Skocz do zawartości
thame

Tani Zestaw Do Autocad, Solidworks Itp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie poznaje różnego rodzaju programy do wspomagania projektowania, które oparte są na modelowaniu 3D. Np SolidWorks, Inventor itp. Zdaję sobie sprawę, że do profesjonalnych zastosowań musiałbym wydać kilka tysięcy na sprzęt, ale teraz chodzi tu o naukę.

Obecnie mam wysłużonego Pentium III 1200 Taulatin; 512MB i chyba czas oddać go na emeryturę jako komputer do internetu lub starych gier (aczkolwiek udało mi się przejść na tym sprzęcie COD 2). Nie jestem typem gracza, ale czasami lubię sobie postrzelać w jakiegoś FFP w ramach relaksu:)

 

O to moja propozycją.

 

Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz BOX - 335zł

Gigabyte GA-EP35-DS3 - 239zł

Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0 BOX - 106zł

Asus GeForce 9600 GSO Ultimate 384MB DDR3 PCI-E BOX - 359zł

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) - 148zł

Microsoft Windows XP Professional PL SP2 OEM - 356zł

 

- ceny agito.pl

- obudowę z zasilaczem 400W i napęd już mam

- górna półka cenowa z Windows XP to 1600zł

 

 

Za wszelkie rady i sugestię będę wdzięczny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tej grafy asusa bierz palita z 768MB ramu

http://www.agito.pl/seria_9/palit_xpertvis...988.332826.html

 

ram

http://www.agito.pl/ddr_2/adata_ddr2_2x102...607.328089.html

 

i może cooler na proca to można by go trochę podkręcić

http://www.agito.pl/podzespoly_pc/chlodzenie.82.html?ns=1

 

i odnośnie zasilacza , wszystkie feel , tracery itp odpadają

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że quad by się tutaj nudził.

Jak grafika z 768 mega jest w tej samej cenie to na pewno lepiej ją wybrać.

Ram można troszkę lepszy - jak podaje BLiT, ale tak naprawdę nie zauważysz różnicy, może dopiero jak będziesz podkręcał...

400 Wat to nie jest wyznacznik jakości zasilacza. Możliwe, że to też wypadałoby zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po korekcjach moja koncepcja wygląda następująco:

 

Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz BOX 335,00

Gigabyte GA-EP35-DS3 239,00

Palit XpertVision GeForce 9600 GSO Sonic 768MB DDR3 PCI-E BOX 351,00

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) 148,00

Cooler Master Extreme Power 400W 133,00

Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0 BOX 106,00

Microsoft Windows XP Professional PL SP2 OEM 356,00

 

Razem 1668zł (trochę przekroczyłem, ale jeszcze to udźwignę)

 

Z pamięci i nowego chłodzenia nie skorzystam, bo nie będę go podkręcał, to nie moja dziedzina.

Mam zasilacz firmy TAKE.ME, więc od razu doszedłem do wniosku, że go odrzucicie, dlatego w nowej koncepcji pojawił się zasilacz. Zmieniłem Ram na 800MHz. Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do zasilacza w ogóle, to jeszcze się zastanowię, bo mam starą obudowę, gdzie zasilacze z takim chłodzeniem nie będą miały jak odprowadzić powietrza (wcześniej nie zwróciłem na to uwagi)

Hm, Albo nie założę bocznej pokrywy:)

 

Dzięki za rady.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do zasilacza w ogóle, to jeszcze się zastanowię, bo mam starą obudowę, gdzie zasilacze z takim chłodzeniem nie będą miały jak odprowadzić powietrza (wcześniej nie zwróciłem na to uwagi)

Hm, Albo nie założę bocznej pokrywy:)

ale imho z bokiem czy bez boku tej zasilce to wszystko jedno ;) No chyba ze nie masz dziury w budzie na tylnej sciance pod dachem to wtedy nalezy takowa wyciac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodzi o to że ma obudowę w starym stylu czyli że zailacz jest w prawym górnym rogu w pozycji jakby pionowej i wentyl jest skierowany na proca. W takim wypadku wentyl z proca i z zasilacz "kłócą" się o powietrze. Sam miałem z tym problem. Załatwiłem to tak że kupiłem najtańszą obudowę w nowym standardzie. Na allegro znajdziesz za 30-50zł coś fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejjj a wy wiecie co to wogóle jest Autocad... ?? Moja ciocia na nim pracuje a w pracowni ma następującą konfiguracje

 

Intel Q6600

4 GB ramu

Radeon HD 3850 512 MB...

 

Skup się raczej na mocy procesora... 4 rdzeniówka w takich programach się sprawdzi... Autocad z roku na rok jest coraz ramo żerny.. 4 GB zapewni full komfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejjj a wy wiecie co to wogóle jest Autocad... ?? Moja ciocia na nim pracuje...

No właśnie.

 

Autocad 2d nie bardzo korzysta z wielu rdzeni. LINK

Ale to prawda z roku na rok Autocad instaluje coraz więcej programików, które są niezbędne do jego działania i zapychają ram. Tak samo jest upiększany - musi sprostać wymaganiom nowszych kompów: >2GB ramu.

A Inventor nadal korzysta w ogóle tylko z jednego radzenia. LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ejjj a wy wiecie co to wogóle jest Autocad... ??

a ty wiesz?

 

Moja ciocia (...)

:lol2: oj chłopcze.... i ty człowiekowi odpowiadasz....

a mój ojciec robił w AutoCAD 12 w DOS na 486. i co z tego?

 

1. na nim pracuje

2. a w pracowni ma następującą konfiguracje: Intel Q6600 / 4 GB ramu /Radeon HD 3850 512 MB

ad1. czy rozumiesz różnicę między: "poznawać programy" a "pracować zarobkowo z ich wykorzystaniem" ?

ad2. pewnie całkiem niedawno pracownia zmieniała sprzęt. uwierz, ale wiele pracowni projektowych takich konfiguracji nie zobaczy przez cały następny boży rok.

 

1. Skup się raczej na mocy procesora...

2. 4 rdzeniówka w takich programach się sprawdzi...

3. Autocad z roku na rok jest coraz ramo żerny..

4. 4 GB zapewni full komfort

ad1. generalnie się zgadzam

ad2. generalnie tak. ale gdy już się jest biegłym w 3D-CAD. gdy zasuwa się mocno w np. w MAX, etc

do 2D i nauki 3D dobre 2-rdzenie wystarczą. i to z luzem.

ad3. bez przesady. Autodesk AutoCAD to nie Microsoft Windows.

ad4. generalnie tak, ale nie zawsze wskakuje się na 64-bit OS dla samego ramu. czasem lepiej zostać z 2GB i 32-bit

 

 

A merytoryczniej odpowiadając koledze @thame:

-E7200, E8200, E8400 w pełni wystarczą. nie idz w 4rdzenie. tym bardziej, że wtedy zasilacz należało by mieć lepszy.

-rozsądnej marki 2GB 800Mhz i gdy w programach będziesz mocny na pewno będziesz wiedział, że potrzebujesz dołożyć następne 1-2GB

-ta ostatnia propozycja karty graficznej wystarczy na pewno do twoich zastosowań

-dysk ok

 

trochę 'szkoda', że nie chcesz podręcać ;)

już może nie w/w 3,16Ghz ale choćby 2,83... 3,0....

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejjj a wy wiecie co to wogóle jest Autocad...

Skup się raczej na mocy procesora... 4 rdzeniówka w takich programach się sprawdzi... Autocad z roku na rok jest coraz ramo żerny.. 4 GB zapewni full komfort

4 rdzenie to się może sprawdzą, ale nie wcześniej niż za 5-10 lat. AC 2k9 z odpalonym bardzo zaawansowanym projektem zjada jakieś 900MB ramu, więc mając mniej niż 2gb i vistę żeby wessało ram trzeba by odpalić ze 4 projekty (sam AC wciąga ok 600MB), a nad tyloma nikt nigdy nie pracuje (jednocześnie).

 

Stalker9410 nawet do typowych aplikacji 3D typu Solide Edge, czy Rhinoceros 3d, 2 rdzenie i 2GB wystarczą na kilka najbliższych lat.

ps. Żeby nie było to 'przechodziłem' przez AC: 12(486+DOS), 14, 2k2(p4+512MB+xp), 2k6, 2k9(2jajka+2GB+vista), a i na Solide Edge V18 trochę siedziałem.

ps2. znam kilka osób które zarobkowo pracują w AC 2D i wystarcza im 1 rdzeń i 1GB ramu, poza tym w AC 3D bawią się chyba tylko masochiści ;)

 

thame nie napisał jakiego AC będzie chciał używać. Jeżeli okaże się że będzie to coś starszego, np. Autocad 14, czy 2k2 to z palcem w nosie wystarczy p4+1GB ramu

 

sorest AutoCada 12 w DOSie miałem na uczelni, to była masakra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na AutoCAD 2008, który jakoś chodzi na moim obecnym komputerze. Wersja LT znośnie chodzi nawet na słabszych sprzętach, ale program wyraźnie się tnie.

Zgadzam się z jednym, że ACAD 3D to chyba tylko dla masochistów, aczkolwiek kiedyś się w to bawiłem i sprawiało mi to wiele radości, ale jak poznałem SolidWorksa i ProEngeenera to od razu odstawiłem ACAD 3D.

Jakiś czas temu dość dobrze zgłębiłem SW (certyfikat oraz wykonana praca przejściowa inż.), ale na moim sprzęcie wersja SW2007 chodzi bardzo słabo i praca oraz dalsza nauka nie należy do przyjemnych.

Poza tym na rynku jest jeszcze wiele innych programów jak Unigraphix, Inventor czy Catia, które z tego co widzę są bardziej pożądane przez pracodawców niż SW czy PRO\E i chciałbym je bliżej poznać, dlatego potrzebuję nowego komputera.

 

 

 

Do Sorest:

Może i bym go podkręcił, ale nigdy tego nie robiłem. Zawsze będę mógł to zrobić, ale pod warunkiem, ze trochę na ten temat poczytam itp.:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Może i bym go podkręcił, ale nigdy tego nie robiłem. Zawsze będę mógł to zrobić, ale pod warunkiem, ze trochę na ten temat poczytam itp.:)

...

Skoro komputer będzie bez OC to wyraźnie taniej wypadnie z CPU X2 5400+

Na dokładkę będzie z wirtualizacją sprzętową i możliwością modernizacji

CPU na jakieś tanie X4 (za rok przykładowo) jeśli płyta będzie AM2+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 4 rdzenie to się może sprawdzą, ale nie wcześniej niż za 5-10 lat.

2. AC 2k9 z odpalonym bardzo zaawansowanym projektem zjada jakieś 900MB ramu, więc mając mniej niż 2gb i vistę żeby wessało ram trzeba by odpalić ze 4 projekty (sam AC wciąga ok 600MB) (...)

3. (...) nawet do typowych aplikacji 3D typu Solide Edge, czy Rhinoceros 3d, 2 rdzenie i 2GB wystarczą na kilka najbliższych lat.

ad1. no może... za 3-4 lata.

ad2. AC 2k8 & XP przy małych projektach (jednorodzinne, detale, rzuty wielorodzinnego, etc) w liczbie 5-8 plików 2D o niewielkiej komplikacji i nieprzesadnej ilości 'kresek' zabiera u mnie jako proces max 300-400MB. + Opera z duużą ilością zakładek(200MB) +winamp +2-4 pdf'y +wszytko inne z XP = "użycie pliku stronnicowania" w menadżerze na poziomie 1GB i "pamięć fizyczna dostępna: ~1GB ///nigdy do końca nie zagłębiałem się jak to nalicza.

a opisując inaczej: nie ma chwili przestoju, nic a nic. program czeka na ciebie a nie ty na program.

ad3. dokładnie. choć mam kolegę który dużo siedzi w MAX'ie i jakiś pewien zysk z 4rdzeni mówi, że odczuwa.

 

Żeby nie było to 'przechodziłem' przez AC: 12(486+DOS), 14, 2k2(p4+512MB+xp), 2k6, 2k9(2jajka+2GB+vista), a i na Solide Edge V18 trochę siedziałem.

sorest AutoCada 12 w DOSie miałem na uczelni, to była masakra ;)

e tam masakra... ;);) ACAD 12 w DOS fajny był. albo 3DS 4.0 (jeszcze nie 'max') pod DOS. ogólnie DOS'a lubiłem. /ale młody byłem to mogę idealizować teraz... /chociaż nie! nadal jestem piękny i młody :lol2:

ogólnie pewien kontakt z: AC 12 (DOS), AC 13 (win3.11), a coś tam robiłem w : AC 14 (win95), AC 2k4 i głównie 2k5 (athlon2400+ +768mb+winXP ), a teraz AC 2k8 + archicad 11 (c2d+2GB+winXP) //wszystko full 2D

 

1. (...) na moim sprzęcie wersja SW2007 chodzi bardzo słabo i praca oraz dalsza nauka nie należy do przyjemnych.

2. Do Sorest: Może i bym go podkręcił, ale nigdy tego nie robiłem. Zawsze będę mógł to zrobić, ale pod warunkiem, ze trochę na ten temat poczytam itp.:)

ad1. ergonomia użytkowania i 'nie-irytowanie-się' podczas obcowania z "maszyną" to są moim zdaniem ważne kwestie.

ad2. nie mówię tu o jakimś dużym podkręcaniu. ale obecne procesory intela z serii c2d mają dość łatwy do wykorzystania zapas i np. przeskok z 2,53 na 2,66 albo 2,83 nie wymaga jakiś specjalnych środków (finansowych, wiedzy, ostrożności, etc).

gdy po oswojeniu się z 'nowością-PC' będziesz chciał lekko 'przestawić' procesor, napisz na forum: "chciałbym podkręcić procesor. zaznaczam, że jedynie niewiele" czy coś takiego.

na pewno komuś się będzie trochę nudzić i da ci wskazówki;)

 

/ps. ja bym został przy intelu i c2d i to jako dawny fan AMD od czasów K5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...