Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie - 760G nie ma supportu dla HD hardware decoding, nie wiem, dlaczego ten radek nazywa się HD 3000.

 

Ale IMHO to i tak lepszy pomysł, niż kupowanie płyty pod te procki w sytuacji, gdy masz już 3 ;p

Już lepiej kup jakiegoś używanego 5450 do tej płyty (50zł), energooszczędna karta, w sam raz do HTPC a nawet i w coś tam się na niej zagra (jeszcze chyba hybrid CF można zrobić z tym HD 3000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie dobrą obudowę do HTPC? Poszukajcie FIC Spectra, Elonex Artisan, Fujitsu Scaleo E. Całkiem zacna buda, wchodzi mATX, zasilacz z reguły 250W (bardzo cichy, w mojej dysk jest głośniejszy), wbudowany odbiornik IR zgodny z Microsoft MCE, czytnik kart, wyświetlacz.

Minusy:

- zasilacz jest mocno niestandardowy, jak coś się zesra, to znalezienie zamiennika będzie trudne. Na szczęście miejsca jest dużo, można w razie czego wsadzić picoPSU + zasilacz laptopowy wstawiony do środka

- trochę mało miejsc na napędy (choć nie mniej niż w innym budach tego typu) - 5.25" z klapką, 3.5", pod DVD można włożyć 2.5" (jest dość miejsca, brak mocowania) po odrobinie upychania wejdzie jeszcze jeden dysk 3.5"

- znalezienie sterowników do wyświetlacza pod Win7 x64 jest niewykonalne, pod x86 trudne. Jeśli ktoś korzysta z MediaPortal, to on ma wbudowany sterownik, który działa również pod x64, ale tylko w tym programie

- w FIC Spectra czytnik kart nie czyta SDHC, nie wiem jak w innych

- cena: z reguły trzeba kupić ze wszystkimi bebechami za 200-250zł.

 

Za to jest bardzo fajne chłodzenie CPU - wielki radiator z 3 HP i dużą, miedzianą podstawą, owiewany przez wentylatory z zasilacza. Pasuje na s775 (bo takie płyty były oryginalnie montowane), da się go tez użyć w płytach z otworami na s775, tylko trzeba skołować nakrętki i podkładki i uważać na HP. U mnie na B75 Pro3-M zachodzą mi na jeden slot RAM, w drugą stronę niestety zawadzały o kondensator.

Jak ogarnę trochę okablowanie to zamieszczę jakieś foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przemyśleniach padło jednak na AsRocka B75 Pro3-M, polecanego przez Costiego - zdaje się być naprawdę fajną płytką w tej cenie.

Gdyby ktoś myślał o linkowanej przeze mnie wcześniej mobo dh61beb3 intela, to po dokładniejszym szukaniu okazało się, że ma potężne problemy z obsługą wielu modułów pamięci, sporą ilość wersji PCB, a każda wersja obsługuje inne CPU - czyli potęzny burdel. Włożenie grafy wyłącza dwa SATA, a o marvellu odpowiedzialnym za SATA 6gb nie znalazłem żadnych sensownych info, więc się boję ;p

 

PS1. Po serii przeróbek moja buda (Medion Digitainer) mieści już 4 dyski 3.5" - każdy przyzwoicie mocowany, acz jeden niekoniecznie łatwo dostępny. Na razie włożone są 3, bo czwartego nie mam gdzie podłączyć. Wytypowane dodatkowo miejsce na 2.5" SSD, którego jeszcze nie kupiłem, bo też nie mam gdzie podłączyć. Przy tym stanie ilościowym i tylko jednym wentylatorze (na CPU) - 80mm@1700-1800RPM, ciągnącym zza obudowy (dukt do dylatacji w górnej cześci obudowy) wszystkie komponenty oscylują w okolicach max 46*C bez żadnego dodatkowego wentylatora, bo po dołożeniu dysków już nie mam go gdzie dać. Jeżeli ktoś myśli o integracji NAS i HTPC, co moim zdaniem jest bardzo sensownym rozwiązaniem, to po czasie okazuje się to całkiem wdzięczna obudowa.

Jak dojadą wszystkie nowe bebechy i będę robił przekładkę, równeż wstawię zdjęcia po modach - może komuś się przyda.

 

PS2. Słyszał ktoś o CPU, który miałby elektrycznie rodzielone zasilanie cześci molexów? Chodzi o to, że mam dwa dyski w RAID1, na których trzymam zdjęcia z kilkunastu lat. Jednak awaria PSU może pociągnąć oba jednocześnie, więc myślę, żeby jeden zasilić osobnym zasilaczem (takim jak np. do mostków USB dodają), ale może są jakieś PSU, które uwzględniają takie rozwiązanie? (czyli pewnie strona pierwotna również musiałaby być rozdzielona).

 

PS3. Na giełdzie wystawiłem ogłoszenie w sprawie sprzedaży bebechów ze swojego obecnego HTPC (w podpisie) - może ktoś akurat buduje dla siebie lub znajomych niedrogi zestaw. Gdyby nie brak SATA, sam pewnie nieprędko bym go zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie cos, chce zlozyc cos malego, wlasciwie tylko do odtwarzania filmow MKV 1080p z wyjsciem HDMI. Ma byc czarne, ciche i ladnie wygladac Dołączona grafika

 

Wstepnie zlozylem cos takiego, ale to jest chyba konfiguracja na wyrost.

 

Obudowa Fractal Design Array MiniITX

Procesor Intel Core i3-3220 - rownie dobrze moge tu wrzucic Celerona jak da rade

Plyta Asus P8H77-I Intel H77 - rownie dobrze moge zmienic na cos tanszego pod Celerona

Ram Kingston HyperX Genesis Grey 4GB (2x2GB) DDR3 PC3-12800C9

 

Dysk juz mam. Nie bedzie tu absolutnie zadnego grania. Nie wiem jeszcze co z chlodzeniem proca...

 

Moze w ogole nie tedy droga i powinienem wejsc w Atoma?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Atoma (a konkretniej ION, bo sam Atom g... może) bym chyba nie wchodził - fakt, do samego oglądania filmów niby starczy, ale jakiekolwiek zadanie, którego nie da się przerzucić na GPU, będzie skutecznie zabijać wydajność. Szczególnie to widać jak masz zamiar używać Windowsa.

 

Procka możesz IMHO spokojnie wziąć Celerona G5x0 albo jakieś Pentium. Płytę bym zostawił, wygląda całkiem fajnie (choć sam chipset jest dużo na wyrost).

Jeśli chodzi o obudowę, to osobiście jestem w niej zakochany, ale cenę ma srogą. Poza tym ona jest w gruncie rzeczy dość spora - niby miniITX, ale jest wysoka. No i pytanie, czy będziesz do niej tyle dysków ładował, bo jeśli nie, to może warto rozważyć inne opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również odradzam Atoma - mam w robocie do czynienia z takim sprzętem - co prawda na windowsie - i oglądanie na tym czegokolwiek nie jest zbyt komfortowe. Natomiast przeglądarka jest w stanie go skutecznie zdławić.

 

Jeśli planujesz korzystać z integry Intela zostałbym przy i3 - w Celeronach i Pentiumach jest nieco wykastrowana i pozbawiona pewnych funkcji (zdaje się jakieś dekodowanie HD). Co prawda mam w laptopie Pentiuma B970 i do filmów jest wystarczający, ale byłbym bardziej usatysfakcjonowany wiedząc, że mam większą rezerwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Celeronach i Pentiumach jest nieco wykastrowana i pozbawiona pewnych funkcji (zdaje się jakieś dekodowanie HD)

Masz rację - zdaje się. Nie ma tylko deinterlacingu, ale to może spokojnie zrobić CPU, poza tym materiał z przeplotem to obecnie coraz większa rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Atoma (a konkretniej ION, bo sam Atom g... może) bym chyba nie wchodził - fakt, do samego oglądania filmów niby starczy, ale jakiekolwiek zadanie, którego nie da się przerzucić na GPU, będzie skutecznie zabijać wydajność. Szczególnie to widać jak masz zamiar używać Windowsa.

 

Procka możesz IMHO spokojnie wziąć Celerona G5x0 albo jakieś Pentium. Płytę bym zostawił, wygląda całkiem fajnie (choć sam chipset jest dużo na wyrost).

Jeśli chodzi o obudowę, to osobiście jestem w niej zakochany, ale cenę ma srogą. Poza tym ona jest w gruncie rzeczy dość spora - niby miniITX, ale jest wysoka. No i pytanie, czy będziesz do niej tyle dysków ładował, bo jeśli nie, to może warto rozważyć inne opcje?

 

Dzieki costi!

 

Nie bede ladowal tyle dyskow, trafi tam jeden 2.5 cala HDD albo SSD, to nie bedzie jakas maszyna do trzymania pierdylionow filmow, po prostu moja siec Wifi nie wyrabia ze streamem 1080p do PS3 po PS3 Media Server i musze zaopatrzyc sie w jakas puszke ktora podlacze do projektora.

 

Celeron brzmi dobrze, jezeli tylko ten proc i grafa integra pociagnie 1080p MKV to bede szczesliwy, po co przelacac

 

Oudowa moze byc mniejsza, masz jakies ciekawe alternatywy na mysli? Patrzalem jeszcze na ta LianLi

http://www.overclock...id=2279&subcat=

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to podłącz PS3 kablem, a nie po Wifi, jeśli możesz - rozwiązuje to bardzo wielu osobom problem ze streamowaniem, coś jest z Wifi w PS3 skaszanione.

 

Dziś wieczorem jak wrócę z pracy to wstawię jakieś wyniki z Celerona G550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to podłącz PS3 kablem, a nie po Wifi, jeśli możesz - rozwiązuje to bardzo wielu osobom problem ze streamowaniem, coś jest z Wifi w PS3 skaszanione.

 

Dziś wieczorem jak wrócę z pracy to wstawię jakieś wyniki z Celerona G550.

 

Niestety nie ma takiej mozliwosci co do podlaczenia kablem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, nie zauważyłem, że w płytce mATX, którą chcę wpakować nie ma wyjścia HDMI, a DVI jest jakieś wykastrowane - dołożenie zewnętrznej grafy jest więc nieuniknione.

 

Co jest lepsze pod XBMC - ATI czy NV? Chciałbym coś, na czym system będzie pracował bezproblemowo niezależnie od tego czy będzie to Windows czy Linux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Linuxa zdecydowanie nVidia.

 

Miałem dziś wrzucić jakieś przykładowe wyniki, ale chyba nic z tego - świeży system postawiony tymczasowo na jakimś wyjętym z szafy dysku o żenującej wydajności i zapomniałem aktualizacje wyłączyć - możecie się domyślić ciągu dalszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, nie zauważyłem, że w płytce mATX, którą chcę wpakować nie ma wyjścia HDMI, a DVI jest jakieś wykastrowane - dołożenie zewnętrznej grafy jest więc nieuniknione.

 

Co jest lepsze pod XBMC - ATI czy NV? Chciałbym coś, na czym system będzie pracował bezproblemowo niezależnie od tego czy będzie to Windows czy Linux.

 

Przecież pisałem Ci pod Twoim postem, że ten chipset nie ma sprzętowego wsparcia dla HD, stąd rzadko kiedy HDMI. ;]

 

Ogólnie ostatnio linuxowe sterowniki ATi mocno się poprawiły, ale i tak NV chyba mniej problemowe. A najmniej problemowy jest intel, bo ich linuxowy sterownik (mesa) jest otwarty i w mainstreamowych disto często nawet nie trzeba go instalować.

 

http://www.ram.net.p...ducts_id=119096

 

Myślę wstępnie o czymś takim, tylko z pasywnym chłodzeniem. Względnie założę na niego jakiś radiator z domowych zasobów..

 

Gainwardy i Pality mają stickera na chłodzeniu, tak że jego demontaż może równać się utracie gwarancji. Czasami odklei się bez problemu i prawie że sam, a czasami się rozedrze (tak było z moim GTX460). BTW dawać 130zł za kartę tylko do HD i to po to, żeby od razu zmieniać na niej chłodzenie też bez sesnu. Albo przyinwestuj w mobo, albo kup jakaś używkę na starszym chipsecie. R 5450 od czerwonych, albo GT210 od zielonych

 

http://allegro.pl/ge...2696599617.html -> 49zł za niewidę pasywnie chłodzoną, nawet ze śledziem przerobionym na low profile prawie profesjonalnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, nie dawać śledzia LP do takiej karty to chamstwo (mówię o producencie, nie sprzedawcy).

 

Zrobiłem wczoraj na szybko mały pomiar, efekty na screenach:

G550_1.jpg G550_2.jpg

 

I teraz ciekawostka: przy profilach High@L4.1 i High@L5.1 nie działa mi DXVA. Czy jakiś posiadacz Celka G5x0 może sprawdzić jak to u niego wygląda?

Niby procesor się wyrabia (na screenie z killasampla jest złapane szczytowe obciążenie), ale chciałbym wiedzieć, czy coś z softem u mnie jest nie tak, czy GPU ma jakieś dziwne ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, ale np. na ION to działa (zauważyłbym, gdyby nie działało, bo by się procek zatkał Dołączona grafika ). Sprawdzę jeszcze w XBMC, bo może to MPC-HC i jego wbudowane filtry się z układem Intela nie dogadują.

 

Jak się okaże, że faktycznie grafa tego nie obsługuje, to zapoluję na jakiegoś GF210 na Allegro i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na konfigu jak niżej (g530 i hd5770) profil high@4.1 dxva chyba włączone(?), odtwarzacz PotPlayer POLECAM! potestować

post-106004-0-82814800-1349782871_thumb.jpg

 

 

Też buduję tani htpc (pod xbmc głównie) w tej samej obudowie

ale zdecydowałem się na PDC E2200 na ECS G43T-DM1 na pokładzie gpu intela x4500, ddr3, sata, hdmi

też mam nadzieje, że x4500 podoła... jak złoże dam znać

 

ehhh... trochę to jeszcze potrwa, bujam się ze sprzedawcą, na razie mogę powiedzieć, że ZDECYDOWANIE ODRADZAM JAKIEKOLWIEK ZAKUPY U NIEGO!

tu temat na wykopie nt. tego sprzedawcy na razie wszystko się powoli sprawdza (dostałem - po 8 dniach - mobo uszkodzoną, natychmiast odesłałem, doszła do nich 3.10 i dzisiaj się dowiedziałem, że dopiero "ustalają jej lokalizację"...) po prostu dramat Dołączona grafika

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę najwcześniej wieczorem jak wrócę do domu, wcześniej siedzę w pracy Dołączona grafika Mediaportal jest niestety ułomny i nie pokazuje statystyk, albo ja nie umiem tego włączyć.

 

Na forum Intela nie znalazłem żadnych konkretów, poza wzmiankami, że MPC-HC ma jakieś problemy przy współpracy z HD2000, a to w gruncie rzeczy ten sam sterownik.

 

@pierwszy - ale Ty masz zewnętrzne GPU, jasne, że to będzie działać. Mi chodzi o pracę z integry Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. ;)

 

Sprawdziłem w XBMC, poniższy screen mówi chyba sam za siebie (ten sam plik, który w MPC-HC generował obciążenie CPU na poziomie 80%):

screenshot000.jpg

 

Po kolei od góry:

dekoder audio

dekoder wideo - pierwszy nawias dane strumienia, drugi nawias to kolejno framerate, video queue, dekoder (jak widać DXVA2), bieżącą przepływność, ilość zgubionych ramek, pc nie pamiętam co to

trzecia linia to jakieś dane o dekodowaniu, dcpu, acpu i vcpu to obciążenie CPU przez odpowiednio demultiplekser, dekoder audio i dekoder wideo

ostatnia linia to bieżąca ilość klatek (trochę się różni, bo nie zaznaczyłem "dopasuj odświeżanie do materiału wideo" i od czasu do czasu fps skakał, akurat to złapałem) i obciążenie CPU.

 

Także wniosek z tego taki, że MPC-HC się faktycznie z GPU Intela nie lubi, przynajmniej na wbudowanych filtrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, czyli potwierdza się kolejny raz, że XBMC rządzi, a G5x0 mogę śmiało kupować, co za chwilę będę właśnie robił - z powodu mizernej różnicy w cenie, biorę G550 i Twojego asrocka.

 

BTW: to był test na XBMC@windows, czy unix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, czyli potwierdza się kolejny raz, że XBMC rządzi, a G5x0 mogę śmiało kupować, co za chwilę będę właśnie robił - z powodu mizernej różnicy w cenie, biorę G550 i Twojego asrocka.

 

Pochwalisz się dokładnie jaki konfig będzie miał Twój HTPC?

 

Tak z innej beczki - mam problem z płynnością na laptopie z integrą Intela - przy odtwarzaniu plików MKV z użyciem DXVA w MPC-HC i 24 lub 23.975 FPS obraz na TV tnie. W WMP bez DXVA jest ok - według FRAPSa daje on 60FPS. Czy spotkaliście się z takim problemem? Obciążenie CPU jak i GPU niewielkie (CPU ok 15-20% max, GPU ok 50-70% ale przy obniżonym zegarze z racji małego obciążenia)

Odpowiednie kodeki doinstalowane i konfiguracja MPC-HC wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalisz się dokładnie jaki konfig będzie miał Twój HTPC?

 

ja wiem, czy jest się czym chwalić? ... właśnie robię zamówienie:

- celeron G550

- AsRock B75 Pro3-M

- Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

 

= 484zł total (esc.pl)

 

Reszta zostaje tak, jak jest:

- obudowa Medion Digitainter

- 2x 1TB ST31000528AS (niezależnie)

- 2x 250GB Samsung SP2504C + WDC WD2500KS (RAID1)

 

potestuję HD2000 celerona i jak mi nie podejdzie, zostawię R5450 (ale raczej wątpie, żeby tak było)

 

W przyszłym miesiącu planuję SSD OCZ agility 3

 

Tak z innej beczki - mam problem z płynnością na laptopie z integrą Intela - przy odtwarzaniu plików MKV z użyciem DXVA w MPC-HC i 24 lub 23.975 FPS obraz na TV tnie. W WMP bez DXVA jest ok - według FRAPSa daje on 60FPS. Czy spotkaliście się z takim problemem? Obciążenie CPU jak i GPU niewielkie (CPU ok 15-20% max, GPU ok 50-70% ale przy obniżonym zegarze z racji małego obciążenia) Odpowiednie kodeki doinstalowane i konfiguracja MPC-HC wykonana.

1. Player powinien wymuszać refresh rate = FPS filmu, do tego vsync. Inaczej jest lag, ale to raczej co określony interwał czasowy.

 

2. Co to znaczy w WMP bez DXVA - w sensie używasz kodeków innych, niż media foundation, w których wyłączasz wsparcie DXVA? Bo natywne windowsowe mają wsparcie dla DXVA.

Jeżeli bez DXVA jest OK, to znaczy, że nie wyrabia integra, bo DXVA jedzie z GPU, a inaczej software decoding bazujący na CPU. Ale wtedy widziałbyś >80% CPU usage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potestuję HD2000 celerona

Tak żebyś się nie zdziwił - tam jest Intel HD Graphics, a nie HD2000. Konstrukcja ta sama, tylko coś tam ma obcięte (m.in. HDMI 1.4a i 3D).

 

Co do HTPC, to mój będzie podobny:

Celek G550

Asrock B75 Pro3-M

1x 4 GB Goodram 1333 CL9

= 470zł (morele.net)

 

Reszta to obudowa FIC Spectra, Kingston V+200 60GB, Samsung F2EG (albo F3EG, nie pamiętam) 1.5TB, Bluray LG GGW-H20N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...