Skocz do zawartości
Iko419

Karta Graficzna Do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar kupić sobie nową kartę graficzną, niestety budżet jest ograniczony :? . Mój konfig:

AMD Athlon X2 2.7ghz

K9N Neo-F

2gb ram kingston 800mhz cl5

feel III-400w

8600gt obecnie

 

Zastanawiam się nad tą kartą http://www.mpcnet.pl/opis/VGAGICATI0172_Ge...CI_E__668_1500_

Po rabacie powinna być za 250zł. Dobra ta karta? Czy może coś innego?

Dodałbym jeszcze, że będę kupować tylko w tym sklepie i proszę podawać linki w razie czego z tego sklepu.

Aaa i jeszcze coś... preferuję ATI, z nv miałem dużo problemów.

 

Pozdrawiam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radeon nie będzie zły, ale cała seria HD2xxx i HD3xxx ma problemy z AA, po jego włączeniu jest odczuwalny spadek FPS i w niektórych grach są problemy z AA. Dopiero w serii HD4xxx to naprawiono.

 

Ale wydajnościowo powinien być tylko minimalnie gorszy od tego 9600GSO, a jak nie liczysz każdego FPS w grze to będzie dobrym wyborem ze względu na większe możliwości czyli sprzętowe wspomaganie odtwarzania filmów HD i dużo lepszy obraz z TV out i mnie problemów z wykrywaniem telewizora, co na nv jest masakrycznie porypane.

 

PS. wywal grafikę z siga zanim się mod doczepi.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie. Kolega też kupuję sobie nową kartę graficzną tyle, że ma budżet większy ~360zł i za taką cenę chce kupić His Radeon HD3870 512MB DDR4 IceQ. To dobry wybór czy ma <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś innego? (Obydwaj jesteśmy fanami AMD/ATI :razz:)

Jego konfig:

AMD Phenom 9850 2.5ghz @ 2.9ghz

4gb ocz 800mhz

kartę obecnie ma 2600xt

zasilacz corsiar 520w

płyty jego nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan ati (i nie tylko) dołożyłby jeszcze trochę grosza i kupiłby radeona 4850 za 470zł bo to jest już coś.

 

A jeśli chodzi o karty do 360zł to właściwie nadal rozpatrujemy 9600gso (tyle że z 768MB ramu) albo 9600gt , radeon 3870 podchodzi już cenowo pod 400zł a za tą sumę to tylko 88gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie GSO 768MB będzie lepsze.

I zasiłka też do zmiany będzie.

To jest feel III więc jakby już coś miało w nim nie zatrybić to nie pociągnie na drugą stronę nic więcej. Na początek powinien starczyć, ale epiej wymienić przynajmniej na MC-350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar kupić sobie nową kartę graficzną, niestety budżet jest ograniczony :? . Mój konfig:

AMD Athlon X2 2.7ghz

K9N Neo-F

2gb ram kingston 800mhz cl5

feel III-400w

8600gt obecnie

 

Zastanawiam się nad tą kartą http://www.mpcnet.pl/opis/VGAGICATI0172_Ge...CI_E__668_1500_

Po rabacie powinna być za 250zł. Dobra ta karta? Czy może coś innego?

Dodałbym jeszcze, że będę kupować tylko w tym sklepie i proszę podawać linki w razie czego z tego sklepu.

Aaa i jeszcze coś... preferuję ATI, z nv miałem dużo problemów.

 

Pozdrawiam :lol2:

moim zdaniem jest to najlepszy wybór w stosunku jakość/ceny, szczególnie, że masz jasno określone kryteria tj. kwota jaką chcesz wydać i miejsce zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz wiecej kasy to tak, ten gb z linku to optymalny wybór

 

co do aa - np ja aa wcale nie uzywam, jakoś nie jest mi do szczęscia potrzebne...

co do kolegi i upierania się przy ati - rzeczywiście lepiej dozbierać do 4850...lub na chwilę kupić 9600GT/8800GT 512mb...tylko nie wiem czy jest sens brać kartę na chwilę(może jak da się wymienić z niewielką dopłatą po miesiącu, dwóch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że na sterach 8.6 radeony dostają kopa w aa...

Dzisiaj tak około 15 ide zamówić już tego 'dzikjuba' :lol2:

Dzięki all za pomoc. A kolega się uwziął, że dozbiera do 4850 bo zobaczył testy w necie. :razz:

 

Aaa i czy moja zasiłka (modecom feel III 400w) wytrzyma ?

Edytowane przez Iko419

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Feel I 350W wytrzymał ( :( ) 4 miesiące z kręconym procem i grafiką 9600GT @ 760/ilestam/2100

 

Weź mnie nawet nie strasz :unsure: Możesz mi powiedzieć jak on umiera?(pali się,wybucha}? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zaczyna coś śmierdzieć a tu dymek z obudowy, komp się wyłącza... Zasilacz może nawet rozwalić całego kompa... Ale wybuchnąć też potrafi :lol:

 

Wiem o tym. Ale chce wiedzieć jak mu ten Feel umarł bo go tez mam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu komp sie wyłączył i tyle - zabezpieczenia zadziałały :D Rozebrałem go potem w domu to coś tam było lekko przywęglone, ale nie śmierdziało nic ani nie dymiło w momencie popsucia ;]

 

Wersja dla zawiedzieonych - wybuchł, rozwalił mi pół pokoju, powybijał okna z huku i osmolił mi wszystko w środku obudowy :lol2:

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu komp sie wyłączył i tyle - zabezpieczenia zadziałały :D Rozebrałem go potem w domu to coś tam było lekko przywęglone, ale nie śmierdziało nic ani nie dymiło w momencie popsucia ;]

 

Wersja dla zawiedzieonych - wybuchł, rozwalił mi pół pokoju, powybijał okna z huku i osmolił mi wszystko w środku obudowy :lol2:

No wiesz.... mój stary mercury 400W mi wybuchł a w pokoju miałem czarno :P na szczęście zasilacz nie był podłączony do kompa... "przerobiłem" go na zasilator dla oświetlenia i chyba za dużo lampek różnych naraz podłączyłem :P

 

 

Feel III powinien wytrzymać, to dosyć nowy model i ma porządne zabezpieczenia, ale ja i tak bym zmienił na MC-350 bo do feela nigdy nie byłem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu komp sie wyłączył i tyle - zabezpieczenia zadziałały :D Rozebrałem go potem w domu to coś tam było lekko przywęglone, ale nie śmierdziało nic ani nie dymiło w momencie popsucia ;]

 

Wersja dla zawiedzieonych - wybuchł, rozwalił mi pół pokoju, powybijał okna z huku i osmolił mi wszystko w środku obudowy :lol2:

 

Przynajmniej dobrze się psuje.Ciekawe ile u mnie wytrzyma jak już mam piec a to dopiero 85gt...lepiej nie myśleć co będzie na lepszej grafie.

 

@@Neomagnet- choinkę żeś chyba podłaczył? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja gratuluje wyboru. Szkoda było otwierać wątek skoro zrobiłeś po swojemu. Swoją drogą to szkoda Ciebie skoro wybrałeś słąbszego radka niż 8800GS/9600GSO. Za niewiele więcej miałbyś sporo wydajniejszą maszynę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem dołożyć 50zł(czy tam więcej) bo kupowałem także drukarke i by mi kasy nie starczyło.

 

Od kiedy 8800gs jest sporo wydajniejszy od podkręconego 3850?? :mur:

Edytowane przez Iko419

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze będziesz żałował ale co tam :rolleyes:

Sterowni są już dobre... avivo się przyda a na moim procku nie byłoby różnicy między 88gs a 3850. :wink:

E no to forum prawie jak eg, tam też 'ratkuf' nie lubią. Wziąłem tą kartę świadomie (widziałem wiele testów).

Po dużym oc HD 3850 dorównuje nawet 9600gt i przegania 3870 (był test w cd-a).

A może te wasze 8500gt i 7300gt lepsze? :lol:

Edytowane przez Iko419

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowni są już dobre... avivo się przyda a na moim procku nie byłoby różnicy między 88gs a 3850. :wink:

E no to forum prawie jak eg, tam też 'ratkuf' nie lubią. Wziąłem tą kartę świadomie (widziałem wiele testów).

Po dużym oc HD 3850 dorównuje nawet 9600gt i przegania 3870 (był test w cd-a).

A może te wasze 8500gt i 7300gt lepsze? :lol:

 

Ja nic do radków nie mam :blink: Przeciwnie są coraz lepsze

Yyy proszę nie obrażać mojego 85gt :lol2:

Dobrze że jesteś świadomy wyboru :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 jest ok i na 2.7GHz to mógłbyś dużo mocniejszą karte włożyć!

najważniejsza jest karta a proc może byc wolniejszy ale każdy 2rdzenieowy i minimum 2GHz procek da rede takiej grafie jak kupiłeś!

 

a swojej 8600GT na tego radka bym nie zamienił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...