Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie bez zarzutu, tylko muszę namierzyć co powoduje czasami dziwny rezonans bo aż nie chce mi się wierzyć, że wentylator. Temperatury @1000rpm bardzo przystępne, w idle ok. 30/33 stopni, pod OCCT CPU max. 58. Po zamknięciu budy o jakieś 7 stopni więcej, ale to już uroki takich małych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się pochwalić moim HTPC z wszystkiego co zalegało mi w domu.

Co w nim siedzi:

CPU: E2160 1,8ghz, mnożnik ustawiony na x6 co daje 1,2ghz

GPU: GT320 1GB - wentylator na 30%

MOBO: Asus P5GC-mx (matx)

RAM: 2x 1GB DDR2

HDD: Samsung 250GB (HD250HJ)

PSU: 400W jakiś no-name, ale napięcia trzyma bardzo dobrze Dołączona grafika

No i oczywiście obudowa po vhs Dołączona grafika

Prace trwały 4 dni, koszt to 10zł.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Fotki słabej jakości bo robione w lipnym świetle. Do zmiany wentylator z tyłu i zakup jakiegoś zestawu bezprzewodowego

Mam jeden problem, zacinające się filmy 1080p na youtube.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No :] Ja bym tam dał magnes neodymowy, żeby ten dysk nie latał ;]

 

Ogólnie plus za pomysł i plus z małym minusem ™ za wykonanie, ale na litość boską obudowa po VHS? Ja rozumiem, że vintage i wogóle, ale to trzeba było ten gramofon pod spodem zmodować Dołączona grafika

 

 

 

 

PS. Do posiadaczy celeronów Gxxx:

Trafiliście może na jakiś film H264, który nie odtwarzał się poprawnie przy DXVA? Ja już miałem dwa takie - musiałem softwarowo dekodować, inaczej wyglądało tak, jakby lumę odświeżał co kilka klatek - śmieci na ekranie. Jakkolwiek może to synchronizacja FPS z refreshrate w XBMC, nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem, ale nie pamietam teraz tytulow, a rozstalem sie chwilowo z intelem

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

O, Ty żyjesz na tym forum jeszcze? O_o

 

na większości tak mam - przy przewijaniu to już w ogóle kaszana :/

 

ale softwarowo 1080p zajmuje raptem 40% czasu procesora Dołączona grafika

 

True, ale jak już ma to HW decoding, to niech działa, zwłaszcza, że nie dopatrzyłem się jakichś egzotycznych ustawień w encoderze, które by to usprawiedliwiały... Do tego moje HTPC to nie tylko HTPC i czasem może być, że tego CPU nie wystarczy.

 

Jak masz na większości? Aż niemożliwe. Czym odtwarzasz (soft/kodeki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to pewne zamontowanie dysku w tej obudowie Dołączona grafika

 

Dysk przykręciłem od spodu, tylko fotka z przymiarek (nawet ramu na niej nie ma). Nawet jak by tak został to nic by mu się nie stało Dołączona grafika

 

Ogólnie plus za pomysł i plus z małym minusem ™ za wykonanie, ale na litość boską obudowa po VHS? ....

 

Obudowa po VHS ponieważ miałem ją pod ręką i ma dobrą wysokość 9cm, wszystko się zmieściło. I te klapki na froncie na ukrycie usb i czytnika kart Dołączona grafika

Co do gramofonu to czeka na igłę Dołączona grafika

Edytowane przez smoqpl8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Japonii to standard. Po prostu mają inne standardy Dołączona grafika

 

Ale w sumie masz rację ;D

 

Nie, kolego, w Japonii to jest żaden standard. To, że fansubberzy w imię źle rozumianej pogoni za jakością wyciągnęli jakąś odmianę standardu przeznaczoną do produkcji, nie znaczy że to jest gdziekolwiek używane. Pamiętaj, że fansuby są transkodowane.

Pisząc, że sprzętowo nic nie obsługuje Hi10p, nie pisałem tylko o prockach czy grafach, ale też o profesjonalnym sprzęcie broadcastowym. Ba, w tej dziedzinie profil High@5.1 jest rzadkością.

Przyszłości Hi10p też nie ma, bo tuż za rogiem jest HEVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na g530 hi10p potrafi się wywalić

Ale cała reszta chodzi, nie wiem jak HEVC, pewnie trzeba będzie grafiki ze wsparciem szukać za kilka miesięcy...

(a Doki pewnie znacznie wcześniej zaczną BD tak wydawać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podmieniłem w kompie G530 na G1610 o ile w wydajności samego procesora nie ma większej różnicy to pod względem poboru energii jestem mocno zaskoczony.

 

Na platformie:

Asrock H61M-ITX

2x2GB Patriot

SSD LiteOn E200-160

AIO DIC0104, czyli przetwornica ADD12P6020 i jakiś chiński zasilacz 12V

 

Wyniki odpowiednio dla G530 / G1610:

 

-IDLE po 5 minutach bezczynności: 17 / 15,5W

-OCCT CPU(linpack) 10 minut: max. 51,9 / 32,3W

-CCCT CPU+GPU 10 minut: max. 64,5 / 46,3W.

 

Temperatury pod obciążeniem niższe o jakieś ~9stopni w porównaniu do G530.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Anime sie nie wyrasta Dołączona grafika

 

Co najwyżej się nie dorasta i pozostaje z Dragonballem jako ostatnim wspomnieniem ;]

 

na g530 hi10p potrafi się wywalić

 

Ale 10bit nie jest dekodowane hardwarowo, nie ma nic wspólnego ze zintegrowanym GPU. Upgrade kodeka/playera załatwi sprawę. Ja pisałem o regularnym, standardowym H264 HiP 4.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jednak zmienię tego g530 na ivy? Jak z wydajnością?

(Tak, wiem. Niewiele. Jednak zegar wyższy i nowszy model to trochę jest na pewno. Interesuje mnie grafika i jeśli masz możliwość sprawdzić to czy radzi sobie z op1 nisemonogatari od coalgirls czy do tego trzeba już pentium)

 

@up: to był tylko przykład niedoboru mocy cpu. A anime mają różne targety, weź seinen jakiś dobry

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła mi MOBO w moim HTPC i rozważam na co ją wymienić - podpowiedzcie koledzy.

 

Dotychczas używałem:

GF210

MOBO ASUSa na 760G + DDR2 (1GB).

Athlon II X2 255 2,7Ghz + undervolting - niestety procesor z ułamaną nóżką którą dorobiłem - to utrudnia zmianę platforimy.

 

Opcje:

1. AsRock N68C-GS FX (GF7025, obsługa DDR2+DDR3) - 167 PLN

2. ASUS M5A-78L-M (760G czyli radeon 3000) + 4GB DDR3 - 230PLN

3. AsRock 880 GM-LE (880G + Radeon 4250) + 4 GB DDR3 - 280 PLN

4. Przesiadka na Ivy-Bridge - 420 PLN

 

Kusi mnie najbardziej opcja 1-3. Mam też w szufladzie Phenoma II x4 (też bez nóżki) - myślałem nad wariackim pomysłem typu Corsair Hydro H40-H60 wyprowadzający ciepło np. za mebel z RTV..

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr.elich, witaj w klubie. Podobny zestaw tylko ddr3 + Semp 140. Płyta od początku świrowała, obecnie chyba padła dokumentnie.

 

Te same dylematy co u ciebie. Za sempa dostane na pokrycie prowizji allegro ;) GF210 może z 50zł by dał.

E350 chore ceny + mały wybór + niska dostępność.

Może Atom D2550/D2700? Testował to ktoś w zastosowaniu HTPC? Zaleta tego taka, że większość płyt jest na SODIMM DDR3, kość 1GB 10zł. Wada, brak pci-e x16, nie da się w razie co ratować GF210. Przykładowo 1 2.

Zadowoliłbym się też tanią płytą na G690/ddr2. Niestety ceny są chore. Mam kupić trupa bez gwarancji za 100 lub więcej zł, dziękuję.

Przez chwilkę zastanawiałem się nad Tym + TL-5X dostępny już od 15zł. Pytanie co te 690M potrafi. U mnie jest też inny problem, muszę mieć dźwięk po HDMI, siłą rzeczy odpadło.

 

Ma ktoś doświadczenia, opinie o tych Atomach D2xx0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam płyty intel dn2800mt jak i d2500. Na win 7 32 bit są ok - z linuxem gorsza sprawa że względu na sterowniki do grafiki.

Do htpc polecam bardziej intel dh61agl z celeronem g1610 - używam takiego zestawu i sprawuje się o niebo lepiej od dn2800mt.

 

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czekam na E2140 którego nabyłem za niebotyczną cenę 25zł z przesyłką - z racji że celeronik dostaje momentami zadyszki przy h264 1080p 2000kb/s odtwarzanym z szyfrowanego dysku Dołączona grafika drugie jajo powinno rozwiązać ten problem Dołączona grafika

obecnie wygląda tak :

(radiator z s478 przykręcony na drucikach ^^, w sumie daje rade pasywnie Dołączona grafika na dyski dmucha 4cm z frontu, niepokoi mnie tylko temperatura ICH7 - osiąga 70*C ...)

post-134979-0-07520700-1361791646_thumb.jpg

post-134979-0-86939800-1361791647_thumb.jpg

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...