Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

co myslicie o takim setupie:

http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-h61i-e35-b3-79-471688.html

http://www.agito.pl/procesor-intel-celeron-g530-2-4ghz-box-81-510273.html

http://www.agito.pl/pamiec-goodram-ddr3-4096mb-1333mhz-cl9-0-box-96-387269.html

 

bedzie tu win7+xbmc. przez wiekszosc czasu bedzie to sluzylo jako htpc, natomiast od czasu do czasu trzeba bedzie tu posiedziec na necie i obrobic zdjecie/krotki filmik. ma byc tanio :) i mini itx no chyba ze bym sie zdecydowal na zmiane budy, ale nei jestem do tego przekonany...

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, mam w sumie tylko jedno zastrzeżenie do płyty - układ portów SATA i PCI-E. Jak włożysz jakąś długą kartę, np. tuner TV, to będzie problem z włożeniem prostych wtyczek SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61m-itx-420716/

http://www.morele.net/plyta-glowna-intel-blkdh61dlb3-402081/

 

aczkolwiek od tego są wtyczki kątowe :)

Gorzej z portami z tyłu - strasznie biednie u MSI, jakbyś chciał podłączyć ampli. to musisz montować "spdif header" (którego pewnie w zestawie nie ma) :) asrock wypada pod tym względem najlepiej.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pozno, juz kupilem ;) dxva w xbmc smiga, wydajnosc w porownaniu do atoma jest tez "ciut" wieksza ;) jak bede mial chwile to porobie dzisiaj testy ile W to ciagnie

 

@up jest hdmi, wiec mam wszystko czego mi potrzeba ;)

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem, kombinowałem i wykombinowałem. Poszukuję małej obudowy do mATX, która pomieści HD6870 i ~16cm chłodzenie na cepa.

 

Zdecydowany byłem na SilverStone TemJin TJ08B-E, ale jest problem z dostępnością jej w naszym pięknym kraju. Coś ciekawego do 450 zł (chętnie taniej) da się znaleźć, by nie czekać pół miesiąca na przesyłkę? Może być typu desktop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, to samo moglbym odpowiedziec tobie na temat twojego powyzszego posta, ale po co?

zeby moe zasmiecac watku napisze cos z sensem:

MSI H61I-E35 (B3) + 4giga ramu + celek g530 + dysk ssd samsung pm800 128giba =

idle - 23W

occt:

PSU - 64,3W

CPU OCCT - 53,3

CPU Linpack - 54,3

 

wartosci maxymalne, zaraz jeszcze sprawdze w xbmc 720 i 1080

 

edit:

xbmc "idle" - 41

xbmc 720p - 37

xbmc 1080p - 39

 

lol

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem, kombinowałem i wykombinowałem. Poszukuję małej obudowy do mATX, która pomieści HD6870 i ~16cm chłodzenie na cepa.

 

Zdecydowany byłem na SilverStone TemJin TJ08B-E, ale jest problem z dostępnością jej w naszym pięknym kraju. Coś ciekawego do 450 zł (chętnie taniej) da się znaleźć, by nie czekać pół miesiąca na przesyłkę? Może być typu desktop.

 

 

Fractal Design Arc Mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz lepsze miejsce? Temat trafił tu w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca. Początkowo był bodaj w lga775.

Mnie on tu nie przeszkadza. Szersza dyskusja, wykraczająca poza tematykę "co kupić" nie jest tu napiętnowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, to samo moglbym odpowiedziec tobie na temat twojego powyzszego posta, ale po co?

zeby moe zasmiecac watku napisze cos z sensem:

MSI H61I-E35 (B3) + 4giga ramu + celek g530 + dysk ssd samsung pm800 128giba =

idle - 23W

occt:

PSU - 64,3W

CPU OCCT - 53,3

CPU Linpack - 54,3

 

wartosci maxymalne, zaraz jeszcze sprawdze w xbmc 720 i 1080

 

edit:

xbmc "idle" - 41

xbmc 720p - 37

xbmc 1080p - 39

 

lol

 

Dzieki za przydatne informacje na temat poboru prądu tej konkretnej płytki i cpu, myślę nad serwerkiem z tą płyta i prockiem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam niemały problem, otóż próbuje złożyć coś na kształt HTPC ale jednak nie do końca, ponieważ bardziej chcę zamienić 2 komputery na 1.

 

Mam starego laptopa:

HP nx7400: intel t5500, 2gb ramu, integra Intel

 

oraz tez nie najnowszego kompa

C2Q q8200, 4gb ramu, 7900gtx.

 

Główną wartością jest dla mnie procesor i jego moc obliczeniowa, której czasem potrzebuję, na uczelnię, do kompresji, etc.

Oprócz tego sprzet chodzi 24h wiec chce zeby nie zjadał duzo pradu.

 

Obecnie laptop chodzi 24/7 i zjada ~30W

Stacjonarny chodzi okazjonalnie ale z grafiką ciągnie ~110W bez ~70W.

 

Uzywam linuxa i bede sie trzymal tego systemu, laptop daje rade z 720p, przy 1080 sie wywala, niestety.

Chce sprzedac oba kompy i kupic jeden porzadny, to znaczy procek zblizony wydajnoscia do tego co mam w stacjonarnym, ale zeby byl bardziej energooszczedny, jak laptop.

Najchetniej... poslugujac sie tylko kasa ze sprzedazy :).

 

Wstepnie myslem nad:

 

i3-530/540/550 cena: 250-300 PLN (zalezy co dorwe na allegro : ))

MSI H55M-E23 cena: 210 PLN (bede szukac taniej! ;-) )

GEIL DDR3 4GB 1600MHz: 90 PLN (te pamieci to whatever w sumie)

 

dyski przekladam z tych kompow,

cd/dvd nie chce

zasilacz idzie stary Tagan 430W na razie musi dac rade [warto zmieniac?]

 

Ludzie pisza ze taki zestaw ciagnie od 30 do 45W, w sumie zdan tyle ile osob dokonujacych pomiaru, wiec wydaje mi sie ze w miare ok.

Ew co moge zrobic by utrzymac zuzycie energii na niskim poziomie?

 

Wydaje mi sie ze lepiej sie nie da, zastanawialem sie nad i3 2100T, ale cena zabija, w sumie z kazdym innym prockiem jest podobnie. Czy te 5x0 sa tansze ze wzgledu na wychodzacy socket 1156? Troche wypadlem z nowosci technicznych.

Czy warto poczekac do czerwca jak wypuszcza nowe intele? Slyszalem ze schodza jeszcze nizej niz 32nm ? to na pewno spowoduje spadek cen obecnych prockow, nie myle sie?

 

dzieki z gory.

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee sądze że sporo więcej pociągnie z gniazdka - te 40W w idlu przy zasilaczu o sprawności ~85% by dało rade osiągnąć ale na s1155 z h61 i po zbiciu napięć.

 

Biorąc pod uwage starszy technologicznie zasilacz i dyski twarde(też swoje ciągną) i tak szału nie będzie :)

z resztą te kilkadziesiąt W w tą czy wewtą specjalnie ci w portfel nie uderzy :>

 

PS: i3-530/540/550 na s1156 to zupełnie inne procesory niż i3 2xxx na s1155. Ten drugi jest nowszy ale bez możliwości OC.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee sądze że sporo więcej pociągnie z gniazdka - te 40W w idlu przy zasilaczu o sprawności ~85% by dało rade osiągnąć ale na s1155 z h61 i po zbiciu napięć.

 

Biorąc pod uwage starszy technologicznie zasilacz i dyski twarde(też swoje ciągną) i tak szału nie będzie :)

z resztą te kilkadziesiąt W w tą czy wewtą specjalnie ci w portfel nie uderzy :>

 

PS: i3-530/540/550 na s1156 to zupełnie inne procesory niż i3 2xxx na s1155. Ten drugi jest nowszy ale bez możliwości OC.

 

wzorowałem się na:

 

 

MSI H61I-E35 (B3) + 4giga ramu + celek g530 + dysk ssd samsung pm800 128giba =

idle - 23W

 

bez przesady tez z tymi dyskami, bedą może dwa :P

 

w sumie bardzo zalezy mi zeby ten komp ciagnal kolo 30W, jestem w stanie odpuscic mocy, zeby koszt codziennego chodzenia 24/7 spadl.

Wiec i3 530 bez krecenia nie dalby rady? Ten celeron to juz w sumie duzo w dół.... a TDP takie samo..?

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wspomniany zestaw ma SSD - przeciętny HDD to 15W+ - czyli same dyski ci już twoje 30W zjedzą.

i3 530 pobierze więcej prądu - do tego cała platforma na starszym chipsecie jest mniej energooszczędna - kilkanaście/dziesiąt W weźmie.

to wszystko przemnożysz przez sprawność zasilacza (jak twój tagan to U15 to masz sprawnosć 75% http://nvision.pl/45-zasilaczy-w-praktyce--Articles-157-ndetails-53.html)

 

no i tak dla pewności - i3 530 to nie to samo co G530 :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3-530 stock HT on

MSI H57M-ED65

gtx 570 stock

seasonic x-650 gold 80+

2 wentylatory 120mm

1 hdd 5400rpm

-------------------------

proc ---- idle

grafa --- idle

 

70 W - 73 W

-------------------------

proc ---- idle

grafa --- integra idle

 

40 W - 43 W

-------------------------

proc --- 100% prime

grafa -- idle

 

110 W

-------------------------

proc --- idle

grafa -- pg pps sieve

 

210 W - 212W wentyl 66%

-------------------------

proc --- idle

grafa -- idle, tryb 3d

 

120 W

-------------------------

proc --- 100% prime

grafa -- pg pps sieve

 

250 W

-------------------------

grafa w idle 30w

cała grafa pod stress - 170w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kombinuje z zasilaczem do zestawu MSI H61I-E35 (B3) + 4giga ramu + celek g530 + 2x 3,5 hdd

zasilacz ma byc atx, cichy, no i najfajniej jakby byl w miare sprawny, mocy duzej raczej miec nie musi, no i tani ;) myslalem nad czyms w tym stylu

@NOWY@ ZASILACZ FORTRON ATX3025-HEN 250W-12cm-80PL (2333835414) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

dobrze kombinuje?

 

albo Seasonic 250W SS-250ET F3 80+ BRONZE Sklep FaVAT (2383116224) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP350-60HHN jest nową konstrukcją ATX2.3 ze sprawnością deklarowaną przez producenta na poziomie 85%.

Do dostania na allegro za 50zł z przesyłką. Linie 3.3/5v 105W - 12v 336W

 

Zamówiłem pare modeli fortronów - jak dostane to skrobne coś o nich bo informacji praktycznie brak.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ma - wyższego certyfikatu jak 80+ nie ma :) reszta to deklaracje producenta

 

EGA/EGN mają 80+ gold -> 90+

 

Edit

------

Posprawdzałem troche HHN i HLN

 

W HHN wentylator startuje na wyższych obrotach - jest o ~20% głośniejszy od HLN, nie bez znaczenia jest też maskownica tłoczona z blachy i żebrowane radiatory.

HHN po godzinie pracy z PC1 z sygn. jest lodowaty :> jednak sprawność robi swoje :>

 

HLN jest w jakiejś innej rewizji niż swego czasu testowane HLN/GLN - ma 15A/15A na liniach 12v i 130W max dla 5v/3v3 (wedle tabeli z testu 350W GLN powinien mieć 10/15)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano test sie troche opóźni - multimetr mi zgłupiał :( a bez voltomierza i watomierza za wiele nie potestuje ;/

 

co do głośności - wentylatory są te same - HLN startuje na niższych obrotach ale po kilkunastu min. są tak samo głośne.

 

Ogólnie bezgłośne one nie są - ale na pewno kilkukrotnie cichsze od tych w Amacrox Warrior PNF, MC Fell3 czy Qoltecu :>

 

z tego co zdążyłem pomierzyć na mini platformie testowej Celeron Northwood 2.4Ghz mobo IBM s478 :

HLN - napięcie w idlu -> 12.20V-12.24V, po podłączeniu mojego "Mega dysku WD 13GB"* napięcie siada do 12.15V, potem wraca do normy.

HHN - napięcie 11.94V-11.96V - i brak jakichkolwiek wahań po podłączeniu dysku :)

HLN ma też 3cie SATA przez przelotke z molexa

 

 

obydwa mają te same przewody - dość cienkie. 18AWG i 20AWG

HLN ma kątowe złącza sata, HHN proste - obydwa mają fajne metalowe klipsy dzięki którym mam nadzieje nie spale już kolejnego dysku przez poluzowanie wtyczki xD

HLN ma też 3cie proste SATA przez przelotke z molexa

 

 

Jak potrzebujesz na już to bierz HLN - na oko wygląda lepiej i jest bardziej popularny :)

 

*ten smok potrzebuje 6sec na rozkręcenie się w trakcie którego pobiera 5A z 12V i 3A z 5V :>

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHN zagości pewnie w moich komputerach. Obecnie mam Topowera, który przy konfiguracji z sygnaturki jest mocno ciepły (nie gorący, jednak biorąc pod uwagę konfig jest to zdecydowanie za ciepło).

 

Możesz go rozbebeszyć i sprawdzić jego kondycję, mam na myśli stan wizualny kondensatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan jest idealny - zasilacze są ponoć nieużywane i jestem skłonny w to uwierzyć - pewnie demontowane z gotowych zestawów z niemiec.

Nawet pachną świeżą elektroniką, ni grama kurzu, ni ryski na obudowie czy zagięcia na kabelku :)

 

Rozbebesze jak już dobrze je przetyram i przeżyją - nakleił plomby gwarancyjne :P

 

PS: proponuje się z tym przenieść w bardziej odpowiednie miejsce ;)

http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f54/Zasilacze-Fortron-t154591.html&st=2070

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okkkk przez ostatnie dni sporo czytalem i postanowilem troche zmian : )

 

ceny podaje max, czyli pesymistyczny wariant:

najwieksze pytania mam do mobo, dysku i zasilki

 

cpu: Celeron G530 - 150 PLN

mobo: GIGABYTE H61M-D2H - 230 PLN [ warto? ]

ram: GOODRAM DDR3 4GB 1333MHz CL9 - 100 PLN [ potrzebuję 4GB ]

 

cpu cooler: Xigmatek Gaia - mam - pasiv :] ?

grafika: integra

muzyka: SB Audigy - mam, warto zostawić?

dysk: Samsung 1TB -> WD Caviar Green 2TB [ warto w green iść? ]

 

zasilacz: FORTRON 350 W HNN - 50 PLN

lub Corsair Modular CMPSU-520HXEU - 200 PLN [ jak wyglada glosnosc tych fortronow? ]

buda: potem

 

calosc:

530 PLN - Fortron

680 PLN - Corsair

ze starym dyskiem, nowego na razie nie wliczam, bo trudno powiedziec ile doloze do nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...