Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie były problemy z FSB ~500 (Maxsimus Formula) jak ustawiłem PCI-E na 116 to zaczęło chodzić ok może spróbuj 116-118Mhz bo coś słyszałem ze tak najlepiej się kreci :D

kręci, kręci.... ale do czasu.

Owszem można kręcić, ale na.max. to procek powoli się uwala i później coraz gorzej chodzi...i po pewnym czasie albo wysokie V i @ i restarty czasami albo do default i spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie testuje 8.5x465 i puki co jest ok... :wink:

ustawiłem 116 na pcx i komputer sie nie chce wlaczyc, na 110 sie odpala.

 

mam jeszcze pytanie.

kupilem wentylator z wejsciem 4pinowym na procesor, podlaczylem do plyty (cpu fan) i wentylator kreci sie caly czas z maksymalna szybkoscia (1600-1700obr) a zakres pracy ma od 400 do 1600 , w biosie tam opcje jakas z cpu dawalem na enable i disable i nie ma roznicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 802 - beta (source XS)

http://dl.getdropbox.com/u/525714/RAMPAGE-...ormula-0802.zip

Co potrafi? sporo .... zwłaszcza jeżeli chodzi o procesory Quad. 500+ FSB dla tych proców :)

Zresztą sami poczytajcie na XS ...

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik, zwyczajny wątek o RF w dziale Intel iirc. Są screeny u kogoś z Quadem na 500+ FSB. Ja wrzuciłem na szybko ten bios u siebie, pierwsze testy i tak jak z 0701 mój qx9650 wstawał na 450 bez problemu tak tu nie chciał nijak. Wróciłem do 0701.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra

poskladalem rampage formula, xeona 3110 i 4x1gb micron, bios 701, tyle ze... uruchamia sie tylko przy 2 kosciach a w biosie mam wszystko na auto. Moglby ktos dac jakis przykladowy szablon jak i co ustawic i na ile bo sie nie moge w tym odnalezc. Zycia mi braknie zanim dojde do tego co jest do czego, za duzo nowych opcji. plssss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam, że chodzi o def sutawienia czyli FSB=333.

Ustaw Performance level = 8

VNB daj 1.4V - na początek, później możesz obniżać.

tweaster = moderate

reszta moze być auto. Powiedz czy wstaje :)

kości identyczne czy różne?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na micronach d9 w radiatorach good ram ale nie zdejme bo mam tylko 1 reke :) a kolega nie odpowiada na trudne pytania typu co za ram mi sprzedal :| i jak mam go ustawic wogole.

 

tyle tylko na nich pisze

PC7200, ddr2, vcc2-2.15v, GP900d264L5/gdc

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...ab5049b0a8.html PL7 poszczałem jeszcze procka na ~4GHz i takich samych ustawieniach próbkę 32M :) poszło bez problemu :) płyta sama ustawia PL 7 :D przy 443MHz PL6 nie wstaje :) ogólnie to na 701 płyta wstawała na 525MHz bez większych problemów a na nowszym Biosie coś nie chce ;/ muszę jeszcze polukac może jutro :D Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie testuje ustawiłem pl7 tylko i nic więcej 445x9 memki na 534mhz zobaczymy co z tego wyjdzie przy 4x1gb :D .

 

Daj znać jak tam powyżej fsb500mhz

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się skopało i teraz 0 stabilności na obojętnie jakich ustawieniach zaraz spale ta płytę ^ ^

 

zresetuj bios przez baterie ,wyciagnij ja na 15minut....

u mnie tez mialem takie problemy....dziwna ta plyta....powyzej 460fsb u mnie dziwne rzeczy sie robia....

tak samo jak zacznie sie rypac to wtedy tylko na 333 smiga, jak na auto wszystko jest dane....

zresetuj bios (przez baterie) i podkrecaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie ten problem jest ze podkręca się teraz super poprzednio na 701 max to był 525 a teraz(803) już 540 bez większych problemów ogólnie wyciąganie i resetowanie biosu pomaga to wiem ale jest to wkurzające(2 karty graficzne :sad: ) nigdy więcej Asusa ! :D teraz próbuje zaliczyć 443MHz takie na co dzien 2-3 dni temu simigalo dzisiaj już nie ^ ^

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi mi o Super pi 32M nie przechodź a jak komp nic nie robi to potrafi się sypnąć ^ ^ teraz troche pogrzebalem i niby chodzi :mur: pamięci są ok na DEF tez się sypie a Flash nie pomaga a zeby baterie wyjąc muszę grafikę wyciągnąć :angry: jestem już pewien ze nigdy Asusa nie kupie Wole już GB <_< 1.6V to nie dowoltowany NB raczej nie jest :P niezależnie od V płyta się sypie o dziwo z wysokim V i FSB chodzi ok :blink:

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta :) Ogólnie w niedziele cały dzień mobo chodziło ok w poniedziałek po powrocie do domu odpaleniu kompa załadował się sys i bluescren wyskoczył pogrzebałem w biosie i dało się coś tam już na kompie porobić

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...7042312931.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/984a82848562b124.html

 

SKEW NB i CPU 100ps

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał strapa 400 ;-) bo jak ja testowałem swój E8400 i dawałem na 4gb i wiecej to zawsze sie pluł jak było auto lub 333 a jak było 400 to super pi i prime95 zawsze było ok ;) Sproboj 400 i daj znac czy pomogło ;) bom ciekaw ;)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...