Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie potrafisz znalezc wersji napisow odpowiedniej do filmu to ucz sie jezykow

najwyrazniej odroznienie wersji filmu i uzycie np mediaifo przerasata twoje mozliwosc

 

a ty mówisz składnie i na temat. gdybym uczył się języków to nie miałbym czasu oglądać filmów. Ile mam znać tych języków? angielski? niemiecki? francuski? hiszpański? chiński w dialektach? arabski? norweski? szwedzki? duński? holenderski? hinduski? portugalski(brazylijski)?

Co mi niby da wersja mediainfo jak napisów nie ma a w najlepszym wypadku jeśli są to tylko w języku macierzystym a nawet po angielsku? co to za przyjemność oglądać film po szwedzku a czytać po angielsku? a jak jeszcze trzeba takie napisy nawet dopasować do frameratu to już jest śmiech - bo ja nawet nie wiem bo czego mam robić synchro , mogę sobie dla przyjemności obejrzeć końcówke i do ostatnich dialogów - nie ma to jak obejrzeć zakończenie filmu przed oglądaniem filmu.

Zdarza się że napisy są zwalone (tak albo mpc hc, jasne) - w każdym razie raz na 50 filmów trzeba robić cuda żeby napisy wyeksportować bez błędu, bez "/" przed każdym tekstem, bez dublowania itp, ja się na tym nie znam nie jestem infromatykem - mimo to ktoś takie napisy na net wrzucił. ludziom nie przeszkadza - oglądają na laptopach monitorach, w komórkach nie wiem gdzie, ale u mnie taki "/" ma 20cm wysokości na ekranie - po prostu nie da się patrzeć.

oprócz tego z filmami HD jest inny problem - występujący głównie przy starszych filmach - napisy są ALE do wersji z inną ilością scen - raz wiadomo synchronizacja, dwa zanim skończę to ten film obejrzę...

 

nie wiem, na PT większość filmów HD jest bez PL, musiałbym być kulturowym ignorantem żeby tylko je oglądać. lektorach nie ścierpię, chyba że to kreskówka bo tu nie ma rady. Wydaje mi się że uważasz że wszyscy uploaderzy wydający coś na .mkv dają gwarancje jakości - niestety ale jakoś na BR się nigdy nie zawiodłem, a na .mkv owszem często - powiesz stereotyp, ale taka jest obecnie scena. Mam też wrażenie że wypaczacie pierwotne przesłanie mojej wypowiedzi - bo moim zamiarem było przede wszystkim stwierdzenie że wydane w Polsce BD są wyższej jakości niż to co można pobrać w necie i dużo przyjemniej się je ogląda bo nie trzeba przy nich nic majstrować - stąd też nie chciałem kupować ION bo atom podobno nie radzi sobie z blu-ray'ami drogich produkcji kinowych (1080p) - a takie chciałbym móc na htpc oglądać

 

/edit:@pieta(lania) nie wiem co to za program mediaInfo - nigdy nie używałem ale zdaje mi się że dostarcza jedynie odrobinę więcej informacji niż można wyciągnąć ze specjalnych HUD w mpc hc - mimo to miło , i jego dodam sobie do notatek, jak zbuduje htpc to poprosze Cię o parę programów czym jest najprościej dopasować napisy "do mojej wersji filmu" - bo mam L' Ennemi.intime.2007 z którym kompletnie nie potrafię sobie poradzić mimo ze napisy pl gdizęś znalazłem.

 

*****

bo dyskusja schodzi na temat polskiej sceny ale moje pytania wciąż są aktualne - jeśli ktoś mógłby chociaż podrzucić linki do czytania

1. jakiś test dobrych wentylatorów 14cm ( tak żeby był tam też wentyl od BeQuiet

2. jaki sprzęt potrzebuje włożyć żeby nagrywać audycje z zewnętrznych źródeł ( component video, hdmi, jack stereo, coaxial/spdif)

3. jakie systemy są obsługiwane - rozumiem że EVR ma tylko vista, win7 i 2008

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam zwyczaj nie czytać takich wypocin, więc nie jestem do końca w temacie, ale czego dotyczy wojna - MKV vs. BD?

 

Ja też lubie BD i mam troche w kolekcji, ale kupuje tylko w US i UK. Raczej głównie anglojęzyczne filmy oglądam, i angielskich napisów używam od lat.

 

 

Co do filmów w innych językach - też nie lubię ich oglądać z innymi napisami niż polskie, nie jest to przyjemne. Niestety w takim wypadku BD zostaje zdyskwalifikowane, gdyż musiał bym go kupić w naszym kraju, gdzie ceny filmów BD są po prostu kosmiczne. W cenie jednego filmu mam 2 lub 3 z UK/US, do z tego razem z wysyłką. Nie raz w promocjach można kupić jeszcze więcej (sześć Harry Potterów za 25 funtów z darmową wysyłką, nawet dalej ta cena jest na Amazonie).

 

Dlatego chyba nigdy nie kupie w Polsce filmu BD, bo to po prostu złodziejstwo. Tym samym pewnie nie będę miał w kolekcji różnych starych filmów które bym chciał mieć, o ile się kiedyś pojawią (np. filmy z de Funesem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi niby da wersja mediainfo jak napisów nie ma a w najlepszym wypadku jeśli są to tylko w języku macierzystym a nawet po angielsku? co to za przyjemność oglądać film po szwedzku a czytać po angielsku? a jak jeszcze trzeba takie napisy nawet dopasować do frameratu to już jest śmiech - bo ja nawet nie wiem bo czego mam robić synchro , mogę sobie dla przyjemności obejrzeć końcówke i do ostatnich dialogów - nie ma to jak obejrzeć zakończenie filmu przed oglądaniem filmu.

Mediainfo jest po to, zeby poznac framerate filmu. Potem jest kwestia zrobienia konwersji framerate napisow do takiego samego, jak ma film.

A co do jezykow - ja ogladam mase anime i norma jest audio japonskie i napisy angielskie. W niczym mi to nie przeszkadza. Polecam zaczac czytac ksiazki po angielsku, bardzo szybko sie czlowiek wtedy uczy jezyka. Jak juz zaczniesz rozumiec ten jezyk (czyli nie tlumaczyc sobie w myslach na polski, tylko przetwarzac od razu tekst angielski), to napisy po angielsku przestana bolec. A i taka znajomosc jezyka przyda sie w zyciu. ;)

Zdarza się że napisy są zwalone (tak albo mpc hc, jasne) - w każdym razie raz na 50 filmów trzeba robić cuda żeby napisy wyeksportować bez błędu, bez "/" przed każdym tekstem, bez dublowania itp, ja się na tym nie znam nie jestem infromatykem - mimo to ktoś takie napisy na net wrzucił. ludziom nie przeszkadza - oglądają na laptopach monitorach, w komórkach nie wiem gdzie, ale u mnie taki "/" ma 20cm wysokości na ekranie - po prostu nie da się patrzeć.

Za moich czasow to takie "/" sluzyly do oznaczenia kwestii nie wypowiadanych przez postacie pierwszoplanowe - lektor, glosy zza kadru itp. Polecam sie pozegnac z txt i przesiasc na bardziej zaawansowane formatu, typu sub czy srt, w krotych takie rzeczy zalatwia sie kursywa.

A co do wielkosci - kazdy player ma regulacje wielkosci czcionki, wystarczy obie dopasowac do wlasnych preferencji.

 

nie wiem, na PT większość filmów HD jest bez PL, musiałbym być kulturowym ignorantem żeby tylko je oglądać. lektorach nie ścierpię, chyba że to kreskówka bo tu nie ma rady. Wydaje mi się że uważasz że wszyscy uploaderzy wydający coś na .mkv dają gwarancje jakości - niestety ale jakoś na BR się nigdy nie zawiodłem, a na .mkv owszem często - powiesz stereotyp, ale taka jest obecnie scena. Mam też wrażenie że wypaczacie pierwotne przesłanie mojej wypowiedzi - bo moim zamiarem było przede wszystkim stwierdzenie że wydane w Polsce BD są wyższej jakości niż to co można pobrać w necie i dużo przyjemniej się je ogląda bo nie trzeba przy nich nic majstrować - stąd też nie chciałem kupować ION bo atom podobno nie radzi sobie z blu-ray'ami drogich produkcji kinowych (1080p) - a takie chciałbym móc na htpc oglądać

Nie wiem, ja tam z reguly sie nie zawiodlem, ale ja nie korzystam z polskich zrodel. Trzymaj sie popularnych releasow z zagranicznych serwisow, a problemow z napisami miec nie bedziesz.

Poza tym widze jedna dziure w Twoim rozumowaniu... mowisz o BD wydanych w Polsce - a przeciez u nas wydaje sie same mainstreamy, czesto z obsuwem do wersji zagranicznych. Nie wierze, ze nie ma do tego porzadnych releasow ze zsynchronizowanymi napisami.

 

Poza tym zaczynamy wkraczac na grzaski regulaminowo grunt tematyki wydan "nieoficjalnych", zostawmy to na razie, ew. zrobmy sobie konferencje na PW.

 

/edit:@pieta(lania) nie wiem co to za program mediaInfo - nigdy nie używałem ale zdaje mi się że dostarcza jedynie odrobinę więcej informacji niż można wyciągnąć ze specjalnych HUD w mpc hc - mimo to miło , i jego dodam sobie do notatek, jak zbuduje htpc to poprosze Cię o parę programów czym jest najprościej dopasować napisy "do mojej wersji filmu" - bo mam L' Ennemi.intime.2007 z którym kompletnie nie potrafię sobie poradzić mimo ze napisy pl gdizęś znalazłem.

MediaInfo to rewelacyjny programik, ktory powie Ci wszystko o uzytych kodekach i parametrach kodowania. Doskonaly do diagnozowania problemow z odtwarzaniem.

 

1. jakiś test dobrych wentylatorów 14cm ( tak żeby był tam też wentyl od BeQuiet

2. jaki sprzęt potrzebuje włożyć żeby nagrywać audycje z zewnętrznych źródeł ( component video, hdmi, jack stereo, coaxial/spdif)

3. jakie systemy są obsługiwane - rozumiem że EVR ma tylko vista, win7 i 2008

 

Ad. 1 - moze SPCR poczytaj, ew. zajrzyj tu: Jaki Wentylator 140mm Jest Obecnie Najlepszy - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Ad. 2 - jakas karte przechwytywania wideo; szczegolow nie podam, bo sie nie znam, ale przyjrzyj sie np. ofercie Pinnacle. Inna sprawa, ze podpiecie tego pod jakies media center bedzie trudne, z tego, co kojarze, to nikt nie pisal takich pluginow (nie myl z PVR, czyli nagrywaniem z TV). Najlepsze byloby oprogramowanie z dostepem przez www/zdalnym, wtedy moglbys sterowac rejestratorem z innego kompa bez grzebania w HTPC

Ad. 3 - tak, pod XP wspomaganie GPU dziala z VMR9, a pod linuksem nazywa sie to VDPAU (dla ukladow nVidii) i VAAPI (Intel/Ati).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. liczyłem po cichu że XBMC ma rejestrowanie obrazu :)

karty od pinnacle mają to do siebie że są .. drogie :D nie chcę bulić 700zł za taką drobną przyjemność.

 

mam pytanie - nie wiem czy może nie powinienem zmienić działu - złącze VIVO niegdyś w prawie każdej każdej karcie graficznej ,

VideoIn-VideoOut , da się na tym rejestrować w jakości DVD (bo złącza SVHS jest tylko pytani czy tak sę w ogóle da) ? (obsługa przez pulpit zdalny nie jest taka straszna choć.. w sumie i to by mi starczyło bo chodzi o nagrywanie ramówki a kanałów HD mam... 6? coś koło tego...

 

ps. teoretycznie z angielskim lawiruje gdzieś między C1 a C2 ale to jest tzw specyficzne słownictwo , którego w filmach nie ma. Przy oglądaniu zwykłych filmów nie nagrywanych na wall street to B2, mimo to nie lubię w obcych językach bo mnie filmy nie wciągają na tyle abym aż tak się aktywował, mało który film to potrafi włączyć mój mózg a normalnie to leże, jem, pije czasem rozmawiać czy nawet sprawdzam pocztę jak są w połowie zabijania się, albo są 5 minutowe sceny z patrzenia się w szybę w metrze...

 

"seriali" nie uznaje więc skomplikowana 20h fabuła nie jest przedmiotem moich zainteresowań która mogła by wiercić mój mózg przez cały film.

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jestes swiadom, ze przez SVHS z tego HD zostanie Ci SD? Przez VIVO powinno sie dac, czemu nie? Ba, przez dobra karte TV sie da jesli ma odpowiednie wejscia.

 

Co do obslugi nagrywania w XBMC czy Media Portal, to musialbys popytac na odpowiednich forach - ja sie tym nie interesowalem, wiec nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - nie wiem czy może nie powinienem zmienić działu - złącze VIVO niegdyś w prawie każdej każdej karcie graficznej ,

VideoIn-VideoOut , da się na tym rejestrować w jakości DVD (bo złącza SVHS jest tylko pytani czy tak sę w ogóle da)

Da się spokojnie. Ostatnio z radeonów to seria 4XXX miała a przynajmniej na mojej 4850 było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze dwa pytania

1. mam na płycie ALC885 ,a nie chciałbym kupować karty muzycznej low-profile , (tera mam m-audio 2496)

czy jakbym podłączył się coaxialem do amplitunera z DTS HD to na blu-ray'ach działałoby to prawidłowo ?

2. jeśli nie to miałbym jeszcze dźwiek w "hdmi" od ati - tylko ile kosztuje najtańszy ampli który ściąga sygnał z HDMI ? mam na oku marantz 4002 - potrafi to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko warto sprawdzić, czy ampli ma też wyjścia HDMI na telewizor (a nie jest to regułą, szczególnie jak się szuka po używkach).

 

mam jeszcze dwa pytania

1. mam na płycie ALC885 ,a nie chciałbym kupować karty muzycznej low-profile , (tera mam m-audio 2496)

czy jakbym podłączył się coaxialem do amplitunera z DTS HD to na blu-ray'ach działałoby to prawidłowo ?

Nie, bo po SPDIF (elektrycznym lub optycznym) prześlesz tylko Dolby Digital (AC-3) i DTS Core, ew. nieskompresowane stereo. Każdy wyższy format wymaga HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko warto sprawdzić, czy ampli ma też wyjścia HDMI na telewizor (a nie jest to regułą, szczególnie jak się szuka po używkach).

zaś w nowych montują płytkę ze switchem nie podłączoną do niczego. Z tego co pamiętam to za to trzeba trochę podłacić, a jeśli to ma mieć sens ( skaler full hd , dwa wyjścia HDMI na tv i projektor) to gdzieś startujemy od 3500zł czyli wysoko.

 

Nie, bo po SPDIF (elektrycznym lub optycznym) prześlesz tylko Dolby Digital (AC-3) i DTS Core, ew. nieskompresowane stereo. Każdy wyższy format wymaga HDMI.

 

dzięki, czyli muszę szukać czegoś z wejsciem audio na HDMI , integra w sumie będzie do wyłączenia w biosie z tego wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie do wylaczenia, bo przeciez skads musi sie ta fonia brac ;) Z tego, co kojarze, to grafika z HDMI dostaje sygnal audio przez PCI-E i nie trzeba nic kombinowac.

 

zaś w nowych montują płytkę ze switchem nie podłączoną do niczego. Z tego co pamiętam to za to trzeba trochę podłacić, a jeśli to ma mieć sens ( skaler full hd , dwa wyjścia HDMI na tv i projektor) to gdzieś startujemy od 3500zł czyli wysoko.

Chyba za 2500zl da sie cos wyrwac, tylko trzeba szukac wyprzedazy modelu wczesniejszego niz aktualny ;) Z dwoma wyjsciami faktycznie bedzie klopot, ale moze starczy Ci 1 wyjscie (na projektor), a TV podlaczysz po Componencie? Wtedy juz za ok. 1500zl da sie dorwac cos sensownego.

 

Z dwoma wyjściami HDMI niezły jest Marantz 7002 - ma wszystko co potrzeba, a to już ze dwie czy trzy generacje do tyłu i da się go dorwać tanio jak się poszuka. A Marantze, mimo, że menu mają IMHO mocno do tyłu za resztą, maja świetną sekcję stereo i bardzo dobrze sprawdzają się przy słuchaniu muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co za problem użyć dwóch wyjść na grafie? DVI do projektora, HDMI do ampli żeby był dźwięk. Już nawet chyba przełącznik HDMI by wyszedł dużo taniej niż ampli z dwoma wyjściami.

 

Do tego taki sprzęt to raczej overkill. Nie wyobrażam sobie żeby cokolwiek powyżej poziomu Onkyo 608 było komukolwiek potrzebne w domowym pokoju, a na pewno cena nie jest proporcjonalna do tego co oferuje.

 

 

Cokolwiek wybierzesz, to broń Boże nie kupuj używki bez gwary. Zdecydowanie nie warto, sam się przekonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem użyć dwóch wyjść na grafie? DVI do projektora, HDMI do ampli żeby był dźwięk. Już nawet chyba przełącznik HDMI by wyszedł dużo taniej niż ampli z dwoma wyjściami.

[...]

Cokolwiek wybierzesz, to broń Boże nie kupuj używki bez gwary. Zdecydowanie nie warto, sam się przekonałem.

 

no właśnie jest taki problem że wtedy musiałbym zrezygnować z telewizji :D niestety 2 wyjscia hdmi to dla mnie podstawa. HTPC do filmów, a tuner TV/SAT do telewizji HDTV. bez sensu było by podłączanie filmu hd do LCD po componencie, on ma siłe może do 720p powyżej słabo ten sygnał przędzie jak sprawdzałem.

 

2. a jakie miałeś doświadczenia z kupowaniem bez gwary ? pech czy ktoś ci wcisnął kit ?

 

3.

ten ma niby dwa wyjścia - tylko że w opisie jest dużo o skalerze ale skaluje "sygnał analogowoy do 1080p" więc albo do bani albo opis zły

Yamaha RXV767 (RX-V767 ) czarny (1427958988) - Aukcje internetowe Allegro

tu najtańsza pozycja, niesławny denon - 1 wyjście, ewentualnie mogę ratować się switchem HDMI za 100zł.

DENON AVR-1911 AVR 1911 SKLEP KATOWICE TYCHY (1422338297) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - chcesz telewizje na projektorze ogladac? Gratuluje zasobnego portfela... albo wsadz sobie tuner TV/Sat do HTPC. A co do Componenta - "sile" to moze miec koles na pakerni, to raz ;) A dwa, ze z X360 normalnie mialem po Componencie 1080p, wiec sam standard nie jest ograniczeniem. Co najwyzej w konkretnym modelu ampli wyjscie to moze miec ograniczenie do 1080i (co w przypadku satelity akurat nie jest problemem, bo nikt i tak 1080p nie nadaje).

 

Moze napisz nam, jak wyobrazasz sobie swoja cala instalacje.

 

Ad. 3 - ta Yamaszka fajna, sciagnij sobie instrukcje ze strony producenta to bedziesz wiedzial, co ona dokladnie moze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - chcesz telewizje na projektorze ogladac? Gratuluje zasobnego portfela... albo wsadz sobie tuner TV/Sat do HTPC. A co do Componenta - "sile" to moze miec koles na pakerni, to raz ;) A dwa, ze z X360 normalnie mialem po Componencie 1080p, wiec sam standard nie jest ograniczeniem. Co najwyzej w konkretnym modelu ampli wyjscie to moze miec ograniczenie do 1080i (co w przypadku satelity akurat nie jest problemem, bo nikt i tak 1080p nie nadaje).

 

Moze napisz nam, jak wyobrazasz sobie swoja cala instalacje.

 

Ad. 3 - ta Yamaszka fajna, sciagnij sobie instrukcje ze strony producenta to bedziesz wiedzial, co ona dokladnie moze...

 

1.godzina na projektorze licząc po lampie kosztuje mnie 30groszy, to chyba niewiele. jeśli wydam na htpc 500zł to dopiero po 1500h (czyli 750 filmach) osiągnę identyczny rezultat :)

2. component jest gorszy, porównywałem z HDMI i wiem co pisze - oczywiście jak podłączasz do telewizora projekcyjnego to jest inna bajka , ale mówimy o wyświetlaczach cyfrowych.

3. mój pomysł: trochę to skomplikowane bo np. dzisiaj obraz puszczony w 1080p na projektor jest dużo słabszy niż w 720p (niż np. film 1080p przeskalowany bicubic na 720p) - taki skaler , ale i tak jest lepszy od tego co montują N-box (HDTV) czy w TV LCD. Inna sprawa że w najbliższym czasie zmieniam mieszkanie i nie do końca wiem gdzie będę miał drzwi, czy balkon itd, ale myślę że 3 pokoje będą więc miejsce się znajdzie

Dołączona grafika

 

ps. nie śmiejcie się, kaska spłynie a nie wszystko trzeba kupować od razu. projektor, ekran są. TV to ja już wiem kto kupi...(takie 42' za 2000zł żeby nie było) , ampli 2000zł, głośniki używki 2000zł, htpc 700zł. a hdtv to raczej kwestia lokalowa i abonamentowa. Tak w sumie to może nawet by starczyło na raz.

myślałem ewentualnie nad wariantem 7.1 ale to może w dalekiej przyszłości jak będzie 30metrów pokój.

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - nie wiem czy może nie powinienem zmienić działu - złącze VIVO niegdyś w prawie każdej każdej karcie graficznej ,

VideoIn-VideoOut , da się na tym rejestrować w jakości DVD (bo złącza SVHS jest tylko pytani czy tak sę w ogóle da) ? (obsługa przez pulpit zdalny nie jest taka straszna choć.. w sumie i to by mi starczyło bo chodzi o nagrywanie ramówki a kanałów HD mam... 6? coś koło tego...

 

Gdybyś nie znalazł karty graficznej z VIVO to tego typu tuner TV jest dla Ciebie alternatywnym rozwiązaniem.

Wersja dla TV analogowej PCI lub PCIE, ale możliwe, że powstała też wersja dla DVB i satelity) - Sapphire Theatrix na chipie ATi Theater 550Pro. Tuner ten jest wyposażony w VIVO, sprzętowy enkoder MPEG2, Dolby Digital 2, trójwymiarowy filtr grzebieniowy:

 

Tak wygląda karta:

 

Dołączona grafika

 

a tak rozgałęziacz do VIVO:

 

Dołączona grafika

 

 

Akurat używam tego tunera, ale tylko do oglądania TV i nagrywania programów. Z VIVO jeszcze nie zdarzyło mi się skorzystać.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vivo odpada bo nie da sie nagrywac audio i obrazu jednoczesnie. kupie karte telewizyjną z kodekiem , patrzyłem że są w miare tanie - da się kupić takie "component" więc spoko,koło 130zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jest karta z wejściem Component obsługującym 720p/1080i? Bo swego czasu np. Leadteki obsługiwały tylko 480i/576i. Sam bym w sumie chciał karcioszke do nagrywania HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, masz co prawda 3 linie sygałowe + masa - ale nagrywanie odbywa się w trybie s-video , więc myślę że max to 576 linii jakość dvd. Ale na rynku są karty z wejsciem HDMI , niestety taki rejestrator to 800zł

Tuner TV Leadtek WinFast PxDVR3200 H BOX - Tunery TV - Sklep internetowy Agito.pl

 

http://www.amazon.com/gp/product/B002SQE1O0?ie=UTF8&tag=streamingme01-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B002SQE1O0

http://stream-recorder.com/forum/capture-record-video-hdmi-record-game-play-t2571.html

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.1 to jeszcze, ale z naszych z ojcem testów wyszło, że 7.1 g... wnosi, poza tym mało jest materiału z takim dźwiękiem.

 

O to ciekawe, mógłbyś rozwinąć, bo myślałem nad dokupieniem dwóch głośników żeby zrobić 7.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...