Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu przetestowali Nehalem - zapraszam tu:

 

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...36#entry3119336

 

Odczyt z pamięci DDR3-1600 w Evereście 16000MB/s i opóźnienie tylko 26.4ns !

 

Reszta nie zachwyca, żeby uzyskać 4.2GHz musieli dać 1.720V :P

Edytowane przez Marcin-prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Potrzebował bym szybkiej porady co do wyboru plyty glownej (szybkiej bo dziś mi się kończy promocja na proca a wziął bym wszystko razem).

 

Zastanawiam sie nad Maximusem II, Rampagem z DDR2 lub DFI DK na P45 z ver. PLUS.

 

Nie interesuje mnie Crossfire wiec przewaga X48 w tej kwestii jest dla mnie nie istotna.

 

Plyta bedzie pod q9550 pewno C1 stepping (jakos mi sie nie wydajezeby mi sie wylosowal E0).

 

Czyli Yorkfield zadowoli mnie 4ghz - innteresuje mnie w miare latwe podkrecanie bez 2 miesiecznego dlubania (daltego nie jestem przekonany do DFI). Wlasnie padla moja DFU Ultra D z opty 165 - z ktora zreszta mialem sproro problemow z Cold Bootem - DFI pozastawilo sporo nie samku u mnie pozatym juz nie mam takiej zajawki i niestety czasu na grzebanie w biosie jak kiedys.

 

Moje priorytety to wydajnosc, latwosc podkrecania, pulap 4ghz dla 4 rdzeni 45nm - w takiej kolejnosci.

 

Krecil bede na Dominatorach PC8500.

 

Pozdrawiam i dziekuje za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1 Raczej 4GHz nie zrobi chyba ze jakiś selekt Na E0 z tym ciężko a co dopiero na C1 :P

W sumie teraz jak patrze po stronach to C1 strasznie się grzeje .... a jakieś newsy gdzie można dostać już E0?

 

(ale kupa z tym kryzysem, waluty skoczyły do góry akurat jak mi padła moja Lan pary ultra d - gdyby nie kryzys to pewno bym sobie sciagnal E0 z USA... a tak nie opłaca się)

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krotkie pytanko techniczne - wejdzie na Rampage Thermalright 120 Extreme bez zadnych modyfikacji?

 

I jeszcze jedna teraz mam Ninje ale backplate do ninji ma naklejke od spodu - czy Xtreme tez ma czy nie (mam nadzieje ze nie).

 

Pozdrawiam

 

EDIT>Blue dal bys moze rade wrzucic jakies foty swojego pudla lub podeslac mi na miala -> twojsebna@gmail.com

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebna

zdjecia komputera mam dac??

Dokladnie chodzilo by mi o plyte z Extreme - pytam o zdjecia bo mam obudow w standarcie BTX i chcial bym sobie to wyobrazic a takie zdjcie by mi pomoglo.

 

Ale najwaznjesze Panowie to czy montaz Extreme wiaze sie z przyklejaniem BackPlate do plyty czy jest to jakos inaczej rozwiazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzilo by mi o plyte z Extreme - pytam o zdjecia bo mam obudow w standarcie BTX i chcial bym sobie to wyobrazic a takie zdjcie by mi pomoglo.

 

Ale najwaznjesze Panowie to czy montaz Extreme wiaze sie z przyklejaniem BackPlate do plyty czy jest to jakos inaczej rozwiazane.

nie trzeba przyklejac, ja pod plyta mam zwykla z materialu podkadke jako izolacje i nic wiecej.

pozniej dam zdjecia obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oficjalnie dolaczylem do grona uzytkownikow RE,po wczorajszym wylaniu 0.5l browara na mobo i do zasilacza :D wszystko dziala bez zarzutow,napiecia trzyma calkiem przyzwoicie,zero problemow podczas instalacji,pozniej cos pokrece to cos wiecej powiem :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej czytam tym coraz bardziej sklaniam sie w kierunku Maximusa II - wiekszosc zgodnie twierdzi ze Quady 45nm znacznie lepiej sie kreca na nim.

 

Jakies opinie na ten temat?

 

Pozdro

Jeżeli chodzi o QUADy to bardzo dobrze sprawuje się EP45-DQ6.

Bardzo pozytywne opinie na XS. Płyta osiąga wysokie FSB powyżej 500.

taka uwaga :)

RAMPAGE daje radę z FSB ale poniżej 500. Wyżej nie widziałem.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem troche czasu i wzialem w swoje lapki

tyle na szybko,oczywiscie nie sugerowac sie czasem :D na 640 wchodzi,ale nie chce liczyc ,pozniej zaglebie sie bardziej,ale cos mi sie wydaje,ze cep mi sie konczy,bo do fsb 630 potrzebuje 1.52 vpll,1.53 vnb,1.35vfsb ;) a pozniej to juz nie wiadomo co mu nie pomaga mimo,ze karmie go obficie

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

cdn...

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...