Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde mam problem z ta głupia płyta. Pomozcie.

 

próbowałeś podnieść VNB? kiedyś maiłem podobne objawy.

 

@iZiombel

 

również VNB wyżej.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PolandMET co do zapisywaniu ustawien biosu to faktycznie przy jakis ciach!lach jest tylko restart przy przestawianiu mnoznikow, fsb, timingow itp itd jest wylaczenie i wlaczenie. Jednak jesli Ty masz tak nawet jesli nic nie zmieniasz to faktycznie dziwnie.

 

Co do dyskow to z tego co pamietam, to chyba jak dasz RAID to dopiero dzialaja gniazda 5 i 6, albo jakos tak - tutaj dokladnie nie pamietam czy tak bylo ale pamietam ze cos tam bylo takiego z tymi slotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Chyba padla mi plyta :(

wyswietlacz pokazuje DET DRAM i nie ma obrazu na monitorze, wogole sie nie wlacza. Zmienilem grafe, i nic, przekladalem RAM i nic. Czy to moze byc proc ? Raczej nie bo by wtedy komp sie nie uruchamial. Natomiast swieci, buczy, dyski pracuja, lampki sie swieca ale na monitorze nic, wogole sie nie wlacza.

 

Od jakiegos czasu mialem takie objawy ze np. komp rano wlanczal mi sie dopiero po drugim wlaczeniu (a w zasadzie obraz na monitorze) czyli musialem wlaczyc, wylaczyc, wlaczyc i juz monitor sie wlaczal. Od 2 dni sie zdziwilem bo chodzil za pierwszym razem po czym wczoraj sie zwiesil i od tego czasu nic.

 

W dodatku nie ma tych plyt juz na allegro, same jakies nowe :D a na ceneo 750zl, masakra.

 

EDIT:

Rozmontowalem mojego Blue-Red moda i co sie okazalo. Proc i grafa OK, padly 3 z 4 kosci Good ram, chyba z przegrzania. Na procu nie bylo pasty !?! musialem zapomniec nasmarowac lol oraz skrzywiona jest jedna noga na w gniezdzie w plycie. Ale na jedynej dzialajacej kosci komp ruszyl. Ufff, ulga jak nie wiem co.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, nigdy do niczego mi sie ten "wyswietlacz POSTów" nie przydal, bo przewaznie wypisuje glupoty. A przez to plyta ani nie piszczy ani nic i nie wiadomo co nie dziala. Zreszta akurat ta "super hiper swietna" plyta od poczatku mi sie nie podobala ze wzgledu na rozne dziwne myki. Np. czemu po szybkim wcisnieciu kilka razy Resetu sie wylacza po czym sama sie wlacza ? :D To wprowadza niepotrzebny nipokoj lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozkrecilem, pogrzebalem, skrecilem i dziala ale nie umiem tego podkrecic :( Jak dla mnie ta plyta ma za duzo ustawien.

Kupilem nowe pamieci Geil, niestety nie bylo nic ciekawego na mieście, GoodRamy, Kingstony no i te Geile.

 

Geil 2x2GB

DDR2 - 800 CL=4-4-4-12 2.0V

GX24GB6400C4UDC

 

Poprzednio mialem 4x1GB GoodRamy ktore byly ustawione na prawie 1122MHz. Poradzcie co mam zmieniac zeby to sie dalo podkrecic ?

Bo jak ustawie na DDR-800 to sie mi komp nie uruchamia albo winda sie wywala. Czy tu sie gdzies zmienia to, czy sa 2 czy 4 kosci czy on sam sobie to zmienia ?

 

Tu screeny z profilu OC jaki mialem z GoodRamami (FSB mialem na 400MHz bo sie balem ze mi proc zdechnie w lecie na 4.2GHz). Zdjecie zrobilem teraz z geilami.

Prosze poradzcie co poprzestawiac.

Ile dac tym pamieciom MHz 667 czy 800 ? Czy zmienic 2N na 1N ? Bo chcialbym dac cos kolo 4.0GHz na procu. Teraz moge zaszalec skoro ma paste pod blokiem.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

A tu skan z aktualnie dobranych ustawien bez OC zeby mi systemu nie wywalilo :(

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- spróbuj wyżej NB VOLTAGE - powiedzmy 1.4V dla testu.

-Spróbuj wyżej trfc - powiedzmy 88-110

-GTL -AUTO

-COMMAND RATE - AUTO

-DRAM REF -AUTO

------------------

 

ustaw ramy 1:1,  fsb=445x9 a ramy na 890MHz

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukac to ja moge teraz a nie jak komp lezal martwy :) Wziolem co bylo.

W sumie to ja moge wykrecac i 4.2GHz ale po co ! Zeby mi sie plyta usmazyla albo proc ? A roznica zadna. Takie 3.8GHz calkiem styknie. Jutro sie pobawie i zobacze ile daja rade.

 

PS. Jak odkleic radiatory ? Trzeba wygrzac ale jak, w kompie czy suszarka ? Bo z tymi GR tez mi to nie zabardzo chcialo zchodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej najpierw wygrzac potem ewentualnie troche poprawic suszarka jakby nie chcialo zejsc.

 

EDIT: Probowal ktos wsadzic X-Fi w czarny slot PCIe? Dzialalo bez problemu?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.

Mam bios wersja 0701.

Komp robi takie dziwne myki, ze podczas uruchomienia przechodzi post a nasttepnie jest czarny ekran. Dzieje sie to praktycznie za kazdym razem, choc nie zawsze. Wtedy nalezy wcisnac reset i windows sie uruchamia normalnie. Czego to moze byc przyczyna ? Przy samych restartach tez sie tak czasem dzieje.

 

Czy zmienic bios czy raczej jest dobry jaki jest i to olac ? Bo nie wiem czy to np. moze byc przez niego oraz czy warto(lepiej) zmienic na jakis nowszy lepszy ?

 

tnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK potestuje

A nagrywarka jest na USB (obudowa)

Kontroler Pata mam wylaczony.

 

Acha, bo ta plyta ma dwa gniazda LAN.

Tyle ze jak wlacze oba to net jest tylko w tym nizej, blizej slotow PCI a w tym wyzej cicho i glucho. W Windzie mam tylko 1 kontroler Marvell Yukon zinstalowany ale nie krzyczy o drugi. Moze nie dzialac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy mając raid0 można w jakiś sposób ustawić bootowanie z dysku, który nie jest raidem? W opcjach bootowania mam do wyboru tylko swoje raid0, cd i removeable dev...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odkop Dołączona grafika Ale problem dosyć dziwny.

 

Rampage Extreme najnowszy BIOS.

Z QX9770 komp jest tak niestabilny, że podczas ładowania Windows się zawsze resetuje...

Z QX9650 wszystko jest ok (Windows się ładuje, LinX-a przechodzi bez problemu).

QX9770 na Blitz Extreme działa dobrze - Windows się ładuje, LinX-a bez błędów przechodzi.

 

Wygląda, że płyta jak i proc są sprawne, a za nic nie chcą razem działać.

Flashowałem BIOS ponownie na najnowszy, nic nie pomogło. Rzecz jasna ustawienia 100% default. Chłodzenie CPU dobre (TT Frio OCK). Sprawdzane z paroma różnymi (dobrymi) kośćmi RAM.

 

Any ideas?

 

 

Dokładny opis, co by nie sypały się niepotrzebne pytania:

 

Z ciekawości zwiększyłem vCore, VTT i PLL do wartości jakich procek potrzebuje do 4,4GHz + obniżyłem mnożnik oraz FSB tak, że CPU miał 2100 MHz. Też nic to nie dało.

 

Wgrałem najstarszy BIOS. Dalej bez zmian.

 

Na QX9770 nie da się też zainstalować Windowsa - na samym początku instalki zawsze wywala BSOD...

 

Sprawdzałem na 6 różnych kitach pamięci. W różnych bankach, w tym z pojedynczą kością.

 

Jak dla mnie płyta nie lubi się z prockiem. Tyle, że to jest totalnie absurdalne.

Na drugiej sztuce Rampage Extreme procek działa ok.

 

Płyta była odłączona od zasilacza dobę. Nic nie pomogło.

 

Z chłodzeniem wszystko ok. Z resztą gdyby to była kwestia przegrzewania się, to resety/BSOD występowały by w różnych momentach (różnica szczególnie odczuwalna przy pierwszym uruchomieniu, gdy cooler jest zimny, a po kolejnym już resecie, gdy finy się już trochę nagrzały). A rzecz jest w tym, że resety/BSOD występują zawsze dokładnie w tym samym momencie.

 

Wywala dwie różne instalki Windowsa. W jednej występuje BSOD, a w drugiej w nieskończonosć leci pasek postępu.

Win7 Ultimate x64 stockowy, drugi Win7 Ultimate x64 modowany.

Przy Windows XP Mini z Hirens Boot CD też się wysypuje...

 

Sprawdzane na nagrywarce SATA oraz PATA.

Wykluczam winę kabla SATA (spróbowałem paru) oraz dysku - robię dummy instalkę, a więc tylko napęd optyczny jest podłączony.

 

Już serio spróbowałem praktycznie wszystkiego...

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi poradzic ? 

Potrzebuje dodatkowe 4GB RAM. I sie zastanawiam czy kupic za 200zl drugi zestaw Geil 2x2GB CL4 800MHz

http://allegro.pl/geil-ddr2-2x2-4gb-800mhz-cl4-nowe-lodz-i5768808271.html

 

Czy zmienic na cos 2x4GB

Chce zagrac w Fallout 4 :)))) a tam musi byc 8GB choc nie wiem jak mi to pojdzie na tym zabytku

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout 4 przy 4GB Ramu ? ciężko będzie. Chcę powiedzieć że da się odpalić i coś "ugrać" ale komfort z tego nie taki jaki się oczekuje, bo to przecież wiadome.

 

Czemu te gry dzisiejsze tyle hapią ;)

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Dokupilem 2x2GB GEIL DDR2 PC6400
Tylko nie wiem czy mam cos w biosie w zwiazku z tym pozmieniac ? Bo gdy uruchomilem W10 i gre Rust na 8GB to po jakis 15min gra zwolnila jakby FPS spadlo i mialem Blue Screen, 2x pod rzad. Teraz jade na tych kupionych uzywanych i wszystko dziala. Ewidentnie z 4 kosciami cos nie gra jak sa razem. Niestety nie wiem co i gdzie ustawic.

post-7690-0-26611600-1481837567_thumb.jpg

post-7690-0-29718900-1481837568_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je wyjmowalem to sie dotknac nie dalo no ale to po dluzszej chwili pod pelnym obciazeniem.

Dobra dam 2.1V

 

A nie trzeba nic zmienic jesli sa 2 albo 4 kosci ? Pamietam ze kiedys sie ustawialo jakies 1T i 2T czy cos takiego. W kazdym razie jak zienilem ta opcje 2N na 1N to komp nie wstał. Ale nie wiem czy to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...