Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Tez niebawem bede bodowal HTPC, lub powiedzmy cos w tym stylu na platformie PC. Obudowa to Lain Li PC-V350, E6320, 2gb ram, mobo ASUS mATX, nie pamietem w tej chwili modemu, takie male cos z wifi, pilotem i innymi "bajerami". Platforma oczywiscie bedzie zwodowana :)

 

Zreszta tak przegladajac wasze rozwazania to nie lepiej kupic po prostu maca mini na Core Solo albo nawet Duo? Male, fajne, mozna za nieglupie pieniadze dostac na allegro takiego na intelu coby winde postawic, oczywiscie jesli ktos sie uprze instalowac gorszy system na takim fajnym kompie :)... sam uzywam miniaka na G4 1,42 i jestem bardzo z niego zadowolony, jedynie co w moim maczku by sie zdalo wymienic to HDD, bo z to jeszcze ze starej serii niestety...

 

@Raptor - widze ze zwinoles mi obudowe z allegro :) tez sie czailem na nia, oczywiscie zapomnialem o aukcji... Ostatnio dostalem kilka fajnych plytek Advantecha na uITX bodajrze (mniejsze sporo od VIA), na roznych prockach, od centrino 1,1 przez Eden po jakies celerony mobilne 1,4... musze je poodpalac i zobaczyc co by tu z tego wykabinowac, bardzo fajna mala platforma mozna by ba tym zrobic, tylko potrzebowal bym do tego jakiejs naprawde malutkiej obudowy, wielkosciowo przypominajacej maca mini, moze mniejszej jak by sie dalo.

Jakies propozycje w razsadnej cenie?

 

Ewentualnie kusi mnie wykorzystanie juz leciwel plytki pod 479, niestety w ATX i max fsb kolo 400, tez zastanawiam sie nad jakas jak najmniejsza obudowa na to, ale chyba odpuszcze sobie... powiedzmy ze wydajnosc taka sobie, na razie mam w niej celka mobilnego 1,4 jak uda sie dothana na FSB 400 dorwac w niezlej cenie to moze i z tym bym cos podzialal:)

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor - widze ze zwinoles mi obudowe z allegro :) tez sie czailem na nia, oczywiscie zapomnialem o aukcji...

dobrze że zapomniałes - przynajmniej w niezłej cenie kupiłem :P

 

 

Jak tam się mają wasze HTPC?

U mnie na dzisiaj wygląda to tak:

Obudowa - Nexus Psile 10A - jest

Zasilacz - 150w - jest

Mobo - Intel DG45FC - jest

Procek - E8500 - ma być jutro

Ram - 2x 2GB Mushkin XP 1000CL5 - jest

Dysk - Samsung F1 1TB - jutro

Przejściówka do DVD - jak poczta przyśle

Kable TOSlink - jw

 

nie zwróciłem uwagi i w psile miałem napę na ATA a moje mobo ma tylko SATA :| na szczęście dzisiaj zauważyłem i zamówiłem przejściówkę slim cd<>sata z alledrogo. Jutro w planach postawienie systemu, sprawdzenie jak działa DVI/HDMI z monitorem i telewizorem a potem jak dojdzie przejściówka złożenie wszystkiego do kupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurent atoma - athlon 2000+ też nie jest taki super. Cytat z testu:

In spite of the hardware acceleration of the on-board ATI Radeon HD 3200, Blu-rayhttp://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc playback is far from possible. Almost 100% decoding is done by the graphics chip, but the video stream coming from the Blu-ray disk has to be decrypted. Here the Athlon 64 2000+ is in way over its head—it is not possible to use it as a Blu-ray player.

 

Czyli nawet integra 780g nie dała rady. Konieczne jest x2. Tak naprawdę w chwili obecnej pod AMD jest platforma z HD3200 mini-ITX ale nie ma energooszczędnego procka x2. Dopiero taki zestaw da radę z materiałem HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurent atoma - athlon 2000+ też nie jest taki super. Cytat z testu:

In spite of the hardware acceleration of the on-board ATI Radeon HD 3200, Blu-rayhttp://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc playback is far from possible. Almost 100% decoding is done by the graphics chip, but the video stream coming from the Blu-ray disk has to be decrypted. Here the Athlon 64 2000+ is in way over its head—it is not possible to use it as a Blu-ray player.

 

Czyli nawet integra 780g nie dała rady. Konieczne jest x2. Tak naprawdę w chwili obecnej pod AMD jest platforma z HD3200 mini-ITX ale nie ma energooszczędnego procka x2. Dopiero taki zestaw da radę z materiałem HD.

2000+ jest za wolny do odtwarzania z Blu-ray ale z HDD wystarcza.

Zamiast 2000+ można włożyć x2 4x50E 45 W do Blu-ray.

Jeśli obniżymy taktowanie do 1GHz to będzie około 25W pod obciążeniem.

Przy obniżonym mnożniku na stałe można obniżyć jeszcze napięcie

i wyjdzie około 15W CPU pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że jest róznica pomiedzy odwarzaniem z Blue-ray a HDD. Z czego to wynika?

 

Zastanawiam się jak poradziłby sobie Pentium-M @2.0ghz + HD3450 z materiałem HD? Testów w sieci z jednym rdzeniem jak na lekarstwo.

Na forum HDTV widziałem test, jaki procesor jest potrzebny by odtworzyć film HD. Nie wiem czy mogę podać link tak więc podam tylko zbiór niepotrzebnych nikomu literek.

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9330&st=0&start=0

Oczywiście trzeba się zarejstrować, ale właśnie tam jest ciekawy teścik, jak się ma płynność do taktowania.

 

 

Swoją drogą poruszyliście temat chłodnego procesora. Właśnie mam amd x2 z 45W ciepła w swoim HTPC, i podkręciłem go z 1,9GHz na 2,5GHz. Wiatraczek nie zwiększył obrotów, a temperatura nie przekracza 50 stopni. Oczywiście to nie max tego procka i płyty, ale i tak wracam do stockowych ustawień, bo po co mi takie częstotliwości. Spróbuje jeszcze go skręcić, ale to może jak poczytam co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor - dobrze ze ja wzioles, przynajmniej zlozysz jakis fajny sprzecik i zademonstrujesz mam nadzieje :) U mnie pewnie pare miesiecy by sie pokurzyla zanim bym sie za to wziol...

 

Jak dobrze pojdzie moje Lainli PC-V350 dojdzie niebawem, nie jest to niestety tak male jak bym chcial, ale postaram sie tez cos na tym uruchomic i pokazac niebawem, nie bedzie to wprawdzie E8xxx tylko stare dobre E6320, ale za to WC postaram sie w ta bude wpakowac. Jeszcze tylko pozostala kwestia rozwiazania kilku spraw, glownie napedu, jako ze zastanawiam sie na doinwestowanie w cos juz w kierunku HD, choc jak na raize pewnie zamontuje zwykle DVD-RW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę co złożyłem ;)

 

Otóż wcześniej komp wyglądał tak

 

Wraz z wymianą części postanowiłem zmienić również obudowę, bo tamtej własnoręcznie wykonanej miałem już dosyć (chociaż swój urok miała).

 

Jako, że prawie wszystkie obudowy są drogie to postanowiłem się przyczaić na jakąś licytację na allegro. I tak udało mi się wyhaczyć z madtecha w dobrej cenie taki wynalazek:

 

Cooler Master ATC-630-B21 Black 200W

 

Tutaj można sobie poczytać więcej o niej.

 

Buda bardzo fajna, nierzucająca się zbytnio w oczy, tylko paluchy i kurz strasznie na niej widać ;) Wymiary i waga:

 

- Wysokość: 110 mm

- Szerokość: 350 mm

- Głębokość: 410 mm

- Waga: 4.40 kg

 

Do tego jeszcze dołączony mały zasilacz 200W który spokojnie klocki HTPC uciągnie. Ma jedną wadę, mianowicie wentyl w PSU jest strasznie głośny, chciałem wczoraj wymienić na Papsta ale tam jest gruby na 15mm a wszystkie inne są na 25mm :(. Może obroty mu zmniejszę kiedyś...

 

Bebechy w kompie to:

 

-Phenom X3 8450 2.1GHz (lepszy niż Athlon, a niewiele droższy, no i co 3 rdzenie to nie 2 ;) )

-Znany i lubiany przez wszystkich Gigabyte S2H z integrą HD3200

-dysk Samsung 250GB

-4GB RAMu Kingston @800MHz

-DVDRW

-Tuner Winfast Expert

-Karta WIFI Pentagram

-zasilacz oczywiście wbudowany ;)

 

FOTKI:

 

Dołączona grafika

 

Z boku jest Papst wiejący do środka...

 

Dołączona grafika

 

Cooler to Arctic Cooling Freezer 64 LP, procek w idle ma ~30 stopni, bardzo dobrze tutaj pasuje, wieje w poziomie i bierze powietrze z Papsta, polecam wszystkim...

 

Dołączona grafika

 

Tuner, sieciówka, trochę ciasno :P

 

Dołączona grafika

 

Napęd i front panel...

 

Dołączona grafika

 

Porównanie wysokości freezera i Papsta 8cmx8cm...

 

Dołączona grafika

 

Dysk twardy montowany na "plecach"...

 

Dołączona grafika

 

Zasilacz 200W...

 

Dołączona grafika

 

Widok z lotu ptaka...

 

Dołączona grafika

 

Tył budy...

 

Dołączona grafika

 

"Skorupa" obudowy...

 

Dołączona grafika

 

Buda w całej okazałości...

 

Dołączona grafika

 

Prawy bok i miejsce na wentylator...

 

Dołączona grafika

 

Lewy bok...

 

To by było na tyle, wszelkie komentarze mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor - dobrze ze ja wzioles, przynajmniej zlozysz jakis fajny sprzecik i zademonstrujesz mam nadzieje :) U mnie pewnie pare miesiecy by sie pokurzyla zanim bym sie za to wziol...

w sumie prawie wszystko już mam - teraz tylko brakuje mi przejściówki slim cd <>sata, kabli toslink i przedłużki HDMI :) na pewno wrzuce jakąś foto relacje z montażu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ma jedną wadę, mianowicie wentyl w PSU jest strasznie głośny, chciałem wczoraj wymienić na Papsta ale tam jest gruby na 15mm a wszystkie inne są na 25mm :(. Może obroty mu zmniejszę kiedyś...

...

Można kupić wiatraczki o takiej grubości przykładowo:

(ale nie wiem czy będzie pasował bez przeróbek)

http://www.allegro.pl/item422798602_zalman...ozg_zm_mc1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczy sie remont to przy okazji czyszczenia kompa moge porobic fotki Tacensa Theca i jak to wszystko tam wyglada.

 

Powiem wam, ze tak naprawde wszystkie te HTCP to jest jedno i to samo. Przypatrzcie sie jaka jest budowa srodka w tych zwyklych i double deckerach. Wszystko to samo tylko, ze plastik inny. Z double deckerow najbardziej sie oplaca Tacensa bo przynajmniej mamy wentyle juz w zestawie. Wszystkie te Aerocole, Aplusy to ta sama konstrukcja.

 

W double deckerach najbardziej kuleje obieg powietrza. Niby na dole jest jedna 120mm wciagajaca i 2x80mm wyciagajace, ale to nie wystarcza. Procek na boxie ma ok 40*C, chipset 35*C, grafa 52*C. Zasilacz i wiatrak na boxie nie bardzo maja brac skad zimne powietrze bo biora je z drugiego pietra, a tam jedna 80mm nie daje rady z odprowadzaniem tego, a jest tam zasilacz, dysk i naped. Jest jeszcze miejsce na jedna 60mm, ale nie wiem czy cos by to dalo.

 

Niedlugo planuje zrobic fanswapa na Arctic Cooling AF12025 ze wzgledu na lozysko i nawet niezly przewiew, kupic to 60mm Acutake i chyba bede zmuszony na Shurikena, bo obawiam sie, ze Alpaya nie wejdzie, a Ninja Mini teoretycznie powinna wchodzic bo ma 11,5cm, ale nie bardzo chcialbym ryzykowac. Po za tym Ninja juz troche drozsza, ale za to ma lepsza budowe bo zasysa sobie zimne powietrze od przodu, a Shuriken znowu z gory by ciagnal.

 

Co sadzicie o tych chlodzeniach?

 

wozag, co ty masz za chlodzenie CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozag, co ty masz za chlodzenie CPU?

Czytaj dokładnie :wink: napisałem. Też myślałem na shurikenem, ale a) jest drogi b) lepiej jak ciągnie powietrze bokiem. Polecam to co mam, w tej cenie ~30zł nie ma nic lepszego do małych obudów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie. :) Ale jego budowa i tak mnie nie ratuje bo musi ciagnac powietrze z przodu (wiatrak musi byc nad RAMem), a tak to sie zagotuje, bo odrazu jest blacha. Najchetniej sprawdzilbym Ninje Mini albo Alpaye czy wchodza, ale nie bede wydawal 100zl tylko po to zeby sprawdzic...

 

Jakich rozmiarow sa wentyle na tym Arcticu? Daloby tam rade wstawic 80mm?

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Co sadzicie o tych chlodzeniach?

...

Pytanie tylko po co wymieniać chłodzenie CPU (może lepiej obudowę)

Czytając o kłopotach z chłodzeniem wnętrza tych miniaturek jedyne

co przychodzi do głowy to duża obudowa do Htpc jeśli mamy dość miejsca.

Tu jest ciekawe porównanie płyt z odpowiednią integrą :

http://www.silentpcreview.com/article855-page5.html

Wygląda na to że do komfortowego odtwarzania filmów z Blue-ray

wystarczy X2 @ 1.5GHz , system w idle może pobierać wtedy zaledwie 34W

a przy odtwarzaniu filmów do 50W.

Gigabyte GA-MA78GM-S2H wygląda nieciekawie jeśli chodzi o pobór prądu

przy wyłączonym komputerze i przy dużym obciążeniu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.silentpcreview.com/article855-page5.html

Wygląda na to że do komfortowego odtwarzania filmów z Blue-ray

wystarczy X2 @ 1.5GHz , system w idle może pobierać wtedy zaledwie 34W

a przy odtwarzaniu filmów do 50W.

Gigabyte GA-MA78GM-S2H wygląda nieciekawie jeśli chodzi o pobór prądu

przy wyłączonym komputerze i przy dużym obciążeniu systemu.

Przeczytałem na silentpcreview test integry 8300 i 780G i wychodzi na to, że 8300 jest lepsze. Przede wszystkim niższe zużycie prądu, a dodatkowo przeczytajcie podsumowanie do setupu z x2@1.5ghz i 780g

When the CPU speed was dropped to 1.5Ghz, our test setup [b]could no longer play the two most challenging VC1 clips in our test suite[/b]. Accompanied by high CPU usage, the audio in the Flight Simulator video began to clip, and skipping was evident during the Drag Race clip. [b]The M3N78 Pro had no problems with our test suite at 1.5Ghz[/b]. Underclocked, the M3N78 Pro was much closer to the M3A78 Pro's load power consumption, indicating once again that the M3N78 is "greener" at lighter load.

Czyli wychodzi na to, że do htpc lepiej jednak zaopatrzyć się w integrę nvidii.

 

Prześledziłem ostatnio rynek itx i oto moje spostrzeżenia.

Intel będzie miał niedługo dobry procek czyli dwurdzeniowego atoma. Ale płyty, które oferuje to jakieś nieporozumienie – prądożerne i bez pciex16. Czyli można odpuścić.

Natomiast amd ma niezłe mobo na 780g ale za chore 200euro. Jest jeszcze dostępne na chipsecie nvidii za „rozsądne” pieniądze ale bez pciex16. Poza tym enegrooszczędny procek 2000+ to tylko x1 i wychodzi na to, że z blueray sobie nie radzi. Można w ostateczności ratować się x2 z obniżonym taktowaniem i napięciem.

Obudowy: tutaj jest trochę lepiej. Ciekawa jest Psile i HFX micro. Ceny niestety nie są już tak ciekawe ;)

IMO gdybym miał teraz zbudować naprawdę mały i cichy komputer to kupiłbym:

- shuttle SN78SH7 (buda, płyta, psu i chłodzenie) - ~700pln

- zmieniłbym psu na PC62 – pasywne 200w - ~350pln

- prcek x2 4050e @1.5ghz – 170pln

- 2x1gb – 130pln

- HDD 2.5 320g + SQD – 450pln

- nagrywarka – 70pln

Wychodzi razem 1870pln. Trochę dużo. Na + , że mamy wolne PCI i PCIex16 i tylko jeden wentyl 92mm (jak wymienimy chłodzenie chipsetu).

 

Ja chyba zostanę przy moim kompie. Kupię jakąś grafę i obniżę maksymalnie taktowanie i napięcie procka.

 

EDIT

Znalazłem fajne zestawienie TDP chipsetów intela

http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?t=35078

MCH: (Note: Idle Power is based on a typical part in system booted to Windows OS with no background applications running.) X48: 26.5 W, 12.3 W idle, with 333 MHz FSB P45: 22 W, 9 W idle, with 333 MHz FSB G45: 24 W, 9 W idle, with 333 MHz FSB P43: 22 W, 9 W idle, with 333 MHz FSB G43: 24 W, 9 W idle, with 333 MHz FSB X38: 26.5 W, 12.3 W idle, with 333 MHz FSB P35: 16 W, 5.9 W idle, with 333 MHz FSB G35: 28 W, 11 W idle, with 333 MHz FSB G33: 14.5 W, 5.75 W, with 333 MHz FSB P31: 15.5 W, 7.6 W idle, with 266 MHz FSB G31: 15.5 W, 7.4 W idle, with 266 MHz FSB G965: 28 W, 13 W idle Q963: 28 W, 13 W idle Q965: 28 W, 11 W idle P965: 19 W, 10 W idle 975X: 13.5 W 955X: 13.5 W 945G: 22.2 W 945GZ: 22.2 W 945P: 15.2 W 945PL: 15.2 W 925XE: 13.3 W 925X: 12.3 W 915G: 16.3 W 915GV: 16.3 W 915GL: 16.3 W 910GL: 16.3 W 875P: 10.1 W 865G: 12.9 W 865GV: 12.6 W 865PE: 11.3 W 865P: 10.3 W 845GE: 6.3 W 845PE: 5.6 W ICH: ICH10: 4.5 W ICH9: 4.0 W ICH8: 4.1 W ICH7: 3.3 W ICH6: 3.8 W ICH5: 2.4 W ICH4: 2.2 W

 

Czyli płytka pod atoma powinna być zrobiona przynajmniej na G33 (tak jak moja DS2R :))

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czyli płytka pod atoma powinna być zrobiona przynajmniej na G33 (tak jak moja DS2R :))

Dane pochadzą z PDF Intela ale nie uwzględniają różnych rev. i

technologii wykonania (przykładowo X48) oraz mobilnych elementów.

Jeśli zintegrowana grafika do filmów to najoszczędniejszy będzie GM45 lub GS45 z TDP TDP 12W/8W.

Z oddzielną kartą graficzną PM45 z TDP 7W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wrzuce coś od siebie ;)

 

post-597-1220014486_thumb.png

 

miałem gdzies jeszcze jedną tabelke ale nie mogę znaleść :|

 

Jeśli zintegrowana grafika do filmów to najoszczędniejszy będzie GM45 lub GS45 z TDP TDP 12W/8W.

Z oddzielną kartą graficzną PM45 z TDP 7W.

będzie jedna płytka msi MS-9818 na GM45

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ale sądząc po wyposażeniu to cena 800-900zł jak nic + do tego trzeba mobile proce

P8400 (2.26GHz TDP 25W), T9600 (2.8G TDP 35W), X9100 (Core 2 Extreme 3.1G TDP 44W), l Quad Core 2 Extreme QX9300 (2.53GHz TDP 44W).

Natomiast amd ma niezłe mobo na 780g ale za chore 200euro. Jest jeszcze dostępne na chipsecie nvidii za „rozsądne” pieniądze ale bez pciex16.

prawie kupiłem to mobo na 780G - ale ma jedną wade dla mnie - slot pracuje w trybie 4x więc i tak nic wydajnego 3D bym nie złożył :(, a jak miałem brać to drugie za 475zł to wolałem kupić DG45FC na LGA pod C2D - wyszło w tej samej cenie i wydajniejsze ;)

 

edit

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

pierwsze testy sieci:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor

 

Kilka pytań

- Jakie temp chipsetu bo nie widzę (czy jest bardzo gorący radiator)?

- bios - czy można undervoltować?

 

Płyta ma pciex1 , ciekawe czy można tam włożyć zwykłą kartę x16.

 

BTW Zestawik super.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

będzie jedna płytka msi MS-9818 na GM45

...

ale sądząc po wyposażeniu to cena 800-900zł jak nic + do tego trzeba mobile proce

P8400 (2.26GHz TDP 25W), T9600 (2.8G TDP 35W), X9100 (Core 2 Extreme 3.1G TDP 44W), l Quad Core 2 Extreme QX9300 (2.53GHz TDP 44W).

W takiej cenie nie będzie to zbyt konkurencyjne do gotowego komputerka.

HP wyprodukował ciekawy komputerek Media Center / HTPC na podzespołach

mobilnych z monitorem 22" gratis w zestawie :) i bardzo ciekawie wyposażony,

zwłaszcza obudowa jest mało kłopotliwa pod względem lokalizacji :)

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16883107702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś małej obudowy matx,powiedział bym nawet bardzo małej.Czegoś firmowego,nie jakieś tracery itp.Czy znajde coś mniejszego od Shuttle itp?

tylko to przychodzi mi do głowy

3087701[/snapback]

nic nie ma :(

szkoda

 

 

PS mnie ostatnio chodzi po głowie ta buda

Dołączona grafika

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za model?S10v,S14v czy S16v?Fajnie wygląda ale cena spora:/

s10v

Cena niestety... najniższa jaką widziałem ~1000zł :mur:

Ale jakośc rewelacja, cała z aluminium 5mm.

Już pomyślałem, że można kupić jakąś pasywną zasiłkę 150/200W (np. shuttle PC62 lub jakąś inną tego typu) i w miejsce po wylocie włożyć pod kątem wentyl 92mm. Mógłby wyjść całkiem cichy komp, oczywiście jeżeli pobawimy się trochę z obniżaniem napięć.

Tutaj link do testu

http://www.techpowerup.com/printreview.php.../Origen_ae/S10V

ale imo czarna fajniejsza

 

Warta uwagi jest jeszcze Omaura TF5

Dołączona grafika

 

plus dokupić drugi segment - taki bajer (ale praktyczny)

 

Edit

Też fajna buda @full pasive

Dołączona grafika

http://www.quietpc.com/pl-en-eur/products/...imetal-caseonly

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,ja mam mobo Foxconna 690v i jedyny problem to to że nie moge obniżać napięć :/ .Mógł bym ja zmienić na Gigabyte na 780g,obniżyć napięcie procka i trochę takowanie.Kupił bym wtedy pasywny zasilacz i jeszcze jakąś fajną budę.To najtańsze rozwiązanie,przejście na Intela drogo wychodzi.No chyba że G31+ jakiś używany e6300 ale ma słaba grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...