Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z najwyższych wskaźników awaryjności na rynku, pamięci asynchroniczne, spory spadek wydajności po zapełnieniu, dużo niższe prędkości od deklarowanych...

 

Podaj maksymalną cene i pojemność to znajdziemy coś fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64GB, styknie, acz 80 byłoby lepiej, bo mógłbym zrobić na nim swobodnie dwa systemy. 250zł byłoby fajnie, 300 zniosę jeśli warto. Nie musi być mega szybki w zapisie, bo głównie będzie czytał.

Edytowane przez Dijkstra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie musi być szybki w zapisie, nie oznacza, że nie może ;]

Zapytam jak lama, bo jestem totalnie nie na czasie: z czego wynikają dyspropocje R:W na tych dyskach? Typowo z tego, co widzę, jest 1:2, 1:3, ale >1:5? Co mam w zamian?

 

 

Dodam, że niezawodność niekoniecznie jest u mnie priorytetem - to będzie tylko OS bez prywatnych danych i przesadnej ilości konfiguracji, której bałbym się stracić, a i okresowy backup "bare metal" całego dysku nie będzie problemem. Cena i dłuższa gwarancja będą wyżej na liście priorytetów.

 

PS. Jutro to przeniosę do osobnego wątku, żeby nie zaśmiecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do wątku "wszystko o SSD", zapewne tam już nieraz padły odpowiedzi na Twoje wątpliwości Dołączona grafika

 

EDIT: a może takiego Kingstona jak ja nabyłem: http://www.agito.pl/...-83-531506.html ? 60GB za 169zł, fakt, że to Sandforce i pamięci asynchroniczne, ale problemów nie sprawia (mam takiego w lapku od pół roku i nic się nie dzieje), do HTPC powinien spokojnie starczyć, a cena zacna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pierwszy - ale Ty masz zewnętrzne GPU, jasne, że to będzie działać. Mi chodzi o pracę z integry Intela.

 

zrobiłem próbę na igpu i w xbmc użycie cpu wyszło mniej więcej jak u Ciebie (<10%), próba na wspomnianym przeze mnie PotPlayerze (dla którego porzuciłem MPC) też wyszła całkiem przyzwoicie - jak widać dxva włączone, plik 'birds' ściągnięty stąd

PotPlayer jest równie bezobsługowy jak xbmc tzn wszystko ma w sobie, nie trzeba instalować/konfigurować żadnych kodeków.

 

Też mam zamiar kupić jakiś tani/dobry ssd 64GB pod system i odnośnie plextora m5s - czy nie lepiej dołożyć parę zł do cruciala m4?

post-106004-0-40632100-1349867306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Czy jak odtwarzam plik 1080p w rodzielczości 720p lub 1080i, to praca GPU/CPU jest większa, czy mniejsza, niż gdybym odtwarzał go w 1080p? W sensie, czy obraz jest renderowany do 1080p, przeskalowywany do 720p i dopiero wyświetlany, czy algorytm resizujący już na etapie renderowania pomija co któryś piksel z materiału źródłowego?

 

 

Też mam zamiar kupić jakiś tani/dobry ssd 64GB pod system i odnośnie plextora m5s - czy nie lepiej dołożyć parę zł do cruciala m4?

 

Oba mają ten sam kontroler marvell'a i te same nand microna 25nm. Różnią się cache - 128 vs 256MB na korzyść cruciala. W zasadzie jak dla mnie różnica sprowadzałaby się do porównania kto ma lepsze warunki gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sterujecie waszymi HTPC?

 

Zastanawiam się nad sensem zakupu klawiatury bezprzewodowej z touchpadem, ale chciałbym zapytać o Wasze opinie. Wybór takich sprzętów mały, ciężko znaleźć coś firmowego w dobrej cenie.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sterujecie wsoimi HTPC?

 

Zastanawiam się nad sensem zakupu klawiatury bezprzewodowej z touchpadem, ale chciałbym zapytać o Wasze opinie. Wybór takich sprzętów mały, ciężko znaleźć coś firmowego w dobrej cenie.

 

Pilotem. Klawiaturę i myszkę uważam za ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły dziś sprzęty, HTPC złożony.

 

Bardzo miło zaskoczyła mnie obudowa:

 

http://allegro.pl/ob...2702294455.html

 

Zaskakująco wysoka jakość wykonania. Co ciekawe - chyba jako omyłkowy gratis siedziały w niej napę DVD-ROM oraz zasilacz Forton 300W (dość cichy). Konieczne było natomiast rozwiercenie kołków montażowych przewidzianych dla układu chłodzenia producenta - ale to 5min. roboty.

 

Problemem w tej budzie jest jednak chłodzenie - z racji ograniczonej ilości miejsca wrzuciłem tymczasowo BOXa od Phenoma II X4 BE - ten z heatpipeami - strasznie hałasuje to cholerstwo.

 

Mam natomiast problem z pilotem - pod XBMCBuntu nie jestem w stanie go zmusić do działania - chyba pozostaje instalacja windozy.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to pomyłka. Napisałem do sprzedawcy z zapytaniem - wyjaśni się..

 

Prawdę mówiąc pod tym XBMCBuntu nie wiem jak cokolwiek zainstalować - potrafię to tylko włączyć, żadnego dostępu do systemu nie potrafię uzyskać. Na Ubuntu trochę siedziałem i tam pewnie bym jakoś poradził. Tutaj nie wiem nawet czy kabel od odbiornika pilota jest podłączony - sporo tego jest w budzie, kilka wtyczek do niczego nie pasuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to pomyłka. Napisałem do sprzedawcy z zapytaniem - wyjaśni się..

 

Po co? Sprzedawca nie zbiedniałby, tak osoba odpowiedzialna za wysyłkę dostanie zjebki.

 

Zdemontuj front (chyba trzy śrubki do odkręcenia od góry), będziesz wiedział, który przewód jest z odbiornika pilota. MA wtyczkę jak dawniej przewód audio do cd-romu. Myślę, że powinien zagrać po podłączeniu do usb. Ja dostałem pilot sz drugim odbiornikiem na zewnętrzne usb. Będę kombinował aby uruchomić ten odbiornik wbudowany.

 

Większość przewodów jest do dedykowanych płyt produkowanych dla Mediona. Napis Medion odpadł mi po chwili, pozostałość po kleju zmyłem benzyną ekstrakcyjną, tak wygląda lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś dotarła mobo po reklamacji I JEST SPRAWNA! (odszczekuje to co napisałem kilka postów wcześniej o sprzedającym Dołączona grafika ) poskładałem, wszystko hula (tzn mobo, ram, proc, psu), odpaliłem tylko hirens z pena, parę testów i wygląda, że wszystko w porządku :)

Właśnie zastanawiałem się gdzie podłączyć odbiornik pilota... 4 pinowy... w piny usb (front panel)? i chyba też będę musiał postawić windę, bo jak wrzucić dodatkowe wtyczki (np. weeb.tv) w xbmcbuntu?

 

U mnie płyta (lga775) zgrywała się z kołkami montażowymi albo mATX albo układu chłodzenia (przesunięcie parę mm), wybrałem montaż na chłodzeniu (cooler przykręcony do obudowy a pomiędzy mobo), przy montażu na śrubach mATX musiałbym ściąć/rozwiercić kołki od chłodzenia bo są wyższe...

 

Kabelków jest sporo i większość raczej zbędna, bo po co na tylny panel eurozłącze czy 4xRCA (component, kompozyt) skoro na mobo jest hdmi... w sumie też nie wiem gdzie by to wpiąć jakby co... ogólnie mobo (ECS G43T-DM1) raczej jest biedna w złącza wewnętrzne - nie ma com, pinów pod beeper...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się gdzie podłączyć odbiornik pilota... 4 pinowy... w piny usb (front panel)? i chyba też będę musiał postawić windę, bo jak wrzucić dodatkowe wtyczki (np. weeb.tv) w xbmcbuntu?

Ustawienia->wtyczki w XBMC, zobacz czy ktoś już nie rozwiązał Twojego problemu ;) Sprawdziłbym, ale też jestem w trakcie przekładki i moje dotychczasowe HTPC jest wyłączone z akcji póki co.

 

Odbiornik pilota powinien być na USB, jeśli ma 4 piny, to porównajcie kolorki kabli ze zwykłym USB, zapewne jest to połowa standardowej wtyczki 5x2 zawierającej 2 porty USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co? Sprzedawca nie zbiedniałby, tak osoba odpowiedzialna za wysyłkę dostanie zjebki.

 

Sumienie by mnie gryzło, poza tym być może dostałem sprzęt za który ktoś zapłacił - pewnie na miejscu tej osoby bym się wkurzył.

 

@ costi - Weeb normalnie instalujesz przez XBMC tak jak pod windows.

 

http://code.google.com/p/sd-xbmc/wiki/InstalacjaPluginu

 

Za odbiornik pilota odpowiedzialny wydaje się ten kabelek:

 

Dołączona grafika

 

W moim przypadku jest za krótki, ponadto szperając na forum elektronicznym znalazłem informację o rzekomej konieczności podmiany kolejności kabli (faktycznie szyk wydaje się być przestawiony). Ponadto za krótki by sięgnąć portów USB. pozostaje szukać u kogoś stary kabel od CD-ROMu bo już dawno takie rzeczy powywalałem.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr.elich, to nie ten kabel. Co do podmiany kolejności przewodów, coś może w tym być. Nie szukałem na necie ale sam wpadłem na to, nawet przy przekładaniu wyrwałem jeden przewód z tej blaszki.

 

Za godzinę wrócę do domu to może uda mi się coś pokombinować. Powiem Ci też który to przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odbiornik pilota radiowego znajduje się pod napędem optycznym, na przedniej ściance obudowy.

odbiornik_RF_X10.jpg

Z przodu znajduje się antenka odbiornika

obudowa_front.jpg

2. Przewód ma długość wystarczającą do podłączenia pod piny usb. Należy zmienić kolejność przewodów we wtyczce. Radzę wypiąć wszystkie przewody z wtyczki, ja początkowo chciałem iść na skróty wyjmując tylko środkowe przewody. Skończyło się urwaniem jednej żyły przewodu. Używamy najzwyklejszej igły. Kolory są prawidłowe kolejność już nie.

Prawidłowa kolejność przewodów to [czarny][zielony][biały][czerwony]

Wtyczka_odbiornika_RF.jpg

Na zdjęciu widoczna jest wtyczka po modyfikacji, obok wtyczka usb frontpanelu.

3. Pobrałem stąd plik x10drivers_rf_all.exe

Po zainstalowaniu Windows nie pluł się już o sterowniki. KMPlayer dał się sterować.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie, właśnie coś mi nie pasowała kolejność kabelków odbiornika pilota.

Odpaliłem xbmcbuntu i plik testowy 'birds' tnie strasznie :/ (cpu E2200 i gpu intel x4500) i dziwinie cpu się zachowuje raz jeden rdzeń obciążony raz drugi i tak się waha (zdj)

avatar (15GB 1080p 10MB/s) też nie za ciekawie... dopiero 720p jest komfortowo, płynnie, nie gubi klatek... zbyt wiele...

instaluje winde i stery od intela może coś będzie lepiej...

 

@Klaus: wiesz może co to za pionowa zielona płytka (za co odpowiada) nad gniazdami usb na panelu przednim?

post-106004-0-77796900-1350049834_thumb.jpg

post-106004-0-42746100-1350049847_thumb.jpg

post-106004-0-72972800-1350049856_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...