Skocz do zawartości
TeGeSiak

Jaka Grafika I Jaka Płyta?:p

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze, interesujesz się CrossFire że szukasz mobo na X38?? Bo jeśli nie to nie widze sensu brania płyty na tym chipsecie skoro P35/P45 zaoferuje tyle samo za o wiele mniejszą kase. Co do karty graficznej wybór jasny>>HD4850 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. . Chipset P35 powoli staje się przeżytkiem. . takie jest moje zdanie. . :P

chce mieć CFa i myślałem o 4850 lub 4870 a w późniejszym czasie dokupić drugą dana grafiką :]

aa i zapomniałbym. . z tego co czytałem X38 ma PCIE 2.0 w pełni obsługiwane a chipset P35 tylko 1.1. .

 

przykładowo. . kupie 4870 z PCIE 2.0 i wmontuje ją w płytę Abita IP-35 Dark Raider, która ma standard 1.1. Czy grafika nie straci na wydajności? bo moim zdaniem tak. . :] zgadza się?

Edytowane przez TeGeSiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz porównanie 1.0a z 2.0 wg. Tom's hardware: Link

 

Dla ułatwienia: różnica na poziomie 2% na korzyść 2.0

 

Googlowanie nie jest takie trudne.

nie jest trudne. .

W PCI-E 1.1 x16 przepustowość sięga do 8 GB/s, a w PCI-E 2.0 x16 jest dwa razy wyższa wyższa i wynosi 16 GB/s, przy czym została również dwukrotnie zwiększona z 2,5 GB/s do 5 GB/s na jeden kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który zestaw? Proszę o szybką odpowiedź. .

Procesor : Intel Core2Duo E8400 BOX

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Płyta główna: DFI LanParty DK X38- T2R

Grafika: PowerColor Radeon HD4850 512MB DDR3

Zasilacz: Corsair 650W

Ramy: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

 

czy

 

Procesor : Intel Core2Duo E8400 BOX

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Płyta główna: DFI LanParty DK P35-T2RS

Grafika: PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5

Zasilacz: Corsair 650W

Ramy: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zabawa w crosfire, czy sli nie ma sensu. Zanim zechcesz mieć, albo będziesz potrzebował większej wydajności już dawno będą karty graficzne z direct-x 11, zużywające mniej prądu, fajniejsze. Nowsze chipsety z hybrid sli, czy coś podobnego.

Do tego dochodzi większe zużycie prądu przez dwie karty, niż jedną mocniejszą. 650W od corsaira wystarczy, ale prąd się podobno w Polsce kończy. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który zestaw? Proszę o szybką odpowiedź. .

Procesor : Intel Core2Duo E8400 BOX

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Płyta główna: DFI LanParty DK X38- T2R

Grafika: PowerColor Radeon HD4850 512MB DDR3

Zasilacz: Corsair 650W

Ramy: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

 

czy

 

Procesor : Intel Core2Duo E8400 BOX

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Płyta główna: DFI LanParty DK P35-T2RS

Grafika: PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5

Zasilacz: Corsair 650W

Ramy: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Jeśli w niedługim czasie dołożysz powiedzmy drugą HD 4850/4870 to pierwszy zestaw ma sens. Licz się jednak z większym piekarnikiem w środku i większym poborem mocy prądu a także z tym że nie wszędzie odczujesz kopa dzięki CF.

 

W drugim zestawie mocniejszy HD 4870. Tutaj mógłbyś wziąć tańszą zasiłke a np. mobo na P45. Zanim taki komputer z prockiem podkręconym na jakieś 3,8-4ghz i HD4870 na pokładzie Ci się skończy to wyjdą coraz to nowsze grafiki i wtedy sprzedasz tą a kupisz coś nowego. Mniej zużytego prądu, mniej wydzielanego ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru bawić się w CFa w przyszłości i chyba kupię drugi zestaw choć mam nadal wątpliwości co do starego już (chyba) chipsetu P35 :P

 

Może zamiast tego DFi np. Asus P5Q Pro /intel P45/ ?

I mam jeszcze małe pytanko, niech mi ktoś wytłumaczy. . Na P5Q CF ma 2razy 8x tak? a jeśli będzie włożona jedna grafa typu 4870 to czy slot będzie pracował w pełnej prędkości 16x PCIe 2.0 ? :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru bawić się w CFa w przyszłości i chyba kupię drugi zestaw choć mam nadal wątpliwości co do starego już (chyba) chipsetu P35 icon_razz.gif

 

Może zamiast tego DFi np. Asus P5Q Pro /intel P45/ ?

I mam jeszcze małe pytanko, niech mi ktoś wytłumaczy. . Na P5Q CF ma 2razy 8x tak? a jeśli będzie włożona jedna grafa typu 4870 to czy slot będzie pracował w pełnej prędkości 16x PCIe 2.0 ? icon_wink3.gif icon_wink3.gif

Więc jeśli nie będzie CF to nie interesuj się chipsetem X38, z kolei P35 wcale nie jest stary, to że wszedł P45 to nie znaczy że P35 idzie w odstawkę, chociaż producenci już pracują nad biosami do swoich produktów pod P45 i stają się one coraz lepsze. Dobrze myślisz nad Asusem P5Q Pro, jest to niezła płyta a za około 50zł więcej masz Asusa P5Q-E w zamian zyskujesz lepsze chłodzenie i zapewne wyższe OC.

 

P5Q ma CF 2 razy 8x a przy jednej karcie slot PCI-E będzie pracował z full prędkością x16 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli nie będzie CF to nie interesuj się chipsetem X38, z kolei P35 wcale nie jest stary, to że wszedł P45 to nie znaczy że P35 idzie w odstawkę, chociaż producenci już pracują nad biosami do swoich produktów pod P45 i stają się one coraz lepsze. Dobrze myślisz nad Asusem P5Q Pro, jest to niezła płyta a za około 50zł więcej masz Asusa P5Q-E w zamian zyskujesz lepsze chłodzenie i zapewne wyższe OC.

 

P5Q ma CF 2 razy 8x a przy jednej karcie slot PCI-E będzie pracował z full prędkością x16 ;]

Właśnie zobaczyłem asusika na ESC.pl, cena 410zł więc nie jest tak źle ;) fakt. . 50zł różnicy i chłodzenie wersji E robi ciekawsze wrażenie wizualne :P niż Pro ;)

 

PS. A chłodzenie do procka, Pentagram HP-120 ALCu Karakorum wystarczy czy rozglądać się za czymś innym ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...