Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam do was małą prośbę mianowicie czy mogli byście wkleić jakieś zdjęcia z usatwień swoich biosów bo mam problem z wybiciem się poza 500fsb a na asusie p5k-e zrobiłem o bez żadnego ale pozdrawiam (Pamieci robia stabilnie 550MhZ (1100) ).

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że są 2x droższe od DDR2 nie ulega wątpliwości. Zwróć uwagę na cenę - nie jest ona tak wygórowana jak kiedyś. Za około 400 zeta mamy DDR3 2x1GB 1600 mhz z OCZ Platinum czy Reaper.

 

Ano Rampage Extreme drogi. Jak się decyduje na taki hi-end to trzeba się liczyć z wyższymi kosztami pozostałych części.

bajki cenowe opowiadasz :)

bo za okolo 450zl masz 2x2gb ddr3 kingmaxa 1333 cl9,a jak zerkniesz na kostki to niektore maja oznaczenia D9JNM! ktore pykaja bez problemu na 1600-7-7-7-1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam do was małą prośbę mianowicie czy mogli byście wkleić jakieś zdjęcia z usatwień swoich biosów bo mam problem z wybiciem się poza 500fsb a na asusie p5k-e zrobiłem o bez żadnego ale pozdrawiam (Pamieci robia stabilnie 550MhZ (1100) ).

500 to ona na luzie robi.

ustaw ramy 1:1, PL koło 9 lub 10, podnieś V na NB i testuj.

Płyta ci w ogóle nie startuje czy masz niestabilność?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byś mógł zamieścić fotki z biosu będę wdzięczny na e-maila (senator22pl@wp.pl)

Nic z tego nie będzie. Moja płyta już 3tygodnie w serwisie!!!!!!!!!!!!!!

Nie pamiętam ustawień.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazlem chyba dobrą inwestycje -> ram: OCZ 2GB DDR3 2000 Platinum EB CL9-8-8 Dual 2 x 1GB (559,00 + przesyłka) -> w sumie takie 2gb nie bedzie trzeba juz wymieniac! raz sie kupi i pozniej dokupuje sie tylko 2x1gb 2000MHz i styka -> nie trzeba sprzedawac jakis slabszych ddr3 ktore ktos moglby kupic bo np dla niego 2000MHz beda za drogie ;-)

 

http://www.allegro.pl/item423736836_ocz_2g...al_2_x_1gb.html

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra inwestycja? 2x2GB kingmaxów DDR3 1333 na micronie za 480 zł - to jest dobra inwestycja - oczywiscie tylko wtedy jeżeli ktoś myśli o DDR3. Prawie 6 stówek za 2 GB to fatalny pomysł.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wogóle DDR3 to fatalny pomysł do normalnego użytku, jak ktos kupuje kompa do bicia rekordów to jak najbardziej warto bo można znacznie podbić wyniki, ale np. do grania to jest to czysty idiotyzm, bo o ile lepszą kartę graficzną można kupić dokładając kilkaset złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra inwestycja? 2x2GB kingmaxów DDR3 1333 na micronie za 480 zł - to jest dobra inwestycja - oczywiscie tylko wtedy jeżeli ktoś myśli o DDR3. Prawie 6 stówek za 2 GB to fatalny pomysł.

no ale jak ktos chce latac powyzej 1700 to kingmaxy odpadaja bo chodz na micronie to slabe pcb maja wyzsze napiecie niz 1.92 to juz pelna niestabilnosc tych kingmaxow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli. Jeden kupuje pamiątki o dużej częstotliwości pracy, a drugi o niższej i je podkręca.

 

 

Sprawdziłem ceny DDR3 2x1 GB OCZ Platinum na 1333, 1600, 1800 mhz. Między 1333 a 1800 stówa różnicy :D

Edytowane przez rojb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie! mnie bardzo interesuje ten blok wodny na cpu! czy w maximus extreme i rampage extreme sa one identyczne? a jezeli tak niech ktos mi powie jakie grubosci węża na niego wchodzą!? lub On/Ona jakie węże nałożył na ten blok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy. Mam wlasnie asus rampage x48 formula ,bios 0308 ,e8200 ,ramy apogee 2x2gb GT 1066mhz cl5 i nie moge ustawic ich nominalnych wartosci czyli 1066 co robie zle napiecie ustawiam na 2.2v reszta auto. Gdy chce podkrecic to nie moge zrobic nawet 3.6 stabilnego a co dopiero 3.8 orthos mnie wywala i bluesrc. Moze ktorys z kolego pomoze co zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam zakupic plyte ASUS Rampage Extreme (zwlaszcza ze cena juz jest ok tysiaca zl) i mam dwa pytania:

jakie chlodzenie (AC) pasuje do tej plyty, ktore radiatory wejda na ta plyte.

czy w zestawie wraz z plyta jest rowniez chlodzenie powietrzne na NB (zamiast bloczku wodnego), czy trzena ten radiator dokupic oddzielnie

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie na cpu! chodzi o ten mostek! pomyliło mi sie! czy wy kupujecie osobny blok wodny czy korzystacie z tego co juz jest w zestawie? bo zastanawiam sie czy szerokosc tych wylotów nie zwolni pracy węży o wymiarach 11,2x15,9mm ?? czy ktos wie!?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy. Mam wlasnie asus rampage x48 formula ,bios 0308 ,e8200 ,ramy apogee 2x2gb GT 1066mhz cl5 i nie moge ustawic ich nominalnych wartosci czyli 1066 co robie zle napiecie ustawiam na 2.2v reszta auto. Gdy chce podkrecic to nie moge zrobic nawet 3.6 stabilnego a co dopiero 3.8 orthos mnie wywala i bluesrc. Moze ktorys z kolego pomoze co zrobic ?

Zmień biosa na 0408 i będą latały jak trzeba napięcie na 1066 wystarczy 1,9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...