Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że temat powędrował do innego działu. Nie wiem czy tutaj mogę kierować pytania o konfiguracje kodeków itp.?

 

Tak, jak najbardziej. Po prostu sens jego istnienia w dziale o 775 sie skończył, a nie ma innego, ogólnego działu, który by pasował.

 

AC3Filter to już jest chyba obecnie zbędny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

W pierwszym lepszym sklepie....

Na pci to sprawdz ile masz miejsca bo moze wystarczyc mniejsza karta + odkręcenie sledzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pci to sprawdz ile masz miejsca bo moze wystarczyc mniejsza karta + odkręcenie sledzia.

 

A w takim wypadku - co sie bedziesz ograniczal - kup Audigy SE lub Live! 24 bit.

Na allegro chodza takie naprawde tanio.

W dziale Audio znajdziesz sporo informacji co mozna zrobic z taka karta (w sensie przeksztalcenia jej w X-Fi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ( a jakżeby inaczej! ) z ffdshow i mpc. Otóż nie mogę ich użyć. Jak tylko odznaczę wbudowane filtry w mpc-ch, czyli AC3, DTS oraz ffmpgeg to wskakuje to miejsce badziewie od m$ Microsoft DTV-DVD Video ( i Audio ) Decoder.

Co śmieszniejsze, nie mogę dodać ffdshow w external filters, bo ich nie mam na liście. Jak robię "przeglądaj" i wskazuję pliki z ffdshow ( próbowałem wszystkie dodawać ) nic się nie dodaje.

Jak zablokuje to ścierwo od m$, to mi mpc nie działa bo mu brakuje kodeków. Za nic na świecie nie chce, nie widzi ffdshow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 64bit dekoderów mam tylko do wyboru Microsofta. Przy 32bit mam ffdshow do wyboru, ale po zaznaczeniu nie ma zmian. W ostatnim okienku jest możliwość wyłączenia różnych dekoderów, w tym tych DTV. Niestety po ich wyłączeniu, mpc zgłasza błąd że nie ma czym wyświetlać ( analogicznie jak zablokowanie dtv w external filters w mpc ). Po prostu czarna magia. Nienawidzę, jak na siłę ci zajebi@#$@ programiści chcą uszczęśliwiać swoimi tworami.

 

To może inaczej obejść problem. Jak dodać ffdshow do mpc w external filters? Nie mam go na liście tutaj, a przeglądanie i zaznaczanie pliku ffdshow.ax nie przynosi żadnego rezultatu: Dołączona grafika

 

Jakbym dodał ffdshow i mpc by go widziało, to by nie było problemu. Zablokowałoby się dtv i ffdshow by wskakiwał na jego miejsce.

 

----------Edit----------

 

Okazało się, że ffdshow był w wersji 32bit i dlatego nie współpracował z 64bit mpc-hc. Po ściągnięciu 64bit ffdshow działa z luzikiem. :D

Ha, nawet działa ffdshow dxva bez problemów. Normalnie cuda. ;)

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam tą pozycje - widziałem ją już z pół roku temu na allegro. Ale ten design - nie przejdzie. nie ma nic innego w rozsądnej cenie ~tak do 300zł ?

 

myśle nad taką

http://sklep.kg.net.pl/produkt/40880/obudowa-mode-com-canopus-mm-alum-silver

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam tą pozycje - widziałem ją już z pół roku temu na allegro. Ale ten design - nie przejdzie. nie ma nic innego w rozsądnej cenie ~tak do 300zł ?

 

myśle nad taką

Obudowa Mode Com Canopus MM Alum Silver | KGNET Piekary Śląskie - Internetowy sklep komputerowy

 

Silverstone LaScala - aluminiowy front, reszta stalowa:

 

HTPC Silverstone LC-17S + Chieftec 450 Watt (1556616661) - Aukcje internetowe Allegro

 

http://www.silverstonetek.com/products/p_photo.php?pno=lc17&area=usa

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka malutka klawa bezprzewodowa do obsługi kompa? Chciałem puścić kablem, ale po dzisiejszym montowaniu kompa stwierdziłem że dobrze by było dać bezprzewodowce. Mychę jakąś mam, tylko klawka ( a może zestaw )? Im mniejsza, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka malutka klawa bezprzewodowa do obsługi kompa? Chciałem puścić kablem, ale po dzisiejszym montowaniu kompa stwierdziłem że dobrze by było dać bezprzewodowce. Mychę jakąś mam, tylko klawka ( a może zestaw )? Im mniejsza, tym lepiej.

 

Rii Mini.

 

Poza tym do HTPC to pilot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rii Mini.

 

o dziwo mam RII mini - do okazjonalnej pracy jest ok, gładzik też działa dobrze ale dłuższa praca może być męcząca

 

Nie miałem Lenovo N5901, ale z recenzji które oglądałem wygląda bardzo plastikowo, dodatkowo trackball do mnie nie przemawia.

 

@tom83

jeżeli chcesz to poszukaj jakiegoś zwykłego zestawu do pracy + pilot MCE i XBMC (lub inny program) do oglądania filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd
Ta na auckji to nie jest LC17, jak dla mnie jest strasznie brzydka z przodu, ale to kwestia gustu. Wnętrze tych obudów moge polecić, jest dość sporo miejsca i można bez problemu wszystko pasywnie chłodzić a zasilacz wyciągnie troche ciepłego powietrza na zewnątrz.

Mocniejszego sprzętu już bym tam nie dawał. Obieg powietrza ogólnie beznadziejny, z przodu tylko jakieś malutkie kratki na dole, a z tyłu dwa miejsca na wentyle 60 mm. Te dołączone do obudowy są tragiczne (buczą), dlatego nawet ich nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam obudowy, która spełnia następujące warunki:

 

-pod płytki itx

-mieszczą się standardowe k. graficzne

-pod zasilacz atx

-miejsce na dvd nie jest konieczne, nawet lepiej jak nie będzie

-jak najmniejszy rozmiar

 

Bardziej coś na kształt kwadratu niż "magnetowidu". ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...