Skocz do zawartości
dobi85

Geil Ultra 2x2gb 800 I Błędy Na 4-4-4-12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewne problemy z pamięciami. Na Asusie P5K PRO zainstalowane mam Pamiątki Geil Ultra DDR2 800Mhz 2x2GB w dualu. W biosie timingi są ustawione na 5-5-5-15. Memtest nie wykrywa błędów. Gdy zmieniam na 4-4-4-12 a napięcie na 2.0 lub 2.1V od samego początku testów wyskakują błędy. Czy ktos może wie o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie :

- "transaction booster" disabled, Relax level :1

- Memory voltage : 2,2V

- DRAM static reading : disabled

 

 

Geile niestety zeszły na psy. Zdarza się, że potrafią być zepsute fabrycznie.

 

Jakiego memtesta używasz? Zwykłego memtest86, czy memtest86+? Spróbuj tego z "+". U mnie memtest błędnie wykrywał błędy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzuty postaram się wrzucić jak tylko będę mógł. Używam Zwykłego MemTesta86. Aha jak zmieniam timingi na 4-4-4-12 to, gdy zapisuje ustawienia i wychodze z biosu komp się wyłącza ale ustawienia się zmienaiją na 4-4-4-12. Poza tym gdy zmieniam ustawienia częstotliwości pracy Ramu z Auto na Manual i tu na 800Mhz to wywala Bluescreena :(

I na koniec :) czy ustawienie tych opcji, które podaliście na disabled jest bezpieczne?

Edytowane przez dobi85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens 4-4-4-12? Przecież i tak nie zobaczysz różnicy między tymi timingami a 5-5-5-15! Zostań przy tych timingach, które masz.

Ale jest napisane, ze maja chodzic 4-4-4-12 przy 2.1V to maja chodzic. Nie ukrywam, ze tez mialem takie GEILE choc w wersji 2x1GB i pozbylem sie ich w przeciagu tygodnia, bo tez mialem z nimi klopoty. Nigdy wiecej w zyciu Geile nie zagoszcza w moich zestawch.

 

I na koniec :) czy ustawienie tych opcji, które podaliście na disabled jest bezpieczne?

Spokojnie mozesz zmienic i wylaczyc Transaction Booster, Relax Level 1 i Dram Static : Disable. Ta konfiguracja "rozluznia" ram. Co najwyzej moze im pomoc, na pewno nie zaszkodzi. Powiem nawet, ze w niektorych plytach taka konfiguracja musi byc, bo inaczej RAM nie chodzi tak jak powinien. W szczegolnosci chipset X38 jest wybredny na niektory RAM. U mnie np. bez tych ustawien plyta nie chce bootowac na 5-5-5-15 przy 1066, a na 4-4-4-12 z 800 dziala, takze czary i wybrednosc X38.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...