Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Czas się przesiąść na nowszy system. :)

Chociaż pod xp nie mam problemu z 24hz, bsplayer u mnie sprawdza się bardzo dobrze, tyle że tylko przez cpu idzie.

 

Też nie miałem problemów z 24 Hz w BsPlayerze, ale tylko na Radeonie. Miałem za to problem z 50/60 Hz gdzie sie dziwne rzeczy działały, dlatego zacząłem szukać czegoś innego. A rozwiązanie problemów z MPC-HC przypadkiem znalazłem, bo na innym forum ktoś pisał o przycinkach w momencie wyświetlania napisów. Wtedy sprawdziłem opcje, odznaczyłem co sie dało i przycinki znikły. W końcu spokojnie moge wszystko oglądać, bo od paru lat zawsze się z czymś męczyłem.

 

Jak nie masz problemów w BsPlayer to na siłe nie masz co zmieniać. System stary, ale jak ci wystarcza to ok. Ja sobie już bym sobie nie mógł wyobrazić powrotu do XP, ale to po 2.5 roku używania Visty. Proc ci wszystko odtworzy, poza VC-1 bo nie ma wielowątkowych dekoderów, ale tego kodeka sie nie stosuje z MKV, co najwyżej przy remuksach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pirez

 

miałem E5200/E7200/Q9400 + zotac 9300-ITX i miało to cholerna wade - grzało się mimo skrecenia proca na minimum - jedynym wyjsciem bylo założenie dodatkowego wentylatora - mimo użycia 12cm noiseblokera i tak było za głośno dla mnie. Po drugie nie widze sensu strzelania do muchy z armaty - mogłbym wrzucić gtx570 do htpc tylko po co ? skoro wystarcza mi atom/celeron/fuzion - jeżeli nie czytałeś tego tematu od początku to miałem juz kilkanascie HTPC w roznych konfigach, z dodatkowymi grafami i bez nich, nawet komp z 4890CF był podpiety pod TV i służył do grania/ogladania. Na dzisiaj ION + atom jest najtańszy i daje sobie rade z dekodowaniem wszystkiego - jak znajde chwile sciagne nieskompresowane bluray i spróbuje puścić na ion, chociaż nie wiem czy widać różnice pomiedzy 30-40GB bluray a mkv 1080 ważącym 8-10GB.

Oczywiście to twoje pieniądze i wydasz je jak chcesz.

 

co do 2óch kompów/lanu - to był przykład.

 

U mnie HTPC ciągnie dane z netu, udostępnia dane i robi za backup dla lapka i stacjonarki, i służy rozrywce. Guzik mnie obchodzi czy ciągnie 5W czy 85W - ważne jest bezglośny (ssd, dysk na download 2.5" 5400, dyski magazynu 7200 w sleep używane jedynie gdy coś sciągam/wysyłam na HTPC)

 

właśnie dlatego tego nie rozumiem. z jednej strony koniecznie koniecznie musicie kupić płytę mini-itx , a z drugiej do takiego komputera ładujecie kilka dysków 3,5" , napęd 5,25" itd. a na koniec wrzucacie wszystko do obudowy "box" , tylko bardziej rozsądni starają się zrobić z tego nettop.

 

ja na przykład nauczony doświadczeniem wiem że E5200 puszczony w biosie na prędkości "1 z 10" jest generalnie niesłyszalny. nie każe ci wkłądać gtx570 - bo po co ? między HDx990 a x450 różnicy przy dekodowaniu nie ma, często mają identyczną jednostkę do filmów, problem polega na tym że taki ion ma ją tak okrojoną że na Blu-ray nie starcza. Prawda jest taka że najwięcej pobieranie zasilacz w takich zestawach , i jest dużym kosztem kupienie zasilacza atx o wielkości ładowarki do nootebooka. Niestety jednak jest smutną prawdą że notebook zamknięty jest bardziej kompaktowy , czesto cichszy i oferujący dużo większą moc niż atom.

 

zdaje sobie sprawę że największym problemem jest hałas, a warunki nie pozwalają na podłaczenie wszystkiego 20 metrowymi kablami w innym pomieszczeniu. Mam wrażenie że problemem jest tu co innego - chcielibyście mieć kolejny element do postawienia pod telewizorem.

 

piszę o Blu-ray i DVD świadomie, sorry ale nie ma innych "nośników" . .mkv ma jedną ogromną zasadniczą wadę - że jest upierdliwy jak diabli, obecnie jego jedynym miejscem występowania są terabajtowe dyski twarde, a rozprowadza się przez internet - bez napisów ( tak każdy internauta zna angielski a francuskich filmów nie ogląda bo jest jeszcze pogniewany za rok 39' ). Niestety ale blu-ray jest lepszy bo ktoś go dystrybuje i wydaje napisy. Moje doświadczenie uczy że nie ma nic, nic gorszego niż szukanie/dopasowywanie już zrobionych przecież napisów do filmu .mkv a potem wyłączenie filmu po 5 minutach bo jest jednak kretyński mimo 8/10 w imbd...

 

dla śmieszności powiem wam coś innego - dekoder N+ (tzw z dyskiem) mimo że jest głośny wolałbym bardziej, mimo wszystko mieć bardziej , mimo wszystko oglądanie bez reklam praktycznie zawsze, jest nie do przecenienia - choć wiadomo że w TV filmu dobrego nie obejrzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę o Blu-ray i DVD świadomie, sorry ale nie ma innych "nośników" . .mkv ma jedną ogromną zasadniczą wadę - że jest upierdliwy jak diabli, obecnie jego jedynym miejscem występowania są terabajtowe dyski twarde, a rozprowadza się przez internet - bez napisów ( tak każdy internauta zna angielski a francuskich filmów nie ogląda bo jest jeszcze pogniewany za rok 39' ). Niestety ale blu-ray jest lepszy bo ktoś go dystrybuje i wydaje napisy. Moje doświadczenie uczy że nie ma nic, nic gorszego niż szukanie/dopasowywanie już zrobionych przecież napisów do filmu .mkv a potem wyłączenie filmu po 5 minutach bo jest jednak kretyński mimo 8/10 w imbd...

.mkv jest bardziej upierdliwe? Naciskam Play na pilocie i ogladam film. A w DVD/BD? Wkladam plyte, ogladam ostrzezenie, ze jak pozycze plyte koledze to jestem jeb...ym zlodziejem, potem kolejne, potem ew. reklame, potem wreszcie laskawie wczyta sie jakies debilne menu nie sluzace do niczego i wreszcie laskawie dane mi mi bedzie wlaczyc film. 20 minut w plecy. Fuck that. BD na polke, .mkv do ogladania.

Klienta torrentow mam zainstalowanego na HTPC, obslugiwanego zdalnie przez www (wiec nie musze wylaczac XBMC), filmy laduja od razu w odpowiednim katalogu i sa automatycznie indeksowane (przy okazji z netu sciagany jest fanart, opis, info o aktorach itp.). Z poziomu XBMC mam wtyczke, ktora pokazuje mi wszystkie dostepne wersje napisow z opensubtitles.info i napiprojektu, wiec nie musze nigdzie szukac. Wybieram i samo sie sciaga. Do HTPC mam podlaczonego tylko pilota, ktorym przy okazji wylaczam telewizor.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę o Blu-ray i DVD świadomie, sorry ale nie ma innych "nośników" . .mkv ma jedną ogromną zasadniczą wadę - że jest upierdliwy jak diabli, obecnie jego jedynym miejscem występowania są terabajtowe dyski twarde, a rozprowadza się przez internet - bez napisów ( tak każdy internauta zna angielski a francuskich filmów nie ogląda bo jest jeszcze pogniewany za rok 39' ). Niestety ale blu-ray jest lepszy bo ktoś go dystrybuje i wydaje napisy. Moje doświadczenie uczy że nie ma nic, nic gorszego niż szukanie/dopasowywanie już zrobionych przecież napisów do filmu .mkv a potem wyłączenie filmu po 5 minutach bo jest jednak kretyński mimo 8/10 w imbd...

 

dla śmieszności powiem wam coś innego - dekoder N+ (tzw z dyskiem) mimo że jest głośny wolałbym bardziej, mimo wszystko mieć bardziej , mimo wszystko oglądanie bez reklam praktycznie zawsze, jest nie do przecenienia - choć wiadomo że w TV filmu dobrego nie obejrzysz.

 

 

widze zektos zatrzymal sie z mkv na poziomie gdy krolowaly divx z serii 3 albo siedzi na jakis dziwnych stronkach

 

obecnie wiekszosc MKV jest wydawana z multiaudio ( org DTS + AC3 PL ) i spakowanymi plikami SUP ... ( przynajmniej ja tak robie moj drogi )

do tego dodajmy kolego ze napisy Ci sie rozjerzdzaja poniewaz prawdopodobnie uzywasz zlego playera , np slawetny bug w Subedicie ktory ustawia dla MKV 25 FPs itd itd

 

Kolego pewnie nei czytales tego tematu : Odtwarzacz HD za male pieniadze ;-) - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

niestety nie mam pod reka zadnego IONa ale jestem w stanie dac glowe ze spokojnie poradzi sobie z Blu-rayem w kazdej pozycji a Twoja teoria odnosnie poobcinanych jednostek dekodujacych jest poprostu mega smieszna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi:

1.aha, no to jeśli 25% to okay, to już fajnie , po prostu ja czytałem recki ION jak wyszedł - tam na "innym" portalu próbowałi odpalić Blu-ray porządniejszy , batmana i naprawdę mocno klatkowało

 

2.ja jestem na prywatnym trackerze - muszę niestety uploadować też , więc muszę mieć tych dysków więcej i nie w sleep'ie

 

3. skoro tak zachwalasz XBMC to może sprawdzę rzeczywiście ten program, i kupie pilota - skoro rzeczywiście nie ma z tym żadnych problemów.

 

@wunat: 1. tak,właśnie jest gigantyczna i pewno ma wentylatory w środku ? dekoder N+ jest 2-3 razy mniejszy a ma hdd i odtwarza też niby w full hd ( jest niewiele większy od nettop ion). Ja bym właśnie chciał coś pasywnego ,

 

2. używam MPC HC , właśnie staram się w subedicie itd nie bawić więc nawet nie edytuje - biorę to co dają napiprojekt - inna sprawa że mam już ze 50 filmów HD do których napisów nie ma :(

 

3.wiadomo że gdy masz płytę to cała ta otoczka będzie - ale kto nie lubi zdejmować folii z pudełka ? :) na necie są specjalne rip'y , z wyciętym menu itd - w domyśle o to mi chodziło. Nie wiem czy jakość jest lepsza teoretycznie miałem batmana w BR i mkv 1080p i z tego co pamiętam to BR był jednak lepszy bo drugi skasowałem ( inna sprawa że projektor mam 720p więc w grę wchodził też bicubic), także różnica raczej jakaś jest. to nie jest taka fajna kompresja jak między WAV a FLAC.

 

3.p.s.IMO możesz pożyczać, to jest kłamstwo to co piszą. jeśli to jest po polsku to gdybyśmy mieli porzadny ktoś powinien się tym wreszciem zając - to jest zwykłe straszenie ludzi paragrafami które nie mają pokrycia. to jest obrzydliwe

 

@pieta(lania):

1. moja teoria śmieszna? sam jesteś śmieszny. skoro o tym pisze to znaczy że czytałem w internecie tu i ówdzie bo ktoś się skarżył że dekodować dekoduje ale nie poprawia krawędzie, nie redukuje szumów, nie poprawia kolorów itd. dlatego przekona mnie to tylko wtedy kiedyś rzetelny zrobi dwa zrzuty i powie - "nie , nie ma różnicy"

 

2.MKV wydawana przez kogo ? to skąd masz takie "luks - edycje" ? rapidshare mnie nie instresuje, ściąganie tam jest niewiele tańsze niż wizyta po BR w saturnie...

 

3. tak, mogę mieć stare nawyki - pierwsze moje prawdziwe htpc kiedy tylko pojawiło się prawdziwe wsparcie dekodowania - 4 lata temu , kupiłem HD2600 i zaraz wymieniłem na hd2400 do budy htpc low-profile. wcześniej żeby oglądać coś w full hd trzeba było kupić pełnoprawnego peceta za grubą kasę więc i tak podłączało się własny deskopt.

 

**********************

a powiedzcie mi skoro tak was wielu - mam wolne E5200 i płyte mATX . Czy są takie obudowy żeby ich grubość nie przekraczała 7cm i miały riser na 1 slot ? myślę że spokojnie mógłbym przykrecić procek o połowę albo wyłączyć jeden rdzeń. pytanie tylko czy da się to zrobić w pełni pasywnie lub typu 1 noiseblocker @500rpm ?

 

a z brazosem ?

wtedy w htpc byłaby tylko płyta + proc + karta pamięci na linuxa i xbmc + napęd optyczny slim ( o ile UVD działa na linuxie już) a jeśli nie to dysk 1,8" albo dorwałbym ssd (tylko wtedy czy na XP wszystko już działa czy też nie ?) a wszystko na zaliczaczu pasywnym (z wejściem 12V czy jak to działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi skoro tak was wielu - mam wolne E5200 i płyte mATX . Czy są takie obudowy żeby ich grubość nie przekraczała 7cm i miały riser na 1 slot ? myślę że spokojnie mógłbym przykrecić procek o połowę albo wyłączyć jeden rdzeń. pytanie tylko czy da się to zrobić w pełni pasywnie lub typu 1 noiseblocker @500rpm ?

 

cos takiego

a z brazosem ?

wtedy w htpc byłaby tylko płyta + proc + karta pamięci na linuxa i xbmc + napęd optyczny slim ( o ile UVD działa na linuxie już) a jeśli nie to dysk 1,8" albo dorwałbym ssd (tylko wtedy czy na XP wszystko już działa czy też nie ?) a wszystko na zaliczaczu pasywnym (z wejściem 12V czy jak to działa)

 

pod linuxem na razie nie zadziala (choc moze w koncu fusion spowoduje ze ktos sie za to wezmie) - ssd + win7 + xbmc i powinno dzialac Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

a na koniec wrzucacie wszystko do obudowy "box"

 

Co to jest obudowa "box"?

 

ja na przykład nauczony doświadczeniem wiem że E5200 puszczony w biosie na prędkości "1 z 10" jest generalnie niesłyszalny.

 

Z doswiadczenia to ja wiem ze wszystkie procesory to generalnie są niesłyszalne...

 

i jest dużym kosztem kupienie zasilacza atx o wielkości ładowarki do nootebooka.

 

Koszt oryginalnego zasilacza do notebooka do najtanszych tez nie nalezy. Szczególnie przy mocniejszej konfiguracji o większym poborze mocy....

 

 

Niestety jednak jest smutną prawdą że notebook zamknięty jest bardziej kompaktowy , czesto cichszy i oferujący dużo większą moc niż atom.

 

Niestety smutną prawdą jest ze procesor Atom jest duzo bardzioej komnpaktowy od notebooka :mur:

Smutną prawdą jest równiez to, ze w kazdym notebooku co chwile zaczyna wyc wentylator, a w konfiguracjach na atomie z reguły wentylatorów w ogóle nie ma. W dodatu komputer w obudowie stojącej jest jednak duzo bardziej kompaktowy niz leżący notebook.

 

 

. .mkv ma jedną ogromną zasadniczą wadę - że jest upierdliwy jak diabli,

 

Straszne...

 

Niestety ale blu-ray jest lepszy bo ktoś go dystrybuje i wydaje napisy.

 

Te cudowne tłumaczenia gdzie tekst napisów często nie ma nic wspólnego z oryginałem...

 

 

Moje doświadczenie uczy że nie ma nic, nic gorszego niż szukanie/dopasowywanie już zrobionych przecież napisów do filmu .mkv a potem wyłączenie filmu po 5 minutach bo jest jednak kretyński mimo 8/10 w imbd...

 

Tylko co mają kretynskie filmy do mkv i napisów? Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi:

1.aha, no to jeśli 25% to okay, to już fajnie , po prostu ja czytałem recki ION jak wyszedł - tam na "innym" portalu próbowałi odpalić Blu-ray porządniejszy , batmana i naprawdę mocno klatkowało

 

2.ja jestem na prywatnym trackerze - muszę niestety uploadować też , więc muszę mieć tych dysków więcej i nie w sleep'ie

 

3. skoro tak zachwalasz XBMC to może sprawdzę rzeczywiście ten program, i kupie pilota - skoro rzeczywiście nie ma z tym żadnych problemów.

 

3.p.s.IMO możesz pożyczać, to jest kłamstwo to co piszą. jeśli to jest po polsku to gdybyśmy mieli porzadny ktoś powinien się tym wreszciem zając - to jest zwykłe straszenie ludzi paragrafami które nie mają pokrycia. to jest obrzydliwe

 

Ad. 1 - cos musieli robic zle; a swoja droga, to nie zabraniamy tutaj linkowac do recenzji na innych portalach, wiec nie musisz sie bawic w "tam na innym" ;)

 

Ad. 2 - Po co wiecej, przeciez uploadujesz sciagnieta kopie? A Deluge ma taka fajna funkcje, ze w zaleznosci od przydzielonej etykiety sam przenosi sciagniety material do odpowiedniego folderu (wszystko definiowane przez uzytkownika, oczywiscie) i sledzi to przesuniecie, tzn. operacja ta nie powoduje przerwania seedowania.

 

Ad. 3 - sciagnij sobie LiveCD i przetestuj, choc od razu uprzedzam, ze w XBMC proba zrobienia czegos niestandardowego konczy sie w grzebaniem w konsoli. Jakies dwie strony temu pisalem o roznicach miedzy XBMC i MediaPortal, polecam zajrzec. A pilota polecam tak czy owak, podstawa w HTPC. ;) Jak kupisz takiego kompatybilnego z microsoftowym, to bedzie dzialal we wszystkich programach (w mniejszym lub wiekszym zakresie).

 

Ad. 3.p.s. - czy ja napisalem, ze sie tym w jakikolwiek sposob przejmuje? ;) Co najwyzej o tyle, ze trace czas na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model - jeśli ktoś jest zwolennikiem desktop HTPC :)

 

 

Niedawno Silverstone wypuścił w miarę niedrogą - 279 zł w Polsce (jak na tą firmę) obudowę typu desktop: Silverstone Milo ML03. W zasadzie wymiarowo: 440 mm (W) x 105 mm (H) x 340 mm (D) to jest taka jak Lian-li PC-C37 (której zdjęcia już zamieszczałem w tym topicu). Można w niej zamontować standardowy zasilacz ATX oraz cztery 80x80 wentylatory.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zły user: twój poziom jest tak niski że nawet nie będę się odnosił do twoich komentarzy

 

@grimlock: tak, bardzo odczuwam chroniczny brak USB w moim htpc ;) , nie no wiadomo lepiej żaby był niż nie był

niestety i tak musiałym tu wrzucić zasilacz - wiadomo 300W , to mnie wentylator jednak zamęczy.

 

@costi: sprawdzę, ale za odrobinę czasu.

 

@raptor: no buda fajna, cena już nie. jest naprawdę drogo.

 

pytanie do Silverstone Milo ML03 - dosyć popularne , pasywny zasilacz do 200zł ? :D albo coś z gold ( na allegro do 600zł)

gdybym kupił taką budę ( mam co prawda bequiet e5-350w ale to może być za mało - chyba zę coś poradzicie.

plusem jest to że nie musiałbym bardzo dopłacać. płytę mATX już mam (dfi jr-p45) + E5200 po przykręceniu + zasilacz be quiet co pisałem.

musiałbym jedynie dokupić

napęd dvd slim, kupie używany ~40zł (czytanie BD ~130zł ; nagrywanie BD ~450zł),

dysk SSD - pytanie jaka pojemność, bo ja jestem student więc msdnaa no problemo , obecnie mam htpc z serverem- to lecęna 2008 RC2 :D - i pytanie czy jest taki system który razem z XBMC zmieściłby się na 16GB ( no i wiadomo brazos działaby okay) vista HE ? 2008 standart ? win7 ? sam katalog 2008 server ze wszystkim zajmuje 10GB, reszta programów będzie raczej zbędna bo mam w domu bardzo dobrego NASa

a które programy w ogóle wspierają dekogowanie na UVD (brazos) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet, którego posiadasz jest wystarczający do konfiga, który podałeś. Jeśli ta zasiłka ma max. 14 cm długości to bez problemu do Milo 03 wejdzie. Zwróć też uwagę na to, że zasilacz w Milo 03 będzie zasysał powietrze przez dolną kratkę w obudowie, a więc o kilka stopni chłodniejsze powietrze niż w niejednym towerze, w którym zazwyczaj zasilacz chłodzi się ciepłym powietrzem z wnętrza obudowy. A to powinno poskutkować cichszą pracą zasilacza.

 

Do tej obudowy mieści się standardowy 5,25 cala napęd więc możesz zakupić combo: BD+DVD/RW. Więc nie ma potrzeby za bardzo kombinować i szukać slimów. Owszem im krótszy napęd tym lepiej (max. 17 cm):

 

Dołączona grafika

 

Niedrogi, nowoczesny SSD 64GB: ADATA SSD S596 Turbo 64GB 2,5' SATAII 128MB A-Data (1422379720) - Aukcje internetowe Allegro

 

Sam używam dwóch SSD A-Data 32GB (Vista HP) i Intel G2 160GB (Win2008 Srv R2 + Hyper-V +3x VM) - taki zestaw sprawuje się znakomicie w porównaniu z HDD.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pytanie czy jest taki system który razem z XBMC zmieściłby się na 16GB ( no i wiadomo brazos działaby okay) vista HE ? 2008 standart ? win7 ? sam katalog 2008 server ze wszystkim zajmuje 10GB, reszta programów będzie raczej zbędna bo mam w domu bardzo dobrego NASa

 

Jak ma malo miejsca zajmowac, to XBMC LiveCD ma opcje instalacji, zajmuje pareset mega, a dostajesz de facto odpowiednio skrojone Ubuntu. Tyle, ze to linux, wiec dzialanie wynalazku AMD bedzie jedna wielka niewiadoma, z wyrazna tendencja "nie dziala". ;)

 

Wydaje mi sie, ze odchudzona Siodemka 32-bitowa powinna sie zmiescic. Jak nie, to zawsze zostaje XP, aczkolwiek tu support dla nowej platformy moze nie byc taki, jak bysmy oczekiwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

niestety i tak musiałym tu wrzucić zasilacz - wiadomo 300W , to mnie wentylator jednak zamęczy...

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? U mnie 300W be quiet w ogóle nie istnieje jako źródło dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak dla mnie domyślny wentylator w tych PurePower jest strasznie słaby (nie tyle szumi, co łożysko cyka). W końcu jak może być dobry jak zasilacz kosztuje grosze? Ja zmieniłem na S-Fleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze odchudzona Siodemka 32-bitowa powinna sie zmiescic. Jak nie, to zawsze zostaje XP, aczkolwiek tu support dla nowej platformy moze nie byc taki, jak bysmy oczekiwali.

 

wsadzam HD4350 albo HD3450 - o brazos nie ma mowy bo oszczedzam kase i korzystam z czesci które mam dzisiaj (a jestem pewien ze po sprzedaniu ich nie starczyłoby na brazosa ;) a nawet jesli to co za wymiana ? e5200 z z dfi p45 na brazos ? :)

może po prostu zrobię test jak będę miał czas - po prostu wezme dysk hdd, zainstaluje wszystko na docelowej platformie, odinstaluje to co zbędne , wyłącze swapa, odinstaluje połowę funkcji. pokasuje tapety, dźwięki , kompozycje, obsługę japońskich czcionek - i po prostu kopia na ssd sektor po sektorze. Mam nadzieje że będzie poniżej 16GB

 

ile zajmuje XBMC na win7 z tymi pluginami co tak zachwalasz ?

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? U mnie 300W be quiet w ogóle nie istnieje jako źródło dźwięku.

 

bo mam 3 bequiet-y

dużo zależy od szczęscia, nie tyle od serii. np. najcichszy jest 450w-E5 , oddałem matce niech się cieszy. potem E6-700W, a na szarym końcu jako czarna owca kolejny egzamplarz E5-450W.

pytanie jaki będzie hałas przy obciążeniu 30W ....

 

ps. ja planuje zrobić htpc pasywne więc wiesz, jest różnica

 

 

Jak dla mnie domyślny wentylator w tych PurePower jest strasznie słaby (nie tyle szumi, co łożysko cyka). W końcu jak może być dobry jak zasilacz kosztuje grosze? Ja zmieniłem na S-Fleksa.

 

purepower to inna liga : testowałem i oddałem do sklepu.

 

myślę nad fan swapem tego bequiet - tylko jaki wentyla zamiast niego ? to jest 14cm , mały wybór - a przecież gorszego nie mogę kupić.

 

mam takie pytanie : co musiałbym w takim htpc zainstalować(chodzi o hardware) żeby móc nagrywać obraz i dźwięk ? do xbmc tez są odpowiednie pluginy?

standarty które mnie insteresują to component video(1080/720p analog); hdmi ; dźwięk stereo cinch ; cyfrowy - wiem że to istotna różnica tym nie mniej może się orientujecie.

 

edit/ link

czy mi się wydaje czy to jest obudowa z zasilaczem pasywnym 60W ? :)

do tego kupiłbym zasilacz 12V odpowiedni + brazos

dobry pomysł ?

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zajmuje XBMC na win7 z tymi pluginami co tak zachwalasz ?

Samo XBMC nie wiem (używam LiveCD), ale wydaje mi się, że ok. 200-300 mega + baza danych. Z drugiej strony, instalator waży niecałe 40MB... Same pluginy to groszowe sprawy, bo to same skrypty i pliki xml, więc ich rozmiar jest mierzony w kilobajtach.

 

Co do robienia instalki, to IMHO skorzystaj z vlite - masz dużo większe możliwości cięcia i mniej babrania ;)

 

A jak chcesz ładne, małe ITX, to może Antec ISK-300 (do wyboru wersja 65 lub 150W)? Cena nie taka wysoka jak się uwzględni koszt zasilacza.

 

Jak dla mnie domyślny wentylator w tych PurePower jest strasznie słaby (nie tyle szumi, co łożysko cyka). W końcu jak może być dobry jak zasilacz kosztuje grosze? Ja zmieniłem na S-Fleksa.

To widać mam farta, bo w zasilaczu z podpisu nie mam żadnych takich objawów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To można odchudzić Win 7 vLite-em? Bo moje dwie próby skończyły się zwaleniem instalki, która nie mogła wczytać jakichś komponentów czy coś. Robiłem to samo co z Vistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie teorie pireza polegaja na tym "gdzies kiedys cos widzialem ale nie powiem Wam gdzie kto to pisal jakie jest zrodlo ale mkv na pewno nie dzialaja dobrze."

 

aaaa!!! umarłem z zawiści!!!

 

NVIDIA ION – idealne połączenie | FrazPC

masz , bryndzluj się. o BD jest na samym dole.

o porównaniu jakości na pewno się nie dobije, pewien czas temu, to nawet nie było po polsku.

 

/edit: mam za to coś innego

http://nvision.pl/Full-HD-na-PC--Articles-161-ndetails-16.html

skoro są tak istotne różnice to co ? dalej was to śmieszy? głupole. "ale nie ION bije na głowę 2600xt" - zrzuty obrazu poprosze

 

************

 

chyba jednak zrezygnuje z ITX , na silverstone milo mam już komponenty, a zawsze bawić się w mATX jest taniej niż itx. brazos dopiero co ma przemiere - a jak się okazuje do itx i tak nie podłącze karty telewizyjne itd, a jestem pewien że E-350 nie pociągnie telewizji satelitarnej w full hd.

 

teraz interesuje mnie głównie:

1. jakiś test dobrych wentylatorów 14cm ( tak żeby był tam też wentyl od BeQuiet

2. jaki sprzęt potrzebuje włożyć żeby nagrywać audycje z zewnętrznych źródeł ( component video, hdmi, jack stereo, coaxial/spdif)

3. jakie systemy są obsługiwane - rozumiem że EVR ma tylko vista, win7 i 2008

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To można odchudzić Win 7 vLite-em? Bo moje dwie próby skończyły się zwaleniem instalki, która nie mogła wczytać jakichś komponentów czy coś. Robiłem to samo co z Vistą.

 

RT7Lite - moja instalka zajmuje 1.65GB - po zainstalowaniu 8.5GB

 

 

aaaa!!! umarłem z zawiści!!!

 

NVIDIA ION – idealne połączenie | FrazPC

masz , bryndzluj się. o BD jest na samym dole.

o porównaniu jakości na pewno się nie dobije, pewien czas temu, to nawet nie było po polsku.

 

/edit: mam za to coś innego

http://nvision.pl/Full-HD-na-PC--Articles-161-ndetails-16.html

skoro są tak istotne różnice to co ? dalej was to śmieszy? głupole. "ale nie ION bije na głowę 2600xt" - zrzuty obrazu poprosze

 

SUPLEMENT

 

Okazuje się, że jeśli chodzi o możliwość odtwarzanie plików w

kontenerach MKV, MP4 czy OGM, ION nie stoi jednak na straconej pozycji. Jak

zwróciliście nam uwagę w komentarzach najnowsza wersja sterowników ForceWare

182.08 pozwala na wykorzystanie technologii CUDA do dekodowania materiału HD

dzięki kodekowi CoreAVC. Wersji dla układów mobilnych oficjalnie jeszcze nie ma,

ale istnieje możliwość zmodowania tradycyjnych sterowników i zainstalowania ich

na komputerze z mobilnym układem graficznym. Korzystając z faktu, że ION stał

jeszcze na moim biurku, sprawdziłem, jak to działa. Mod sterowników sprowadza

się do dwóch kliknięć myszką, podobnie też uruchomienie obsługi technologii

CUDA, które realizuje się przez zaznaczenie jednej opcji podczas instalacji

CoreAVC. Po tych zabiegach wreszcie możliwe staje się płynne odtwarzanie filmów

zapisanych nawet w rozdzielczości 1080p i to przy wykorzystaniu procesora na

poziomie 50%. Tym samym gdy tylko pojawią się oficjalne sterowniki dla układów

mobilnych w tej wersji, ION stanie się jedną najciekawszych platform jeśli

chodzi o domowe HTPC. Oczywiście trzeba jeszcze zaznaczyć, że CoreAVC to płatny

kodek, jednak w wersji standardowej kosztuje niespełna 8 USD, więc możliwości

jakie daje, można w tej cenie jeszcze usprawiedliwić.

nie bronie ION'a ale oba artykuły są z przed dwóch/trzech lat - skoro na frazpc dopiero kombinowali ze sterami wspierajacymi dekodowanie poprzez GPU (do testow uzywali 179.x, potem moddujac dopiero 182.x zeby gpu dekodowalo), na nvision stery 169.x :|

 

od tamtej chwili dużo zmieniło się we wsparciu dekodowania przez GPU

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

@zły user: twój poziom jest tak niski że nawet nie będę się odnosił do twoich komentarzy

 

Jakbys potrafił to bys się pewnie odniósł tylko co? Daleko ze swoim "wiem najlepiej i nikt inny nie ma racji" nie zajdziesz. Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raptor:

no właśnie nowszych nie da się tak łatwo znaleźć, bo pewno ich nie ma. sprzęt testuje się po premierze i już. ja jestem świadomy że mimo tych samych sterowników kiedyś różnice między poszczególnymi kartami były istotne, na tyle istotne by dopłacić 200 czy 300zł. ION jak sami stwierdziliście to raz że karta mobilna 9300m, niskiej serii , więc nie jest wcale oczywiste dla mnie że zapewniałaby lepszą jakość obrazu niż 8600gts, 8800gt czy hd2600xt/3850. a było kompletnym kretyństwem wydawać tysiąc złotych po to by mieć gorszą jakość w ładniejszym opakowaniu.

 

@zLyUser:

masz ty rozwydrzony ciach!iarzu - czytaj! ty w ogóle utrzymujesz jakieś kontakty międzyludzkie poza internetem ? ludzie Cię znoszą? ja bym Cię spacyfikował gdybym miał spędzić chociaż jeden dzień z czymś takim.

 

Co to jest obudowa "box"?

 

coś co zostało nazwane od firmy shuttle jako "Barebone case" - wpisz w google, zrozumiesz. kiedyś spotkałem się z zgrupowaniem takich obudów jako "box" - pudełko ze względu na swój prawie sześcienny kształt. inne nazwy jakie pamiętam to np. obudowa dwupoziomowa itd. barebone jest nieprawidłowe ponieważ odnosi się raczej do kadłubków, zaś termin SFF jest zbyt szeroki. Znasz lepsze określenie? prosze!

Z doswiadczenia to ja wiem ze wszystkie procesory to generalnie są niesłyszalne...

 

dobrze że nie miałeś doświadczeń z procesorami mechanicznymi. Jak mam traktować takie durne zaczepki ? idź na ulice i poszukaj zaczepki w parku albo pod monopolowym czy koło kebabu. Nie trzeba być omnibusem by przeczytawszy poprzednie zdanie odczytać procesor jako zestaw układ+ chłodzenie box - tak jak są one sprzedawane, co chyba nie jest dla ciebie nowością ?

Koszt oryginalnego zasilacza do notebooka do najtanszych tez nie nalezy. Szczególnie przy mocniejszej konfiguracji o większym poborze mocy....

 

taki jesteś mądry a nie wiesz czym się różni zasilacz ATX od zasilacza do notebooka ? czy nie rozumiesz atrybutu "wielkość" ?

 

Niestety smutną prawdą jest ze procesor Atom jest duzo bardzioej komnpaktowy od notebooka :mur:

Smutną prawdą jest równiez to, ze w kazdym notebooku co chwile zaczyna wyc wentylator, a w konfiguracjach na atomie z reguły wentylatorów w ogóle nie ma. W dodatu komputer w obudowie stojącej jest jednak duzo bardziej kompaktowy niz leżący notebook.

 

to oblicz sobie kubature leżącego i stojącego notebooka i porównaj do obudowy, możesz porównać nawet do ION. Śmiało!!

Jak ma się kubatura np. acer aspire 8,9" do kubatury nvidia ION ? a laptopa 15" do ion ? jest już chociaż wyrównana walka ?

ryczenie to powodujesz ty kiedy ktoś ci daje do zrozumienia że nie masz racji, i to gorzej niż krowa na pastwisku. laptopy są bardzo ciche, directCU wymyślono tutaj z 8 lat przed radeonem, a heatpipe'y były używane jeszcze zanim nvidia wypuściła geforce FX. W ION są w obudowie puste przestrzenie, kubatura jest większa - jak to się ma do terminu "kompaktowy" ?[stłoczony

ścisły zbity zwarty]

 

Straszne...

 

rozumiesz że ty zawsze starasz sobie utrudniać życie.

Te cudowne tłumaczenia gdzie tekst napisów często nie ma nic wspólnego z oryginałem...

 

tylko że blu-ray ktoś wydaje, zatrudnia kogoś kto zapewnia jakąś określoną jakość , a napisy na portal może wrzucić każde. Nie wiem jakim native speakerem jesteś, ale z doświadczenia wiem że większość takich specjalistów jak ty, nawet nie zauważy idiomu w wypowiedzi i każe tłumaczowi tłumaczyć "bezpośrednio!, wężykiem!"

Tylko co mają kretynskie filmy do mkv i napisów?

 

zobacz ile nagrywa się rocznie filmów kinowych/telewizyjnych pomnoż to przez pół godziny i zobacz ile można stracić czasu na dopasowywanie filmu HD do napisów "nie HD"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego

piepszysz (blad celowo ) ... jak potrzeaskany

 

napisze jeszcze raz :

 

Jak nie potrafisz znalezc wersji napisow odpowiedniej do filmu to ucz sie jezykow

najwyrazniej odroznienie wersji filmu i uzycie np mediaifo przerasata twoje mozliwosc

 

MKV zostaw tym ktorzy sie na tym znaja i wiedza co robia

 

 

podpowiem Ci cos jeszcze : siedze dosc dlugo na pewnej prywatnej stronce gdzie sa naprawde mega rozne req'i i nie zdazylo mi sie jeszcze wrzucic filmu ktory nie mialby napisow , dodam tylko ze najczesciej w wydaniach rosyjskich napisow PL nie ma ;-)

ba podpowiem Ci cos jeszcze , mozna nawet lektora relatywnie latwo dodac , o ile prolski dystrybutor nie pogrzebie w filmie za bardzo , zmiana FPS z 25 na 24000/1001 to pikus i mozna zrobic wersje MKV z lektorem gdzie bluray nigdy nie wyszedl po polsku

 

 

ot tak tyle odemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pirez - spokoj. Juz. Potraktuj to jako ostatnie ostrzezenie, kazdy nastepny taki wyskok bedzie traktowany wedlug regulaminu. Od razu uprzedzam tez innych, zeby nie ciagneli pyskowki dalej.

 

tylko że blu-ray ktoś wydaje, zatrudnia kogoś kto zapewnia jakąś określoną jakość , a napisy na portal może wrzucić każde. Nie wiem jakim native speakerem jesteś, ale z doświadczenia wiem że większość takich specjalistów jak ty, nawet nie zauważy idiomu w wypowiedzi i każe tłumaczowi tłumaczyć "bezpośrednio!, wężykiem!"

Akurat nie masz racji, bo oficjalne napisy czesto sa bardzo slabej jakosci. Pomijane sa cale zdania, czesto tlumaczenie kompletnie zmienia sens oryginalu. Tyle, ze to sie widzi dopiero, gdy rozumie sie ze sluchu.

Raz, ze dystrybutorzy olewczo podchodza do kwestii napisow, a dwa, ze DVD czy BD tez ma swoje ograniczenia i, paradoksalnie, napisy "komputerowe" (w dowolnym formacie) daja duzo wieksza swobode tlumaczowi - mozliwosc wyswietlania wielu linii, rozroznianie kwestii roznych osob przez kroj czy kolor czcionki, juz nawet nie wspominam o cudach, jakie mozna wyprawiac z napisami ASS. Poza tym po raz kolejny sprawdza sie stara prawda, ze cos tworzone dla przyjemnosci jest duzo lepsze od tego robionego z obowiazku. Amatorskie tlumaczenia sa zazwyczaj po prostu lepsze - dokladniejsze, lepiej oddajace ducha oryginalu, i przede wszystkim bardziej kompletne. Oczywiscie, zdarzaja sie kompletne porazki, szczegolnie do mniej popularnych filmow, ale tak po prawdzie to takie filmy sa albo niewarte ogladania, albo jest to kino na tyle niszowe, ze napisow nie ma co szukac po mainstreamowych serwisach, tylko trzeba siegnac np. na fora milosnikow gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...