Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Kupione jako robiace ~545 5-5-5-15 2.3v, co do ich cieploty to sa calkiem w normalnej temperaturze wg mojego palca.

Odkręć wszystko, daj jakiś słaby PL + DDR CLK Skew na Advance 300ps i wtedy spróbuj uzyskać jak najwyższe taktowanie pamięci (oczywiście wszystko powinno być stabilne).

 

Później dopiero podkręć resztę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć wszystko, daj jakiś słaby PL + DDR CLK Skew na Advance 300ps i wtedy spróbuj uzyskać jak najwyższe taktowanie pamięci (oczywiście wszystko powinno być stabilne).

 

Później dopiero podkręć resztę...

A co robi DDR CLK Skew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dziś ja dołączam do szczęśliwych (?) użytkowników Rampage Formula dzięki Szanownemu użytkownikowi jacekcz :)

 

Pierwsze na co patrzę - pudełko i wielki babol na nim:

Dołączona grafika

 

Wszyscy tak macie? Wyraźnie wynika, że płyta jest na chipsecie X38... w instrukcji jest już prawidłowo :E Wydawało mi się, że w topowym produkcie powinno wystrzegać się takich niedopatrzeń...

Druga sprawa co do wyposażenia... Mogliby już nie bidować i dodać mostek crossfire skoro płyta umożliwia go w normalnym trybie x16... To kolejna pierdółka... ale jakby była to człowiek by się cieszył...

 

Tak sama płyta wygląda naprawdę nieźle. Przemyślane PCB i rozłożenie elementów.

 

No nic to... Wieczorkiem będę składał to cudo na razie z E2180... Niebawem zapodam jakieś testy i spostrzeżenia co do OC względem starego i poczciwego IP35-E :)

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic to... Wieczorkiem będę składał to cudo na razie z E2180... Niebawem zapodam jakieś testy i spostrzeżenia co do OC względem starego i poczciwego IP35-E :)

Pudełko identyczne jak z MAXIMUSa na x38. To chyba w ramach oszczędności.

Baw się dobrze.  

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Otóż działam już na Rampage Formula tylko mam jeden poważny problem.

 

Nie wchodzi mi moje Karakorum. Tzn wchodzi, ale boję się o radiator płyty bo jest wygięty (w tym heat pipe) - haczy o niego zaczep Karakorum (haczy o ten radiator co jest u góry srebrny koło wejść)...

 

Próbowałem też montować od drugiej strony to z kolei nie da się założyć klipsa od strony radiatora sekcji zasilania. Teoretycznie dałoby się, ale musiałbym "zaingerować" w chłodzenie płyty, a nie chce stracić gwary...

 

I tu ważne pytanie do kuebk - Mugen wszedł Ci bez problemu na tę płytę? Jakbyś mógł zapodać fotę byłbym bardzo wdzięczny.

W ogóle co polecacie do tej płytki ciekawego z coolerków? Domyślam się, że musi być coś na backplate i śruby bo na zaczepy ciężko bo ciasno wokół socketu jest.

 

Druga sprawa BIOS. Mam wgrany u siebie 803 a widzę na stronce Asusa jakieś niecałe 2 tygodnie temu pojawił się najnowszy 902...

Daje coś prócz obsługi nowych procków? Ma już go ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 803.

 

Co do Mugena to faktycznie troche sie meczylem zeby zamontowac ale tylko z racji utrudnionego dostepu do tych wciskaczy od chlodzenia - ale u mnei nic nie haczy. :P

 

Zdjecie kurde nie moge znalezc, pamietam ze wrzucalem gdzies a teraz mam kompa w budzie wiec ciezko bedzie Ci cos zobaczyc konkretnego.

 

A co do backplatu to wcale byc nie musi, ja mam bez aczkolwiek chyba raczej bede sie sklanial ku zmianie na backplate co by mobo za bardzo nie wyginac. :P

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa BIOS. Mam wgrany u siebie 803 a widzę na stronce Asusa jakieś niecałe 2 tygodnie temu pojawił się najnowszy 902...

Daje coś prócz obsługi nowych procków? Ma już go ktoś?

bios 902 daruj sobie. Nic nie wnosi. Nawet podobno gorzej traktuje pamięci.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 902 do RF :)

mała uwaga...od tego biosu nalezy pamięci wkładać obok siebie a nie w kolory jak dotychczas-trochę się nameczyłem zanim doszedłem (procesor 45um X3380)

post-154373-1242829379_thumb.jpg

post-154373-1242829389_thumb.jpg

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na szybko chciałem zapytać jaki ta płyta ma rozrzut w napięciach?

 

W BIOSIE 1,33v w cpu-z pod obciążeniemi pokazuje 1,26, Opcja Loadline Calibration wyłączona.

 

Tak czy siak zawsze było mówione że CPU-Z pokazuje prawie idealne napięcia :) Każdy ma tak dużego (jak to się nazywało jak napięcia odbiegają od tego co się ustawi? :mrgreen: ) czy po prostu coś przeoczyłem w BIOSIE?

Do końca tygodnia pochwalę się swoim nowym E8200 bo zdaje mi się, że ma potencjał :) Najpierw jednak muszę "zmodować" backplate od Verticala bo wadzi dziad o chłodzenie MoBo.

 

4GHZ na 1,32v... ale to tak na szybkiego...

 

Pozdro

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiacynty - zaden soft nie pokazuje poprawnie napiec, a okreslenie ze cpu-z pokazuje je prawie idealnie jest dosyc duzym przegieciem. To o czym mowisz nazywa sie vdrop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiacynty - zaden soft nie pokazuje poprawnie napiec, a okreslenie ze cpu-z pokazuje je prawie idealnie jest dosyc duzym przegieciem. To o czym mowisz nazywa sie vdrop.

 

Punkty pomiarowe vCPU na wszystkich ASUSach są w tym samym miejscu, czyli nóżka cewki i masa, np. obudowa USB. Jednak niektóre płyty np. Striker II Extreme mają zabudowane cewki i trzeba wyciągnąć płytę żeby zmierzyć vCore miernikiem. Co do vMCH i vFSB to nie wiem gdzie to mierzyć dlatego się nie wypowiadam, ale popracuje nad tym w wolnej chwili. Chyba że ktoś mądrzejszy już do tego czasu udzieli odpowiedzi :damage_wall:

Edytowane przez SPEEDY2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies nowe opinie na temat nowego biosika do RF ?

Nie mam, z tego co pisza na XS to lipa ale ostatnio pisza tam wiele smiesznych rzeczy wiec sam nie wiem. :P

 

Poki co ja zostaje przy 803.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przesiadce z 0410 na 0803 nie zauważyłem lepszych możliwości OC. pamięci - 2x1 +2x2 GB działają dokładnie tak samo jak na poprzednim biosie, zaś CPU (Xeon X3350) również nie wykazuje ochoty na działanie na niższym vcore przy częstotliwości dla 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy to normalne ze po aktualizacji biosu 0701 na 0902 ( przyznam się szczerze ze wpierw wgralem 0803, ale sie przestraszylem ze coś nie halo i wgralem od razu 0902 ), nie działają profile ustawień?

Mowiac dokładniej profile starego biosu nie zaskakują na nowym. Musiałem na nowo ustawić i dać zapisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy to normalne ze po aktualizacji biosu 0701 na 0902 ( przyznam się szczerze ze wpierw wgralem 0803, ale sie przestraszylem ze coś nie halo i wgralem od razu 0902 ), nie działają profile ustawień?

Mowiac dokładniej profile starego biosu nie zaskakują na nowym. Musiałem na nowo ustawić i dać zapisz.

Nie zaleca sie uzywania profili ze starej wersji biosu na nowszej bo wlasnie moga wyniknac z tego rozne dziwne kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaleca sie uzywania profili ze starej wersji biosu na nowszej bo wlasnie moga wyniknac z tego rozne dziwne kwiatki.

Wlasnie juz zrobilem nowe profile i wszystko bangla ok. Wielkie dzieki za szybka odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiacynty cos dla Ciebie. :D

 

Mugen + Thermalright 775 bolt-thru kit.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Montaz zajal mi z jakas godzinke albo lepiej.

 

Wracajac do OC

 

7.5x533 jak widzicie napiecia na MCH do takiego fsb, da rade w < 1.5 ewentualnei 1.55?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.55V powinno dać radę.

Czyli tak czysto teoretycznie

 

7.5 x 533

RAM 533 5-5-5-15

vMCH = 1.55, reszta napiec def

vCPU i vDDR wedle koniecznosci

 

I powinno chodzic spokojnie?

 

BTW: Wyglada na to ze na 1.28xx papu robi stabilne 8x500. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...