Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ktoś się orientuje czy ta płyta obsługuje Core Multiplexing? Bo w BIOS-ie niestety nie widzę takiej funkcji, a szkoda. Ostatnio o niej wyczytałem i przyznam że mnie zaciekawiła, nie trzeba się bawić z ustawianiem koligacji, tylko w BIOS-ie wyłączamy dwa rdzenie i mamy do dyspozycji pozostałe dwa, z tym że każdy ma pełne 4 MiB cache do wykorzystania (w przypadku np. Q6600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwe ze jak na plycie asus rampage extreme jakies napiecie jest za niskie to moze sie monitor zepsuc? bo podczas grania w anno 1701 na monitorze (samsung t220) wyskoczyly mi dwa czarne paski (na gorze i z lewej strony) i pozniej podlanczylem inny monitor lcd (samsung 943N) i tez od razu sie zepsul :( -> jest to chyba trwale uszkodzenie bo zanosilem monity do kolegi i nic nie pomaga -> podlanczalem inna grafe do swojego kompa i dalej nic... zastanawiam sie czy to moze byc wina jakiegos komponentu w moim komputerze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2sek w orthosie wywala mi błąd :( -> napięcia są duże bo juz nie wiedzialem co jest nie tak :( -> i ciągle mam problem ze smokiem (czarne takie slajdy jak przelatuje on nad statkiem [ale nie zawsze] [ale nawet na nie @ kompie i grafie tak sie dzieje eh])

 

Jak to ustabilizowac? ;/

 

450x9 (4050MHz)

 

strap: auto (333)

 

PCIE Frequency: 100

Dram Frequency: DDR3-1801MHz

Dram Command Rate: 2T

 

Dram Static Read Control: Disabled

Dram Dynamics Write Control: Enabled

 

Ai Clock Twister: Auto

Ai Transaction Booster: Auto

 

Epu II Phase Control: Full Phase

 

CPU Voltage: 1.40

Load-Line Celibration: Enabled

CPU PLL Voltage: 1.60

FSB Termination Voltage: 1.47

North Bridge Voltage: 1.60

Dram Voltage: 2.05

South Bridge 1.5: 1.60

South Bridge 1.05: 1.20

--------------------------------

Cpu Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

 

CPU Ratio Setting: 09.0

C1E Support: Disabled

CPU TM Function: Enabled

Max CPUID Value Limit: Disabled

Execute Disabled Bit: Enabled

Core Multi-Processing: Enabled

 

 

chwilowo nie mam pomysłu już jak to zrobić :/

 

PS. moze z tym smokiem (bo wydaje mi sie ze wtedy najbardziej kompa zjada) to wina tego ze zasilacz nie trzyma jakiegos napięcia albo cos? bo juz nie mam pomysłów :/

 

PS2. dałem strapa 400 i wyłączyłem CPU TM Function i Orthos niby jakos leci a raczej leciał bo znowu po 2 sek błąd :/ ale prime95 po niecałej sekundzie sie wykłada hmmm :/ a na zasilaczu na lini +5V mam 4,87V to mało? tak pokazuje Everest hmm nikt nie pomoze? :/

 

PS3. zauwazylem ze jak zmniejsze taktowanie ramu to prime idzie... ale po co ja to pisze? skoro nikt mi nie odpisze!

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to z tymi twoimi napieciami jest kompletnie nie tak.

450x9 i zmiany poniżej:

 

Ai Clock Twister:  manual

Ai Transaction Booster: Manual 

Common Performance Level: 8 lub 9

Ai Transaction Booster:  manual >>> moderate lub niższy.

CPU Voltage: 1.40

Load-Line Celibration: Enabled

CPU PLL Voltage: 1.60 - najniższy

FSB Termination Voltage: 1.47 - za wysoko 1.26-1.3V

North Bridge Voltage: 1.60  - powinno wystarczeć

Dram Voltage: 2.05 - sporo. Nie wiem  ile płyta przewoltowuje.

South Bridge 1.5: 1.60 - najniższe

South Bridge 1.05: 1.20 - najniższe

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450x9 (4050MHz)

 

strap: auto (333)

 

PCIE Frequency: 100

Dram Frequency: DDR3-1801MHz

Dram Command Rate: 2T

 

Dram Static Read Control: Disabled

Dram Dynamics Write Control: Enabled

 

Ai Clock Twister: Light (najniższe)

Ai Transaction Booster: Manual ->8 lub 9 (na 9 chyba reset mi sie zrobił przy starcie windy) dałem tez na 10 PL i winda zachowywala sie jakby nie było karty graficznej zainstalowanej i jak włączyłem prime to reset ( przy 8 i 9 od razu w prime error)

 

Epu II Phase Control: Full Phase

 

CPU Voltage: 1.40

Load-Line Celibration: Enabled

CPU PLL Voltage: najniższe

FSB Termination Voltage: 1.29

North Bridge Voltage: 1.60

Dram Voltage: 1.96 (na ramie pisze 8-8-8 @ 1.95v)

South Bridge 1.5: 1.51 (najnizsze)

South Bridge 1.05: 1.06 (najnizsze)

--------------------------------

Cpu Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

 

CPU Ratio Setting: 09.0

C1E Support: Disabled

CPU TM Function: Enabled

Max CPUID Value Limit: Disabled

Execute Disabled Bit: Enabled

Core Multi-Processing: Enabled

 

 

Resety i Prime od razu sie wykłada :/ hmmmmmmmmm...

 

PS. nawet super pi 1m nie dało sie zrobić i robiło reseta ale! zmieniłem napięcia (tylko na chwile dla testów!!) i dalej super pi 1m nie idzie! ani prime! wiec nie problem w napieciach a w ramie tak sadze! wiec dałem strap 400! i super pi przeszło! ale prime sie wyłożyło! więc dałem "Dram Dynamics Write Control: Disabled" i prime95 nie wywaliło się w 1 sekundzie (po kilku sek przerwalem ale chyba jest ok! -> ide looknac te napiecia jakie podales + strap 400 i tamto disabled....

 

PS2. wziąłem Twoje napięcia + Strap 400 + Dram Dynamics Write Control: Disabled" i Super PI 1M przeszło, Prime95 i Orthos minimum 15sek przeszło (często wywalało sie po 0-2sek) i 3dmark06 przeszedł cały i nie było problemów ze smokiem!

 

Jutro zrobie więcej testów ale juz jestem zadowolony! THX jacekcz!!! (mozliwe ze problem ze smokiem to wina ramu - teraz ide spac ale jutro sie tym zajme - no i temperaturki mam good :D )

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 sekund to nie jest żaden test. Najlepiej osobno przetestuj pamięci jak będzie znal i max i optymalne ustawienia to sprawdź możliwości płyty (kiedy potrzebuje więcej napięcia przy jakim fsb) i na sam koniec uzbrojony w taką wiedze sprawdź procka i cały system razem.

Inaczej to [gluteus maximus] a nie overclocking :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450x9 (4050MHz)

 

strap: 400

 

PCIE Frequency: 100

Dram Frequency: DDR3-1800MHz

Dram Command Rate: 2T

 

Dram Static Read Control: Disabled

Dram Dynamics Write Control: Disabled

 

Ai Clock Twister: Auto

Ai Transaction Booster: Auto

 

Epu II Phase Control: Full Phase

 

CPU Voltage: 1.40

Load-Line Celibration: Enabled

CPU PLL Voltage: najniższe

FSB Termination Voltage: 1.29

North Bridge Voltage: 1.60

Dram Voltage: 1.96

South Bridge 1.5: 1.51 (najnizsze)

South Bridge 1.05: 1.06 (najnizsze)

--------------------------------

Cpu Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

 

CPU Ratio Setting: 09.0

C1E Support: Disabled

CPU TM Function: Disabled

Max CPUID Value Limit: Disabled

Execute Disabled Bit: Disabled

Core Multi-Processing: Enabled

 

 

i dalej mam "czarnego smoka" co jakis czas hmmmm -> ale na razie komp wydaje sie byc stabilny hmm.... ide robic jakies dalsze testy...

 

PS. jak przy tych ustawieniach ustawie PL 9 i Lighter to winda wywala jakimś błędem podczas ładowania systemu hmmm to pewnie przez to ze tyle fukncji wyłączyłem różnych hmmm

 

PS2. ustawienie na sztywno timingów 8 8 8 27 tez nie eliminuje "czarnego smoka" hmmm

 

PS3. dla testu dałem wysokie napięcia ale dalej był "czarny smok"

 

CPU Voltage: 1.45

Load-Line Celibration: Enabled

CPU PLL Voltage: 1.65

FSB Termination Voltage: 1.47

North Bridge Voltage: 1.65

Dram Voltage: 2.05

South Bridge 1.5: 1.65

South Bridge 1.05: 1.31

 

więc to raczej na 100% nie wina napięć... ustawiłem je teraz spowrotem i testuje teraz mnożnik mniejszy...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

471x8,5 (timingi auto) (niskie napięcia) (ram 2.05V) (ram taktuje 1884MHz) -> "czarny smok" :/

 

(ale super pi przechodzi ,a prime95 i orthos idą kilka sekund [tak na szybko lookałem bo jak był strap auto [333] oraz [Dram Dynamics Write Control: Enabled] to w ogóle nie szło ustabilozować nawet 3sek]

 

zmniejszyłem dzielnik i ram taktuje 1413MHz -> "czarny smok" :/ super pi itd itp idą ok...

 

w sumie ten smok mi jakos nie przeszkadza te czarne klatki całoekranowe ale wiem na 100% ze tak byc nie powinno hmmm (na starym kompie tak nie miałem)

 

ściągam nowszego directxa na xpeka (mój ostatni jest z march 2008 a teraz sciągam z november 2008 -> moze cos pomoze)...

 

ściągam stery do grafy nowsze Catalyst 8.6 (miałem Catalist 8.12)

 

PS. W Catalyst 8.6 był problem z 1280x800 (nie było mojej rozdzielczosci) -> znalazłem jeszcze nowsze sterowniki 8.9 i wszystko jest ok -> również już mam zasinstalowany DirectX november 2008 9.0c (nie znalazłem nowszego) ide do testów...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... W Catalyst 8.6 był problem z 1280x800 (nie było mojej rozdzielczosci) -> znalazłem jeszcze nowsze sterowniki 8.9 i wszystko jest ok -> również już mam zasinstalowany DirectX november 2008 9.0c (nie znalazłem nowszego) ide do testów...

Najnowsze są grudniowe 8.12, 8.9 są stare z września.

 

Schemat jest prosty jak drut!

8 - oznacza rok wydania w tym przypadku 2008

12 - oznacza miesiąc wydania w danym roku, w tym przypadku grudzień

I tak jest od lat...

Gdzie ty szukasz sterowników? Bo chyba nie u źródła - zacznij od www.ati.com

 

Sorki za OT

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna numeracja... ok mam spowrotem 8.12 ale smok dalej zalicza czarne klatki hmmm moze to podsumuje... nie wazne jaki mnoznik i tak jest "czarny smok"... nie wazne jakie taktowanie ramu i tak jest czarny smok... nie wazne jakie napięcia i tak on występuje... on jest przewaznie wtedy gdy komp jest jakby zmęczony tak bardziej niz mniej... na lini +5V spada max do 4.85 ale przewaznie jest 4.87 a bez OC jest 4.90 i tez jest czarny smok hmm! wiec teraz sproboje to PL itd itp ale juz powoli trace nadzieje... w servisie komp tez byl i powiedzieli ze wszystkie czesci sa ok hmmmm nie wiem nie wiem -> w sumie to tylko glupi 3dmark06 ale tak nie powinno byc hmmm... w sumie komp stabilny jest to najwazniejsze hmm....

 

PS. ja zawsze mialem geforce i dlatego nie wiedzialem co i jak z tymi sterami do radków <zawstydzony>

 

 

!!!!!!!!!! CZARNY SMOK ZNIKNĄŁ !!!!!!!!!!

 

ustawiłem PL 9! i pomogło :D zrobiłem 9 testów 3dmarka06 (nigdy nie udało mi się jak dotąd przejść 6) a tu wszystkie 9 idealnie bez czarnego smoka! :D

 

3x drugi test cpu + smok

3x sam smok

3x cały 3dmark06

 

0 czarnego smoka!!! mam nadzieje ze juz sie wiecej nie pojawi :D ale na razie jestem dobrej mysli! :D

 

THX jacekcz!!! :))))))))

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

467x9 (4203MHz) (3dmark06 = 13958 -> brak czarnego smoka) :D

 

strap: 400

 

PCIE Frequency: 100

Dram Frequency: DDR3-1800MHz

Dram Command Rate: 2T

 

Dram Static Read Control: Disabled

Dram Dynamics Write Control: Disabled

 

Timingi Ramu 8 8 8 24 auto (1868MHz)

 

Ai Clock Twister: Auto

Ai Transaction Booster: Manual -> PL 9

 

Epu II Phase Control: Full Phase

 

CPU Voltage: 1.40

Load-Line Celibration: Enabled

CPU PLL Voltage: 1.51 (najniższe)

FSB Termination Voltage: 1.29

North Bridge Voltage: 1.60

Dram Voltage: 2.01

South Bridge 1.5: 1.51 (najnizsze)

South Bridge 1.05: 1.06 (najnizsze)

--------------------------------

Cpu Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

 

CPU Ratio Setting: 09.0

C1E Support: Disabled

CPU TM Function: Disabled

Max CPUID Value Limit: Disabled

Execute Disabled Bit: Disabled

Core Multi-Processing: Enabled

 

 

 

btw. co jest lepsze do testowania kompa prime95 czy orthos?

 

Zaliczyłem zwis w grze -> zmieniłem napięcia na:

 

467x9

 

CPU Voltage: 1.40

Load-Line Celibration: Enabled

CPU PLL Voltage: 1.55

FSB Termination Voltage: 1.31

North Bridge Voltage: 1.60

Dram Voltage: 2.02

South Bridge 1.5: 1.55

South Bridge 1.05: 1.10

 

powinno byc ok? -> i kolejny zwis w grze :)

 

dałem mu na proca 1.425 teraz i ram 2.05 -> zobaczymy czy pomoże... i kolejny zwis... hmmm gdzie mu papu brakuje hmmm :/

 

na 450x9 i napieciach niskich (Twoich) chodzi gra stabilnie -> 25min grania i 0 zwisów... ale gdzies mu papu brakuje na 467x9 -> moze PLL dac na 1.6? hmmm albo na SB? hmmmm

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno byc ok? -> i kolejny zwis w grze :)

 

dałem mu na proca 1.425 teraz i ram 2.05 -> zobaczymy czy pomoże... i kolejny zwis... hmmm gdzie mu papu brakuje hmmm :/

 

na 450x9 i napieciach niskich (Twoich) chodzi gra stabilnie -> 25min grania i 0 zwisów... ale gdzies mu papu brakuje na 467x9 -> moze PLL dac na 1.6? hmmm albo na SB? hmmmm

PLL=1.6V nic nie da.

Spróbuj obniżyć FSb VTT=1.24,

VNB=1.50V lub na auto. 

Ai Clock Twister: moderate

 

Spróbuj ustabilizować 467x8.5. Może rzeczywiscie proc niewyrabia.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja miałem zwisy na "467x9" a nie na "467x8,5"

 

stabilne mam 450x9 ale moge sprobowac wlasnie zrobic stabilne 4000Mhz na mnozniku 8,5... moze zmniejszenie mnoznika cos pomoze? a czy wyzsze napiecie moze powodowac niestabilnosc? bo moze to chodzi o to ze jest za wysoka temperatura co powoduje zwis hmmm

 

a proca mam wersje E0 -> z tego co wiem to ta najlepsza? tak slyszalem hmmm -> pokombinuje z mniejszym mnoznikiem...

 

PS. dałem 495x8,5 (napięcia takie jakie były wczesniej -> tylko ram zmieniłem na 1,85V bo taktują około 1450MHz i Moderate i mam wyniki takie jak na 1800MHz i auto lol!)

 

na razie wygląda stabilnie -> lookne w grach... (Super Pi przechodzi i nie wywala sie po kilku sekundach na orthosie czy prime85)...

 

(ściągnąłem najnowszego CPU-Z i pokazuje mi złe taktowanie ramu hmmm)

 

Jeszcze dla testu wziąłem napięcie na 1.96 + timingi 7 7 7 18 auto i zobaczymy co z tego będzie ide robic 3dmarka06 (w everescie wszystko powyzej 10k wyniki lol)

 

Czarny smok powrócił! to przez to ze tak mocno timingi sciąłem raczej... wynik w 3dmarku06 to 13983... zmienie te timingi...

 

-> po zmianie na 8 8 8 24 dalej czarny smok...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

BRAK SMOKA

450x9 (4050MHz) i ram 1800MHz (8 8 8 27 czyli auto)

 

ale jezeli miałbym te trzy wartosci po 10k to byłby! więc ram nie wyrabia... musze ustawic tak wartosci aby były mniej więcej tak jak na tym obrazku hmmm -> nie wiem czy wyzsze napięcie tutaj pomoze hmm... pobawie sie timingami...

 

 

Dołączona grafika

CZARNY SMOK

495x8,5 (4207MHz) i ram 1485 (8 8 8 27 czyli auto) 1.96V (dam większe napięcie ciekawe czy pomoże

 

 

WRITE lub COPY za duze prawdopodobnie powoduje czarnego smoka!

 

Nie moge zrobic tak aby write i copy byly ponizej 10k :/ hmmmmmmmm

 

Dołączona grafika

CZARNY SMOK

495x8,5 (4207MHz) i ram 1485 (8 8 8 27 czyli auto) 1.96V PL=10

 

OBSTAWIAM ZE MUSI BYĆ MAŁE WRITE! około 9550? -> tylko trudno to zrobic hmm ;/

 

Nie da sie tego zrobic :D musze miec taktowanie 1800MHz ramu aby miec pewnosc ze bedzie na 100% brak smoka :D a jak ustawie inne taktowanie ramek nawet z pl11 i lightest to zawsze mam powyzej 10k na write :/ na roznych mnoznikach i fsb -> co więcej na timingach 9 9 9 27 na niskich taktowanich ramu kończą sie cmosem... hmmm

 

Dołączona grafika

CZARNY SMOK

450x9 1800MHz (8 8 8 27) (PL AUTO) (nawet napięcie 2.3 nic nie pomaga)

 

a moze jest to wina COPY? jak jest powyzej 9550 hmmmmmm -> jest to raczej na 100% wina copy -> powyzej wlasnie jakiś 9700 albo moze nawet niższa jest ta granica to ram OCZ wysiada! ; p (nawet na napięciu 2.1)

 

Dołączona grafika

CZARNY SMOK

450x9 1800MHz (8 8 8 27) (PL 8 )

 

 

czarny smok wyskoczył mi na PL9!! ale wiocha! :/

 

na PL10 tez wyskoczył czarny smok! juz nie wiem czy to aby na pewno chodzi o ram :( chodz wtedy na PL9 faktycznie wszystko ładnie przeszło ale teraz sie wykłada hmmm w sumie komp długo pracuje no ale co z tego hmm... w sumie na PL9 komp działa w pełni stabilnie w grach wiec tak na razie zostawie : p -> i oleje chyba tego smoka bo męczący jest... moze jak kiedys bedą lepsze ramki za rok to se wymienie ;-) albo cos ;P

 

Olewam smoka -> nie wiem jaka jest na prawde przyczyna jego powstawania... moge od kolegi pozyczyc zasilacz i sprawdzic czy bedzie smok hmmm to chyba jest mysl hmmmm.... wazne ze komp nie zawiesza sie w grach... bede probowal robic tak aby byl stabilny i wsio :)

 

 

Jutro przetestuje 467x9 na nizszym taktowaniu ramu w grze (o ile nie zapomne tego przetestowac ale chyba nie) :) czy bedzie stabilnie... dzisiaj ide juz spac ;)

 

 

 

PO TESTACH: (olewam czarnego smoka nie wiem jaka jest przyczyna...)

 

470x9 (4230MHz) (3dmark06 = 13978)

 

strap: 400

 

PCIE Frequency: 100

Dram Frequency: DDR3-1410MHz

Dram Command Rate: 2T

 

Dram Static Read Control: Disabled

Dram Dynamics Write Control: Disabled

 

Timingi Ramu: auto

 

Ai Clock Twister: Manual -> Moderate

Ai Transaction Booster: Manual -> PL 9

 

Epu II Phase Control: Full Phase

 

CPU Voltage: 1.40

Load-Line Celibration: Enabled

CPU PLL Voltage: 1.55

FSB Termination Voltage: 1.35

North Bridge Voltage: 1.60

Dram Voltage: 1.96

South Bridge 1.5: 1.55

South Bridge 1.05: 1.15

--------------------------------

Cpu Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

 

CPU Ratio Setting: 09.0

C1E Support: Disabled

CPU TM Function: Disabled

Max CPUID Value Limit: Disabled

Execute Disabled Bit: Disabled

Core Multi-Processing: Enabled

 

 

W grze nie ma zadnych zwisów itd itp (zwiększyłem lekko napięcia bo mialem zwis wczesniej nawet na mniejszym FSB a raczej to nie zwis tylko restart)

 

zmieniłem timingi jeszcze na 7 7 7 21 82 i 0 zwisów w grze :) (napięcie 2.0)

 

 

478x9 i 14021 w 3dmarku06! :) -> w grach stabilnie jak na razie :)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki 'nowowątkowy problem'

Kilka miesięcy temu złożyłem taki oto komputer: core2duo e8400, ram 4x1024 corsair dominator 1066 mhz ddr2

reszta parametrów chyba nie jest istotna, w kazdym razie chciałbym podkręcić procesor, co by się chłopak nie marnował :D słyszałem że owe modele można kręcić spokojnie do 4 ghz. Dodam, że zamontowałem równiez wentylator asus silent knight II.

Mam za sobą wiele prób oc (w większości nieudanych, o tym za moment), jednak coś idzie cały czas nie tak. Nie jestem zbyt pro w oc, dlatego z wieloma parametrami mam problem i może moglibyscie mi coś poradzić w tej sprawie. Do rzeczy:

pierwsze ustawienie które poszło bez problemów to:

1,25V (napięcie proca)

ratio setting x8

fsb 410

 

poki co nie bawiłem sie w inne ustawienia. Przy kolejnych próbach, m. in. podwyższaniu fsb bądź też 'mnożnika' (również napiecie zmieniałem np na 1,26-7) komputer albo się resetował, albo wywalał po kilkunastu sekundach działania orthosa.

 

Co mógłbym zmienic, najlepiej gdybym wiedział jak ustawić

 

cpu

fsb

cpu skew

nb skew

fsb strap to nb

dram

mem oc charger

ai clock twister

fsb termination

dram

NB

 

Acha, do tego zauważyłem dziwną rzecz: po podkręceniu bios pokazuje prędkość bodajże 3,2, moj komputer pokazuje 2,66, cpuz 3,2 a jak włączam orthosa to wyskakuje 4,1 - to taka ciekawostka moze sie przyda

 

z góry dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększ napięcie na procu -> minimum 1.35 lub więcej jak chcesz na 4.0 kręcic go... ja dawałen na 1.40 i wyzej jak szło na 4300 (lookaj post wyzej) ale czasem niebieski ekran sie robił przez za mało woltów na procu (tak mi sie wydaje) -> nie krece teraz bo poczekam na wode bo mam bardzo slabe chłodzenie proca...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...