Skocz do zawartości
yooreck

Laptop Do Codziennej Pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam komputera do codziennej pracy. Gry mało mnie interesują. Ramy cenowe - 4-6k, ale jeśli trafi się coś naprawdę godnego uwagi, mogę wydać więcej. Do tej pory zastanawiałem się głównie nad IBM t61. Ale po pierwsze, wybór różnych wersji tej maszynki jest spory, a po drugie ostatecznie nie musi to być przecież IBM, chociaż zdążyłem się już przyzwyczaić ;)

Najważniejsze dla mnie są:

-wydajność;

-czas pracy bez podłączania do prądu;

-wytrzymałość (komputer będzie dużo podróżował);

-niezawodność i nie awaryjność;

-WiFi, Bluetooth, DVD.

Nieco mniej istotne:

-Rozmiar;

-Waga;

-Matowa matryca.

 

Z góry wielkie dzięki za wszelkie rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to co podałeś, czyli T61, a dokładniej ten na nVidia Quadro NVS 140M albo nVidia Quadro FX 570M. Albo Dell. Tu wybór jest już trochę szerszy i spokojnie znajdziesz coś z nVidia GeForce 8600M GT, względnie nVidia GeForce 8400M GS. Względnie też coś na Quadro. Zależy do czego ma być.

Mnie się podoba DELL Vostro 1710 z T8300 i 8600M GS, ale to 17" więc na podróże i częste noszenie nieporęczny trochę. Tobie pewnie lepiej by pasował powiedzmy Dell Latitude D630 14,1" albo DELL Precision M2300.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być wytrzymały to zostają praktycznie 2 opcje. Albo IBM T60 (p) albo ( co bardzo polecam ) Dell D630 ( jeżeli 15,4" to D830 ).

Sugerował bym również omijać Delle z innych serii niż Latitiude ( są dużo mniej wytrzymałe ).

Dużym + przemawiającym za Dellem są ceny części ( prawie wszystko da się tanio na allegro kupić ) i akcesoriów (stacja dokująca duża ok 150 zł, mała ok 50 zł, w IBM 1200 i 600 ).

Sugerował bym poszukać modelu z gwarancją NBD ( Next Buissness Day ) gdyż jest honorowana w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T61p mimo szumnych zapowiedzi ma dużo mniej wytrzymałą obudowę i dużo gorzej wykonaną.

 

Znaczących różnic w jakości wykonania i wytrzymałości nie stwierdziłem między T60p a D630. Jedynie klawisze w IBMie się bardziej wycierały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie to już nie vostro, a inspiron lub xps. Mam te dwa ostatnie i z pełnym przekonaniem mogę Ci polecić xps 1530. Wykonany znakomicie, parametry ma świetny, cichy z długim (z baterią 9-cell bardzo długim) czasem pracy na baterii. Miałem wcześniej topowe modele Toshiby i Chiligreen, w domu jest jeszczce kilka innych laptow innych marek i to wlasnie na xps pracuje mi sie najlepiej (w 2. kolejnosci inspiron).

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...