Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

a moze jakas inna czesc sie psuje? np zasilacz? bo jak ja wlozylem nowa grafe do mojego grata to musialem i zasilacz wymienic bo sie resetowal komp no ale po dluzszych chwilach w windzie hmmm... dziwne dziwne...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze........... Chyba RAMPAGE znowu pojedzie na serwis.

Podczas startu płyty pojawia się komunikat:

 

Checking NVRAM

NOT ENOUGH SPACE IN RUNTIME AREA!!! SMBIOS DATA WILL NOT BE AVAILABLE

 

po czym przyciskam F1 i komp startuje normalnie. Windows się ładuje i brak oznak niestablności.

2 dni walki i nie znalazłem rozwiązania tego problemu. Flash biosu, CLR CMOS, load default,wyjęcie urządzeń i włożenie innych, z OC i bez. Ciągle to samo.

Jakieś pomysły? ktoś miał podobny problem?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 0410 i różnic jeżeli idzie o OC nie zaobserwowałem. Pamięci i CPU podkręcały się dokładnie tak samo, a FSB dla Quada 45nm to nadal max 490 MHz. Natomiast miałem przygodę na samym końcu - zjechałem z vFSB z 1.4V na 1.24V, niższe PLL i jakieś normalne subtimingi. Dałem sejva. Zostawiłem jednak 1.5V na NB, więc jeszcze raz musiałem wejść. Bios jakoś strasznie długo się podnosił, a po wejściu ujrzałem - vFSB 2V :zonk: Właśnie badam straty, ale nieciekawie to wygląda z punktu widzenia CPU - blue screeny przy 8x400 MHz nawet przy wyższym napięciu rzędu 1.45V. Nie sądziłem , że kilkadziesiat sekund przy takim vFSB może takich szkód narobić. Mógłbym dać obciąć rękę MaSella za to że dałem 1.24V vFSB. W każdym bądź razie, przyjdzie mi się pożegnać z obecnym CPU - bez urazy z mojej strony :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 0410 i różnic jeżeli idzie o OC nie zaobserwowałem. Pamięci i CPU podkręcały się dokładnie tak samo, a FSB dla Quada 45nm to nadal max 490 MHz. Natomiast miałem przygodę na samym końcu - zjechałem z vFSB z 1.4V na 1.24V, niższe PLL i jakieś normalne subtimingi. Dałem sejva. Zostawiłem jednak 1.5V na NB, więc jeszcze raz musiałem wejść. Bios jakoś strasznie długo się podnosił, a po wejściu ujrzałem - vFSB 2V

Miałem kilka razy taką akcję na E8500. Nic się nie stało. Wcześniejsze wersje biosów też tak się zachowywały także nic nowego. Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ożenił Rampage Extreme z QX9650? Chodzi to to?

Drugie pytanie dotyczy Thermalrghta Ultra 120 Extreme. Nie orientujecie się czy gdybym zainstalował dołączony do Rampage Extreme radiator na chipseta zamiast chłodzenia wodnego to wsadzę Thermalrighta? Nic nie przeszkadza mu? Czy od spodu płyty jest jakiś układ który przeszkadza podłożyć blachę od Thermalrighta?

Jacekcz gdzie kupowałeś swoją płytę? Była od nowego walnięta?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ożenił Rampage Extreme z QX9650? Chodzi to to?

Drugie pytanie dotyczy Thermalrghta Ultra 120 Extreme. Nie orientujecie się czy gdybym zainstalował dołączony do Rampage Extreme radiator na chipseta zamiast chłodzenia wodnego to wsadzę Thermalrighta? Nic nie przeszkadza mu? Czy od spodu płyty jest jakiś układ który przeszkadza podłożyć blachę od Thermalrighta?

Jacekcz gdzie kupowałeś swoją płytę? Była od nowego walnięta?

Pozdrawiam

W komputronie!

Kilka postów wcześniej pisałem:

"Podczas startu płyty pojawia się komunikat:

Checking NVRAM

NOT ENOUGH SPACE IN RUNTIME AREA!!! SMBIOS DATA WILL NOT BE AVAILABLE"

 

PROBLEM ROZWIĄZANY!!!!!!!!!! Płyta nie jedzie na serwis!

Zrobiłem flash biosu programikiem AFUDOS w wersji ES z parametrami /pbnc i po sprawie. :gitarzysta: :gitarzysta: :gitarzysta:

 

bios 410 zapodany!

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ożenił Rampage Extreme z QX9650? Chodzi to to?

Drugie pytanie dotyczy Thermalrghta Ultra 120 Extreme. Nie orientujecie się czy gdybym zainstalował dołączony do Rampage Extreme radiator na chipseta zamiast chłodzenia wodnego to wsadzę Thermalrighta? Nic nie przeszkadza mu? Czy od spodu płyty jest jakiś układ który przeszkadza podłożyć blachę od Thermalrighta?

Jacekcz gdzie kupowałeś swoją płytę? Była od nowego walnięta?

Pozdrawiam

Chodzi to to piknie ale nie mam thermalrighta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Rowniez niedlugo dolacze do posiadaczy wersji RE i bede sie tu udzielal ;)

Z tego co przegladalem temat wystrczy troche podgrzac weze 8/10 i wszystko ladnie pasuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez niedlugo dolacze do posiadaczy wersji RE i bede sie tu udzielal ;)

Z tego co przegladalem temat wystrczy troche podgrzac weze 8/10 i wszystko ladnie pasuje??

nie wiem, który bios to spowodował(408 lub 410) ale teraz 4x1GB chodzi bez problemu przy 1200 na PL=7. Wcześniej nie chiało.

 

 

@71proste

Witaj w klubie :)

Ćwiczyłem to na wężach Innovateka 8/10. Podgrzewasz suszarką i pięknie się rozciągają.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że chyba w białe :)

A tak na poważnie to potestuj obydwa ..............

Wiem z doświadczenia, że różnie to bywa. Włóż więc w te gdzie lepiej chodzą tzn. lepiej się kręcą :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz:]

 

witaj widze ze dostaleś mobo z serwisu jak byś mógł to podaj mi na priva lub w temacie ustawienia na 550mhz bo ja jakoś nie moge ustawic zawsze konczy sie dead ramem

Nie są to ustawienia optymalne. Trzeba potestować.

Spróbuj tak:

 

Ai Overclock Tuner : Manual

OC From CPU Level Up : AUTO

CPU Ratio Control : Manual 

- Ratio CMOS Setting :  zależy od proca

FSB Frequency :  550

FSB Strap to North Bridge : AUTO

PCI-E Frequency: 100

DRAM Frequency: DDR2- 1100

DRAM Command Rate : AUTO

DRAM CMD Skew on Channel A: AUTO

DRAM CMD Skew on Channel B: AUTO

DRAM CLK Skew on Channel A: AUTO

DRAM CLK Skew on Channel B: AUTO

DRAM Timing Control: Manual

5-5-5-15-42 lub inne w zalezności od twoich pamięci

DRAM Static Read Control: Disabled

Ai Clock Twister : AUTO

Transaction Booster : MANUAL, PL=9

 

CPU Voltage : ????

CPU PLL Voltage : 1.6

North Bridge Voltage : ~1.60 w razie czego obniżyć

DRAM Voltage :  ???

FSB Termination Voltage :  koło 1.3

South Bridge Voltage : 1.1

SB 1.5V Voltage : 1.6

Loadline Calibration : Enabled

CPU GTL Reference : Auto

North Bridge GTL Reference : 0.67

DDR2 Channel A REF Voltage : Auto

DDR2 Channel B REF Voltage : Auto

DDR2 Controller REF Voltage : Auto

 

 

CPU Spread Spectrum : Disabled 

PCIE Spread Spectrum : Disabled

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...