Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś z Was objaśnić czego konkretnie dotyczy ta temperatura ?? Czy to może jest sekcja zasilania procka czy o co z tym chodzi ??

post-6567-1220987656_thumb.jpg

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ludzie Ci pisza co masz robic a Ty swoje,dotknij paluchem a nie panikujesz-proste jak 71

jak sie oparzysz albo bedzie bardzo cieplo to bardzo mozliwe jak nie to czujka bzdury pokazuje,swoja droga nie wydaje mi sie,ze tak sie grzala skoro masz dobra wentylacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbebeszyłem wszystko i na oko wszystkie radiatory dobrze przylegają. Sprawdzam teraz paluchem i tam gdzie mogę dostać to jest wszystko lekko ciepłe. Może wiecie gdzie ten pieprzony czujnik się znajduje to dotkąłbym w pobliżu tego badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień spadł mi z serca :D ale widziałem gdzieś na zrzucie temp. w okolicach 45C. Hmm może ten czujnik coś nie teges. Zresztą zobaczy się. Dzisiaj nocka z nowym S.T.A.L.K.E.R.em :D

 

Upsss teraz już jest 114C. Chyba niebawem nastąpi Bad-End :(

 

P.S.

 

Qrcze dzisiaj już mam 120C chyba się jednak spsuje :(

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze dzisiaj już mam 120C chyba się jednak spsuje :(

Otwórz obudowę i niech komp trochę pochodzi. Może jednak są miejsca słabo wentylowane w twojej obudowie.

Jak ma się spsuć to się spsuje. Nie poradzisz.

I nie graj tyle w STALKERA ...  :D :D :D

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze wiesz co tak się wk..em na tą płytę - bo od początku walczę z temperaturą - że jeszcze chwilkę i wywalę bez okno :D Na początku NB teraz jakieś PWM. Szczerze powiem, miałem Gigabyte'a X48 DQ6 i osobiście uważam, że to na prawdę bezproblemowa płyta. Nie może poszczycić się co prawda takimi osiągami co RE ale jeśli chodzi niezawodność to w moim przypadku przewyższa ona RE. Bardzo napaliłem się na tego Extreme'a i cieszyłem się jak murzyn blaszką ale na dzień dzisiejszy najchętniej sam bym ją rozciepierzył o ścianę. Wczoraj w nocy co kilkanaście minutek zwis. W poniedziałek pakuję i wysyłam do serwisu. Mam nadzieję, że uznają reklamację i otrzymam z powrotem produkt wart swojej ceny. Oby inni użytkownicy nie zawiedli się tak jak ja i płytka spełni ich oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda,że Abit X38GT miał gorące PWM'y i grzały się powyżej 120 st c, ale powodowało to zwisy kompa i niestabilnośc.Czujka czujką i ciepłe radiatory też, ale może to kwestja ich złego dolegania i odbierania ciepła, a czujka jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóś jest nie teges na temacie nawet ustawienie FSB 400 powoduje po kilku minutach reset. To chyba padaka. Radiatory według mnie przylegają wystarczająco dobrze i nawet nie są bardzo gorące.

Podnosisz FSB? A przy napięciach coś majstrowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie bo FSB400 to chyba nie wyzwanie !? Jak sądzisz mam coś ruszyć ?

Podaj wszystkie ustawienia z pierwszej zakladki, to znajdziemy gdzie lezy problem. Ktory BIOS. No i tak poza tym, to temp. sprawdz sobie w BIOSie, albo przez TweakIT, ew. przez ten soft Asusa do odczytu temperatur. Bog wie co Everest sobie robi z tymi odczytami.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt z biosu i z probe jest identyczny.

 

Ustawienie z BIOSu (0501):

 

CPU Level Up : Manual

CPU ratio Setting : 8

FSB : 400

FSB Strap To North Bridge : 400

DRAM Frequency : 1600

DRAM Timing Control : 7-7-7-18

DRAM Voltage : 1,7

CPU Voltage : 1,3

 

Reszta na AUTO

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za malo napiecia na ram w stosunku do taktow i timingow, daj im luzniejsze timingi albo mniejszy dzielnik. Niestabilnosc masz na 99% wlasnie przez pamieci.

 

Nie ustawiaj vPLL na auto, bo plyta lubi wtedy dawac 1.7V, ustaw recznie 1.51. Zobacz tez jakiego masz vdroopa, bo u mnie byl duzy problem z QX na tej plycie, ale potem cos sie samo naprawilo ;)

 

No to jak sprawdziles te temp. to jest mniej czy tak samo jak Everest podaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy everest podaje mi identyczne temperatury jak w BIOSie i jak Probe II. Także jest wiarygodny. Dzięki za wskazówki. Dostosuję się do zaleceń i zobaczę co to daje.

 

W Viście jest coś takiego jak : "Monitor niezawodności i wydajności" a w nim pokazuje mi non stop "Pamięć - od kilku do kilkuset błędów sprzętowych"

Czy mam się tym martwić ??

 

Dodam tylko, że mam uruchomiony vLite bo integruję SP1 z Vista 64. Pokazuje mi, że to on ma najwięcej błędów i jakiś plik MOM.exe 2 błędy. Hmmm a teraz to już więcej plików pokazuje :)

 

P.S.

 

Dość stabilnie zachowuje się dopiero po ustawieniu timingów na AUTO.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4 - 1.45v

Nieźle. 1.4V to moja potrzebuje do 490x9.5, 4x1GB.

 

@rafiki20

 

1.7v Ekstremalne??? Toż to dopiero koniec żółtego zakresu :)

Zwykły RAMAPAGE ma max 1.85V.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...