Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiornik USB - raczej tak, dla pewności szukaj czegoś zgodnego z Microsoft MCE (RC6). Odradzam X10, ja poległem.

Tuner TV - zależy od chipsetu. Musisz poszukać, najlepiej na forum OpenELEC, bo z tego co kojarzę, to nie dołączają wszystkich możliwych bibliotek. Chociaż i tak zaraz ktoś napisze, że najlepiej na to USB tuner kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik USB - raczej tak, dla pewności szukaj czegoś zgodnego z Microsoft MCE (RC6). Odradzam X10, ja poległem.

Tuner TV - zależy od chipsetu. Musisz poszukać, najlepiej na forum OpenELEC, bo z tego co kojarzę, to nie dołączają wszystkich możliwych bibliotek. Chociaż i tak zaraz ktoś napisze, że najlepiej na to USB tuner kupić Dołączona grafika

 

Rozumiem że chodzi o Mediona X10? Ale to jest wpinany bezpośrednio w płytkę i takie coś by mi odpowiadało.

Pytanie czy płytka od AsRocka 330pro (AMCP7A-ION) ma wejście...?

Wtedy już tuner na USB bym przebolał, i kosztowo najtaniej chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzny odbiornik X10 jest na usb, trzeba jednak zmienić kolejność przewodów we wtyczce. Więcej tutaj

 

Sprzedają na allegro tunery na pci/pci-e + pilot x10

 

http://allegro.pl/tuner-tv-z-grabberem-pilotem-i-antena-mpeg-4-i2805248830.html

http://allegro.pl/tuner-tv-odbior-cyfrowej-tv-naziemnej-pilot-i2829770002.html

http://allegro.pl/anal-cyfr-sat-tuner-tv-mpeg4-grabber-pcix1-i2833297917.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam składam htpc i mam pytanie odnośnie zasilacza moja płyta to

Asus F1 A75M PRO R 2.0

procesor AMD A6 3500

ram 4gb Kingstone jeden dysk WD

do tego karta satelitarna TBS 6922 i czy zasilacz 350wat będzie wystarczający np FORTRON 350 jeżeli nie to jaki

 

 

Wysłane z mojego LT26i

Edytowane przez dark@side

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalo by rade cos odchudzic z kosztow tego HTPC z polecanych zestawow ? http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_grudzien_2012_poradnik_zakupowy?page=0,1

Chce zlozyc cos do odtwarzania filmow, w przyszlosci zainwestuje w naped Bluray.

Zadnego internetu, gier itp. Prawdopodobnie zainstaluje na tym tylko XBMC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze to sa juz najtansze podzespoly do HTPC w klasie oplacalnosc. W takim razie dziekuje i zabieram sie za kompletowanie "salonowca"

W sumie troche taniej znalazlem Gigabyte GA-E350N (na PLN jakies 30zl), brakuje optyka, ale i tak bede puszczal przez HDMI do ampli.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy toto ma szanse z filmami. G530 ma czasami problemy, a jednak mocy 'trochę' więcej. Z 720p radę da, 1080p mogą być problemy. Zwłaszcza, gdy damy stylizowane napisy do tego a dxva się nie włączy(czy przy hip z ogóle powinno działać?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy toto ma szanse z filmami. G530 ma czasami problemy, a jednak mocy 'trochę' więcej. Z 720p radę da, 1080p mogą być problemy. Zwłaszcza, gdy damy stylizowane napisy do tego a dxva się nie włączy(czy przy hip z ogóle powinno działać?)

 

A kolega to z której galaktyki się urwał? Dołączona grafika Nie licząc idiotycznego Hi10p (10-bitowego H264), które nie ma sprzętowego wsparcia nigdzie, nawet Atom+ION czy E350 dają sobie radę ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No g530 mi czasami wysiada. A 1080p nie idzie w żaden sposób. 720p jakoś udalo mi się niby dxva włączyć, nie wiem czy działa, wiem, że mpchc tak twierdzi. Poza tym madvr na g530 najwyżej 720p potrafi. Fakt, że na htpc raczej nikt tego używać nie będzie, ale tak zwracam na to uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpchc to imo przeszłość - potplayer jest o wiele lepszy, splashpro też całkiem przyjemny (ma minus: jest płatny - ale nie dużo) chyba najlepiej sobie radzi z dekodowaniem ze wsparciem dxva, nie znam lepszego w tym playera...

 

Radzę zainteresować się ww a mpchc odstawić i nie marudzić Dołączona grafika że G530 czegoś tam nie uciągnie - winny jest software i jego ustawienia.

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No g530 mi czasami wysiada. A 1080p nie idzie w żaden sposób. 720p jakoś udalo mi się niby dxva włączyć, nie wiem czy działa, wiem, że mpchc tak twierdzi. Poza tym madvr na g530 najwyżej 720p potrafi. Fakt, że na htpc raczej nikt tego używać nie będzie, ale tak zwracam na to uwagę

 

MPC-HC i wszystko jasne. Jakbyś zajrzał na wcześniejsze posty w tym temacie, to byś się dowiedział, że MPC-HC słabo gada z Intel HD Graphics i nie włącza DXVA przy profilu wyższym niż High@L4.0. Inne playery (potplayer, XBMC czy MediaPortal) nie mają takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mpchc to najlepszy odtwarzacz direct show. Pot jest paskudny, próbowałem kilka razy, na wszystkich poprzednich zestawach działał znacznie gorzej, na tym być może sobie poradzi, nie wiem jak będzie z napisami. Zobaczymy. Jednak staram się używać normalnego odtwarzacza, nie centrum, które będzie mi animować wszystko poza filmami. Przetestuję propozycje i wypowiem się, jak to wszystko razem działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do xbmc wystarczy też coś na arm. Nawet raspberry pi daje radę, choć oczywiście są dostępne dużo mocniejsze sprzęty, np coś takiego

http://www.cnx-software.com/2012/11/30/69-odroid-u-89-odroid-u2-exynos-4412-development-boards/? utm_source=rss&utm_medium=rss&ut m_campaign=69-odroid-u-89-odroid-u2-exynos-4412-development-boards

Jednak czy można do tego podłączyć blueray i będzie działać - nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jesteś tak negatywnie nastawiony. Zajrzyj koło 30. strony tego wątku, jest dowód w postaci screenów, że MPC-HC + Celeron to słaba kombinacja.

 

jestem negatywnie nastawiony do centrum z różnymi dziwnymi opcjami na komputerze do codziennego użytku. A mpc jest wystarczająco minimalistyczny. Zawsze miałem sprzęt kilkuletni, gdzie w momencie zakupu był najwyżej klasy średniej, to jestem wyczulony na zbędne bajery, reaguję na nie prawie alergicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, że jako player do zwykłego PC XBMC może się średnio sprawdzać, za dużo klikania. Podałem go jako przykład, że DXVA na G5x0 normalnie działa, a tylko MPC-HC ma z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, pot daje niższą płynność i sypią się napisy Dołączona grafika

darmowy splash sypie zielenią i innymi krzakami

umplayer leży z wydajnością

smplayer(niby prawie to samo) płynniej, ale leżą style napisów

czekam na xbmc i mediaportal

mediaportal albo olewa napisy w mkv albo ja nie umiem

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię co mogę, puki co z lav i xy-vsfilter(inne nie ogarniają styli poprawnie) potrafi mi na ~500ms zatrzymać tam, gdzie mpc-hc daje radę

i żeby włączyć film muszę alt+tab poza MP i z powrotem, DXVA nie pomaga

XBMC Frodo beta 3 jest lepiej, ale też leży

 

ktoś jeszcze chętny narzekać na wydajność mpc-hc? Dołączona grafika

 

no fajnie, prawy alt nie dziala

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko. Jako, ze po lekturze niniejszego tematu przerzucilem sie dzis na potplayera do testow (wczesniej uzywalem mpc-hc) mam problem z usunieciem "pasow" na gorze i dole ekranu, czyli zmiana proporcji ekranu. Czego bym nie klikal w opcjach wideo/rozciaganie przycianie to proporcje obrazu sie nie zmieniaja. Mam plazme i chcialbym tak ustawic film, zeby zajmowal caly ekran (pasy potrafia sie wypalic). Walcze z tym juz jakis czas i bez efektu. Ma ktos na to jakis sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie przejdę chyba na... allplayer

Wydaje się działać płynnie, na materiale testowym nie spadł poniżej 23.3fps, gdzie mpc-hc spadał poniżej 20(a reszta jeszcze gorzej)

nie wiem jednak, czy poradzi sobie ze wszystkimi napisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...