawiam

Rampage bardzo dobrze prowadzi pamięci a te na D9 wręcz uwielbia :) przykład poniżej :)

Postanowiłem sprawdzić ile max uda się wycisnąć z DDR2 :)

Mam wątpliwości czy twoje rzeczywiscie są na D9.

 

post-147211-1223064688_thumb.jpg

 

post-147211-1223064704_thumb.jpg

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...