Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeh coś mi się system sypie, co rusz to jakieś dziwne błędy. Nie chciało mi się postawić systemu od nowa tylko wziąłem odinstalowałem niektóre sterki a teraz wychodzą różne "kwiatki". Muszę go jednak dziabnąć i w tedy oblookam czy ten RAM pójdzie więcej niż 1800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales kiedys stycznosc z kreceniem ddr3?2x2 gb ma ciezko wyjsc z 1900 24/7

No to zostajemy przy opcji 2x2GB 2000 Mhz :)

 

Na PCLabie Corsair TW3X4G1600C9DHXNV (2x 2 GB) podkręcili do 1900 Mhz 8-8-8-24-2T.

Edytowane przez rojb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xms3 chyba

chodzilo mi o to ze masz zerknac na xtremesystems

 

No to zostajemy przy opcji 2x2GB 2000 Mhz :)

a ciebie zmartwie mozesz miec opcje 2x2 2000 niestety beda z taka czestotliwoscia problemy,w stabilnosci 24/7 na x48

jak oc to tylko 2x1

no chyba ze komus zalezy zeby sobie na 1900 pi policzyc

zreszta pelno tu specow od ramu i oc,i tych co juz w takim zestawie uzywali extrema,niech sie ktos wypowie

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Powiem tak. Krótko i wyraźnie.

 

Płyta główna: ASUS RAMPAGE EXTREME 48

Procesor : INTEL QUAD CORE 2,83hz

Pamięci : OCZ DDR3 2x2gb 1600 mhz EB Platinum

itp itp Chłodzenie wnętrza obudowy 3 wentylatory Xthermal na Obudowie 2 z porzodu jeden na grafe. Dwa wyciągają powietrze. Dodatkowe 2 xthrmale `120 miały chłodzić radiator procka.

 

no i co sie okazało ZONK. Dzis startuje Kompa a tu komunikat NB OVER TEMPERATURE i reset.

 

KTO MI POWIE CO JEST GRANE. GWARANCJA????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ciebie zmartwie mozesz miec opcje 2x2 2000 niestety beda z taka czestotliwoscia problemy,w stabilnosci 24/7 na x48

jak oc to tylko 2x1

Nie chodziło mi o podkręcanie pamiątek 2x2GB 2000 Mhz.

 

Tych z allegro nie trzeba podkręcać. Niech sobie pracują na nominalnych 2000 Mhz.

http://www.allegro.pl/item425222694_4gb_oc...inum_2x2gb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to czy nie jest paranoją podkręcanie pamięci 2000MHz!? przecierz to jest super RAM! po co to krecic!? dla samego krecenia? :P czy to nie robi sie chore? :) kiedys krecilo sie aby gra lepiej chodzila a teraz sie kreci aby krecic :) to jest jakies zbyt komercyjne no nie? a przynajmniej w tym kierunku to idzie :) -> zagubił sie juz gdzies duch prawdziwego sensu krecenia kompa czyli aby gra lepiej chodzila niz na minimalnych detalach :) lub cos takiego :)

 

a to ze 2x2gb sie slabo kreci to kiszka : P -> zreszta i tak nie mysle o kupnie takiego czegos ;-) -> za drogo ;-) -> mam w planach na razie 1x2gb (2000MHz) ale do relizacji planów jeszcze kilka miesiecy wiec poczekamy zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tu chodzi nie tyle o podkręcanie pamięci tylko o podkręcanie kontrolera pamięci. Oficjalnie to mobo obsługuje DDR3-1600, wyżej jest obsługa tylko poprzez OC.

 

Poza tym inwestujecie w ultra szybki RAM, a ostatnio pojawiają się ciekawe newsy odnośnie Nehalema. Ponoć pierwsze proce mają obsługiwać tylko do DDR3-1066. Kiedyś w końcu na Nehalema się zmieni i wtedy RAM zapewne by został, poza tym dopiero na tej platformie będzie można w pełni wykorzystać te pamięci, oczywiście jak już będą obsługiwane wysokie prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Powiem tak. Krótko i wyraźnie.

 

Płyta główna: ASUS RAMPAGE EXTREME 48

Procesor : INTEL QUAD CORE 2,83hz

Pamięci : OCZ DDR3 2x2gb 1600 mhz EB Platinum

itp itp Chłodzenie wnętrza obudowy 3 wentylatory Xthermal na Obudowie 2 z porzodu jeden na grafe. Dwa wyciągają powietrze. Dodatkowe 2 xthrmale `120 miały chłodzić radiator procka.

 

no i co sie okazało ZONK. Dzis startuje Kompa a tu komunikat NB OVER TEMPERATURE i reset.

 

KTO MI POWIE CO JEST GRANE. GWARANCJA????

U mnie dobijało do 90C i komp się wyłączał. Okazało się, że źle posmarowali NB a w zasadzie go nie posmarowali. Demontaż i smarowanie od nowa pomogło. Spróbuj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Swoją drogą ostatnio pojawił się już oficjalnie BIOS 0408, teoretycznie dodaje tylko obsługe E5200 i Q8200, ale ciekawe jak w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ostatnio pojawił się już oficjalnie BIOS 0408, teoretycznie dodaje tylko obsługe E5200 i Q8200, ale ciekawe jak w praktyce.

Zobacz moje testy kilka stron wcześniej. Bios 408 sprawuje się rewelacyjnie. FSB=595 i SPi 1MB - wcześneij nie było szans na coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobijało do 90C i komp się wyłączał. Okazało się, że źle posmarowali NB a w zasadzie go nie posmarowali. Demontaż i smarowanie od nowa pomogło. Spróbuj !!!

 

Sęk w tym że posmarowałem i to solidnie. Najpierw miałem założony ten bloczek wodny, zamieniłem to później na opcjonalny radiator który wg mnie miał się lepiej sprawować. NO i komp pochodził 2 dni i pewnego razu przy próbie włączenia siadł. I po restarcie komunikat NB Over Temperatur. Zdjąłem radiator i założyłem ponownie bloczek i dałem sporo pasty nie żałowałem. Dokręciłem i włączyłem jeszcze raz. Doszedł do poziomu kiedy załadował windowsa i padł.

 

Brak Koncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi nie tyle o podkręcanie pamięci tylko o podkręcanie kontrolera pamięci. Oficjalnie to mobo obsługuje DDR3-1600, wyżej jest obsługa tylko poprzez OC.

Mobo obsługuje procki z szyną 400 Mhz. Pamięciom oficjalne 1600 Mhz na dzielniku 1:2 bez podkręcania zapewni procesor z szyną 400 Mhz - bardzo drogi C2Q Extreme QX9770. Przy procesorze z szyną 333 Mhz pamięci na tym samym dzielniku latają na 1333 Mhz. Dobrze mówię?

W czym problem w podkręceniu pamiątek do 2000 Mhz? Trzeba się na Extreme uciekać do modowania? :blink: Sorry za głupie pytanie, ale nie rozumiem tego :(

 

Czy Extreme daje radę w OC kombinacji 4x1 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o samą prędkośc taktowania pamięci - X48 nie było zrobione z założeniem, że kości mają pracować z prędkością 2000 - i dlatego nikt Ci nie obieca, że będą tak działać.

 

A fakt, że działają, to już inna inszość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że posmarowałem i to solidnie. Najpierw miałem założony ten bloczek wodny, zamieniłem to później na opcjonalny radiator który wg mnie miał się lepiej sprawować. NO i komp pochodził 2 dni i pewnego razu przy próbie włączenia siadł. I po restarcie komunikat NB Over Temperatur. Zdjąłem radiator i założyłem ponownie bloczek i dałem sporo pasty nie żałowałem. Dokręciłem i włączyłem jeszcze raz. Doszedł do poziomu kiedy załadował windowsa i padł.

Brak Koncepcji.

Spróbuj ręcznie ustawić wszsytkie napiecia na min - zwłaszcza NB. Zobacz w biosie jaka jest temp NB. Radiator gorący? Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie postowałem tej wersji? Ostatnio jestem leniiiiwy :rolleyes:

 

Poprawione bardzo LLC, i ustawianie przeróznych napięć w BIOS (część ustawień bywała martwa).

ASUS Rampage Extreme BIOS build 0501

Właśnie widziałem ten nowy BIOSik rano na stronce ASUSa ale później zniknął i znów się pojawił :gitarzysta:

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I po restarcie komunikat NB Over Temperatur. Zdjąłem radiator i założyłem ponownie bloczek i dałem sporo pasty nie żałowałem. Dokręciłem i włączyłem jeszcze raz. Doszedł do poziomu kiedy załadował windowsa i padł.

...

I to mógłbyć powód usmażenia chipsetu! I więcej nie oznacza lepiej. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mógłbyć powód usmażenia chipsetu! I więcej nie oznacza lepiej.

 

No właśnie, doceniam twoją chęć pomocy ale chyba nie do końca się zrozumieliśmy i nie do końca doczytałeś to co napisałem. A więc powtórzę:

Sytuacja w której nałożyłem dużo pasty miała miejsce już po tym jak ten komunikat wyskoczył wcześniej. Napisałem że zmieniłem radiator na inny opcjonalny który był dołączony do płyty. Bo chyba takie jest jego przeznaczenie aby zastąpił on ten który jest przeznaczony do chłodzenia wodnego. Dodatkowo sprawdzając temperaturę ręcznie nie stwierdziłem żadnych gorących miejsc. Mostek nawet wg mnie nie ma czasu sie nagrzać bo pada po kilkudziesięciu sekundach. zmienić w Biosie napięć sie nie da bo nawet wówczas się restartuje. Niczego się nie da zrobić bo czas po którym komp umiera jest strasznie krótki. Co więcej po wymianie radiatora cała płyta chodziła stabilnie przez kilka godzin grałem na full detalach w przerózne gry. Grafa grzała się miedzy 70- 75 stopni i wszystko było ok. To wszystko dzieki dodatkowym wentylatorom wczesniej pod setke dochodziła w stresie. I co brat wyłączył kompa jednego dnia i chciał go włączyć na drugi dzień a tu przy ładowaniu systemu restet i komp off a po włączeniu poowie komunikat.

 

Tak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...