Skocz do zawartości
Raiden

Play Online, Play Fresh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam PlayOnline od wczoraj na chwilę obecną jestem zadowolony ( mam porównanie z neo którą również posiadam). Wczoraj transfery miałem na stronie dsl.cz (kilka razy sprawdzane) ponad 900 kbit/s upload ok 100 kbit/s. Nie rozłączyło mnie ani razu jak macie pytania piszcie :) Chyba pogoda nie ma dużego wpływu (jeśli w ogóle ma) wczoraj lało i nic się nia działo:). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modem wyglada zupelnie jak hauwei od sraj_plusa :lol:

na iplusa pogoda nie ma duzego wplywu, caly czas dziala beznadziejnie.

przez pierwsze 6-8 miesiecy ze stabilnoscia i transferami bylo OK a pozniej to tragedia.

no i mega wypasny limit :lol:

 

oby tu bylo inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nabyłem zestaw w playu, jednak mam spore problemy z podpięciem - sprzęt niby wykryty ale oprogramowanie, które powinno się instalować, nie instaluje się a odpalić ręcznie też nie mogę. Czy ktoś może ma taki problem, lub zna jego przyczynę? System to XP sp2 więc powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jednej rzeczy, mapa zasiegu jak zakładam pokazuje miejsca pokryte przez rdzennie playowskie nadajniki hsdpa, a co z "białymi miejscami" czyli miejscami w których play działa na plusowskim roamingu, bedzie działac ale z niższa prędkościa czy wogole nie bedzie działać... bo obawiam sie ze ta druga opcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam "org" iplusa i znow od 3 dni mimo nieprzekroczenia limitu mam max 3KB/s :D:D cale szczescie, ze w lutym konczy sie umowa na to kurestwo.

w niedziele w pewnej chwili sie rozlaczyl a pogoda byla extra i przez 45 min szukal sieci a jak juz ja znalazl to przez kolejne 30 min chcial sie laczyc za pomoca CSO ( co kolwiek to znaczy ) i dopiero po ponad 1h20min polaczyl sie jako hsdpa i mial transfery max 3KB/s. najlepszy bezprzewodowy internet :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się przeprowadziłem i nim założę coś normalniejszego wziąłem ten net z Playa na testy.

O ile sam net działa w miarę przyzwoicie, to jednak dołączone oprogramowanie lub modem już kilka razy zamuliło mi kompa. Zdarzyło się również, że ze 2-3 razy rozłączyło modem z bliżej niewyjaśnionych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś idę oddać tą usługę.

Po kilku dniach użytkowania stwierdzam, że kompletnie niczym się nie wyróżnia na tle innych operatorów.

Być może modem w formie karty rozszerzeń byłby tu odpowiedniejszym rozwiązaniem (niestety również kosztowniejszym).

W przypadku modemu na USB zdarza się, że dopiero za trzecim razem podczas podłączania urządzenie zostaje wykryte. Już w trakcie działania samego netu komputer czasem łapie kilkusekundowe freezy.

Często już nawet jeśli modem zostanie wykryty, a połączenie nawiązane zdarza się, że i tak net nie działa.

Oczywiście nawiązanie połączenia raz na jakiś czas nie obejdzie się bez ukazania jakiegoś niezrozumiałego błędu.

Najśmieszniejsze jest, to że przy podłączania tego modemu USB<--> miniUSB powinien on się ciągle ładować, no i niby tak się dzieje, a mimo to zdarzyło mi się kilka razy, że bateria się rozładowała. Nie wiem czy jest to wynikiem tego, że szybciej bateria jest zużywana niż ładowana, ale sytuacja co najmniej dziwna, a wtedy już tylko oczywiście "zamykanie połączenia..."

 

Sam od siebie nie poleciłbym nikomu tego internetu. Chyba, że jest to osoba, która z zasady nie chce płacić za "utrzymanie łącza" TP S.A, a innego rozwiązania nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na co komu takie polaczenie ?? :lol:

Dziala wszedzie, gdzie jest zasieg GSM.

CSD to glownie zaszlosc historyczna - tak kiedys wygladal Internet przez telefon ;) Siec nadal udostepnia ta funkcjonalnosc, ale nikt normalny z tego nie skorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla abonentow playa oferta jest jeszcze lepsza bo za 45zl mamy 10gb transfer. jezeli bedzie chodzilo glancus w rzeszowskim i krakowskim mieszkaniu oraz na uczelni to nie ma bata biore. i to traktuje to jako alternatywe dla stacjonarnego neta - neo przez bsa ktore 1mb wychodzi 60zl za lacze +23 za telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy dzień PO i działa elegancko. Pełny 1 Mb/s, opóźnienie chyba nie najgorsze (dużo lepiej niż kiedyś w Orange), więc za 45zł nie jest źle (choć i tak oddam :D ).

Jedyny ból to to, że ściągnąłem do wszystkiego nowe drivery, parę programów, muzyki i 1gb przekroczyłem - więc powodzenia tym, którzy mają zamiar korzystać z tego w pełni ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku modemu na USB zdarza się, że dopiero za trzecim razem podczas podłączania urządzenie zostaje wykryte. Już w trakcie działania samego netu komputer czasem łapie kilkusekundowe freezy.

U mnie dokładnie to samo, kiedy włączam kompa (za każdym razem) trzeba 3-4 razy klikać połącz/rozłącz tracąc codzienne jakąś minute....

przez 12 miesięcy umowy wyrwie to ze 4 godziny z życiorysu..... :lol2:

 

edit: dzisiaj próbowałem się połączyć od 9.00 i udało się dopiero teraz. Ręce opadają....

Edytowane przez Szczygieł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam neta w play od wczoraj. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Niezły transfer prawie deklarowane 1 mega, pingi 300-400 do wp. Niestety wieczorem zaczęło się komplikować. Po godzinie 20tej, przestają wchodzić strony, albo wchodzą wybiórczo. Rozumiem przez to że np wp.pl bez problemu, purepc.pl już w ogóle. Nie mam pojęcia od czego to może zależeć bo zagraniczne strony wchodzą zazwyczaj ok. Google.pl to w ogóle fenomen bo gdy teraz rano net względnie działa ( udało sie otworzyć purepc :P ) to strona sama google sie odpali, ale po kliknięciu szukaj kaplica.... nic. Poza tym o ile wczoraj zaraz po podłączeniu mocny sygnał wszystko ok, o tyle dzisiaj 16-26% w porywach. Technicy wedle kolesia w punkcie play mają 24 godziny na konfiguracje do końca. Jeśli się nic nie zmieni wieczorami ( bo głównie po 22 mam czas na internet) to cudo z modemem ciach!awej wróci do salonu.

 

Modem mam podłączony do kompa stacjonarnego, na ulicy Sosnkowskiego w Olsztynie jeżeli kogoś to interesuje. Zaznaczam że sygnał pewnie jest lepszy w innych miejscach Olsztyna, bo mieszkam w piwnicy (serio), w szeregowcu otoczonych blokami.

 

Mały update w tej chwili mam 72% sygnału, i naprawde brak zielonego pojęcia skąd te wachania.

 

update. Jutro oddaje, strony wchodza losowo, google np nie dziala ani allegro, onet i wp tak, nie warto tych 45 zł za internet chodzący w kratke, i działający z losowymi stronami.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10. października Play wprowadza ofertę prepaid na transmisję danych. My pierwsze szczegóły prezentujemy już teraz.

 

Starter (kartę SIM) będzie można kupić za 19 zł. W ramach tej kwoty użytkownik będzie miał do wykorzystania 1 GB. Limit będzie można zwiększyć dzięki dwóm kwotom doładowań - za 30 zł (o 2 GB) i 50 zł (o 5 GB).

 

Tak samo jak oferta abonamentowa Play Online, tak i oferta prepaid będzie działała tylko w sieci własnej Play (bez roamingu w Plusie) i bez możliwości wykonywania połączeń głosowych. Będzie dostępny także zestaw z modemem USB marki Huawei.

za Telepolis.pl

 

 

 

Szok oferta... :o

 

//edit.

 

Koszt startera: 19 zł w tym 1 GB transferu na start

 

Doładowania:

od 30 do 49 zł - przedłuża długość połączeń internetowych o 28 dni

 

od 50 do 500 zł - przedłuża długość połączeń internetowych o 56 dni

 

Bonus:

przy doładowaniu od 30 do 49 zł - 1,91 GB

przy doładowaniu od 50 do 500 zł - 3,84 GB

 

Podsumowując przy doładowaniu konto za minimum 30 zł otrzymujemy do wykorzystania 2 GB transferu zaś przy doładowaniu za minimum 50 zł otrzymamy 4 GB transferu. Przy doładowaniu do 29 zł bonusowy pakiet nie jest przydzielany.

 

Koszta:

 

wg.stawki 3gr/100 kB

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 GB transferu.

Pozwolę sobie tylko na małą dygresję. NIE 4 (czy ileś tam) GB transferu, tylko ilości pobranych danych! :wink:

 

Jednakowoż oferta spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam postanowilem dzisiaj wziąć neta na proba i zobaczyc jakim cudem to dziala skoro nie ma wg mapki zasiegu w mojej miejscowosci a jednak go sprzedaja.Po czym okazalo sie po rozmowie ze sprzedawca ze jednak jest jeden nadajnik i powinno hulac.Otoz nie bylo juz tak rozowo jak przyjechalem do domu bo nie zlapalem zasiegu.Jednak postanowilem pojezdzich troche po miescie i co sie okazalo ze ok 1.5km od mojego domu zlapalem zasieg UMTS i wszystko ladnie hulalo.I tu moje pytanie gdyz jestem oddalony od nadajnika w lini prostej ok 5km gdzie raczej nie ma zadnych wiekszych zabudowan poza jednym domem ktory jest przed moim,gdyz ja mieszkam troche w dolku czy zastosowanie anteny wewnetrznej pomoglo by w zlapaniu sygnalu,dodam ze na testach mam modem Hauwei E169 i co by tu mozna do niego podpiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawa wygląda tak:

od jakiegoś dłuższego czasu (4mieśące) korzystałem z play online na kartę mimo że według map nie powinienem mieć zasięgu 3G(mieszkam około 5km od granicy końcowej zasięgu ) z jakichś tam przyczyn mam ta kreskę przy odrobinie szczęścia nawet i dwie :) podłanczałem się przez tel: SE w890i

 

od jakichś dwóch dni nie wiem czemu po 5 min połączenia rozłancza mnie a tel się zwiesza...

 

- zreinstalowalem całą winde

- wgrałem czystego softa do tel

- sprawdziłem wszystkie kable

 

a co najciekawsze włożyłem kartę z orange połonczyłem z netem i wszytko ok dziala, nic sie nie zawiesza itp itd

 

ktoś miał może podobny problem ? albo ma jakieś rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...