Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

@ath z tymi starymi dvd to skądś znam ten pomysł. Widać, nie tylko ja tak kombinuje, jednak myślę, że raczej kupię zwyczajną obudowę. Spodobała mi się również inna obudowa Aerocool mianowicie "RACER"

 

Dołączona grafika

 

Ma okna i ta niebieska poświata z świecącego wentylatora z pewnością by nie szkodziła nikomu. Jest tylko 20zł droższa od m40 w sklepie niedaleko mnie, więc czemu by jej nie kupić?

 

Co do wypowiedzi @JaQs to może rzeczywiście na zdjęciu m40 wyszła kiczowato, na dodatek gdy jest wyłączona, jej świecący panel wygląda brzydko. Na żywo aż taka zła nie jest, i ta cena (213zł razem z wysyłką w postaci wizyty w sklepie) . Myślę, że z kupnem obudowy wstrzymam się do września. HTPC zamierzam kupić gdzieś w połowie sierpnia, i wg moich wyliczeń szuflada spasowała by idealne na zasilacz, dysk, płytkę. Z nagrywarką to... jeszcze się pomyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich bud ktore podal ogir dalej zostane przy swoim. Tacens Theca jest moze nie tyle co ladniejszy (bo o gustach sie nie dyskutuje), ale wszystko sie w nim zmiesci, a w dodatku jest dobrze wentylowany. Jest po prostu bardziej uniwersalny

Ale czy przypadkiem te dwa poziomy nie narzucają poważnego ograniczenia? Zwykła grafa tam by chyba nie weszła(no chyba, że jest płyta gł albo grafa low-profile z wyjściem VIVO :) ) a jak z dodatkowymi peryferiami typu karta TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam też Tobie obudowe Aplus Blockbuster, wersje z trzema oknami plexi, bardzo ładna (choć to rzecz gustu), niedroga i dobrze wentylowana, mieści oczywiście płyty w standardzie mATX, wejdzie w nią też zasilacz z 12 cm wentylkiem, na procka bez problemu wejdzie jakiś zalman typu orb nawet ten największy takze o temperatury w srodku nie musisz sie bać. Ma jeszcze możliwośc zainstalowania dodatkowego 125 cm fana na prockiem plus 80 mm wichure z przodu.

Tu masz zdjęcie tej obudowy http://www.pc-cooler.pl/?action=showprod&id=1041

Jak poszukasz to znajdziesz nawet o 100 tańsza niż tu np. w sklepie madtech.pl jest bodajże dostepna. Czasem na allegro sie trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...4&Itemid=34 :)

 

Power to the HTPC people

 

According to the post over at Expreview.com, Galaxy is going to release a new low profile addition to its 9600GT line-up.

 

The new card is based on Nvidia's G94 GPU with 64 Stream processors and it comes with a small low profile cooler. This card should end up working at reference clocks and it will feature 512MB of memory.

 

Since it is a low profile card, it lacks SLI support, but it will provide you with more performance in those tight low profile cases. You won't be able to play Crysis at high resolutions, but this is going to be the best low profile HTPC card that you will be able to get.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, liczylem sie z tym, ze bedzie cieplej bo wszystko jest w kupie, ale przeraza mnie przedewszystkim brak ergonomicznosci. Przeciez ktos kto to projektowal zdawal sobie sprawe z tego, ze procek nie ma skad brac powietrza, ze przedni wentyl nie ma rowniez dostepu do powietrza, ze kazdy kto chce HTCP chce miec przedewszystkim ladnie i cicho itd. Mozna to bylo wszystko znacznie lepiej rozplanowac. Przeciez ja nie moge otworzyc dolnej czesci bo potem znowu jest pol godziny ukladania kabli.

 

Po prostu boli mnie jakosc wykonania. I pluje sobie teraz w brode, ze moglem nie kombinowac z obudowa tylko kupic sprawdzone konstrukcje i by bylo po zawodach. Ale coz - ktos musial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak? Juz jest przeciez rozpakowana, jest u mnie prawie tydzien, nie ma na sobie juz folii itp. W kazdym razie nie jest juz w stanie identycznym jak ze sklepu i prawdopodobnie odmowiono by mi zwrotu. Z reszta prawo do oddania przedmiotu w ciagu 2 tyg. zakupionego przez internet obowiazuje wtedy kiedy przedmiot jest w stanie takim w jakim do mnie przyszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wszystkie elementy mam. W zasadzie to moge ja spakowac tak jak byla tylko co dalej? Mam napisac do sklepu, ze nie spelnila moich oczekiwan i zgodnie z prawem konsumenckim zwracam towar i prosze o zwrot pieniedzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem w Zenfist.pl. Jezeli mialbym brac cos innego to bylby to wlasnie CM-690. W Komputroniku jest promocja za 205zl. W ich ofercie jest ta buda, ale za duzo wiecej.

 

Teraz po tych przygodach, jezeli sie uda nie chcialbym juz HTCP. Z reszta, nawet nie mialbym z czego dolozyc do tego Anteca. Po drugie jest srebrny i do niczego by nie pasowal. Choc buda ladna, ale droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ptokach, ze sie tak wyraze. Teraz jak sprzatalem znalazlem zaslepke na sledzia ktora trzeba bylo wylamac zeby wlozyc karte graficzna. W tej budzie jest tylko jedna zaslepka byla na srobke, a pozostale 3 byly do wylamania... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez bylby jakis pomysl tyle, ze 120 to tam sie napewno nie zmiesci. 80mm to by bylo wszystko. Ale najpierw musze zmienic chlodzenie na CPU. Najlepiej widzi mi sie ALPAYA tylko wciaz nie moge wyczytac ile ona ma wysokosci? Bo przy kazdym coolerze wysokosc jest zawsze pisana w innym miejscu... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałem o htpc z rok temu ale :

 

- ładnych obudów przystosowanych do postawienia obok sprzętu hifi jak na lekarstwo - większość to zwykły festyn z oknami niepotrzebnymi dziurami , tragiczną wręcz wentylacją(jak to w pc - brak jakiegokolwiek sensu w montażu wentylatorów)

większośc tych obudów nie ma nic wspólnego z htpc - jest kilka typowych media center z thermaltake ale cenowo zabija

no i co najśmieszniejsze - na jaką cholerę komu 2 kieszenie na napędy optyczne?jeden to jest max z jakiego się będzie korzystac a coraz więcej ludzi nawet tego jednego nie montuje.....

wiekszośc nie ma obsługi pilota ani dodatkowych przycisków

 

- by to mało największy sens warto skorzystać albo z media center albo dodatkowego programu - teraz kwestia pilota i ewentualnie tunera tv by mieć wszystko - polecam compro tylko że maja kiepskie piloty ale mozna zakupić inny rc6

mediacenter z windowsa też ładnie chodzi tylko troszke wolno

 

-procek - najwygodniej i w sumie niewiele drożej jakiś dwurdzeniowy - 2x1.2 ghz wystarczy by poradzić sobie ze wszystkim a tu chyba najlepiej spiszą się athlony ze skręconym mnożnikiem i obnizonym napięciem - można się pokusić o chłodzenie pasywne

 

- zasilacz - tu jest problem bo mało jest przeznaczonych do htpc zasilaczy z bezglośnymi wentylatorami a przeciez najwazniejsze by tego sprzetu słychać nie było - moc to max 250 wat albo i nawet nie...

 

-naped dvd - tu wsadzimy w sumie wszystko - nie wiem jak inne firmy ale niektóre modele liteona pozwlaja na edycję biosu - a więc mamy możliwośc redukcji wszystkich odczytów i zapisów do powiedzmy x4 i kompletną ciszę

 

-dysk - cichy i pojemny :) - nie żałujemy im więcej gb tym lepiej

 

- oczywiscie grafika pasywna z obsługa wszelkiego hd i kompletem wyjść - podłączanie htpc to zwykłego tv to bezsens - pomijam juz problemy ze sterownikami, jakością i ergonomią takiego rozwiązania.hdcp to mniej ważna kwestia - potrzebna wyłącznie gdy oglądamy zabezpieczone materiały(podobnie z potrzebą podłączenia spdif - tylko dla zabezpieczonych materiałów)

 

 

no i ekran - najlepiej jakby skorzystac z jakiegos dotykowego 40 cali (pelen luksus gdy podchodzisz do sciany i zmieniasz sobie utwory :) ) ale poki co to marzenia heheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałem o htpc z rok temu ale :

 

- ładnych obudów przystosowanych do postawienia obok sprzętu hifi jak na lekarstwo - większość to zwykły festyn z oknami niepotrzebnymi dziurami , tragiczną wręcz wentylacją(jak to w pc - brak jakiegokolwiek sensu w montażu wentylatorów)

większośc tych obudów nie ma nic wspólnego z htpc - jest kilka typowych media center z thermaltake ale cenowo zabija

no i co najśmieszniejsze - na jaką cholerę komu 2 kieszenie na napędy optyczne?jeden to jest max z jakiego się będzie korzystac a coraz więcej ludzi nawet tego jednego nie montuje.....

wiekszośc nie ma obsługi pilota ani dodatkowych przycisków

 

- by to mało największy sens warto skorzystać albo z media center albo dodatkowego programu - teraz kwestia pilota i ewentualnie tunera tv by mieć wszystko - polecam compro tylko że maja kiepskie piloty ale mozna zakupić inny rc6

mediacenter z windowsa też ładnie chodzi tylko troszke wolno

 

-procek - najwygodniej i w sumie niewiele drożej jakiś dwurdzeniowy - 2x1.2 ghz wystarczy by poradzić sobie ze wszystkim a tu chyba najlepiej spiszą się athlony ze skręconym mnożnikiem i obnizonym napięciem - można się pokusić o chłodzenie pasywne

 

- zasilacz - tu jest problem bo mało jest przeznaczonych do htpc zasilaczy z bezglośnymi wentylatorami a przeciez najwazniejsze by tego sprzetu słychać nie było - moc to max 250 wat albo i nawet nie...

 

-naped dvd - tu wsadzimy w sumie wszystko - nie wiem jak inne firmy ale niektóre modele liteona pozwlaja na edycję biosu - a więc mamy możliwośc redukcji wszystkich odczytów i zapisów do powiedzmy x4 i kompletną ciszę

 

-dysk - cichy i pojemny :) - nie żałujemy im więcej gb tym lepiej

 

- oczywiscie grafika pasywna z obsługa wszelkiego hd i kompletem wyjść - podłączanie htpc to zwykłego tv to bezsens - pomijam juz problemy ze sterownikami, jakością i ergonomią takiego rozwiązania.hdcp to mniej ważna kwestia - potrzebna wyłącznie gdy oglądamy zabezpieczone materiały(podobnie z potrzebą podłączenia spdif - tylko dla zabezpieczonych materiałów)

 

 

no i ekran - najlepiej jakby skorzystac z jakiegos dotykowego 40 cali (pelen luksus gdy podchodzisz do sciany i zmieniasz sobie utwory :) ) ale poki co to marzenia heheheh

-Antec Nsk2480 lub Antec Fusion to wg.mnie dość ładne i ciekawe budy w przystępnej cenie.

-Jest darmowy program,Media Portal i chodzi dość dobrze.Kto Ci każe montować tuner,jak Ci nie potrzebny to nie montuj.

-Tak Athlony są dobre,jako chlodzenie pasywne można zastosować Ninje mini.

-W tych budach co podałem wyżej są już dobre i b.ciche zasilacze.

-Redukcje obrotów można zrobić programem Nero Drive Speed.

-Najlepiej dysk 2,5 cala na system i jakąś cichą 3,5 cala na magazyn bo to w końcu Mc.

-Chipset Ati 780g oferuje wszystko co potrzebujesz,masz nawet dobrą zintegrowaną kartę graficzną.

-Skoro masz pilota to poco Ci dotykowy ekran?

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze coś w kompach pozmieniać wiec licze ze mi pomożecie - w tej chwili mam 3 kompy - jeden jako HTPC, drugi do pracy (oba w sigu) i trzeci jako download (atom). Chciałbym z tego zrobić jeden HTPC/home serwer/download i drugi do pracy.

 

moja wizja:

 

obudowa: SST-LC12

 

Dołączona grafika

 

mobo: GD45FC

 

RAM: 2GB

HDD: WD10000CSRTL + 2gi na esata - oba raid1

 

najgorsze że nie wiem co z procem zrobić - mam w szafie E6550 tylko że obudowa ma zasilacz 60W a proc ciągnie 65W :|

 

macie pomysł co z tym fantem zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic poza zamontowaniem mocniejszego zasilacza nie zdziałasz jeśli chcesz użyć koniecznie procka którego już posiadasz.Możesz ewentualnie pomyśleć o porządnym odwoltowaniu go i obniżeniu mu taktowania ale nie wiem jak to się sprawdzi.Musi być koniecznie ta buda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciężko w takim razie.W sumie to 780g mogło by być dobrym rozwiązaniem.Można by pewnie procesor odwoltować i zmniejszyć mu takty.Jak skomplikowane zadania wykonuje to Twoje htpc?

Za 780g przemawia dobra zintegrowana grafika,o niebo lepsza niż Intelowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być coś bardzo małego.

 

co do proca to nawet celek e1200 ma tdp 65w :|

 

mysle jeszcze na J&W 780G w itx i jakiś procek 4850e może (45W)

Coś takiego by się też nadawało zwłaszcza jako serwer:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16813153114

Nie ma HDMI ale ma elektryczne wyjście i wejście cyfrowe.

X2 4450E wystarczy w zupełności, tańszy i chłodniejszy.

Producenci CPU podają TDP w grupach i niezbyt dokładnie.

do Celeron 440 Conroe-L podają 35W problem tylko z płytą.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819116038

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie obudowy to z wyglądu mogę polecić NOX Media Black. Jak dla mnie świetny, minimalistyczny wygląd. Dla mnie plusem są zaślepki do napędów, a dokładniej to jedna, bo można wsadzić jakiego kolwiek koloru blu-ray i nie będzie przeszkadzać. W drugie 5.25" fajnie byłoby wsadzić jakiś czytnik all-in-one, ale przez to, że jest zaślepka chyba nie da rady tego zrobić :/ Gdyby w tej budzie było jedno miejsce z zaślepka, a drugie jako zwykła ramka (jak np w antecu nsk), to imho byłaby to idealna buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama buda nie jest zla, tylko z tymi zaslepkami troche kulawo. Ale patrzac na srodek stwierdzam, ze tam to dopiero musi byc "piekarnik"...

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...