Skocz do zawartości
geforc

Jakiego Dostawcę Internetu Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , planuję zmienić dostawcę internetu , obecnie mam neozdrade 512 , mam do wyboru "wynalazki" na linii TP , a dokładniej :

 

Neostrade > przedluzyc umowe i wykombinowac zeby mi dali 2mb za nizsza cene za to ze jestem 5 rok z nimi ;p

 

Multimo > 1mb nowa umowa ... choc przerazaja mnie opinie o tym ze sa z nimi problemy natury "papierkowej" bo usuga jest super

 

Netia > nic o tym niewiem , ale czytalem niezbyt dobre opinie ...

 

 

co jeszcze możecie polecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysto na łączach TPSA to jedno i to samo - bierz tańsze. Wręcz pozwolę zacytować Costiego - Same shit, different name.

A oczywiście najlepiej UPC (20 Mb/s za 149zł), ale to net tylko dla wybranych (wybranych przez UPC - dostępność nędzna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimo 83 zł na dwa lata za prędkość 2Mb... Dobra oferta, bo w TPSA mają drożej, a NETIA odpada. Aha!

Bo ja mam taką sprawę, że dopiero co położyli kabel. I teraz muszę założyć linię telefoniczną w TP (opłata około 50zł/miesiąc) + do tego Abonament za internet. (telefon będę miał ale i tak z tego nie będę korzystał... bez sens ;/)

 

No to nie lepiej już wszystko w TP? A w ogóle mogę rozdzielić.. że będę opłacał linie w TP a internet w Multimo czy innym.. Co o tym sądzicie?

 

A jakie są jeszcze inne (szybkie i sprawne) firmy na łączu TP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimo 83 zł na dwa lata za prędkość 2Mb... Dobra oferta, bo w TPSA mają drożej, a NETIA odpada. Aha!

Bo ja mam taką sprawę, że dopiero co położyli kabel. I teraz muszę założyć linię telefoniczną w TP (opłata około 50zł/miesiąc) + do tego Abonament za internet. (telefon będę miał ale i tak z tego nie będę korzystał... bez sens ;/)

 

No to nie lepiej już wszystko w TP? A w ogóle mogę rozdzielić.. że będę opłacał linie w TP a internet w Multimo czy innym.. Co o tym sądzicie?

 

A jakie są jeszcze inne (szybkie i sprawne) firmy na łączu TP??

nie wiem jakie jest wasze zdanie o orange freedom, od wtorku jest jakas promocja - 1 Mb (co mnie interesuje) za 49pln na 2 lata, lub 59pln na rok, jak to dziala ? pani w telepunkcie powiedziala ze tak samo jak neo czyli do okazjonalnego pogrania w sieci wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mówicie, że z Multimo nie ma żadnych problemów??

Bo też mam zamiar założyć jakiś internet na linii TP. Ponieważ "moi" prowiderzy od radiówki sobie w kulki zaczęli lecieć, pingi mam często 200+ :mur: co chwila przerwy w połączeniu :mur:

Zastanawiałem się nad neo 1MB, bo płacić ponad 90zł za 2MB to trochę za dużo. A w Multimo cena przystępniejsza :D

Aha i jak długo trwa cały proces instalacji: od złożenia zamówienia do chwili dotarcia modemu i włączenia internetu??

 

 

PS: i teraz za 512kb/s płacę 48,80zł :mur: :mur:

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdycydowanie nie polecam Neti. JEstem na nią skazany bo mieszkam pod Warszawą i żadne UPC ani Aster tu nie dociera....Jest to najgorszy dostawca, najdrozszy i nie interesujacy sie klientem. Mam z nimi fatalne doswiadczenia a jak czegos od nich potrzebowalem i dzwonilem do helpdesku to mnie przelaczali z 15 razy i suma sumarum niczego sie nie dowiedzialem....Pomijam juz ze nie maja tak jak inni uslugi zalozenia bezprzewodowego łacza i trzeba to robic samemu co nie jest takie proste bo do wszystkiego potrzebne sa miliony sterownikow, ktorych nie ma skad sciagnac....Tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest radiówka pod śmieszną nijak nazwą CHEELOO (nie kojarzyć z UPC). Na sprzęcie 5ghz dają 6mbita za 50zł (w nocy 15mbita). Pingi piękne, transfer się trzyma raczej (w dzień ~750KB/s download, 200KB/s upload) Nic tylko brać, jak ktoś z Dębicy jest ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wynik ze speedtesta :wink:

Rowniez nie polecam Netii mam te same problemy co ktos wyzej. Tpsa nie jest taka tragiczna przynajmniej wiemy za co placimy a multimo chyba najlepsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie jest wasze zdanie o orange freedom, od wtorku jest jakas promocja - 1 Mb (co mnie interesuje) za 49pln na 2 lata, lub 59pln na rok, jak to dziala ? pani w telepunkcie powiedziala ze tak samo jak neo czyli do okazjonalnego pogrania w sieci wystarczy?

Mam i jest bardzo dobry od 3 msc go mam i ani razu nie było przerwania połączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wynik ze speedtesta :wink:

Rowniez nie polecam Netii mam te same problemy co ktos wyzej. Tpsa nie jest taka tragiczna przynajmniej wiemy za co placimy a multimo chyba najlepsze rozwiazanie

http://www.vpx.pl/foto,beztytulu595.html - prosze. Jutro będzie lepszy download, bo teraz 4 kompy włączone i każdy coś na necie robi ;). Ale download się trzyma koło tych 600-700KB/s

http://www.vpx.pl/foto,beztytulu1106.html - tutaj jest "normalny" transfer, czyli jak tylko 1 komputer jest włączony :).

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz "wykombinowac" zeby stworzyli Ci oferte indywidualna? rozmawiales juz o tym z kims?

Ja jestem już chyba 8 czy 9 rok (od kiedy była Neostrada Plus 512) i aktualnie kończy mi się umowa lojalnościowa.

Powiedziałem wprost, że chętnie bym przedłużył, ale widziałem, że konkurencja ma niższe ceny. Spytałem się czy jest

możliwość wynegocjowanie lepszych warunków, to facet krótko uciął, że taka jest u nich cena i spytał się kiedy się

zdecyduję czy biorę od nich drożej czy przechodzę do konkurencji... Ręce opadają z takim podejściem do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP to tragedia totalna, nie polecam, chyba że chcecie mieć takie problemy jak ja :/ Netia też nie najlepsza. Ogólnie wszystko powinno być lepsze od tych 2 sieci.

Dramatyzujesz... nie mialem problemow z TP, nie mam z Netia (pomijam czekanie miesiac na wlaczenie, ale przechodzilem wtedy, gdy Netia po raz pierwszy weszla z BSA, w lutym eszlego roku, a wtedy to sie najrozniesze cyrki dzialy ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam neo i nie narzekam. Jedynie moge narzekac z 6 dni w roku jak sa swieta, a tak jest spoko. Raz przez 6 lat uzytkowania neo nie mialem neta 3 dni bo wymieniali linie pod Poznaniem.

 

A co do UPC to ogolnie firma wedlug mnie jest smieszna. 2 domy od mojego jest blok w ktorym jest UPC, jak w tym roku grzebali cos z kablami i pytalem sie czy za doplata pociagna kabel 2 domy dalej to powiedzieli, ze nie, bo nie. A usluga UPC z tego co slyszalem od tego frajera z obslugi u mnie w miescie ma oferowac za jakis blizej nie okreslony czas internet. I mam gdzies ten ich internet nie potrzebuje 1 MB/s DL i niewiadomo ile UL. Neo 1MB dzialajace bez problemow starcza do grania, ogladania youtube oraz sciagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja.

 

jak do tej pory zylam na 512 od lokalnej firmy w moim malym miasteczku, ale od wrzesnia bede mieszkac w krakowie. mam tam juz instalacje po poprzednich wlascicielach w mieszkaniu od UPC. Nie potrzebuje strasznie wysokiego transferu, a ze jestem biednym studentem, chcialabym placic jak najmniej. Moge sie zwiazac umowa na rok, nie ma problemu. Czy znajde cos tanszego niz upc i czy jest jakas dla mnie alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki net <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w krakowie? dokładnie na Górka Narodów, UPC chyba raczej tam zasięgu nie ma (bynajmniej tak pisze na ich stronie), dostałem ofertę z GH Net ale tak średnio ona kusi niby za 66zł 2MB dzień/4mb noc ale oferta ważna do końca sierpnia a ja net będę brał we wrześniu. Nie ma lini tp więc neo i netia odpada. Interesuje mnie coś do max 80zł/miesiąc ale żeby przynajmniej te 2mb były (umowa na 12 miesięcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramatyzujesz... nie mialem problemow z TP, nie mam z Netia (pomijam czekanie miesiac na wlaczenie, ale przechodzilem wtedy, gdy Netia po raz pierwszy weszla z BSA, w lutym eszlego roku, a wtedy to sie najrozniesze cyrki dzialy ;) ).

Ogólnie neo chodzi nie najgorzej, ale wpadki mają dość częste. Ale problemy to z nimi mam kosmiczne. Sami mi przedłużyli umowe na neostrade, bez mojej wiedzy i zgody. A co więcej jak dzwonili to powiedziałem jasno i wyraźnie że nie chcę już neostrady, mimo to 2 tyg później kurier przywiózł aneks do umowy :/

 

Chciałem sprawę wyjaśnić, to koleś w salonie powiedział że nic się nie da zrobić, mimo iż w regulaminie pisze jak byk że do 10 dni można odstapić od umowy. Kłamał prosto w oczy i jeszcze miał jakąś zadowoloną minę.

 

W sumie nie odtsąpiłem od tej umowy, bo starzy nie chcieli robić problemów z papierkami później. Jakby to ode mnie zależało to już bym nie miał neostrady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...