Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

- by to mało największy sens warto skorzystać albo z media center albo dodatkowego programu - teraz kwestia pilota i ewentualnie tunera tv by mieć wszystko - polecam compro tylko że maja kiepskie piloty ale mozna zakupić inny rc6

mediacenter z windowsa też ładnie chodzi tylko troszke wolno

Ja odradzam Compro. Mam E500F i nie jestem z tego zadowlolny. Polecam Hauppague.

-Redukcje obrotów można zrobić programem Nero Drive Speed.

Dziala Ci to? U mnie mimo regulacji nic to w ogole nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jakie chlodzenie CPU do HTCP? Mam do wykorzystania jedynie 11cm wysokosci. Czy ALPAYA tam wejdzie? Bo ja wciaz nie moge odczytac ile ona ma wysokosci.

 

Ew. jakie inne chlodzenie moglo by byc? Na AM2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninja przynajmniej na razie za droga dla mnie chociaz na styk by weszla, Shuriken tez i do tego z jego budowa tez odpada. Przy dwupoziomowej obudowe potrzebny jest cooler o budowie wlasie ALPAYA. Shuriken ciagnalby powietrze z gory, a tam jest bardzo duszno bo sa napedy i zasilacz, a im cieplejsze powietrze ciagnie tym wieksze obroty musi wrzucic zeby bylo chlodniej.

 

Wracajac, moglby ktos powiedziec ile wzrostu ma Alpaya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyłączam się do tematu o htpc. I mam otóż taki mały dylemacik, chciał bym złożyć coś pod media center. I tu zaczynają się schody, Chciałbym bardzo energooszczędną platformę plus dobry zintegrowany układ graficzny. Taki co w przyszłości pociągnął by 1080p. Na początku zainteresowałem się Atomem, ale potem dowiedziałem się że cienko to HD odtwarza. Teraz zainteresowałem się sempronem le-1100 plus integra od AMD. czy taki sempron puszczony na 1ghz dawał by radę z filmami ful hd ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyłączam się do tematu o htpc. I mam otóż taki mały dylemacik, chciał bym złożyć coś pod media center. I tu zaczynają się schody, Chciałbym bardzo energooszczędną platformę plus dobry zintegrowany układ graficzny. Taki co w przyszłości pociągnął by 1080p. Na początku zainteresowałem się Atomem, ale potem dowiedziałem się że cienko to HD odtwarza. Teraz zainteresowałem się sempronem le-1100 plus integra od AMD. czy taki sempron puszczony na 1ghz dawał by radę z filmami ful hd ??

Bez testu trudno sprawdzić dokładnie jaka minimalna wydajność

CPU jest konieczna.

Z tego testu wynika że do niektórych filmów potrzeba mocniejszego

CPU niż semp 1 GHz nawet z integra HD3200.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3258&p=6

Powinno wystarczyć 1.6 GHz przy sempie i 1GHz przy X2 bo max obciążenie

CPU wyniosło tam 31% z inttegrą HD3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat na czym zbudować kompa - opcje są dwie:

 

Intel DG45FC + pewnie E5200/E7200

 

lub

 

Jetway JNC62K + sam nie wiem co (x2/x4 ?)

 

zadania to www/email/odtwarzanie wszelakich filmów (xvid/x264/h264/itd)/serwer plików :|

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat na czym zbudować kompa - opcje są dwie:

 

Intel DG45FC + pewnie E5200/E7200

 

lub

 

Jetway JNC62K + sam nie wiem co (x2/x4 ?)

 

zadania to www/email/odtwarzanie wszelakich filmów (xvid/x264/h264/itd)/serwer plików :|

Co do CPU to bym zawęził wybór do E5200 lub X2 4x50E ze względu

na wydzielanie ciepła przez komputerek.

Płytki różnią się wyposażeniem i zależy które lepiej będzie

pasowało do reszty sprzętu i zastosowań.

Na dzisiaj nie ma testu porównującego wydzielanie ciepła przez te

płytki przy odtwarzaniu filmów i w IDLE a to jest ważny element

ze względu na emisję hałasu przy chłodzeniu komputerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, że przy procku@2ghz + integra 3100intela jeszcze nie było filmu HD, który by się przyciął. Inna sprawa to jakość obrazu. Widziałem w necie screeny po d-sub i hdmi lepszej karty i różnica jest spora głównie nasycenie kolorów i jakość czerni (TV PDP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytki różnią się wyposażeniem i zależy które lepiej będzie

pasowało do reszty sprzętu i zastosowań.

reszta sprzętu banalna -> dvdrw, 2/4gb ramu/hdd - komp jak pisałem www/email/RDP/VNC/odtwarzanie wszelakich filmów (xvid/x264/h264/itd)/serwer plików na sieci 1GBit/download

 

aha - obudowa to Nexus Psile 10b + zasiłka 150w

 

grać na tym raczej nie zamierzam bo co odpale na x4500/gf8200 chyba że szybko kupie J&W mini-ITX 780G ze złączem pcie16xi wtedy po problemie

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszta sprzętu banalna -> dvdrw, 2/4gb ramu/hdd - komp jak pisałem www/email/RDP/VNC/odtwarzanie wszelakich filmów (xvid/x264/h264/itd)/serwer plików na sieci 1GBit/download

 

aha - obudowa to Nexus Psile 10b + zasiłka 150w

 

grać na tym raczej nie zamierzam bo co odpale na x4500/gf8200 chyba że szybko kupie J&W mini-ITX 780G ze złączem pcie16xi wtedy po problemie

Dosyć istotne są szczegóły typu:

ile komputerów ma obsłużyć jako serwer 1Gbit i jakiego typu

jest wejście do internetu (USB,RJ45, Wi-Fi)

Jakie monitory będą podpięte też może mieć znaczenie w wyborze.

Ogólnie płytka JetWay wygląda na bardziej elastyczną bo:

Możliwość dołożenia karty PCI przykładowo Wi-Fi do internetu i jako serwer

ma dwie karty sieciowe 1Gbit na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile komputerów ma obsłużyć jako serwer 1Gbit i jakiego typu

jest wejście do internetu (USB,RJ45, Wi-Fi)

Jakie monitory będą podpięte też może mieć znaczenie w wyborze.

2 kompy - też po 1GBit - i przesył dużych plików (4-10GB), net po lanie i wlanie wiec nie ma problemu - ten komp nie będzie żadnym serwerem - tylko download i udostępnianie danych.

 

@Raptor

Świetna buda. Ale imo jeżeli bardzo ci sie nie spieszy to może poczekaj na Atoma dwurdzeniowego.

co do atoma - oby miał wyższą wydajność niż 230 bo ona nie radzi sobie z sesją teamviewera nawet gdy nic innego nie robi, a co do budy to udało sie nieźle wylicytować (z dvdrw szczelinowym i zasiłką 150W) więc jestem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczne od tego iż zainteresowałem sie HTPC od niedawna i mam parę pytań :

- To tylko komp do filmów itp. ??

-jak bardzo musi być wypasiony ?? (części typu ram proc itp.)

 

Zostało mi parę części ze starego : CPU:AMD_Athlon_64_X2_4200_EE_@_ARCTIC_COOLING_FREEZER_64_PRO_PWM;

MOBO:FOXCONN_K8M890M2MA;

RAM:GooDRaM_1GB_800_Single_Channel;

 

 

Będzie coś z tego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczne od tego iż zainteresowałem sie HTPC od niedawna i mam parę pytań :

- To tylko komp do filmów itp. ??

-jak bardzo musi być wypasiony ?? (części typu ram proc itp.)

HTPC - domowe centrum rozrywki - najlepiej jak najmniejszy i jak najszybszy

konfig zależy od tego co będzisz robił na nim

 

Zostało mi parę części ze starego : CPU:AMD_Athlon_64_X2_4200_EE_@_ARCTIC_COOLING_FREEZER_64_PRO_PWM;

MOBO:FOXCONN_K8M890M2MA;

RAM:GooDRaM_1GB_800_Single_Channel;

 

 

Będzie coś z tego ??

do formatu mATX będzie ok - szkoda tylko że mobo nie ma TVouta/componenta/HDMI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kompy - też po 1GBit - i przesył dużych plików (4-10GB), net po lanie i wlanie wiec nie ma problemu - ten komp nie będzie żadnym serwerem - tylko download i udostępnianie danych.

...

JetWay wyjdzie sporo taniej bo wystarczy dokupić jedną kartę

sieciową do internetu, przewody i sieć gotowa, przykładowo:

http://www.allegro.pl/item415226047__3_com...il_okazja_.html

Chyba że już masz router działający w trybie 1Gbit który nie zablokuje

przepustowości w sieci do 100 Mbit jak te najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczne od tego iż zainteresowałem sie HTPC od niedawna i mam parę pytań :

- To tylko komp do filmów itp. ??

Oczywiście , że nie. Dochodzi funkcja music serwera , a i do gier jako @konsola też się nadaje.

Do twojego zestawu to 1gb ramu, buda i grafa (grasz to coś za 300zł-500zł 9600GSO/GT/4850, nie grasz to HD3450 za 70zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JetWay wyjdzie sporo taniej bo wystarczy dokupić jedną kartę

sieciową do internetu, przewody i sieć gotowa, przykładowo:

http://www.allegro.pl/item415226047__3_com...il_okazja_.html

Chyba że już masz router działający w trybie 1Gbit który nie zablokuje

przepustowości w sieci do 100 Mbit jak te najtańsze.

nic nie musze kupować bo siec 1GB już jest (2xWan router 100mbit i switch 1Gbit) na dwóch kompach z podpisu i zrobione mam htpc na atomie ale po pierwsze brak sieciówki 1gbit w nim i HDMI/DVI - sieciówke zapodałem na PCI ale obciąża proca i max transfery to 30-45MB/s gdy kompy z sigu ciągną po 75-85mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie musze kupować bo siec 1GB już jest (2xWan router 100mbit i switch 1Gbit) na dwóch kompach z podpisu i zrobione mam htpc na atomie ale po pierwsze brak sieciówki 1gbit w nim i HDMI/DVI - sieciówke zapodałem na PCI ale obciąża proca i max transfery to 30-45MB/s gdy kompy z sigu ciągną po 75-85mb/s

W takim przypadku pozostało kryterium monitorów.

HDMI do telewizora w JetWay jest przez przejściówkę,

przejściówka to zawsze minus.

Jeśli monitor do WWW jest przez DVI to pozostaje tylko płytka Intel

bo w JetWay jeden monitor musi być analogowo a w płytce intela

są dwa wyjścia cyfrowe.

Trzeba sprawdzić czy płyta intela obsłuży monitor analogowo

przez przejściówkę jeśli do WWW jest monitor tylko z wejściem D-Sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w końcu 780g w ITX ale cena zabija - 200e z przesyłka do polski (płyta 180e) - dla porównania DG45FC i ten jetway są po 120e :|

 

co do monitora to nie problem bo ma DVI i DSUB wiec podpiecie nie stanowi problemu bardziej mnie zastanawia jak intel rozwiązał sprawe pracy wielomonitorowej :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo mATX jest bardzo dobre tylko mnie martwi te 2 GB max.!! zmiana biosu pomoże ?? bo chciałem tam min. dać 4 GB ramu.

Nie jestem zapalonym graczem :) czasami gram w Carbona, Undergound'a na lan'a a częściej u używam do net'a.

A o TV/OUT się nie martwię bo wezmę grafe z tym wyjściem :) coś pokroju 6600GT 6800GS

Coś mam jeszcze wiedzieć na temat HTPC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak tam się mają wasze HTPC? Na początku tematu były całkiem ciekawe plany budowy tego sprzętu. Może trochę opowiem o swoim.

 

Sprzęt nie odbiegł zbytnio od początkowych założeń, no może troszeczkę.

Procesor - zamiast 4050e kupiłem be-2300 (też 45W), płyta foxconna, ram a-daty, samsung 250GB, zasilacz fortron 350W (25A, wersja z 12cm wentylem), stara nagrywarka, głośniki logitech x-540 no i buda, którą kupiłem w ostatniej chwili.

 

Otóż planowałem zakup budy NOX media center.

Dołączona grafika

Podobał mi się wygląd oraz projekt obudowy. Zauważyłem, że ten typ obudowy nie jest autorski, lecz wiele firm takie robi, z tą różnicą, że inaczej je podpisują. Na alledrogo.pl były akurat 2 takie budy. Aplus-a i właśnie Nox-a. Różnica była w granicach 5 zł, więc pomyślałem, że wezmę noxa, a to za sprawą szpanerskich napisów "DVD" na klapkach ukrywających napędy.

 

Zupełnie przypadkowo trafiłem do największego i ponoć najdroższego sklepu internetowego ze sprzętem komputerowym w Polsce. Tak, mowa o komputroniku, otóż chciałem sobie zamówić wentyle acutake, a wszyscy wiemy, że w tym sklepie są chyba najtańsze. Tak więc zamówiłem wentylator, a że "w paczce zmieści się więcej", to zamówiłem sobie przy okazji budę Aplus GL-3. Za... 199zł. Tak, ta sama obudowa, która na alledrogo.pl chodziła po 250zł w komputroniku kosztowała 50zł mniej. Wziąłem bez zastanowienia, a na dodatek się mile zaskoczyłem. Obudowę zamówiłem w środę o 16, i pojechałem po głośniki do sklepu internetowego z mojego miasta. Wróciłem około 18 i obudowa była już wysłana, następnego dnia była u mnie. Zaskoczyłem się, że jeden z większych sklepów tak szybko wysłał towar, gdyż z równie wielkiego sklepu (pominę nazwę Agito) paczka została wysłana po 5 dniach, a doszła do mnie równy tydzień po zamówieniu.

 

Ktoś w tym temacie, podał zdjęcie do noxa i napisał, że ładna i wszystko się weń zmieści. Jeśli ktoś zechce, mogę zrobić mini recenzję obudowy, gdyż chyba dość dokładnie udokumentowałem składanie htpc. Może komuś to się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak tam się mają wasze HTPC? Na początku tematu były całkiem ciekawe plany budowy tego sprzętu. Może trochę opowiem o swoim.

 

Sprzęt nie odbiegł zbytnio od początkowych założeń, no może troszeczkę.

Procesor - zamiast 4050e kupiłem be-2300 (też 45W), płyta foxconna, ram a-daty, samsung 250GB, zasilacz fortron 350W (25A, wersja z 12cm wentylem), stara nagrywarka, głośniki logitech x-540 no i buda, którą kupiłem w ostatniej chwili.

 

Otóż planowałem zakup budy NOX media center.

[im g]http://img.nokaut.pl/p/20/18/20182c113c4d658550593db87159afa6500x500.jpg[/img]

Podobał mi się wygląd oraz projekt obudowy. Zauważyłem, że ten typ obudowy nie jest autorski, lecz wiele firm takie robi, z tą różnicą, że inaczej je podpisują. Na alledrogo.pl były akurat 2 takie budy. Aplus-a i właśnie Nox-a. Różnica była w granicach 5 zł, więc pomyślałem, że wezmę noxa, a to za sprawą szpanerskich napisów "DVD" na klapkach ukrywających napędy.

 

Zupełnie przypadkowo trafiłem do największego i ponoć najdroższego sklepu internetowego ze sprzętem komputerowym w Polsce. Tak, mowa o komputroniku, otóż chciałem sobie zamówić wentyle acutake, a wszyscy wiemy, że w tym sklepie są chyba najtańsze. Tak więc zamówiłem wentylator, a że "w paczce zmieści się więcej", to zamówiłem sobie przy okazji budę Aplus GL-3. Za... 199zł. Tak, ta sama obudowa, która na alledrogo.pl chodziła po 250zł w komputroniku kosztowała 50zł mniej. Wziąłem bez zastanowienia, a na dodatek się mile zaskoczyłem. Obudowę zamówiłem w środę o 16, i pojechałem po głośniki do sklepu internetowego z mojego miasta. Wróciłem około 18 i obudowa była już wysłana, następnego dnia była u mnie. Zaskoczyłem się, że jeden z większych sklepów tak szybko wysłał towar, gdyż z równie wielkiego sklepu (pominę nazwę Agito) paczka została wysłana po 5 dniach, a doszła do mnie równy tydzień po zamówieniu.

 

Ktoś w tym temacie, podał zdjęcie do noxa i napisał, że ładna i wszystko się weń zmieści. Jeśli ktoś zechce, mogę zrobić mini recenzję obudowy, gdyż chyba dość dokładnie udokumentowałem składanie htpc. Może komuś to się przyda.

No to rób :P.Ja chętnie zobacze recke.Inni pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rób :P.Ja chętnie zobacze recke.Inni pewnie też.

Tak więc recenzję czas zacząć. Będzie ona dotyczyła obudowy APLUS GL-3, o tym jak wpadłem na pomysł zakupienia tej budy dwa posty wyżej.

 

Otóż dostałem rano przesyłkę. Paczkę zamówiłem w komputroniku tak więc przyjechała DHL-em. Pudło było poobijane, więc oczywiście z kurierem sprawdziliśmy co i jak. Na szczęście styropian dobrze chronił obudowę i nic się jej nie stało. Oczywiście do tego jeszcze drugi element paczki czyli acutake zapakowany w pudełko z windowsa home edition, ale tam nie było co sprawdzać. Tak więc otwieramy:

 

Pudło pominę, gdyż jest ze zwykłego kartony, a na nim zły rysunek budy, ale o tym może później. Oczywiście wszystkie napisy po niemiecku :)

 

post-161243-1219745980_thumb.jpg

 

Jak widać naszym oczom ukazała się piękna, czarna obudowa od której wszystko się odbija, do tego piękny przedni panel zrobiony z ładnie wyszlifowanego metalu naprawdę robi wrażenie.

 

Żeby pokazać jakość polerowania obudowy (szkoda, że podstawka sonic towera taka nie jest :rolleyes: )

 

post-161243-1219746276_thumb.jpg

 

Mamy już minus czarnego koloru, kilka minut i ile krzu. Doskonale o tym wiem posiadając monitor samsunga (czarny) i obudowę TT soprano black piano.

 

 

Tak więc idąc dalej otwieramy obudowę i co w środku?

 

post-161243-1219746428_thumb.jpg

 

Wszystko czyli nic. Do dyspozycji Aplus dał nam dwa komplety nóżek (małe i duże, tylko po co 2?), dwa zestawy szyn mocujących napędy 5,25, kołki do przykręcenia płyty głównej, dwa wentylatory 80 puszczone na 5V. Dość trochę nieprzydatnych śrubek. Oraz brzęczyk, czyli to co nam uprzykrza życie pikając o błędach. Do zamontowania w "dowolnym" miejscu obudowy, gdyż producent nie przewidział miejsca dla niego. Napisałem dowolne z lekką ironią, zdjęcie to wyjaśnia:

 

post-161243-1219746863_thumb.jpg

 

Oczywiście jak już jesteśmy "pro" bo tylko tacy składają HTPC, to instrukcja nam nie potrzebna (tak stwierdził producent).

 

 

Tutaj ciekawe porównanie obudów. Ta druga to komputer, który akurat miałem okazję naprawiać. Jakaś malutka obudowa Qolteca.

 

post-161243-1219747234_thumb.jpg

 

Oraz pewien ciekawy patent, jak zoptymalizować ilość śrubek potrzebną do wkręcenia 2 x 80mm? Odpowiedź:

 

post-161243-1219747335_thumb.jpg

 

Teraz czas zdjąć przedni panel, by włożyć napęd oraz fortrona.

 

post-161243-1219747461_thumb.jpg

 

Wbrew pozorom nie taki lekki ten panel, to dobrze świadczy, teraz przedstawiamy zawodników. Od lewej: Miejsce na zasilacz, miejsce na napędy 5,25 (jedno zaślepione) pod spodem miejscówka dla 3,25, i w końcu po prawej mamy miejsce na dysk, który umiejscawiamy w obudowie pionowo. Na tym zdjęciu tego nie widać, ale Aplus na kable z przedniego panelu (audio, usb, firewire) daje pierścień przeciwzakłóceniowy (przynajmniej tak wygląda). Plus dla Aplusa? Bo nie wiem czy konieczny.

 

Tutaj mamy otwierany bok obudowy, dobre dla zasilaczy, które mają 80 z tyłu.

 

post-161243-1219747842_thumb.jpg

 

Można go zamknąć i raczej tego nie widać.

 

Kolejna ciekawa rzecz związania z zasilaczem. Od spodu widniał pewien plastik, który irytował mnie swą obecnością. Byłem ciekaw po co on jest.

 

post-161243-1219747964_thumb.jpg

 

Jak się okazało zasilacz wydmuciach!ąc powietrze z tyłu kieruje je ku dołowi obudowy, a ten plastik powoduje, że powietrze nie wchodzi do obudowy lecz ucieka dołem. Naprawdę działa, gdyż czuć, że stamtąd uchodzi powietrze.

 

Już zasilacz oraz napęd zamontowane. Teraz pora na dysk, który przemierzył 3 komputery, by zebrać potrzebne dane, aż w końcu trafił na swoje miejsce, prawie na swoje, gdyż z początku chciałem go włożyć w miejsce 3,5' lecz niestety fortron posiadał wtyczkę sata zagiętą w dół, a poza tym kabel sata haczył z wtyczką 24pin.

 

post-161243-1219748134_thumb.jpg

 

post-161243-1219748365_thumb.jpg

 

Widać nie tu jego miejsce. Co odbiło się w niewielkim stopniu na hałasie. Choć to i tak bardzo cichy dysk. Choć samsung HD322HJ z tej samej serii w poziomie jest cichszy.

 

Dopiero w poniedziałek skończyłem składanie, gdyż doszedł procesor i ram, na który czekałem tydzień (jak pisałem 2 posty wyżej).

 

post-161243-1219748716_thumb.jpg

 

 

A tutaj przedstawione tymczasowe centrum zarządzania kryzysowego.

 

post-161243-1219749071_thumb.jpg

 

post-161243-1219749112_thumb.jpg

 

Tutaj widok z przodu. Fotka strzelona teraz, gdyby ktoś chciał wiedzieć, jak ukryte jest 3,5 oraz jakie są wejścia na przednim panelu.

 

post-161243-1219749380_thumb.jpg

 

No i ten przycisk podświetlany na niebiesko tylko podkreśla piękno obudowy.

 

 

A oto bohaterowie, z tych części złożyłem 2 komputery. Htpc oraz taki drugi średni do wszystkiego (na zdjęciu bez ramu) :

 

post-161243-1219749472_thumb.jpg

 

post-161243-1219749584_thumb.jpg

 

No i to chyba tyle. Dzięki za przeczytanie, jeśli ktokolwiek przeczytał. Konstruktywne opinie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ogir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamkniesz budę to ten fortron się udusi, bo akurat wentylator wypada na górne skrzydło. :)

Ja wstrzymałem się z htpc do czasu wyjścia 2rdzeniowego atoma, bo może coś z niego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamkniesz budę to ten fortron się udusi, bo akurat wentylator wypada na górne skrzydło. :)

Ja wstrzymałem się z htpc do czasu wyjścia 2rdzeniowego atoma, bo może coś z niego będzie.

Dziwne, bo według mnie pasuje jak ulał i bez problemu ciągnie powietrze. Otwór ma 12cm i odcina może kilka milimetrów łopatki (2 lub 3) w skrajnych punktach (ponieważ zasiłka ucieka troszkę w bok), tak normalnie widać cały wentyl. I tak niedługo zmieniam go na acutake, gdyż ciut popiskuje wentylator. Swoją drogą spróbuje niedługo pasywnie puścić procesor. Zapomniałem dodać, że z boku (na linii z chłodzeniem procesora) są miejsca na 120cm wentylatory. Więc się zobaczy. Ja tam zrezygnowałem z atoma, głównie ze względu na grafikę. Dokupuję niedługo X800 z VIVO, najlepiej all in wonder, tak więc bym miał wszystko czego tylko dusza zapragnie. A atom nie miał by wyjścia PCI-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...