Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu odpalilem swojego rampge ktory dzisiaj przylazl do mnie - na dzien dobry juz byl bios 0308. Poki co zero problemow - odpalil od rauz :)

Mam tendencyje pytanie - mozecie mi podac link do sterow dla chipsetu ? Z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "najlepiej"? jakie robiłeś testy?

 

taaa... super bios!

Zapodałem go ....... niestety. Komputer przy wcześniejszych ustawieniach stabilnych na biosie 308 tutaj całkowicie odmawiał współpracy.

Zrobiłem flash EZ-tem do wersji 308 i płyta nie wstała - CIEMNOŚĆ!!! NA wyświetlaczu DET DRAM. CLR CMOS i inne nie pomagają. jedzie na serwis.

Dzięki za takie biosy. Nigdy więcej.

Oczywiście że robiłem na apogee 1066 przy 308,406 odpalały stabilnie 1095 przy 408 juz 1155 mhz czyli norma tak jak na X48dQ6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu odpalilem swojego rampge ktory dzisiaj przylazl do mnie - na dzien dobry juz byl bios 0308. Poki co zero problemow - odpalil od rauz :)

Mam tendencyje pytanie - mozecie mi podac link do sterow dla chipsetu ? Z gory wielkie dzieki

A nie zmieniasz na superbios 0403 czy jakos tak ten co jacekcz ?? :wink: Tak sie orientuje, bo we wrzesniu planuje kupic ta plyte ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zmieniasz na superbios 0403 czy jakos tak ten co jacekcz ?? :wink: Tak sie orientuje, bo we wrzesniu planuje kupic ta plyte ...

Narazie dziekuje :) na 0308 poki co smiga wszystko ladnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi poradzic mam okazje kupic te pamieci, Pamięci MUSHKIN XP 4GB 2x2GB 1066MHz Czarne radiatory maja nie wiem tylko czy Rampage bedzie je widzial jako 1066 ma kto te pamieci ? :)

Edytowane przez RZESZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rampage nie jest taki zły nieraz tylko denerwuje mnie na lCD napis Det deram ;p

No z tym do konca sie nie zgodze. U mnie na maximusie ten kod wyskakiwal tak czesto ze az mi sie nie chcialo siedziec przy kompie. Rampge uswiadczyl mnie tylko raz tym komunikatem ... w momencie ustawiania pamieci i od tej chwili spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym do konca sie nie zgodze. U mnie na maximusie ten kod wyskakiwal tak czesto ze az mi sie nie chcialo siedziec przy kompie. Rampge uswiadczyl mnie tylko raz tym komunikatem ... w momencie ustawiania pamieci i od tej chwili spokoj.

jw. nie widziałem DET DRAM ani jeden raz ani na maximusie (bios od maximusa i od rampage) ani na rampage x48, uzywalem gskilli oraz goodramow pro, testowo reapery i najtansze kingstony 800tki.

 

File, pewnie masz jakies superszybkie wynalazki z super OC i nie umiesz się z nimi uporać do uzyskania stabilności, dlatego biadolisz. zapuść memtesta na kilkanaście godzin, dodaj odrobinę vdimm, jak się nie wysypią to nie ma mowy o DET DRAM. Moze ktoras z Twoich D9'tek pada powoli, to miałem często na Blitzu Formula jak jedna zaczynała niedomagać...

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kingstona hyperX 2x1gb 1066 lipa ! dlatego mi wyskakiwał Det deram ale jak dalem na 800 Stabilny jak skała płyta widac nie trawi hyperX ;] moze jakies Cruciale ale jakie ? :P

Edytowane przez RZESZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Myślałem że literówka więc nic nie pisałem, ale ten komunikat nie brzmi "DET DERAM", nie wiem skąd to słowo się wzięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kingstona hyperX 2x1gb 1066 lipa ! dlatego mi wyskakiwał Det deram ale jak dalem na 800 Stabilny jak skała płyta widac nie trawi hyperX ;]

nie jestes pierwszym co sie nacial na hyperx'ach. nie chca chodzic stabilnie i na p5e i na p5kcostam, z p5q podobnie afaik. omijac je z daleka. ciekawe czy ktos wie na jakich one sa chipach tak w ogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestes pierwszym co sie nacial na hyperx'ach. nie chca chodzic stabilnie i na p5e i na p5kcostam, z p5q podobnie afaik. omijac je z daleka. ciekawe czy ktos wie na jakich one sa chipach tak w ogole?

Moje HyperX 2x1 tez za bardzo nie chca sie dogadac z DFI, a sa na kosciach Elpidia. Takze one same w sobie musza byc z [gluteus maximus]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarly do mnie nowe pamiatki:

 

Dołączona grafika

 

Niestety na biosie 0308 nie moge nawet ustabilizowac nominalnych taktowan. Sprobuje z 0408 na ktory z tego co widzialem sobih osiagnal fajny wynik.

Pytanko do innych uzytkownikow: jak oceniacie bios 0408 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik, miałem takowe w wersji 1150mhz w testach przez 2 tygodnie, na Rampage Formula bez przeginania z VDIMM śmigały w okolicy ~1200mhz całkiem swobodnie. Na zwykłym P5K nominalnie nie chodziły ani ani.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile widziales FSB 700? Szczegolnie na X48? No, ja jestem szczesliwy z >600, bo zadna inna plyta mi tego nie dala. Na AC zrobilem 620 czy cos w ten desen.

 

I niech Bog w dzieciach wynagrodzi temu, kto wymyslil O/C w locie na tej plycie.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...