Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś na innym forum miał ISK 110 i sam byłem zainteresowany tą budą, gdy planowałem ITX - wcisnąć i5 2300 (albo coś koło tego), SSD, 8GB RAM i po sprawie - nie da rady cisnąć tam chyba żadnej karty graficznej, to problem rozwiązany, możesz i i7 wsadzić (oczywiście bez OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajoma powiedziała mi ze chce mały komputerek żeby ciągnął wszystkie filmy łącznie z blu-ray +klawa i mysz bezprzewodowa(na wszystko ma 1500zł) jednak ja nie wiem czy brać zestaw zestaw za 950zł i wymienić napęd na dvd na blu-ray i wciąć 4gb ramu czy może Celerona 530/540 ? doradźcie bo we wtorek chce jej zamówić sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim co za oprogramowanie na tym będzie ? nie wiem czy da rade bezproblemowo odtworzyć krążek blu na Linuxie.

Tak czy inaczej jakieś wsarcie GPU by się przydało.

 

Legalnie się nie da, trzeba na lewo kombinować klucze deszyfrujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje pod htpc kupić celerona g540 + ASRock h61m-hvgs. Ma to działać pod linuksem.

Czy to się będzie mocno grzało?

 

Celerona + Asrocka B75M mATX jak już - będzie tanio i dobrze. Do tego PicoPsu 90/120W, jakiś ssd 40-60 na system. Jak największ magazyn hdd już wież? - nie liczę.

A pod linuxem - nie wiem jak zintegrowana grafa będzie działać?

 

ps. a ja jestem ciekaw czy na tym g5** zagram w starsze gierki? jak nie to co? - i3/2100

no ale wtedy co z 'głośnością' cpu??

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co b75 ma lepszego przy zastosowaniach htpc?

Co do pico psu jest to zbyt drogie aby było opłacalne

 

Najnowszy czipset oraz wszelkie możliwe przyłącza i jest niewiele droższa.

Z drugiej strony nie wiem co będziesz robił na tym HTCP.

A z opinią pico to żeś wyskoczył:

http://www.ebay.com/itm/Pico-PSU-12V-120W-DC-DC-MINI-ITX-ATX-Power-Supply-PC-/160860474433?pt=PCA_UPS&hash=item2574080c41#ht_4205wt_1414

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=Pico+PSU+12V+120W&_sacat=See-All-Categories

 

Nie wyobrażam sobie lepsiej psu do Media Center. Taniej to chyba Fortrony z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż można robić na htpc? Moim zdaniem oglądać multimedia. W jaki sposób pomoże w tym ta droższa płyta? Może mniej prądu bierze?

 

Co do pico psu - coś podejrzanie tanie, ale jeśli cena spadła aż tak to można zacząć o tym myśleć.

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, po kilku miesiącach postanowiłem zrobić przesiadkę z E350.

Nie spełnił niestety moich oczekiwań pod względem wydajności - zarówno

system (leciwy XP) jak i gry (tytuły sprzed 6 lat) przymula.

Teraz myślę nad bardziej dojrzałym APU czyli A6-3500 + Gigabyte A75N.

Do tego SSD A-Data 60 GB co mam nadzieję przy tej konfiguracji da zauważalną różnicę od tradycyjnego hdd. Obudowa InWIn BM639 i 4GB ramu zostanie ze "starego" zestawu. Zastanawiałem się jeszcze (jak pewnie 3/4 forumowiczów) nad G540 ale musiałbym dokupić dodatkową kartę graficzną i obawiam się, że 160W zasilacz tego nie pociągnie (czytałem ,że te 7750 są energooszczędne, ale czy aż tak?). System pozostanie póki co XP. Ciekawi mnie czy ten stary system poza mniejszym wykorzystaniem pamięci ram ogranicza jeszcze w jakiś inny sposób wydajność nowych komponentów. Komputer ma służyć bardziej do codziennych zastosowań i czasami grania niż jako htcp do filmów. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd jako htpc to gorsze rozwiązanie bo się bardziej grzeje i więcej prądu pobiera niż intel. G540 ma kartę wbudowaną i do codziennych zastosowań wystarczy, do gier pewnie się nie nada, do htpc powinno też wystarczyć. Jak chcesz grać to może jednak amd faktycznie lepsze...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie

Wczoraj do 3 w nocy walczyłem z nowym nabytkiem, który mi poleciliście i niestety już mam problem, bo windows nie widzi karty sieciowej mimo, że w biosie jest ona widoczna i dioda przy wejściu do karty wykrywa prawidłowo prędkość 100mbps

 

Płytka to ta AS rock b75m z celeronkiem G530

 

Chodzi to wszystko wybornie jak dla mnie-nie ma porówanania ze starym kompem, ale wółaśnie ten problem internetu mnie przerasta

 

Dodam, że wcześniej jechałem na XP i teraz mam windows 7 na którym notabene w starym kompie wszystko było ok

 

Nie mam na razie napędu bo mi się zepsuł więc XP nie mogę wgrać, a co za tym idzie nie mogę sprawdzić czy owa przypadłośc z niewykrywaniem karty leży tylko ze strony winwos 7

 

Proszę o jakieś sugesti, czy wyjęcie baterii z płyty, albo ustawienie jakiejść zworki coś da?

 

Czy może karta jest uszkodzona?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie widzę sensu w posiadaniu HTPC. Sam mam podłączonego kompa pod TV 10 metrowym kablem HDMI, nawet jakbym miał komputer w innym pokoju niż TV to są kable 20 metrowe :P A dzięki takiemu rozwiązaniu komputer jest wydajniejszy, można podłączyć pada i grać na TV. Taki komp stricte pod filmy z torrentów moim zdaniem lipa :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania ;) to nie to co kiedyś jak się miało kabel z placu pod euro złącze, a z drugiej strony s-video<->rca<->euro albo inne kombinacje i jakość przy 20m kablu była śmiechowa ;) No cóż, co człowiek to obyczaj, ale jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz kompa w drugim pokoju, po drodze kuchnię i nie masz jak puścić 15m kabla? W tej chwili sprzedałem jednego pchnął bo często stał nie używany (może raz-2x na tydzień) a jak żona pracuje na kompie jak coś ogladnąć? (Nie mam HTPC ale ATV2 plus NAS z Plex)

 

H1X/P7320 & Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Htpc to przede wszystkim (przynajmniej dla mnie) nagrywarka, która chodzi non stop. A to o czym piszecie to media player. Jako media player może służyć cokolwiek: raspberry pi, Nbox z enigma, konsola, tablet czy telefon z wyjściem hdmi, i cała banda dedykowanych urządzeń.

Siła htpc to nieograniczone możliwości, czyli może robić masę innych rzeczy. Np automatycznie ściągać filmy w nocy, konwertować je, ściągać opisy i napisy, być serwerem różnych usług itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła htpc to nieograniczone możliwości, czyli może robić masę innych rzeczy. Np automatycznie ściągać filmy w nocy, konwertować je, ściągać opisy i napisy, być serwerem różnych usług itp.

Akurat tym u mnie zajmuje się NAS, moje wcześniejsze rozwiązania HTPC próbowały polaczyc magazyn danych, downloader i media player ale nie do końca bylem zadowolony

 

H1X/P7320 & Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kompa Geforce 8600GT, 2 gb ram, proc E2160 na mobo Gigabyte, dysk 120, dvd-rw, system win xp. czy da się z tego zrobić HTPC?? chciałbym zmienić napęd na blueray, dołożyć dysk jakiś 500 gb, było by to podłąćzone pod tv 42 cale plazma 1080p. net wifi, dekoder polsatu.

Miało by służyć do oglądania z netu filmów, youtube itp. filmy dvd, bd, ew. z dysku, słuchania muzyki. Chciałbym też zgrywać filmy z dekodera po hdmi polsatu tylko nie wiem jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTPC nie musi pełnić role tylko HTPC.

 

- U mnie jest też NASem (2x1TB standalone + 2x250GB RAID1), okresowo routerem brzegowym dla domowego LAN (mam wszystkie kompy oprócz HTPC na linuxie, a firmowy klient VPN jest tylko na Windows i Androida - jak pracuję w domu i nie zabiorę laptopa z pracy, nie mam sie jak połączyć).

- Posiadacze domowych systemów zabezpieczeń często spinają HTPC z centralką alarmową i wykorzystują do konfiguracji systemu, logowania aktywności, zbierania nagrań z kamer, sterowania oświetleniem etc - do XBMC były zdaje się jakieś pluginy do systemów z interfejsami zgodnymi z X10

- Mając 2 NIC+WLAN i switcha można przy okazji zamienić je w rotuer/nas/firewall (do czego się przymierzam, łącznie z wyjęciem PCB switcha i zintegrowaniu go na tylniej ściance obudowy HTPC)

- bramka VoIP, czy nawet swykły USB skype phone jest gdzie wsadzić

- do tego jakiś mały serwer webowy, trochę sprytu i można po nim sprawdzać co się w domu działo albo powiadamianie na maila/sms sobie ustawić

 

Zależnie od potrzeb, posiadanej wyobraźni i sprytu, można HTPC wykorzystywać do wielu rzeczy, a przy rozsądnie dobranych komponentach miesięczny koszt eksploatacji urządzonka always-on będzie symboliczny. Moje akwaria zżerają kilkukrotnie więcej prądu, niż HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie układ mieszkania jest taki, że ciągnięcie kabla od stacjonarki nie wchodzi w grę (już pomijam nawet energooszczędność takiego rozwiązania, a raczej jej brak), a z doświadczeń z różnymi standalone playerami wynika, że zawsze coś nie działa jak trzeba - a to profil High@L5.1 się tnie, a to napisy SSA nie są poprawnie obsługiwane, a to coś tam jeszcze. Komputer to komputer, wszystko działa, nie ma problemów z supportem i softem, bo jak nie jedno rozwiązanie, to inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g5xx na mini-itx z jednym hdd bez napędu optycznego w maxi tower

można? można, zestaw po kosztach lecz spełniający wszystkie moje oczekiwania

jasne, ivy by uruchamiał system te 30 sekund krócej czy coś

ale 3,5k a 350zł to jest różnica

i taki jest sens tego typu maszyn: nie grasz w gry gdzie grafia ważniejsza od funu a o optymalizacji nikt nie słyszał? zwykle sprzęt zdolny uruchomić h.264 1080p wystarczy w zupełności

a jak wejdzie do pudełka po butach i się nie zagotuje to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery to nie tylko x86 więc zawsze trzeba dobrać rozwiązanie pod potrzeby. Ja dziś złożyłem właśnie taki zestaw na celeronie, ale innej osobie być może sprawdzi się tablet z androidem w roli htpc

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystkie stery od chipsetu zainstalowane? Spróbuj ponownie, ręcznie zainstalować.

 

Pomogło ponowne zainstalowanie Windowsa bo nie mogłem nawet ręcznie nic zrobić, i wszystko poszło w automacie, ale dziękuję za pomoc

pozdrawiam

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie internetu, a konkretnie jego rozprowadzenia na inne sprzety

Jako laik chciałbym zapytać jaki router, czy może 2 bo bardzo nie rozumiem tych konfiguracji trzeba kupić aby mój nowy nabytek podłaczyć po kablu, a mieć możliwośc wysyłać przez wi fi np do PS3 internet bezprzewodowo?

Dodam, że mam internet radiowy połaczony takią przejśiówką carrier poe adapter

Od sprzętu oczekuje tylko w/w połaczenia stacjonarnego do karty sieciowej lan i to wi fii do urządzeń z czytnikiem tego standartu i stabilności-żeby się internet nie rozłaczał

bedę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...