Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś okazje pomacać klawiature Microsoft Arc. Chyba ją ktoś tu już polecał ale pierwszy raz miałem okazje zobaczyć ją na żywo i musze powiedzieć że jestem pod ogromnym wrażeniem!

Bardzo poręczna, niewielka ale wciąż wygodna do pisania. Cicha i wykonana z dobrych materiałów.

 

Zdecydowanie godna polecenia do HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie

Chyba uzbieram na tego Powercolora Go! Green 7750 i dam mu wolnoobrotową 12 na opasce i będzie super

pozdrawiam

 

Gienek masz wydajność vs niskie tempy to tak dalej trzymaj. Małe TPD to HD6670 (ddr5) albo właśnie HD7750.

Ja czekam na niski profil 7750-ki. Jak się nie doczekam to http://www.ceneo.pl/17651398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie

Chyba uzbieram na tego Powercolora Go! Green 7750 i dam mu wolnoobrotową 12 na opasce i będzie super

pozdrawiam

 

Gienek masz wydajność vs niskie tempy to tak dalej trzymaj. Małe TPD to HD6670 (ddr5) albo właśnie HD7750.

Ja czekam na niski profil 7750-ki. Jak się nie doczekam to http://www.ceneo.pl/17651398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam problem z diagnozą awarii mojego komputera z którego jednak długo się nie cieszyłem( Asrock-B75M+ G530+ 4gb Goodram)

Zgasło światło i komputer odpala tylko wiatraki i napędy, natomiast nie wzbudza monitora i nie reaguje na wyłacznik power-tylko z "hebla" w zasilaczu idzie, albio z listwy.

Nic nie śmierdzi nic nie kopci. Niestety w diagnozie przeszkadza brak głośniczka na płycie głownej.

Mam nadzieję że to tylko ram bo po jego wyjęciu nic się nie zmienia, ale jeśli to płyta, albo procesor to chciałbym mieć pewność, żeby sobie nie narobić lipy reklamując podzespół w morelenet

Bardzo proszę o pomoc

Dodam, że nie mam możliwości sprawdzić na kości ram innej bo po prostu nie mam skąd wziąc.

Jeśli to na pewno ram to na allegro kupię a tamtą oddam na gwarancję bo to tylko 70zł, a jak płyta to już takiej opcji nie ma z kupnem tylko po to żeby sprawdzić czy ona jest winowajcą bo jak nie trudno zauważyć nie oplaca się

pozdrawiam

 

pierotez karta musi poczekać niestety bo na razie nie wiem jaki wydatek mnie czeka, ale będzie to chyba ten go green.

 

Trochę jestem poirytowany bo odpaliłem mój antyk czyli asrock k7vt4a pro i durona 1.6 na 512 ramu i nimo, że muli to jednak jest to konfiguracja mega stabilna i cholera niezniszczalna

Ileż to razy przeżyła awarie prądu, czy wyłaczanie z hebla z lenistwa i jakby celowo aby mieć pretekst do zmiany konfiguracji-ale ona nic nadal żyje i ma się dobrze:D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

robiłem obie te czynności od razu

tzn clear cmos to wyjęcie baterii tak? bo baterię wyjąłem potem bez bateri właczyłem-włożyłem baterię i też właczyłem i nic

 

Dziwi mnie to, że przez taką rzecz coś padło-przecież miewałem gorsze sytuację np ciagle właczający się i wyłacący prąd i poprzedni kopm czyli ten co na nim piszę nawet nie zająknął się.

głosniczków niestety nie posiadam bo w nowym nie było w zestawie a stary dawno dawno temu gdzieś przepadł bo po coś go kiedyś wyjmowałem i nie włożyłem, bo mnie to pikanie wkurzało

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam problem z diagnozą awarii mojego komputera z którego jednak długo się nie cieszyłem( Asrock-B75M+ G530+ 4gb Goodram)

Zgasło światło i komputer odpala tylko wiatraki i napędy, natomiast nie wzbudza monitora i nie reaguje na wyłacznik power-tylko z "hebla" w zasilaczu idzie, albio z listwy.

Nic nie śmierdzi nic nie kopci. Niestety w diagnozie przeszkadza brak głośniczka na płycie głownej.

Mam nadzieję że to tylko ram bo po jego wyjęciu nic się nie zmienia, ale jeśli to płyta, albo procesor to chciałbym mieć pewność, żeby sobie nie narobić lipy reklamując podzespół w morelenet

 

Raczej na pewno nie RAM, obstawiam zasilacz albo mobo. Jak nie masz jak sprawdzić, namierz jakiś serwis komputerowy, 30-50zł i będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary sprzęt przed chwilą bez ramu uruchomiony zachowywał się identycznie jak nowy, ale może niestety masz rację, że to płyta.

Jutro pojadę do szwagra i on na pewno ma głośniczek w swoim kompie, więc coś mi to rozjaśni na pewno

A jak nie to poszukam jakiegoś serwisu w okolicy

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chłopaki za porady

Dijkstra miałeś nosa to zasilacz

Przypomniało mi się, że u kolegi widziałem podpięty 20 pinowy zasilacz do płyty 24 pinowej i mnie oświeciło totez podpiąłem swój stry zasilacz do mojego nowego mobo i komp odpalił bez problemu

Zasilacz nic nie zabrał ze sobą bo działa, ale chyba poszło w nim zasilanie płyty głównej z tej wtyczki 4 pin -tak sobie pomyślałem czy swap zasilacza ( odcięty kabel od wiatraka i dobrze zaizolowany) mógłbyć przyczyną jego awarii czy to zbieg okoliczności?

 

Cieszę się, że nie będę musiał nic słać na gwarancję, ale czeka mnie kupno zasilacza i zgodnie z powyższymi informacjami nie chcę już używki mimo, że te fortrony są chwalone.

Wiem, że w nówce nie ma co robić fanswapa bo gwarancja przepada- chyba że byłby taki zasilacz z odpinanym wiatrakiem, żeby go nie trzeba było odcinać to ok

Jeśli jednak takie nie istnieją to to bardzo proszę o polecenie mi zasiłki do max 300 złotych która będzie stabilna i mało awaryjna, żeby nie mieć niespodzianek jak teraz no i możliwie najcichsza

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego kompa nie potrzebujesz zasiłki za 300zł.

 

http://allegro.pl/en...2701181820.html

http://allegro.pl/fo...2706946442.html

 

Dzieki za linki

 

Doszedłem do wniosku, że zaden nowy zasilacz do 300zł nie spełni moich oczekiwań pod względem głośności, więc i tak muszę robić fanswapa

Tylko pytanie którą drogą iśc czy kupić używkę, czy nówkę w tym celu? Oba będą bez gwarancji, ale może nówka bedzie pewniejsza?

 

Najfajniej byłoby dorwać taką nówkę, która można otworzyć bez straty gwarancji i która będzie miała wiatrak na wtyk żeby nic nie rozcinać

Nie orientujesz się jak z tym Enermaxem jest bo mnie zaciekawił

Sam myślałem o http://allegro.pl/xf...8.html#delivery i jemu zrobic swapa bo ma rozłaczaną wtyczkę ( aczkolwiek nie wiem jak jest z plombami) i jest raczej solidny bo jest kopią Seasonica – S12II-żródło http://pccentre.pl/a...id=17678;page=3

 

z użwek trafiłem najciekawszy już po fanswapie : http://allegro.pl/co...2762753550.html

 

proszę więc o sugestie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłes ile pobiera ci ta konfiguracja? Celeron jest bardzo oszczędny, a pico psu można już kupić stosunkowo tanio. Wyjdzie zupełna cisza i nie trzeba podmieniać wentylatora.

Zerknij np na to

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=615&g=71535&n=MODECOM-Obudowa-FEEL-202-Mini-ITX-z-zasilaczem-96W-czarno-srebrna&w=c

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój konfig w typowym zastosowaniu pobiera ~30W (mam taki sam, tylko mam 4 dyski, jakkolwiek dwa z nich przeważnie są uśpione) i podczas dekodowania 720p pobiera 37W-40W. Przy takim poborze prądu każdy normalny zasilacz będzie kręcił wentylatorem najwolniej, jak może. Ja mam jakiegoś shita w typie codegena z wentylatorem 80mm i szczerze mówiąc wentylator na boxowym coolerze intela @1000RPM jest głośniejszy.

 

Ale jeżeli jest to absolutny priorytet:

http://zasilacze.info/produkty.php?id=1359&kategoria_id=237&

http://www.morele.net/zasilacz-gembird-ccc-psu4-s-446137/

te raczej hałasować nie będą, tyle że musisz trochę dorzucić do 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę pochopnie zalicytowałem, ale zdecydowałem się na Seasonica http://allegro.pl/show_item.php?item=2758100639

Jak stanę przed kolejnym wyboremm zasilacza to bedzie to ten Amacrox co podałeś wyżej

 

Na razie mam 2 zasilacze 300watt i proszę o poradę, który jest właściwszy do podtrzymywania funkcji "życiowych" mojej platformy

Stary mode com atx-300 gt

czy hiro hp-w302ha1

 

nie znam się na napięciach więc proszę Was o poradę czy mogą być, czy od razu wyłaczać kompa bo coś mu grozi

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

pozdr

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dużo miejsca pod tv :) jestem zdania że pico psu jako mały i bezgłośny najlepiej nadaje się do zasilania - w tym co kupiłeś i tak po jakimś czasie będziesz musiał pewnie wymienić wiatrak.

Dobrze że jest on chociaż 80+ chociaż przy kilkukrotnie mniejszym obciążeniu jego sprawność pewnie znacznie maleje.

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer ten nie jest typowym htpc bo stoi sobie przy biurku w normalnych rozmiarach i służy do wszystkiego, a jako htpc to robi przesyłając dzwięk po coaxialu do procesora dzwięku a obraz po hdmi do TV więc dlatego taki zasilacz bo wymaga tego kompromis

Ma byc niesłyszalnie, a kiedy trzeba ma być demonem do gier- żartuje z tym demonem, ale czasem w fifę lubię sobie zagrać więc lżejsze gry muszą chodzić:D

pozdr

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi trochę gotówki i planuję zakup telewizora i laptopa. Chciałbym, żeby ten laptop pełnił też funkcję HTPC. Chcę to połączyć bezprzewodowo. Możecie polecić jakieś użądzenia z obsługą technologii Wireless Display? Laptop najlepiej 13", TV 40-42". Im taniej tym lepiej Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się trochę IMHO aż się Miracast rozpowszechni, jeśli koniecznie chcesz bezprzewodowo.

Ale jeśli ma być już teraz, to jakiś smart TV i udostępniać filmy z lapka via UPnP będzie chyba najprościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Asrocka ION330 Pro i chciałbym go trochę usprawnić.

Najlepiej jakby dało się dołożyć jakiś tuner (DVB-T albo DVB-S2) oraz pilota, ale o ile sie orientuję to da radę tylko pod USB.

Pytanie więc czy jest jakaś płyta ITX ze zintegrowanym odbiornikiem podczerwieni oraz slotem PCI do którego można by wrzucić kartę TV?

I druga rzecz to czy OpenELEC to wszystko ogarnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...