Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie takie historie wyczytałeś :) pcie 2x16 + ciut lepsza wydajność jest w Rampage.

 

Maximus ma pcie 2x8 + i wyższe osiągane fsb. Zależy do jakiego procka bo przy wysokim mnożniku OC będzie takie same.

Tak na prawde więcej zależy od konkretnego egzemplarza procesora, pamięci czy płyty niż tych wszystkich extra opcji w biosie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, która płyta główna jest lepsza. Czy ta opisywana w tym temacie Rampage Formula czy może Maximus II Formula? Wiem, że ta pierwsza ma chipset X48, natomiast druga P45, ale to chyba dużego wpływu na podkręcanie nie ma? Zależy mi na 2xPCIe 16x oraz na dobrym oc. Czytałem recenzje, że Maximus II Formula ma więcej opcji w biosie, przez co można dokładniej i więcej podkręcić. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy istnieją inne różnice pomiędzy nimi. Dziękuję za pomoc.

P45 jest chipsetem wykonanym w nowszej technologii niż X48, przez co wydziela mniej ciepła i mniej się grzeje.

A to przekłada się na osiągane wyższe magistralę FSB (w praktyce widać to np. na płytach DFI na P45).

Z tych dwóch wybrałbym chyba Maximus II Formula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P45 jest chipsetem wykonanym w nowszej technologii niż X48, przez co wydziela mniej ciepła i mniej się grzeje.

A to przekłada się na osiągane wyższe magistralę FSB (w praktyce widać to np. na płytach DFI na P45).

Z tych dwóch wybrałbym chyba Maximus II Formula.

Też mi się jakoś ona widzi, ale straszenie przeszkadza mi to 2PCIe x8.. Czy mi się zdaje, czy tylko dla X38 i X48 są 2PCIe x16? Skoro P45 jest nowszy to czemu wyrzucili te PCIe 16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Teraz jestem za Maximus II Formula. Tylko powiedzcie mi czy wydajnościowo te chipsety X48 i P45 są identyczne, bądź podobne. I przepraszam, bo rozmowa chyba lekko zeszła.

 

edit. Jeszcze na angielskiej stronie ASUSa wyczytałem, że Rampage ma 2-fazowe zasilanie pamięci RAM, a przy Maximus II nic nie pisze. I jeszcze jedno pytanie. Ilu fazowe zasilanie CPU mają te płyty?

Edytowane przez BlackBomb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się jakoś ona widzi, ale straszenie przeszkadza mi to 2PCIe x8.. Czy mi się zdaje, czy tylko dla X38 i X48 są 2PCIe x16? Skoro P45 jest nowszy to czemu wyrzucili te PCIe 16?

Intel od dość dawna prowadzi równolegle dwie linie chipsetów - droższą "lepszą" i tańszą "gorszą"do tańszych płyt.

...965 i 975, X38 i P35, X48 i P45...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

osobiscie bardziej zadowolony jestem/bylem z X48/X38 niz z P45,chociazby ze wzgledu na nizsze Pl,ogolnie jakos lepiej sie te mobasy prowadza :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie bardziej zadowolony jestem/bylem z X48/X38 niz z P45,chociazby ze wzgledu na nizsze Pl,ogolnie jakos lepiej sie te mobasy prowadza :)

Fakt, P35 na DFI ciągle mi rozwalał RAIDa, a Asuss X48 spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już zamówiłem wszystkie częsci do nowego kompka :)

 

bede miec mobo rampage extreme :))))))

 

juz przyszedł zasilacz hehe :) czekam na reszte częsci :)))))))))

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z RAID'em i dyskiem twardym na IDE.

Mam dwa dyski Seagete 250GB ktore tworza macierz RAID 0 i jak podłącze dysk na IDE Samsung 60GB to wtedy mam zwis na NVRAM.

BIOS niby widzi ten dysk Samsunga 60GB. W BIOS'ie mam ustawiony opcje RAID, bootwanie na RAID ale to nic nie daje i kończy się zwisem na NVRAM.

Jak odłączę dysk na IDE Samsunga to system normalnie się ładuje.

 

Wgrałem najnowszy bios 0701 za pomocą afudos es z przełącznikami pbnc.

System XP.

 

Proszę o pomoc. Męczyłem się z tym prawie 2h i efektów zero, próbowałem zworkami się bawić na tym Samsungu(Master, Slave, Cable Select) efetków nie przyniosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.keepandshare.com/doc/view.php?id=923548&da=y bios 0901 do asus rampae extreme

 

(mi koles w poniedzialek wysłał mobo wiec niedlugo powinna być)

 

(jeszcze nie wiem jak sie ubgraduje bios bo tam pewnie bedzie stary bios hmm - ma ktos jakiegos linka jak to zrobic dokladnie? niechcialbym czegos skopac - mam pendrajwa z aparatu cyfrowego jakby co...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z RAID'em i dyskiem twardym na IDE.

Mam dwa dyski Seagete 250GB ktore tworza macierz RAID 0 i jak podłącze dysk na IDE Samsung 60GB to wtedy mam zwis na NVRAM.

BIOS niby widzi ten dysk Samsunga 60GB. W BIOS'ie mam ustawiony opcje RAID, bootwanie na RAID ale to nic nie daje i kończy się zwisem na NVRAM.

Jak odłączę dysk na IDE Samsunga to system normalnie się ładuje.

 

Wgrałem najnowszy bios 0701 za pomocą afudos es z przełącznikami pbnc.

System XP.

 

Proszę o pomoc. Męczyłem się z tym prawie 2h i efektów zero, próbowałem zworkami się bawić na tym Samsungu(Master, Slave, Cable Select) efetków nie przyniosło.

Mialem taki problem na wielu konfiguracjach. Za każdym razem trzebabylo zrezygnować z ze starego dysku na IDE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos wrzucił np wszystkie pliczki których sam uzywa do aktualizacji biosy na rampage extreme na rapidshare (bez najnowszego biosu bo juz go mam) to byłoby bardzo wdzięczny :))))))))

 

własnie mi procek przyszedł... radiator na procka to smiech na sali :wacko:

 

Dołączona grafika

 

zamówiłem boxowe bo wszystko kiedys pójdzie na wode...

 

 

 

ooooooooo co my tutaj mamy B-)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jeszcze dysk i obudowa... :)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupię Rampage Extreme to muszę WC sobie sprawić?Czy ten NB nie musi mieć podłączonego?

Moja płyta (albo zasiłka ) pada i chyba muszę dokonać nowego zakupu :P

 

Mogę taką kupić bez kabli i bez pudełka z gwarancją za 500 pln - chyba warto?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co warto łykać ta płytkę?

Moja chyba dokonała swojego żywota bo ciągle mam BOSD , a jest zarysowany laminat na reversie (mea culpa :P).

A tak w ogóle to może zerknie ktoś tutaj: http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f...25-t282864.html i powie o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

ja dostałem takie cos dodatkowo :razz:

 

zdjąłem wode i radiator

 

Dołączona grafika

 

i założyłem radiator zamiast bloku wodnego i zamieniłem radiator na większy :)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Kompek złożony ale bez dysku i niektórych kabli

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mam kompa na chodzie :D -> na razie mam wgrany bios 404 i ram chodzi mi nie na 1800 tylko na 1333 :( -> nie wiem jeszcze jak wgrac bios ale nad tym popracuje moze jutro... jeszcze wgrywam wszystkie sterowniki itd itp :)

 

Jeszcze tylko obudowy mi brakuje :P

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

B-)

 

ide do OC :>

 

 

mozecie mi pomoc aby pamięci smigały chodz te 1800?

 

na razie zmieniłem tak

 

Ram na 2T dałem... i FSB na 350 ale ramki chodzą na 1401MHz :/

 

Dram Statyc Read Control: Disabled

Loading Celibration: Enabled

 

CPU Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jezeli o czyms zapomnialem to prosze o wskazówki! :) o jakiejs opcji czy cos :)

 

PCI-E jest na 100 :)

 

Marcin255A: mógłbys zapodać swój konfig w biosie? o ile to nie problem? :)

 

Zapodałem FSP 400 i mnożnik z 9 zmniejszyłem na 8 i dałem pamięci przy strapie 400 na 1600MHz... co o tym sadzicie? Napięć nie ruszałem...

 

Jest jeszcze taka opcja "CPU TM Function: Enabled" ona powinna byc włączona czy wyłączona? :)

 

wynik w 3dmarku cos nijaki: 12343 -> hmmm

 

dałem teraz mnoznik 8 i 450 FSB (3600MHz) i ram na 1800MHz poszedł (strap 400MHz)

3dmark06: 12682 hmmm niby lepiej hmmmm

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

wlasnie dalem mnoznik 9 x 400 i ramki na 1600MHz i 12719 hmm i chyba na razie tak zostawie i wezme sie za grafe ale chetnie poslucham jak ktos bedzie chcial mi doradzic cos hm ;) (napiecia na auto mam)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem na 450x9 (bez zmiany napięć) -> jedynie zmieniłem napięcie na ramie na 1,95 (pokazało sie 1,96 z hakiem) i 3dmark06 bez problemu przeszedł na 13200 równiutko punktów... ale zapaliła sie taka żółtawa lampka przy ramie ze temperatura wysoka ;) ale z tego co widze to na kosciach pisze 1.95 wiec chyba to bezpieczne dla tych kosci ;) co o tym sadzicie? ;) na razie wygląda to tak:

 

(oczywiscie grafa na razie nie podkręcana - ale juz obczaiłem troche co i jak)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

zmieniłem napięcie na ramie na 1,90 aby sie nie grzały za mocno -> i jest zielona lampeczka :) -> ale ram i tak jest ciepły i to wcale nie za mocno ;-) -> po zmienie napięcia na rampie na wyzsze bo było około 1,72? to w 3dmarku06 nie wystapił juz taki duzy art ktory sie tak nieładnie pojawiał :D

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...